programi koji rade pod windows vistom

vista je ok lep interfejs ali programa nema ni za leka! problem su i drajveri za odredjene uredjaje, kao sto je stampac HP! iskreno da vam kazem sa vistom ce te trenutno vise izgubiti nego dobiti! ali videcemo kasnije! cim nabavim neke programe javicu vam! nadam se da ce ova tema biti zanimljivija u periodu koji predstoji! pozdrav iz novog sada
 
Ajmo jedan LOCK!
Dal ovo iko cita od moderatora?!
Mozda je i bolje da se tread izbrise, a i goooooooomila drugih. Jes da je malo veci posao ali valjda necemu i sluzite.
Kad se udari search, od gomile gluposti nemoze da se nadje ono sto je nekome zaista potrebno! Dakle moj predlog - brisati nepotrebno!
 
monte32:
Ajmo jedan LOCK!
Dal ovo iko cita od moderatora?!
Mozda je i bolje da se tread izbrise, a i goooooooomila drugih. Jes da je malo veci posao ali valjda necemu i sluzite.
Kad se udari search, od gomile gluposti nemoze da se nadje ono sto je nekome zaista potrebno! Dakle moj predlog - brisati nepotrebno!

@Monte32 sa dubokim postovanjem, ne lupetaj, tema je sasvim ok.

Hmm... Vista... Nabavio sam cd (beta verziju) od kolege pa cu preko vikenda da ga isprobam, kazu da se dosta radilo na sigurnosti sistema, bio sam i na nekoj prezentaciji bila je tema o tome i sigurnoti, a sto se tice programa, jesi pregledao Micosoft-ov sajt za informacije o tome gde mozes da skines drajvere,cini mi se da sam i nasao neki download ali da me ubijes negde je bio link na Microsoft teach net sajtu, Vista je namenjena za 64-bitnu platformu procesora.
Procitao sam negde da je u toku i dovrsetak i Vista servera, krajem 2007 godine, ili nisam siguran za ovo, ispravite me ako gresim.
 
Daj bre nema nikakvih drivera ni programa jos uvek!
I cemu onda nova tema na staru pricu?! Zvanicno izlazi tek u Oktobru!
Beta1 verzija ne sluzi nicemu osim za gledanje nasminkane vektorske grafike. Za ovu Betu2 cujem slicno. E sad mi ti odgovori sta to ti pametujes sa tom Vistom koja je jos u fazi razvoja. Sta konkretno radis u njoj?! Moze biti da si ti neki expert za testiranje ala Microsoft certified?!
 
monte32:
Daj bre nema nikakvih drivera ni programa jos uvek!
I cemu onda nova tema na staru pricu?! Zvanicno izlazi tek u Oktobru!
Beta1 verzija ne sluzi nicemu osim za gledanje nasmikane vektorske grafike. Za ovu Betu2 cujem slicno. E sad mi ti odgovori sta to ti pametujes sa tom Vistom koja je jos u fazi razvoja. Sta konkretno radis u njoj?! Moze biti da si ti neki expert za testiranje ala Microsoft certified?!

E, u redu je...
 
Momci bez uvreda, nije vam to potrebno..

Hmmm.. Vista ma koliko bila dostupna verzija Beta 1 i Beta 2 je po meni obavijena jos uvijek nekim velom tajni, kao po sistemu nesto se mnogo jako sprema u Redmondu.. No to ostaje da se vidi..

A da se vratim na pocetak price, kako rece Codemaker, mene sto se tice to ce da priceka, a koliko sam ja informisam Vista OS postoji kako za 64-to bitne tako i za 32-bitne aplikacije..

S toga ne pravite guzvu oko programa pa odaberite ono sto se moze da odabere..

Instalirati 64-to bitni za sada je za nase uslove sasvim nepotrebno, bar je moje misljenje..

Poz.
 
Naravno, ne gine nam Vista ili sta god to bilo - 64bitni OS je neminovnost. Problem je sto jos nema podrske, pocev od programa, alata, kompajlera, drajvera itd...
Ali, treba se pripremati, sto se tice nas koji zivimo od programiranja. Ja vec prebacujem glavne aplikacije na 64-bitni kod, jer kad "bukne" 64bitni OS, ko nije spreman, zaostace jako mnogo.
 
Vista jos nije izasla, koliko sam ja upucen u ravoh stvari.
Bio je nekada nekakav Longhorn, a u stvari je to bio nasminkani i rastureni i iskasapljeni XP.

Trenutno postoji XP64bit, koji 64bitnim procesorima zaista daje prednost, ima i drajvera, ali veliki broj programa ne radi na njimu...znaci kao da ga nema.

Vista je najavljena za polovinu sledece godine (zvanicna verzija, za bete ne znam), i tada cu je i instalirati zajedno sa vec postojecim XPom...dok se ne naviknem i potpuno ne predjem na nju.
Jer koliko god konzervativci pricali da je 98, ME, 2k bolji od narednih im verzija, prelazak na noviju verziju je neminovnost, a posle nekog vremena i neophodnost zbog podrske. A i svi noviji OSi (narocito istog proizvodjaca) su svakako bolji od predhodnih verzija
 

Back
Top