Pop,rock,dance,80`s,90`s..??

Dynamite

Zainteresovan član
Poruka
149
Vidim da se ovde manje vise govori o hip-hop(hop hop:P),rap,techno i ostaloj vrsti po meni "retardirane" muzike koja samo sluzi da bi se danasnjoj mladoj generaciji isprala mozgove...

Pitam se da li iko od vas ovde prisutnih jos uvijek slusa domacu ili stranu muziku kao sto su : Bijelo Dugme,Zabranjeno pusenje,Tifu,Prljavo kazaliste ili npr od stranih Phil Collins,Cher,Abba,Sting,Abba,Modern Talking,Chris Rea.Ne kazem,i ja nekad volim da cujem neku jaku stvar koja "tresti" ali samo ako u toj pjesmi mogu da cujem jos nesto osim "basa" ili ako ta pjesma imao neki smisao..Mozda cu za neke biti staromodan ali bi bilo da se okrenete vrsti muzike koja zaista vrijedi i uz koju je moguce sve!
Zar pored ovako lijepe muzike mozete da slusate stvari u kojima je najvazniji "ritam" (heh) i muziku uz koju moze samo da se lupa glavom od zid...Ne zelim ovim postom da vrijedjam nikoga ali zapitajte se malo svi sta u stvari slusate i da li sva te stvari koje slusate imaju ikakav smisao ili ste totalno pali na komercijalu...

p.s "Vidjela zaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu"....
 
Dragi dynamite,

Muziku koju si ti naveo kao primer dobre, bar onu domacu, sam slusao u periodu od 10. do 13.-14. godine. Za to vreme sam saznao sve sto me je interesovalo o njima, preslusao sve albume po x puta. Ti o muzici koju ja sada slusam tj. hip hopu ne znas nista, a zelis da je komentarises. Ja se ne mesam u tvoju pa ni ti nemoj u moju. Stvarno necu trositi vreme na objasnjavanje smisla hip hopa, ne verujem ni da bi shvatio. Ko ti je rekao da se uz rep "tuce glavom u zid" ili da "tresti"??!! Zasto pricas o necemu kad nisi upoznat sa tim? Sta je za tebe komercijala? Ko je ikada radio muziku za dz? Ajde razmisli malo....

P.S. KAKO ZNAS - TAKO I PRICAS.

poz#
 
Pa ako je tako dobra muzika i taj hipi hopi i sl. kako se onda provodite i plesete uz tu muziku osim laganog mlacenja glavom i da li uopste mozete da otpjevate i da zapamtite bar jedan dio teksta iz tih pjesama...

Vi u tim pjesmama uzivate na zato sto su to pjesme nego samo zato sto to pjeva "Eminem" ili neki drugi izvodjac.Kad god sam se zatekao u drustvu gdje se slusa takva vrsta muzike mogao sam samo da vidim gomilu napaljenih klinaca koji ili su "naduvani" ili ne znaju de im se nalazi dupe a de glava.To je vase uzivanje u muzici i vas smisao zivota.Ako slusas muziku slusaj je zato sto uzivas u njoj e ne zato sto svi tvoji drugovi ili tvoja generacija slusa to.

A sto se tice tih starih stvari te one ce da zive jos mnogo mnogo godina i sigurno nece biti zaboravljene kao ove danasnje smece od muzike.Muzika
koju slusamo moze mnogo toga da kaze ko je kakav i kakva je osoba..
 
Ne znam jel` se pravis ogranicen ili stvarno jesi...Takve na osnovu kojih si dobio takav utisak o hopu mi zovemo pozeri.
Evo ti jedan text "moje" muzike pa ga uporedi sa tvojim s......

_____________________________________________________
[Marchelo]
Jer ova noc kao da je zadnja, buka u glavi
i kao da chujem odbrojavanje…



3….2…1….

Mozhdana detonacija, stizhe manifestacija skupljenih frustracija,
stvarnost je halucinacija, smishljena zajebancija,
mala nocna recitacija, rebus ne da da se reshi,
orgulja jezivo svira, bal vampira, Hichkok se smeshi!
Znaci besnila, prostorija se stesnila, zivci na ivici,
u glavi misao o samoubici na granici,
zadnji redovi na zadnjoj stranici u groznici,
iz coshkova vremena na ochi javlja se vizija -
buducnost: Paracin, kula, najvisha zgrada grada,
gungula je dole, oshtre chula da chuju koja to nula

u pola noci sprema se da skochi
i okoncha svu parodiju zhivota njima na ochi!
Celi je grad na nogama, sad slazhu prichu o mojim dogmama,
o tome na kojim sam drogama, bolesna pomama,
u vama ni grama saosecanja, nishta manja sranja
ni ove zadnje noci, sklapam ochi, josh korak i kraj!
A ti svetu i dalje laj o tome ko sam i kakva sam nakaza
dechija igra papira i makaza, sechesh ili budesh posechen
teshkim rechima opechen, iako mi je zadnja vecher ostacu nedorechen…

A nije ni vazhno, sve shto sam do sada pocheo
bile su ionako kuchine i trice, neveshte skice
gledam dole u masu i vidim kevino lice…

O, majko, molim te, oprosti, vec dugo hodam po trnju nogama bosim
ne umem da se nosim s ljudima loshim
da kosim sebe, da prosim za ljubav, za sve
da sanjam tudje bolesne sne, jer krvarim iz rane uzhasne
jer sipaju mi soli otrovne te rechi proklete, sad nije bitno, kasno je,
na kraju, secam se, nikad ti nisam rekao 'volim te'
da znash da volim te, moja kraljice

majko, oprosti, ljudske pakosti vishe ne umem da premostim,
a leshinari zhele kosti, sad su gosti za stolom
spucan i sjeban alkoholom, oproshtajno pismo potpisano bolom,
nisam bio srecan svojom rolom, istinom golom
i prichom shto odavno moja nije, vuchem se kao prebijen, a krijem
pijem, bijem se s uspomenama, na chijem jastuku je sad ona
pitam se dok na crkvi zvone ponocna zvona.
Reci shta ti znachi razum u tachki gde ljubav prestaje,
zovesh slike nazad, al' secanje bezhi, nestaje
a noc gluva za jecaje, u ogledalu krivi odrazi
sve moje male ljubavi bile su veliki porazi,
odlazim i svu tugu sa sobom odnosim
neka svet bude srecan, neka bol ne bude vechan,
i ne znam shta je s druge strane, ali mogu da obecam
da ako tamo necheg ima, ovog sveta necu da se secam!

O, svete, molim te, oprosti,
vec dugo hodam po trnju nogama bosim, ne umem da se nosim s ljudima loshim
da kosim sebe, da prosim za ljubav, za sve
da sanjam tudje bolesne sne, da krvarim iz rane uzhasne
jer sipaju mi soli otrovne te rechi proklete
sad nije bitno, kasno je, na kraju jasno je
ne gledaj me, ne trpim poglede
pusti me, boli me, odavno hladno je



Oprosti, vec dugo hodam po trnju nogama bosim
ne umem da se nosim s ljudima loshim
da kosim sebe, da prosim za ljubav za sve
da sanjam tudje bolesne sne, da krvarim iz rane uzhasne
jer sipaju mi soli otrovne te rechi proklete
sad nije bitno, kasno je, na kraju jedno je - pa chemu sada plakanje
suze il' dve…. i proshlo je, zauvek proshlo je ..

Jutarnje svetlo stidljivo proviruje kroz roletne,
i sve misli setne tope se, Sunce na presto pope se
i sve je opet u redu, zrak rasteruje mrak,
dashak lak miluje lice, i ni traga ruzhnom snu
nema samoubice, cvrkut ptice, netremice zurim
kao da sve ipak ima smisao
par pravih prijatelja, mnogo zhelja, poneka sitna veselja
buducnost makar malo belja nego shto je bila juche
svojim snovima uchen danas necu biti utuchen,
I ne znam otkud mi snage, al' imam snage da sve rekorde potuchem!
I imam volje za bolje…

I bice bolje…

Mora da bude bolje!
__________________________________________________

A sad procitaj, pa opet procitaj i razmisli...


KAKO ZNAS-TAKO I PRICAS

:-PPPPPPPP
 
Decko moj vidim da si "nalozen" ali to je tvoja stvar i nemam namjeru da se protivim tome,samo me zanima da li ces ti ovo slusati ili pustati svojim klincima kad budes imao 30-35 godina ili ces se povuci kao i mnogi kad vrijeme dodje i kad odlucis da se uozbiljis i postanes covjek:)
 
Zanimljiva rasprava, šteta što se nije razbuktala sa malo više učesnika, sa malo više raznolikosti. Možda moje pisanije neće ni biti primećene jer, vidim da je tema još pre tri meseca zgasnula. Smatram da muzički ukus osobe mnogo govori o psihološkim predispozicija, o tome kakav "ukus" imaju osećanja dotične osobe. S hodno tome, svako ima različit "ukus" i nijanse su nebrojane. Poštujem nijanse. Ja bih u spisak uvrstila i sledeće: Sade, Talk Talk, The Smiths, Simple Minds, Duran Duran, Simply Red, Brian Ferry, A HA, The Pretenders, Enigma, Depesh Mode, Japan, Alphaville, Bony M i mnogo toga još. To je ono što ja volim da čujem. Muzika sa više dimenzija, muzika sa dušom, muzika koja proizvodi osećanja spontano i duboko. Uz nju ti ništa drugo nije potrebno osim nje same.
 
Maya:
Zanimljiva rasprava, šteta što se nije razbuktala sa malo više učesnika, sa malo više raznolikosti. Možda moje pisanije neće ni biti primećene jer, vidim da je tema još pre tri meseca zgasnula. Smatram da muzički ukus osobe mnogo govori o psihološkim predispozicija, o tome kakav "ukus" imaju osećanja dotične osobe. S hodno tome, svako ima različit "ukus" i nijanse su nebrojane. Poštujem nijanse. Ja bih u spisak uvrstila i sledeće: Sade, Talk Talk, The Smiths, Simple Minds, Duran Duran, Simply Red, Brian Ferry, A HA, The Pretenders, Enigma, Depesh Mode, Japan, Alphaville, Bony M i mnogo toga još. To je ono što ja volim da čujem. Muzika sa više dimenzija, muzika sa dušom, muzika koja proizvodi osećanja spontano i duboko. Uz nju ti ništa drugo nije potrebno osim nje same.


Potpuno se slazem sa tobom... mada, Depeche Mode nije bas stara muzika, jer oni jos uvek izdaju albume, samo ne tako dobre kao one ranije... kao ijos mnogo bendova... i obozavam jos uvek tu muziku, recimo pesma od Boston- More than a feeling :D mi podigne raspolozenje za 3 sekunde... toliko je bila pozitivna ta muzika, a u isto vreme mi je sad nostalgicna, jer nema vise takve muzike... retko... 8)

Veliki pozdrav! :D
 
Hip Hop i rap su skroz ok jer je to trenutno jedina muzika pobune koja je aktuelna. Recimo ja to neslusam ali mislim da je Marcelo genijalac. St ose tice muzike osamdesetih sve sto si naveo ne valja. Sto nisi napisao The Cure, D. Mode, Pet Shop Boys, Bowie i sl?
 

Back
Top