KO VOLI SKOBALJA NEK SE UKLJUCI

Skobalj jede ono sto nadje u reci ukljucujuci i crvice,ruzu hleba ,travu sa kamena itd.prvi put cujem da smrdi.Pljeskavice od skobalja su nesto!
Ja ih pecam na malu udicu sto tanji najlon osetljiv plovcic i pri dnu.Ko dete sam ih tamanio na Toplici u Prokuplju,malo stariji na Kaceru u LJigu a sad ko mator povremeno ih pecam na pesku na Dunavu/Belegis/,to samo kad se odmaram od ribolova plemenite ribe koja ne jede "govna" vec finu hranu
som-zabe,miseve,razne crkotine,decje fetuse itd
:wink:
 
ako hocete krupne skobalje(grbonje) dodjite na ibar od MATARUSKE BANJE do RASKE u martu aprilu i maju ponesite peticu ili sesticu sa alkama akcije A 5-15 strunu 012-014 plovak od 1.5-3 grama nekoliko vekni hleba za hranjenje i u rancu flasu mucenice i hvatajte skobalje od 300 gr do 2 kg . USLOV JE da je voda stabilna (brana u gazivodama) SRECNO :D :D :D :D :D [/b]
 
cuo sam za juznu moravu i tamosnje rijeke poznate po skobalju ali ni lim, zeta, moraca po meni ne zaostaju puno, sa tim sto su cistije rijeke, PS da skobalj jede govna nikad nisam cuo, vec suprotno, ovamo ga svi vole
 
GUSTER:
HOCU DA UCIM CEO ZIVOT KAD JE U PITANJU SKOBALJ SAVETI I REKORDI SU DOBRODOSLI :P

Najveci je filing kad svi kukaju kako nece da jede, a ja pecam i gledam ga (koliko je bistro) i upecam ga! Najzanimljivija riba za pecanje! Prosle zime sam upecala skobalja od 1570g na Z.Moravi i bas sam ponosna na sebe zbog toga! Nisam bas neki ribolovac, ali imam filing za skobalja. Zanesem se i postanem sama sebi cudna. Najlepsa stvar u zivotu koja mi se desila...PECANJE!!!
 
Jedna kasika meda i 100g zelene alge i sve stavite u blender i mutite dok se ne pretvori u kremu. To drzite u hladnom dok ne krenete na vodu. Francuski hljeb rastopite u vodi, isccjedite preko pamucne krpice i lagano premazite sa ovom kremom. Rezultat je sledeci, kad nikome skobalj ne bude radio kod vas ce biti ludnica.
 
Video sam slike - svaka čast majstore,pravi komadi.Ako se ne varam komad od 2.6 kg je plotica- ispravi me ako grešim.Inače pecam u donjem toku Drine,kao i na njenom ušću u Savu.Skobalji su nešto sitniji nego u njenom gornjem toku,i uglavnom se peca na hleb i crviće - nisam još sreo nekog ko u donjem toku peca na travu.Pored klasičnog primamljivanja kuglama od hleba i neke kvalitetne takmičarske hrane otežane kamenom,zemljom ili šljunkom ,koristim i sledeću tehniku - vidi sliku.
 

Prilozi

  • pecanje na mamac.gif
    pecanje na mamac.gif
    9,1 KB · Pregleda: 189
ljudi ja nikada nisam imao takve primere kao vi ,ali volim pecanje najvise na svetu i to pecanje skobalja.tek sam poceo nesto sitno da hvatam prosle godine.ja sam samouk i kada bilo kog pitam za savet,pobegnu od mene kao da sam gubav.sa petljasa sam preso na stap sa sprovodnicima od 5 met.imao sam par otkacinjanja,sto se tice krupnije ribe i to je sve.uglavnom pecam na j.moravi (okolina nisa).imate li neki savet za mene,da i ja nesto upecam ove godine
 
Prihvatam svaki koristan savet.Pozdrav.

Teško da ćeš se napecati krupnog škobalja u donjem toku Drine razlog ima (hvala bogu) mnogo druge bijele ribe koja voli istu klopu kao i škobalj. E sad najkrupnije primjerke isključivo lovim na algu ili imitaciju alge (sintetika iz tepiha ili čarape) zimi najbolje radi na zelene nijanse a ljeti stara alga prepuna sitnih crvića smeđkaste boje.Veoma rijetko sam lovio škobalje preko 2kg na bijele mamce (hljeb,crv) ma koliko se trudio.Ovo je čisto iz iskustva sa Vrbasa,Sane,Une,gornji tok Drine. Ako ti ne predstavlja problem probaj u okolini Šepka ili Zvornika nije previše daleko.I još nešto najbolji rezultati su kad je voda bistra.:ok:
 

Back
Top