Ostrenje noza

SONY9529

Zainteresovan član
Poruka
117
....dobio sam neki noz...nije los lep dizajn...vise za gledanje nego za upotrebu ali ajde,,,,pa me zanima kako da ga pravilno naostrim u privatnoj režiji....takodje sečivo mu je na dve žice pa se brzo i tupi......
 
@ SONY - nisam te razumeo da ga naostris u privatnoj reziji sam ili kod nekog .... jedno vreme su te stvari radili u SNAJPERU u Beogradu ne znam jel jos to rade , a pitao si kako ... meni je jedan drugar te stvari radio i naostrio ga da sece sve zivo , a ne lici ni nasta posle ostrenja izgubi onaj pravi oblik ... tako da nisam te razumeo bas najbolje posto si pitao KAKO DA GA NAOSTRIM ? Moj savet da ne radis nista sam ili da nosis to kod nekog amatera jel ces dobiti noz kao sto je moj RUZAN a OSTAR ....bolje odnesi u Snajper da ti ipak profesionalci urade sta hoces !Pozdrav
 
..ma našao sam .....u nekim novinama ( lovačkim )...kao ....članak kako naoštriti nož.....medjutim ....ja to izgubim ...i ostadoh kratkih rukava...pa reko možda neko od vas vojaka zna kako se to radi....ovi su pominjali neko šmirglanje do besvesti...ili tako nešto.......a uostalom nije zabavno kad dobijes vec ostar noz
 
SONY:
..ma našao sam .....u nekim novinama ( lovačkim )...kao ....članak kako naoštriti nož.....medjutim ....ja to izgubim ...i ostadoh kratkih rukava...pa reko možda neko od vas vojaka zna kako se to radi....ovi su pominjali neko šmirglanje do besvesti...ili tako nešto.......a uostalom nije zabavno kad dobijes vec ostar noz

Onda kupi vodenu smirglu i smirglaj do besvesti :lol:
 
friedrich:
Idi u "Impu" Zemun tamo oštre noževe, ako još rade.

Pozz...........
u principu, naj bolje je da ga odneses u Impu, u Zemun.. Da bi ga sam naoštrio treba ti bar dva, dobra, kamena različite granulacije, jedan extra fini i jedan malo grublji( mogu se naći na bljuvaku) i neko iskustvo.. i pored toga dosta ''trljanja''.... što ti ne bih preporučio, da ga ne upropastiš... Ja imam tanto, od hirurškog čelika i sam ga oštrim.. to iziskuje mnogo vremena.. ali zato posle moš' se briješ...
 
Guru 42:
u principu, naj bolje je da ga odneses u Impu, u Zemun.. Da bi ga sam naoštrio treba ti bar dva, dobra, kamena različite granulacije, jedan extra fini i jedan malo grublji( mogu se naći na bljuvaku) i neko iskustvo.. i pored toga dosta ''trljanja''.... što ti ne bih preporučio, da ga ne upropastiš... Ja imam tanto, od hirurškog čelika i sam ga oštrim.. to iziskuje mnogo vremena.. ali zato posle moš' se briješ...

...mislis na ono kamenje sto se koristi i za ostrenje kosa......ajd ako budes imao vremena napisi mi kako se to radi otprilike......posto bi voleo da znam....a i uprincipu jedanput ako ga dobro naostris ....posle ga samo ....doterujes.....( ili gresim )....
glupo mi je da ga ostrim u inpi.....bar nesto i ja da nacinim :-)
 
SONY:
...mislis na ono kamenje sto se koristi i za ostrenje kosa......ajd ako budes imao vremena napisi mi kako se to radi otprilike......posto bi voleo da znam....a i uprincipu jedanput ako ga dobro naostris ....posle ga samo ....doterujes.....( ili gresim )....
glupo mi je da ga ostrim u inpi.....bar nesto i ja da nacinim :-)
Ne, nije to za oštrenje kosa( za kose se koriste brusni kamenovi velike granulacije, koji bi ostavili duboke risove na oštrici noža).. Problem je u tome što ti sam ne bi znao da odabereš kamen prave granulacije.. Čak i da kažeš prodavcu da želiš kamen koji je najfiniji, možda on u tom trenutku i nema bolji, pa može da ti uvali neko sranje... Drugo: ako već i uspeš da dođeš do nekog finog kamena treba da uzmeš neki stari nož i da se ''malo'' vežbaš na njemu.. Treće: nemaju svi noževi istovetno sečivo i samim tim drugačije se oštre.. Postoje konveksno oštreni noževi, konkavno oštreni i ravno oštreni.. to su samo neke varijacije na temu.. A možda ne bi bilo loše da odeš do armi šopa, da pogledaš ima li kod njih nešto od opreme za oštrenje. S'vremena na vreme dobijaju dobru opremu, jedino je pitanje koju bi ti cifru dao za to?? Pogledaću malo da ti nađem neki tekst o oštrenju pa ću da ti ga odštampam ovde..
Picture009j.jpg

Ovo je moj tanto, od hirurškog čelika, od jednog poznatog nemačkog nožara.. tvrdoće 52 rokvela..
 
U Zemunu ,ul.Zmaj Jovina ,blizu pijace ima ostrac .Probaj tamo.
Inace se kvaliteniji nozevi ostre sa kamenom od dijamanta .Postoji posebno postolje koje je pod odredjenim uglom u odnosu na ostricu.Ako je u pitanju kvalitetniji (skuplji) komad ,onda ne rizikuj,pa da ga upropastis.
Potrazi stare brojeve casopisa " Metak ".Tu je bilo po nesto o ostrenju nozeva. Evo sta ima na http://www.knifeworld.com/ ...Ili na http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=knife&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8 .
 
Bio sam danas u snajperu i video sam da imaju jedan lep, fini, kamen za oštrenje.. cena mu je 330 din. To ti ne bi bilo loše, za početak.. A imaju i par finih, malih masata, za izvlačenje ivice..
 
Guru 42:
Bio sam danas u snajperu i video sam da imaju jedan lep, fini, kamen za oštrenje.. cena mu je 330 din. To ti ne bi bilo loše, za početak.. A imaju i par finih, malih masata, za izvlačenje ivice..

....aha a ovaj normalno se povlaci kamen kao kod ostrenja onih kuhinjski ili.....
 
Ne .Mora da se nadje odgovarajuci ugao ili da se nabavi " nosac dijamantskih brusnih kamenova : , koji sluze za ostrenje i to pod , tacno podesenim uglom .Cini mi se da je ugao od 45stepeni .
 

Back
Top