CENTAR ( NASE ) GALAKSIJE?

Neptunijanka

Aktivan član
Poruka
1.731
Pozivam ljude koji se zaista bave astrologijom da kazu sta sve znaju o znacenju Centra nase Galaksije i kakvo delovanje ima u natalnoj karti?
Interesantno je da kada su pitali pokojnu Milju Vujanovic, sta joj je Dupor ( njen ucitelj) preneo o svojim znanjima o kojima nije pisao i koje je hteo da prenese odabranim, spomenula je kao jednu od naj vaznijih detalja Centar nase Galaksije koji se nalazi na 24.stepenu Strelca, i rece da je ta tacka u horoskopu izuzetno bitna, a da pritom nije rekla nista konkretno kako se tumaci itd. Ali je zato rekla da ce znanje preneti - takodje odabranim :| , sto se naravno, najverovatnije nije ni desilo.
Moj vladar Ascedenta je Neptun na 24.stepenu Strelca u X- om, jes' da je generacijski polozaj ali je i vladar horoskopa, pa sta bi to - kao i druge bitnije, licne planete na tom mestu mogle da predstavljaju i kakvo bi se to tumacilo. Svuda sam trazila informaciju ali svi samo naglasavaju da je bitna tacka i na tome se svaki komentar zavrsava! Ko zna nesto vise?! :roll:
 
nista, ostaje ti da sama proucis odgovor...pa ajde...sto moramo sve na tacni da dobijemo, moraju i ove generacije nesto novo da doprinesu... na posao ->
ja licno ne verujem da to ima ikakvog uticaja. al ajde. da vidimo.
 
Samantha Jouns:
E a kako je umrla Mija Vujanovic?? I kada? Nisam znala uopste...


Pa letos! Nikada se nije u stvari ni oporavila od one "povrede". Rece da ocekuje opotavak kada joj Jupiter napravi dobar aspkt sa natalnim Jupiterom, ali kada se to desilo ona je umrla. Sto potvrdjuje cinjenicu da Jupiter definitivno donosi smrt ljudima kojima zivot visi o koncu, jer Jupiter je PROSIRENJE svesti i oslobadjanje od ovozemaljskih muka!
 
nesto o galaktickom centru....

dimenzije galaktickog centra, koji se vidi u sazvezdju strelac, iznosi oko 27* duz galaktickog ekvatora i 14* normalno na njega, sto je oko 2.1x1.2 kpc (1pc=3.26 svetlosnih godina). znaci mnooooooooooogo : )

centralmilkyway2le.jpg


e sad, centar nase galaksije prepun je zvezda i medjuzvezdane meterije. to su starije zvezde za razliku od naseg mladog sunca. u toj oblasti nastaje izuzetno snazno radio-zracenje. najverovatnije je da se u samom centru nalazi ogromna crna rupa.

normal0the20milky20way0xr.jpg
 
"Kako nastaju juge?
Vedska teorija koja objašnjava nastanak juga zasniva se na određenim astronomskim podacima od kojih su neki danas naučno dokazani, a neki još nisu.
Danas je poznato da se centar naše galaksije, gledano sa Zemlje, nalazi na početku sazvežđa Strelca. Zanimljivo je da su ovaj podatak posedovali ljudi vedske Indije pre više hiljada godina. U vedskim tekstovima se ovo središte galaksije naziva Višnunabhi – “Višnuov pupak”. Radi se, naime, o gustoj skupini zvezda koje ljudsko oko ne može da vidi. Cela galaksija okreće se oko tog mesta, a prema načelima vedske astrologije – iz njega dolazi život Sunčevom sistemu, baš kao što sa Sunca dolazi život Zemlji."

http://www.astrolab.co.yu

Clanci , Spiralni Putevi Vremena

Ovde kaze da ta tacka - centar galaksije , znaci ZNANJE
 
24 stepen Strelca takodje znaci sreca, blagostanje i blagoslov
a ovde kaze da znaci znanje i zivot i da je najvaznija tacka za celo covecanstvo, za zivot na zemlji...

Ovog teksta sam se setila kad sam videla topik, a procitala sam ga odavno, da ne misli neko da google-am tu i trazim stvari kad je neka tema...

Evo ukratko, ukoliko nekoga mrzi da cita:
Po hinduistickoj astrologiji "tamna zvezda" odnosno crna rupa, kruzi oko sunca i kad se nadje izmedju zemlje i centra galaksije , pocetka sazvezdja Strelca, sto je tacka koja znaci ZNANJE, planeta zemlja odnosno covecanstvo se nalaze u Dobu koje se zove Kali Juga, sto je najmracnije doba, doba mracnjastva.Kad se tamna zvezda nadje sa suprotne strane u opoziciji sa tom tackom onda je na zemlji svetlo doba (Sat Juga), doba prosperiteta , znanja, blagostanja, otvorene svesti, ljubavi i svega pozitivnog. Postoje jos dva prelazna perioda, Dvapara juga i Tetra juga.
Ovako se menjaju ciklusi : Kali juga, Dvapara juga, Treta juga, Sat juga, pa ponovo Sat juga (silazni ciklus), Treta juga, Dvapara juga, Kali juga, pa ponovo Kali juga (uzlazni ciklus) Dvapara juga, Treta juga i tako dalje.
Trenutno se nalazimo u velikom razdoblju Kali juge koje traje 432.000 godina, sto je najmracnije doba za covecanstvo, ali u malom ciklusu maloj Dvapara jugi unutara velikog ciklusa Kali Juge, ova Dvapara juga traje 2400 godina...
utesno je sto je to najmracnije razdoblje Kali juga i najkrace....traje samo 1200(ali posto se menjaju 2 za redom , ukupno 2400), ako sam ja dobro shvatila ovo, godina, Dvapara juga traje 2400 godina, Treta juga 3600 godina a Sat juga (najsvetlije doba) traje 4800 godina +plus jos jedno doba Sat juge za redom 4800 godina, sto je ukupno 9600 godina...
ali to nam bas ne pomaze nesto jer su u pitanju velika radoblja i na nasu nesrecu mi smo u velikoj Kali jugi trenutno i maloj dvapara jugi, koja je slicna kao kali juga, mracna, mracnjastvo, samo malo bolja:))
ali ja se nisam nikad ni cudila sto je sve ovako..i ovako vidimo da smo u mracnjastvu po ponasanju ljudi oko nas...a i nas samih....
 

Back
Top