upala bešike
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: upala bešike

Početnik
    Učlanjen
    22.03.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano upala bešike

imam 25godina i nisam sklona urinarnim infekcijama, lečim se već 10 godina od PCO i valjda i delimično zbog lekova koje koristim,a delimično što zaista vodim računa o zdravlju nisam do sada imala sličnih problema.

Pre neke 3 nedelje počelo je da me bolucka kada idem u WC,ništa jako,"samo" neprijatan osećaj kao da nisam obavila "posao" do kraja.
    Uradila sam analize urina i urinokulture i rečeno mi je da imam neznatan broj bakterija i da je sve ok(Staphylococcus koagulaza negativan u 1 ml 3000).U međuvremenu sam prošle nedelje imala ciklus i nije bilo nikakvih problema, do prekjuče kada sam iz čista mira otkako sam ustala imala užasne nadražaje,a pri mokrenju jake bolove.
    Počela sam da pijem PALITREX,jer sam alergična na penicilin i od antibiotika smem da pijem samo palitrex i eritromicin. Juče ujutru mi je bilo bolje,čak sam se ponadala da mi je zaista bolje,no...
    Od sinoć,maltene sve po starom...stalno mi se ide u WC,bol nije onoliko jak,ali imam osećaj neprijatnosti...
    Pijem UVIN čaj kao i čaj od PERŠUNA,ali ne vidim efekta...

Bitno mi je da ozdravim što pre,iznad svega zbog zdravlja,a potom jer ne mogu da funkcionišem normalno,poslovna sam žena i imam velike probleme i na poslu zbog ovoga.
    Nadasve treba da putujem prekosutra i ne znam kako da izdržim put od nekoliko sati...

Molim Vas, pomozite mi kakvim savetom!
    Poslednji put ažurirao/la zsa-zsa-zue : 01.03.2006. u 12:56

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: upala bešike

Не знам баш много о томе, али знам за пар природних ствари које бих ти препоручила, само да видим да ли модератор Dr дозвољава да напишем, тако да чим "падне одобрење" написаћу који је препарат проверено добар, а помогао је и мом старијем сину. А од чајева знам да помаже кукурузна свила.

chika_doktor
    Guest

Ja svake godine u ovom vremenskom periodu ili pocetak proljeca imam slicnih problema kao ti...Probleme rjesavam uroloskim cajevima gore navedenim+bactrim...Ne bi trebala piti cijedjeno voce i ostale stvari koje zakisele mokracu za vrijeme terapije cajevima...pozzz

Poznat pikax (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    142

Pij dosta tecnosti - ( to je veoma vazno ! )
    Idi obavezno kod lekara, prepisace ti drugi lek ..ne smem da pisem koji dolaze u obzir i uraditi opet analizu urina, mada smetnje sa mokrenjem ne znace nuzno i uvek bakterijsku infekciju.
    ( Preporucila bih i ginekoloski pregled ).
    Poz

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Pregled urina i obavezno urinokultura, ne mozes da se lecis na svoju ruku.Eritromicin ne deluje na uzrocnike urinarnih infekcija a palitrex ima sve sanse da je bakterija na njega rezistentna.
    Ne lece se urinarne infekcije samo penicilinima, iam jos mnogo lekova ali lecenje bez antibiograma je trovanje organizma u ovoj eri gde su bakterije postale rezistentne na velili broj antibiotika.

Vragolasta Amfibija
    Guest

i odakle ti to da od antibiotika smes da pijes samo palitrex i eritromicin??

Aktivan član carolina 212 (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    61

Caj od kukuruzne svile i sto vise tecnosti u svakom slucaju!

Nov član
    Učlanjen
    07.08.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Interesuje me da li neko pati od takozvane honeymoon infekcije???

Nov član
    Učlanjen
    07.08.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Vec 10 godina bolujem od honeymoon cistitisa,sto znaci da nakon odnosa dobijem urinarnu infekciju.lecenje je dugotrajno i bila sam i na vma,pa su mi rekli da mi nema pomoci i da oni jednostavno nemaju resenje za moj problem.Interesuje me da li ima jos neko ko ima takav problem i kako ga je resio??
    Hvala unapred

Nov član
    Učlanjen
    03.09.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Imam upalu besike,U-izgled:Sl.Zamucen
    U-boja:zuta
    U-gustina:1,020
    U-reakcija pH:6,0
    Lkci:10-12
    Bakterije: prisutne
    Opis: RETKE EPITELNE CELIJE,MALO SLUZI

Jel to veilika upala i sta da radim ? I pored bola u besici imam povremen bol u testisima.

Ističe se
    Učlanjen
    10.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Preporučio bih Ruski čaj (epilobium angustifolium) u kombinaciji sa divljim origanom. Epilobium je jak diuretik i antiseptik. Koristim ga već dugo najpre zbog problema sa prostatom, a danas preventivno jer je izuzetan antioksidant izmeđuostalog. Divlji origano je jedan od najefikasnijih prirodnih antibakterika. Najvažnije je da vam neće napraviti nikakvu "kolateralnu štetu".
    Ruski čaj možete nabaviti i kod nas od nedavno, putem interneta, a i divlji origano možda možete naći na istom mestu, nisam baš siguran, ali pokušajte.
    Nema te bakterije koja je u stanju da se nosi sa ovom biljnom kombinacijom.
    U svakom slučaju vam je najbolje nabaviti biljke od domaćih travara, jer se u specijalizovanim prodavnicama čajeva prodaju uglavnom jeftinije, ali plantažno gajene i manje vredne biljke.

Slične teme

1. upala mokracnih kanala, besike
    Autor nemam u forumu Zdravlje
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 07.01.2009., 21:18
  2. Karcinom besike-molim vas za savet..
    Autor besame u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 01.11.2008., 21:05
  3. upala nerava
    Autor u forumu Zdravlje
    Odgovora: 9