FON
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 33

Tema: FON

Početnik Maria86 (avatar)
    Učlanjen
    22.07.2005.
    Reputaciona moć
    0

Exclamation FON

Mene interesuje studiranje na fon-u. Kao prvo sta se polaze za I godinu osnovnih studija, kakav je prijemni i kakva je prolaznost. DA LI NEKO IMA TESTOVE OD PRETHODNIH GODINA? Svidja mi se odsek za informacione sisteme. Da li je tezak fax? Sajt im je totalno bezveze, moram da jurim po drugim sajtovima da bih saznala nesto vise.

Aktivan član Goku (avatar)
    Učlanjen
    26.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano Re: FON

Evo i ja se prikljucujem pitanju

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Маните се ФОНа, децо, идите на МатФ.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.01.2006.
    Reputaciona moć
    47

Ako te zanima programiranje imas u sustini cetiri izbora FON, MAT, ETF, i privatni RAF(3000 evra).

FON je najlaksi od drzavnih, imas dosta predmeta (44), pa je mnogo tesko diplomirati u roku, ali sada se desavaju neke promene. Pored informacionih sistema imas dosta predmeta vezanih za ekonomiju i menadzment.

MAT je u sustini pravi informaticki fakultet ali je dosta tezak i ima puno matematike.

ETF najtezi ali i najcenjeniji. Vise orjentisan na hardver.

RAF je novi fakultet i njegov vlasnik je CET Microsoftov Gold Partner, jedan od retkih u Srbiji. Pretpostavljam da se tamo radi samo programiranje bez mnogo sporednih stvari (malo matematike).

Imas i dosta fakulteta ekonomskog smera koji imaju smer informatika ili poslovna informatika.

Poslodavci traze uglavnom za programere diplomce sa ova tri drzavna fakulteta (FON, ETF, MAT).

Sto se tice FON-a skolarina je jedna od najvecih na drzavnim fakultetima (96.000). Smer Menadzment na FON-u meni licno nije jasan posto je to uglavnom ekonomski smer svugde u svetu (osim u Sloveniji) a kod nas je tehnicki to jest posle dobijas diplomu inzinjera. Drugi je smer Informacioni sistemi. Treci je kvalitet, smer nije nesto tezak ali ce, po mom misljenju, biti jako profitabilan u buducnosti zbog neophodnosti da preduzeca uvode mnoge standarde. O cetvrtom smer ne znam mnogo.Po novom zakon da bi dobio diplomu diplomiranog inzinjera treba da studiras pet godina.

Uff... Toliko od mene

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Па и на Математичком од прошле године постоји нови смер за информатику, трогодишњи, максимално релаксиран математике и окренут на рачунарство, тако да не мораш много да се гушиш непотребном математиком.
    Poslednji put ažurirao/la SadPaNikadVise : 02.03.2006. u 22:06

Početnik
    Učlanjen
    11.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

2 Maria86
    I ja sam htela da upisem taj smer na FON-u, ali sam odustala jer tamo ima previše ekonomije, marketinga i ostalih gluposti.
    Mislim da je I smer na Matematičkom fakultetu pravi izbor za sve koji zele da se bave informatikom. Ima manje matematike, a više računarskih predmeta (u odnosu na smer Računarstvo i informatika). Ja sam na tom smeru i mogu ti reći da sam zadovoljna. Radi se u malim grupama, komunikacija sa asistentima i profesorima je jako dobra. Zahteva se redovno prisustvo na vežbama, pa i na predavanjima. Sve u svemu, smer je skroz OK... :-D :-D
    Toliko od mene...
    Ako bude zanimalo nešto više, pitaj...
    Pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    31.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

trazim savet.maturant sam a jos nisam odlucila definitivno sta da upisem.cetvoroumim se izmedju etf-a,fon-a.saobracajnog i ekonomskog.sad me najvise privlaci etf,al me plase te price da je mnogo tezak,pa me strah da to necu zavrsiti.izgleda mi kao da to samo genijalci mogu da zavrse

Ističe se Eoja (avatar)
    Učlanjen
    27.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

Axa malo sutra, ETF nije uopste tezi od ostalih fakulteta vec zahteva stalni rad, ako redovno ucis nema problema.

Zainteresovan član Ru_bi_tch (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Ne predlazem PMF jer je skroz neorganizovan Ja sam ga upisala uporedo sa Ekonomskim i samo 2 puta sam usla na njega. Oba puta smo cekali profesore koji se nisu udostojili da nas obaveste da ne dolaze ... Od tad vise nisam bila tamo, a proslo je skoro 6 meseci ...
    Y soy rebelde cuando no sigo a los demás y soy rebelde cuando te quiero hasta rabiar ...
    Y soy rebelde cuando no pienso igual que ayer y soy rebelde cuando me juego hasta la piel ...
    Si soy rebelde es que quizás nadie me conoce bien ...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Биће боље, биће боље...

Početnik
    Učlanjen
    23.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Ma zasto ne upisati Masinski fakultet :-o :-o

Mala sala. Saobracajni nikako jel je potrebna velika veza da se zaposlis. :-?
    Fon ako hoces da budes direktor (bar bi tako trebalo da bude ali kod nas i nije tako).
    Masinac i etf nisu toliko teski samo ima mnogo da se radi :grin: , pa ako si mazohista slobodno navali :-P .

Po meni ni jedan fak nevalja u podpunosti, jer nas svaki razocara (a to su nezainteresovani profani, ili sama oraganizacija).

Jos jedan savet za fon. Za one koji iz bilo kog razloga nisu mogli da upisu taj faks a zele mogu da upisu masinac pa da se onda prebace

Ja sam pta godina maxinstva i kazem vam da cak i na njemu mozes da programiras vise nego na fonu, a takodje da radis i veb dizain i prezentacije u maji ili vegasu,... sve zavisi od Vase zelje. (Masinac nije tezak samo ima da se ubijes od obaveza.)

Od ove godine je uvedena i bolonja pa je svugde oslo do osavremenjivanja nastave i smanjivanja obaveza.

Početnik
    Učlanjen
    31.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

pa ja ne znam sta onda da upisem!sta se uci na etf-u?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

ja sam na etf-u.. pa sta znam, fakultet jeste tezak, bas zato mora redovno da se radi!!! ako ne radis redovno, propustis 2,3 nedelje gotovo, tesko da mozes nesto da pohvatas....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

prva godina je zajednicka za sve... ima 14 predmeta : 7 u prvom, 7 u drugom semestru! tu su matematika, programiranje, osnovi elektrotehnike, u prvom semestru fizika.....
    ako nekoga zanima nesto vise moze da mi se obrati na pp

Sizzlym
    Guest

Citat Original postavio skilenzi
    pa ja ne znam sta onda da upisem!sta se uci na etf-u?
    swaki fakultet je tezak na swoj nachin,samo zawisi koliko wolish to shto zelish da upishesh i koliko si spremna da se trudish i zrtwujesh za to
    pozz

Elita Dovla (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    211

Citat Original postavio Eoja
    Axa malo sutra, ETF nije uopste tezi od ostalih fakulteta vec zahteva stalni rad, ako redovno ucis nema problema.
    Ma samo toliko i nista vise

Elita Dovla (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    211

Citat Original postavio dekkki
    prva godina je zajednicka za sve... ima 14 predmeta : 7 u prvom, 7 u drugom semestru! tu su matematika, programiranje, osnovi elektrotehnike, u prvom semestru fizika.....
    ako nekoga zanima nesto vise moze da mi se obrati na pp
    A jel mogu ja da pitam kakvi su profesori jel mora da se dolazi stalno, jel moze da se prepusuje na ispitima i tako to....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

profesori su manje vise ok, spremni na svaki vid saradnje , pogotovo sa katedre za fiziku (ako se secas uvodnih predavanja i price o nacinu polaganja ispita)..... )
    sto se tice predavanja, na neka moras da dodjes i nekoliko sati ranije da bi zauzeo mesto u prednjim redovima....
    a prepisivanje... hm.. sto te to zanima? imas gresne misli? necu ti odati tu tajnu...

Početnik
    Učlanjen
    31.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

ima li ikoga sa saobracajnog???

Početnik
    Učlanjen
    18.02.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Mimmy
    2 Maria86
    I ja sam htela da upisem taj smer na FON-u, ali sam odustala jer tamo ima previše ekonomije, marketinga i ostalih gluposti.
    Mislim da je I smer na Matematičkom fakultetu pravi izbor za sve koji zele da se bave informatikom. Ima manje matematike, a više računarskih predmeta (u odnosu na smer Računarstvo i informatika). Ja sam na tom smeru i mogu ti reći da sam zadovoljna. Radi se u malim grupama, komunikacija sa asistentima i profesorima je jako dobra. Zahteva se redovno prisustvo na vežbama, pa i na predavanjima. Sve u svemu, smer je skroz OK... :-D :-D
    Toliko od mene...
    Ako bude zanimalo nešto više, pitaj...
    Pozdrav
    Mozes li da mi kazes kakva je prolaznost na prijemnom i koliko primaju u budzet??
    Dali je dovojan prosek ocena oko 4.54?

Aktivan član Micotakis (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

www.fonforum.org

Poprilicno je aktivan, posecuju ga starije kolege, pa bi mogli da pitate za pomoc. Ovde sigurno redje dolaze.
    Srecno!

Početnik
    Učlanjen
    31.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

sta moze da se radi posle fon-a?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.01.2006.
    Reputaciona moć
    47

Moze svasta nesto.

Početnik
    Učlanjen
    31.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

he,a sta to?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.01.2006.
    Reputaciona moć
    47

1. Mozes da budes projektant informacionih sistema i racunskih mreza, u narodu pogresno shvacen kao programer, iako radis posao programera i ljudi te nazivaju programerom, ti to nisi.
    2. Menadzer, struka blizu ekonomskoj, osnovni nosilac privredne aktivnosti u preduzecu, kod nas pogresni zapostavljen u korist ekonomske struke.
    3. Kvalitetlija, izuzetno perspektivna profesija, uvodjenje i kontrolisanje kvaliteta i standarda u privredi.
    4. Operativni menadzer, ime sve kaze.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •