Zivot - Posao
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Zivot - Posao

Početnik
    Učlanjen
    01.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Zivot - Posao

Pisem ovaj post i bicu potpuno iskren i otvoren.

Zelim da zivim i radim u Kanadi. Svi dobro znamo koliko je tesko ovde u Srbiji. Ovde prosto vise nema zivota. S’ obzirom da ni na zapadu nije lako naci posao, (bavim se racunarima i vidim da je u toj oblasti dosta tesko doci do posla) za pocetak, radio bih bilo sta, bilo gde; u restoranu, kaficu, prodavnici, kancelarijski posao …

U Torontu ima dosta nasih ljudi, nadam se da ce se naci neko ko ce hteti da mi pomogne da dodjem u Kanadu. Ako ima neko ko bi me zaposlio i pomogao mi, neka me kontaktira putem mail-a: solaris2891@yahoo.com.

Unapred zahvaljujem
    Veliki pozdrav za sve nase
    u Kanadi (Torontu)
    Solaris

P.S. Opsirnije informacije cu ostaviti putem mail-a. Pisite iskljucivo na solaris2891@yahoo.com.

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano Re: Zivot - Posao

Citat Original postavio solaris2891
    Pisem ovaj post i bicu potpuno iskren i otvoren.

Zelim da zivim i radim u Kanadi. Svi dobro znamo koliko je tesko ovde u Srbiji. Ovde prosto vise nema zivota. S’ obzirom da ni na zapadu nije lako naci posao, (bavim se racunarima i vidim da je u toj oblasti dosta tesko doci do posla) za pocetak, radio bih bilo sta, bilo gde; u restoranu, kaficu, prodavnici, kancelarijski posao …

U Torontu ima dosta nasih ljudi, nadam se da ce se naci neko ko ce hteti da mi pomogne da dodjem u Kanadu. Ako ima neko ko bi me zaposlio i pomogao mi, neka me kontaktira putem mail-a: solaris2891@yahoo.com.

Unapred zahvaljujem
    Veliki pozdrav za sve nase
    u Kanadi (Torontu)
    Solaris
    Ne bih da te razocaram ali sanse nisu bas na tvojo strani.........
    Ja sam pokusao slicnu stvar pre par godina..........o cemu se radi, prvo, ne verujem da ce ti to iko uraditi, ponuditi ti pomoc u vidu zaposljenja i sve ovo sto si ti naveo, ovde ima toliko radne snage u svim tim poljima da se nekom potencijalnom poslodavcu ne zapocinje mucna procedura oko dovodjenja nekoga sa strane.
    Cak i da neko zeli da te zaposli, veruj mi, procedura je veoma kopmlikovana i dugacka tako da nikome ni na pamet ne pada da to radi, jedino ako zeli da pomogne nekom rodjaku ili tako nesto.
    A to ide nakako ovako : recimo da neko hoce da te uposli u svom restoranu kao kuvara npr. , treba prvo da da oglas u drzavnim novinama, nesto slicno kao nas Sluzbeni list, i taj oglas je u etru nekih 7-8 nedelja, i ako se niko ne javi ovde u Kanadi onda taj poslodavac pocinje proceduru, silna papirologija itd.....dugo traje .......
    E sad, znas kakve su ti sanse da se niko za tih 7-8 nedelja ne javi na taj oglas, skoro nikakve. Problem je u tome sto ovde ima ljudi iz celog sveta i tesko je uopste naci neko zanimanje za koje ovde ne postoji odredjena kvalifikovana osoba, razumes. Recimo, da neko hoce da zaposli prevodioca za neki mandarinski dijalekt (lupetam sada) , znas koliko kineza ovde ima kojima je to maternji jezik........
    Cak i da neko zeli da te uposli kao buregdziju, koji zna srpski, itd.......prilicno veliki zahtevi, ali i tu ce se naci neko i javiti na oglas.
    Jedino da si jedan u milion u nekoj oblasti pa da prodjes na ovaj fazon.

Da ne duzim, shvatio si poentu, moj ti je savet, nemoj da gubis vreme trazeci poslodavca na ovaj nacin jer neces nista uraditi.
    Skoncentrisi svu energiju na pronalazenje drugog nacina mada nemas mnogo izbora, ili kao Independent Skilled Worker, ili na zenidbu (za sta ce ti trebati dosta eurica/dolarcica).

Nije nimalo lako dokopati se Kandade u danasnje vreme ukoliko nemas onih 67 famoznih bodova ..........

Poznat Garwor (avatar)
    Učlanjen
    27.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    122

Kakvi su to bodovi?
    Ocu i ja u Kanadu.

Početnik tazdevil (avatar)
    Učlanjen
    03.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Canada? Može! Stvarno kakvi su to bodovi?

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Citat Original postavio tazdevil
    Canada? Može! Stvarno kakvi su to bodovi?
    Procesljajte malo ranije postove na temu o odlasku u Kanadu, da se ne ponavljamo stalno.....ima toga toliko opsirno i u detalje opisano........

Slične teme

1. Posao - Zivot
    Autor solaris2891 u forumu Severna i Јužna Amerika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 01.03.2006., 12:45
  2. Pasji život na selu,pasji život u gradu
    Autor Tuzni_patak u forumu Muškarci
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 22.08.2005., 12:21
  3. Zivot je LEP !
    Autor Hektor u forumu Filozofija
    Odgovora: 70