Tuzba BiH protiv SRJ zbog genocida

serb_pagan:
bosancerosi odlepili sto posto...traze ratnu odstetu,iako pojam ratne odstete ne postoji vec pedesetak godina u medjunarodnom pravu...cudo ne traze od hrvatske isto,za zlocine u srednjoj bosni...
Pa mogu da trze sta hoce zato sto je svetska javnost na njihovoj strani i ja se iskreno bojim presude u njihovu korist jer bi to bio jak udarac po srpskoj ekonomiji znajuci koliko je oslabljena u ovih predhodnih 15 godina.
 
Jevdjo:
Pa mogu da trze sta hoce zato sto je svetska javnost na njihovoj strani i ja se iskreno bojim presude u njihovu korist jer bi to bio jak udarac po srpskoj ekonomiji znajuci koliko je oslabljena u ovih predhodnih 15 godina.

fora je u tome sto su oni namerno lupili toliku cifru,svesni da je to nemoguce,a sve i da nas osude (za sta ne postoji pravni osnov) ta cifra ne moze biti ni priblizno tolika...njihov primarni cilj je ukidanje RS kao "genocidne tvorevine"...i ne bih se bas slozio da je svetska javnost na njihovoj strani...a sad taj argument koriste neke stranke u srbiji kao razlog za neizrucenje haskih optuzenika..
 
serb_pagan:
fora je u tome sto su oni namerno lupili toliku cifru,svesni da je to nemoguce,a sve i da nas osude (za sta ne postoji pravni osnov) ta cifra ne moze biti ni priblizno tolika...njihov primarni cilj je ukidanje RS kao "genocidne tvorevine"...i ne bih se bas slozio da je svetska javnost na njihovoj strani...a sad taj argument koriste neke stranke u srbiji kao razlog za neizrucenje haskih optuzenika..
Generalno gledajuci od 91 sa pocetkom rata u Hrvatskoj pa preko Bosne svetska javnost je bila nastrojena protiv Srbije pa sve do dana danasnjeg.Svi zlocini koje su pocinili Srbi vrte se svakodnevno po svetskim tv stanicama a nisam jos nijednom video da pokazu neki zlocin nad Srpskim stanovnistvom Skelani Odzaci Logor u sarajevu itd. itd.
 
Jevdjo:
Generalno gledajuci od 91 sa pocetkom rata u Hrvatskoj pa preko Bosne svetska javnost je bila nastrojena protiv Srbije pa sve do dana danasnjeg.Svi zlocini koje su pocinili Srbi vrte se svakodnevno po svetskim tv stanicama a nisam jos nijednom video da pokazu neki zlocin nad Srpskim stanovnistvom Skelani Odzaci Logor u sarajevu itd. itd.


Opet ja, aj aj aj aj. :)

Helem nejse, nego da kazem da ne mogu svjetski mediji ni pokazati neke zlocine u nekakvim logorima kad uopce nisu ni postojali logori gdje su cinjeni masovni i planski organizovani zlocini na strani A RBiH, Bosnjaka i BiH, kao sto je to bio slucaj sa Srbima i Srbijom!!
 
Generalno gledajuci, ja se bojim za vas :)

SOFTIĆ: POLUDJELI CUNAMI POTAKNUT IZ BEOGRADA UNIŠTIO JE KARAKTER BiH



DEN HAAG, 27. februara (FENA) - Oružano nasilje od 1992. do 1995. godine, potaknuto iz Beograda, pogodilo je BiH kao poludjeli cunami, koji je uništio sam karakter BiH i veliki dio njenog nesrpskog stanovništva, rekao je danas zastupnik bh. tužbe pred Međunarodnim sudom pravde u Haagu Sakib Softić na početku prvog kruga usmene rasprave po tužbi BiH protiv SCG zbog kršenja Konvencije o genocidu.

Softić je pred Sudom naglasio da će trebati nekoliko generacija da u BiH zacijele rane uzrokovane ovim ratom. Od 4,5 miliona stanovnika BiH koji su prije rata živjeli zajedno, sada ih nešto oko 3,5 miliona živi u dva entiteta, a posebno je teritorija Republike Srpske pretvorena u jednoetnički i jednoreligijski region.

Međutim, kazao je Softić, bh. strana nema poriva za osvetu prema Srbima u BiH, jer su oni bili zavedeni od lidera i izvršavali su ono što je od njih tražila tužena strana u ovom postupku.

"Nije stvar u pripisivanju krivice svakom Srbinu. Tu smo zato što su vlasti u Beogradu povele nesrbe u BiH na put ka paklu", kazao je Softić.

Objašnjavajući genezu problema, zastupnik bh. tužbe je ukazao kako su mnogi srpski lideri dugo razvijali koncept žrtve kao sredstvo mobilizacije.

"Mi ne želimo umanjiti značaj patnji srpskog naroda u prošlosti, posebno u Drugom svjetskom ratu, ali nismo u stanju da prihvatimo da taj bol bude poticaj za genocid protiv drugih", kazao je Softić.

Taj koncept žrtve bio je definiran samo u etničkim parametrima kako bi se nesrbi definirali kao neprijatelji s jasnim genocidnim planovima protiv Srba.

Softić je naglasio i to da je stav odgovorne države u ovom postupku negiranje odgovornosti u smislu: "Nismo to bili mi. Nismo učinili ništa loše."

Proces je zato i pokrenut da bi se razotkrilo falsificiranje historije i došlo do istine, kazao je Softić, dodajući da se bez toga ne mogu zamisliti dobrosusjedski odnosi između dviju zemalja.

Softić nije negirao da su tokom rata i bh. Srbi bili žrtve ratnih zločina, što je i osudio, ali je naglasio da takvi incidenti nikad nisu bili zvanična politika vlade.

Ovaj proces nije usmjeren protiv pojedinih građana SCG, nego je vezan za odgovornost države koja je putem svojih institucija izvršila najbrutalnija kršenja međunarodnog prava, kazao je on, dodajući kako proces ima i aspekt "izlječenja" usmjeren ka naknadi štete žrtvama etničkog čišćenja, koje je jasno jednako genocidu.

Na kraju svog izlaganja Softić je istaknuo kako veliki broj građana SCG također želi da se dođe do pravde, da se utvrdi da je SCG kriva za genocid u BiH, ali država to nikad nije rekla i ne djeluje kao da je željna istine, već je nastojala izbjeći odgovornost pred Međunarodnim sudom pravde.

Inače, Softićevim izlaganjem je počeo prvi krug usmene rasprave. BiH, kao podnosilac tužbe, prva će imati na raspolaganju 10 dana za iznošenje svojih argumenata, nakon čega će od 8. marta SCG imati isto toliko vremena na raspolaganju.

Po završetku prvog kruga usmene rasprave, Sud će od 17. do 22. marta saslušavati eksperte i svjedoke. Nakon toga će nastupiti pauza do 18. aprila, kada će BiH ponovo imati na raspolaganju osam sjednica za svoje argumente, a SCG nakon toga također osam sjednica. Drugi krug usmene rasprave završava 9. maja.

(Fena)
 
BIESEN: UNIŠTENJE NESRPSKOG STANOVNIŠTVA U BIH JE REZULTAT PAŽLJIVO PRIPREMLJENOG PLANA




Uništenje nesrpskog stanovništva u Bosni i Hercegovini nije se desilo slučajno, nego je rezultat pažljivo pripremljenog vojnog, političkog i ekonomskog plana, rekao je danas u nastavku svog izlaganja pred Međunarodnim sudom pravde u Haagu zamjenik šefa zastupničkog tima BiH Phoon van den Biesen.

Govoreći o psihološkoj pripremi za rat, Biesen je naglasio da su Srbi stalno opisivani kao žrtve, i to ne samo u prošlosti, već i kao žrtve budućeg genocida ukoliko se ne poduzmu konkretne aktivnosti.
Tu se misli na ideologiju Velike Srbije, koja nije bila samo politički program, već je od samog početka uključivala vojnu operaciji s ciljem etničkog čišćenja.

U tome je posebnu važnost imao kosovski mit. Koristeći proslavu 600. godišnjice Kosovske bitke, 1989. godine, Slobodan Milošević se pred oko pola miliona ljudi predstavio kao osvetnik i spasilac srpske nacije i najavio da na ispunjenju njegovog cilja nisu isključene ni oružane bitke.
Analogno takvoj propagandi, i Ratko Mladić, kada je ulazio u Srebrenicu 1995., izjavio je pred TV kamerama da je to trenutak "osvete Turcima".
Biesen je podsjetio kako je pred početak sukoba upućivana poruka da je Srbima neprihvtljivo da žive u drugim državama, te da republičke granice nisu prepreka za stvaranje nove srpske države, jer je cilj da se srpska nacija obuhvati u jednu državu.
Prema njegovim riječima, događaji u BiH su predstavljali samo jedan dio u projektu stvaranja Velike Srbije, ali je pristup "jedna država za sve Srbe" morao imati najstrašnije posljedice u BiH zbog izuzetno izmiješanog stanovništva.
Stvaranje Velike Srbije nije bilo samo pitanje iscrtavanja novih granica, nego se ovaj projekt pretvorio u dobro pripremljenu vojnopropagandnu operaciju.

Naoružavanje bosanskih Srba bilo je sveobuhvatno organizirano. Biesen je naveo kako činjenice pokazuju da se ništa nije spontano dešavalo u naoružavanju stanovništva, a dio operacije je bio da se oružje bivše Teritorijalne odbrane izuzme od kontrole nesrba i podijeli samo Srbima.
Biesen je ukazao i na priznanje Biljanje Plavšić na Haškom tribunalu kako je SDS pripremio upute općinskim liderima da naprave krizne štabove, obave pripreme za preuzimanje općinskih vlasti, mobiliziraju Srbe i podrede komandi JNA, što je provedeno. Time je Plavšić eksplicitno potvrdila da su policija i vojska bosanskih Srba bili podređeni JNA.
Nakon početka rata u Hrvatskoj postala je jasna shema koja će se primjenjivati i u BiH. Generali JNA sarađuju s paravojnim snagama iz Srbije koje su ubile stotine ljudi u Vukovaru i drugim gradovima, što je rezultiralo okupacijom dijela Hrvatske.

Biesen je podsjetio na čuveno obraćanje u Skupštini BiH Radovana Karadžića, koji je bio u stalnom kontaktu s beogradskim vlastima, da se Bošnjaci neće moći braniti ako budu insistirali na nezavisnoj BiH.
Za kratko vrijeme od početka rata osvojeno je 70 posto teritorije BiH i započeto etničko čišćenje kako bi se stvorila Velika Srbija.
Početkom rata za komandanta snaga JNA u BiH imenovan je Ratko Mladić, ne zbog toga da izvrši povlačenje snaga JNA, nego da tu i ostane kao komandant Vojske RS, koja je pokrivala isti teritorij i imala iste jedinice kao i 2. armija JNA prije nje. Nakon "povlačenja" JNA iz BiH 19. maja, ostali su oficiri i oružje i operacija je nastavljena bez ikakve pauze.
Štaviše, Mladić je sve do 2002. godine bio general u međuvremenu preimenovane Vojske Jugoslavije (VJ), a 1994. je čak unaprijeđen u čin generala VJ. I svi ostali oficiri Vojske RS bili su istovremeno i oficiri VJ, a cijelo vrijeme su iz Beograda dobijali plaće i penzije. Beograd je aktivno opskrbljivao VRS tokom cijelog perioda etničkog čišćenja.
Biesen je zaključio da je u pitanju bio jedinstven poduhvat, pri čemu je Beograd uvijek imao ulogu glavnog partnera.

Rezultat tog "poduhvata" je 520 koncentracionih logora u 50 općina BiH kroz koje je prošlo više od 100.000 nesrba, uključujući posebne logore za žene kao mjesta masovnih silovanja i seksualnih zločina kao dijela etničkog čišćenja, te stotine hiljada ubijenih i razaranja katoličkih crkava, džamija i grobalja kako bi se nesrpski dio stanovništva spriječio da se ikad vrati svojim domovima.
(Fena)
 
Abdurrahman:
Opet ja, aj aj aj aj. :)

Helem nejse, nego da kazem da ne mogu svjetski mediji ni pokazati neke zlocine u nekakvim logorima kad uopce nisu ni postojali logori gdje su cinjeni masovni i planski organizovani zlocini na strani A RBiH, Bosnjaka i BiH, kao sto je to bio slucaj sa Srbima i Srbijom!!
Jednostavno cu da te ignorisem jer sa vama ne vredi razgovarati.A zasto tako mislim zato sto sam banovan na 3 muslimanska sajta iako nijednu pogrdnu rec nisam uputio nijednom clanu foruma pa cak ni prema islamu a zasto su me banovali zato sto sam poceo da iznosim dobro potkrepljene cinjenice sa godinama i datumima masakara nad srpskim stanovnistvom u BIH.Posto nemam mogucnosti da te ja banujem onda cu te ignorisati a to preporucujem i drugima.
 
Jevdjo:
Jednostavno cu da te ignorisem jer sa vama ne vredi razgovarati.A zasto tako mislim zato sto sam banovan na 3 muslimanska sajta iako nijednu pogrdnu rec nisam uputio nijednom clanu foruma pa cak ni prema islamu a zasto su me banovali zato sto sam poceo da iznosim dobro potkrepljene cinjenice sa godinama i datumima masakara nad srpskim stanovnistvom u BIH.Posto nemam mogucnosti da te ja banujem onda cu te ignorisati a to preporucujem i drugima.

Mozda nije problem u datumima ali je problem kad se dodje do cifre.

No, ja ne govorim ovdje o zlocinima nad Srbima niti kazem da nije bilo istih nad bosanskim Srbina, ta, jeste ali je to NISTA spram genocida i zlocina nad Bosnjacima, jer zlocin nad Srbima se desio neplanski i neorganizovano od Vlade R BiH, te su to ucinili pojedinci na svoju ruku, a to je za mene nesto vise od 'incidenta'. Ne kazem da je zlocin incident vec je zlocin nad Srbima u broju spram zlocina nad Bosnjacima u broju i PLANU od koga ? Smijemo li reci ? Smijemo: Srbije i JNA-a, - obicni incident!

Osim toga, statistika najnovija je pokazala da je ubijeno svega hiljadu i nesto srpskih civila u BiH, dok Bosnjaka CIVILA je ubijeno negdje oko 30 i nesto hiljada - a ni to nije tacno jer se radi o vecoj cifri! Ko koga ? Ma Nisu Srbi Nista radili. Oduvijek nevinascad bila....
 
@Abdul...kako li se vec zoves,....ako stvarno mislis da su samo Srbi cinili zlocine onda si budala a ako to psies samo da bi provocirao onda si jadan......namerno pises kilometarske postove jer znas da niko nije lud da cita tolike gluposti,100 milijardi i da ocemo mi ne mozemo da vam vratimo ni za 1000 godina,yebes bilo kakvu presudu,tolke pare vi necete videti pa dai nam i sankcije zbog toga.....problem sa vama muslimanima je u tome sto je citava generacija ispranih mozgova odrasla na cica Alijinoj zaostavstini...ja znm da vi isreno verujete da ste bili JEDINE zrtve rata.....pateticno.Zlocina je bilo na sve tri strane.Sto pre prihvatite to kao i cinjenicu da ljudi imaju pravo da crtaju karikature koga god oce U SVOJOJ ZEMLJI,lakse ce vam biti da se otarasite vracanja u srednji vek od str.doticnog Alije ratnog zlocinca.J.bte,Sarajevo je pre rata bilo Evropski grad,sad je ko neka Arapska rupetina u sred Evrope....Bosnu je van svih zlocina kulturno i civilizacijski degradirao ovaj rat ko sto je onaj ludak Homeini vratio Irance u kameno doba.....tuzno.
 
Abdurrahman:
Mozda nije problem u datumima ali je problem kad se dodje do cifre.

No, ja ne govorim ovdje o zlocinima nad Srbima niti kazem da nije bilo istih nad bosanskim Srbina, ta, jeste ali je to NISTA spram genocida i zlocina nad Bosnjacima, jer zlocin nad Srbima se desio neplanski i neorganizovano od Vlade R BiH, te su to ucinili pojedinci na svoju ruku, a to je za mene nesto vise od 'incidenta'. Ne kazem da je zlocin incident vec je zlocin nad Srbima u broju spram zlocina nad Bosnjacima u broju i PLANU od koga ? Smijemo li reci ? Smijemo: Srbije i JNA-a, - obicni incident!

Osim toga, statistika najnovija je pokazala da je ubijeno svega hiljadu i nesto srpskih civila u BiH, dok Bosnjaka CIVILA je ubijeno negdje oko 30 i nesto hiljada - a ni to nije tacno jer se radi o vecoj cifri! Ko koga ? Ma Nisu Srbi Nista radili. Oduvijek nevinascad bila....
E stvarno ovo nemogu da ignorisem kazes 1000 i malo vise pa prijatelju moj prvi logor koji su osnovali hrvati i muslimani 1992 g. u odzacima odneo je 1800 srpskih zrtava tj. civila i ko zna koliko bi bilo jos da nasa vojska nije kasnije usla u Odzake.Jedini nas problem Srba je to sto ne umemo da lizemo dupe kao sto to vi cinite zapadu i ko sto su to radili vasi dedovi turcima kad su primili islam.
 
Abdurrahman:
Osim toga, statistika najnovija je pokazala da je ubijeno svega hiljadu i nesto srpskih civila u BiH, dok Bosnjaka CIVILA je ubijeno negdje oko 30 i nesto hiljada - a ni to nije tacno jer se radi o vecoj cifri! Ko koga ? Ma Nisu Srbi Nista radili. Oduvijek nevinascad bila....

a zlocini kriminalca i olosha juke prazine,proslavljenog koljaca i "branitelja sarajeva"...niko ni ne zna koliko je stotina,pa i hiljada juka sa svojom bandom poubijao po sarajevu...pa naser oric i njegovi koljaci...aj budi covek pa priznaj da su i oni klali i sprovodili etnicko ciscenje
 
Abdurrahman:
Mozda nije problem u datumima ali je problem kad se dodje do cifre.

No, ja ne govorim ovdje o zlocinima nad Srbima niti kazem da nije bilo istih nad bosanskim Srbina, ta, jeste ali je to NISTA spram genocida i zlocina nad Bosnjacima, jer zlocin nad Srbima se desio neplanski i neorganizovano od Vlade R BiH, te su to ucinili pojedinci na svoju ruku, a to je za mene nesto vise od 'incidenta'. Ne kazem da je zlocin incident vec je zlocin nad Srbima u broju spram zlocina nad Bosnjacima u broju i PLANU od koga ? Smijemo li reci ? Smijemo: Srbije i JNA-a, - obicni incident!

Osim toga, statistika najnovija je pokazala da je ubijeno svega hiljadu i nesto srpskih civila u BiH, dok Bosnjaka CIVILA je ubijeno negdje oko 30 i nesto hiljada - a ni to nije tacno jer se radi o vecoj cifri! Ko koga ? Ma Nisu Srbi Nista radili. Oduvijek nevinascad bila....
Podaci se razlikuju,naravno u pitanju je izvor koji ih broji.
 
Počela rasprava o tužbi BiH protiv SCG
HAG - Nakon 13 godina duge procedure, juče je pred Međunarodnim sudom pravde u Hagu počela završna rasprava o tužbi za genocid koju je Bosna i Hercegovina 1993. podnijela protiv tadašnje SR Jugoslavije.

Na početku jednonedjeljnog iznošenja argumenata bosanske strane, glavni zastupnik Sakib Softić rekao je da će dokazati da je SCG odgovorna za genocid nad nesrbima tokom rata u BiH 1992-95. i da je prekršila sve svoje obaveze po Međunarodnoj konvenciji o genocidu.

Ovo je prvi slučaj u istoriji najvišeg suda Ujedinjenih nacija osnovanog 1946. da je jedna država optužena za genocid.

Rasprava će trajati, uz prekide, do 9. maja ove godine, a zatim će se 16 sudija povući da razmotri izložene dokaze i donese presudu, za šta ne postoji rok.

"Ovo je pokušaj da se zadovolji pravda za sve ogromne patnje koje smo preživjeli", kazao je Softić, ističući da je "oružano nasilje uništilo sam karakter BiH i značajan dio njenog nesrpskog stanovništva".

Softić je podvukao da BiH "ne želi osvetu", niti "kolektivnu krivicu" srpskog naroda koji je bio "zaveden od svog vođstva". Rekao je da je suština slučaja pred sudijama utvrđivanje kako je vlast u Beogradu Srbe iz BiH poslala na "pakleni put" iza kojeg su ostale hiljade leševa, uništeni gradovi, izgubljene mladosti.

Navodeći da su srpski političari iskoristili "kompleks žrtve" u svom narodu za podsticanje genocidnih zločina, Softić je naglasio da je "govor mržnje" prikazivao da "nesrbi u BiH imaju genocidne namjere".

"Pravi genocid počinjen je nad nesrbima u BiH i mi ćemo to dokazati slikama genocidnih zločina", rekao je Softić.

Ističući da vlasti BiH nikada nisu negirale da su i bosanski Srbi bili žrtve zločina, on je kazao da to, međutim, nikada nije bila "politika vlade u Sarajevu" i da ona "nikada nije odobravala zločine".

"Ovo nije slučaj protiv bilo kog pojedinca ili građanina, već pokušaj da se utvrdi odgovornost države... BiH želi da zaliječi rane žrtava etničkog čišćenja koje je bilo na nivou genocida. Naši dokazi će pokazati da je SCG prekršila sve svoje obaveze po Međunarodnoj konvenciji o genocidu", rekao je Softić.

U nastavku postupka, kozastupnik BiH, holandski advokat Fon van den Bizen izjavio je pred sudom da su vlasti u Beogradu od 1992. do 1995. godine sprovodile kampanju uništenja nesrba u BiH kako bi stvorile jedinstvenu državu za sve Srbe.

"To je bio jedan projekat - potpuno ili djelimično uništavanje nesrpskih etničkih grupa, gdje god da su smetale stvaranju jedne države za sve Srbe", kazao je Bizen. Zastupnici BiH će iznošenje argumenata nastaviti danas.

(Agencije)

Protesti pred sudom
Pred Međunarodnim sudom pravde u Hagu juče se okupila grupa demonstranata u znak podrške tužbi BiH protiv SCG za agresiju i genocid.

Među okupljenima su bile i predstavnice udruženja žrtava rata i bošnjačke dijaspore iz Švedske i zemalja Beneluksa. Učesnici skupa nosili su transparent dug 60 metara s imenima ubijenih u Srebrenici.

Kako je najavljeno, okupljanja bi trebalo da traju sve do 9. maja, do kada je predviđeno da traje rasprava u Hagu.
 
Jevdjo:
E stvarno ovo nemogu da ignorisem kazes 1000 i malo vise pa prijatelju moj prvi logor koji su osnovali hrvati i muslimani 1992 g. u odzacima odneo je 1800 srpskih zrtava tj. civila i ko zna koliko bi bilo jos da nasa vojska nije kasnije usla u Odzake.Jedini nas problem Srba je to sto ne umemo da lizemo dupe kao sto to vi cinite zapadu i ko sto su to radili vasi dedovi turcima kad su primili islam.


1800 glava, ha ?

Jos samo mi reci gdje su te glave, grobovi, imena i prezimena, itd ?

Valjda su zrtve imale imena i prezimena i ovo sto sam nabrojao, osim ako ne mislis drukcije ?! Bas kao sto to sve imaju bosnjacke zrtve.
 
frozen1982.:
@Abdul...kako li se vec zoves,....ako stvarno mislis da su samo Srbi cinili zlocine onda si budala a ako to psies samo da bi provocirao onda si jadan......namerno pises kilometarske postove jer znas da niko nije lud da cita tolike gluposti,100 milijardi i da ocemo mi ne mozemo da vam vratimo ni za 1000 godina,yebes bilo kakvu presudu,tolke pare vi necete videti pa dai nam i sankcije zbog toga.....problem sa vama muslimanima je u tome sto je citava generacija ispranih mozgova odrasla na cica Alijinoj zaostavstini...ja znm da vi isreno verujete da ste bili JEDINE zrtve rata.....pateticno.Zlocina je bilo na sve tri strane.Sto pre prihvatite to kao i cinjenicu da ljudi imaju pravo da crtaju karikature koga god oce U SVOJOJ ZEMLJI,lakse ce vam biti da se otarasite vracanja u srednji vek od str.doticnog Alije ratnog zlocinca.J.bte,Sarajevo je pre rata bilo Evropski grad,sad je ko neka Arapska rupetina u sred Evrope....Bosnu je van svih zlocina kulturno i civilizacijski degradirao ovaj rat ko sto je onaj ludak Homeini vratio Irance u kameno doba.....tuzno.


Momak, ti ocigledno nisi ni citao moje postove a niti zadnji komentar na prvoj strani, tako da je besmisleno komentarisati tvoj izljev mrznje.

Osim toga, prvi Predsjednik R BiH Alija, r.h., nij bio ni blizu ratnog zlocinca i to ti je potvrdilo na hiljade Srba i Hrvata iz BiH koji su takodjer vecinom ostalo na strani A RBiH u Sarajevu i dan danas su u BiH, a bogami nijedan legalan sud u svijetu nije optuzio Aliju, r.h., da je ratni zlocinac za razliku od Milosevica, Tudjaman i ostalih klifinza.
 

Back
Top