Jel'dajete krv?

naancy90:
ja ne smam, jer stalno padam u nesvest kada vadim krv, verovatno sam malokrvna, ali da bih to proverila moram da vadim krv, a ne smem....pascu u nesvest..... :(
inace, o pozitivna

pa ne mozes ionako jer si maloletna :grin:
ja mislim da cu davati kad odrastem.
bilo bi dobro da uvedu neki zakon d oni koji daju krv imaju rpednost ako im reba krv, ili na cekanju, ili tako nesto.
mozda i postoji :confused:
 
Ја сам пре нешто мање од месец дана напунио 18. година, тако да ћу још мало отићи да дам крв. сачекаћу да се направи акција у школи пошто професор физичког то организује сваких пар месеци, не бих баш да идем сам... Иначе, за разлику од већине људи, немам страх од игле и шта више волим да вадим крв, тј. претерано ми изгледа када излази (не брините, проверено нисам мазохист :) ) Е сада само молим Бога да немам неку ману због које не бих смео да дајем крв!

Поред тога што је давање крви једна од најхуманијих ствари које човек може да уради (а да му за то не требају милиони) давање крви је добро зато што се на тај начин освежи крв, а такође организам добија способност да у случају, не дај Боже, неке несреће брже регенерише крв. Ту су и те већ поменуте повластице као што је то да не морате чекати у реду код лекара него можете одмах ући. Ма главна ствар је што ви знате да сте некоме спасили живот!
 
ja sam strah od uboda igle prevazishla jer sam se jednom razbolela i toliko sam dehidrirala da nisu mogli da mi nadju venu pa sam primila oko 20 uboda u jednu i u drugu ruku...ruke su mi mesec dana bile modre svi su mislili da sam se fixala:)
kad postanem punoletna sigurno cu davati krv (naravno ako mi zdravstveno stanje omoguci!)
 
moj deda je STALNO davao krv, sada je seceras, a ceo dan provodi kod lekara, i onda mu kazu da dodje sutra ili na neko drugo mesto da ode, zezaju ga samo tako, uzimaju pare, a nista ne urade.....UZAS :-x
 
jbt zar vas se tolikooo boji Igle? Sve ono shatro frajeri a od igle bezite ;)
@wild_child koliko si ti visoka kad nemash ni 50 kg?
Ja sam do sada dao samo jednom i dobio 3 slobodna dana al za 3 meseca cu dati opet ;) I planiram da nastavim barem dok ne prestignem mamu koja je 24 puta dala krv ;)
Inache jednom mom drugu su stavili zabranu od 10 godina na davanje krvi zato shto je preventivno pio lekove protiv tuberkuloze ali samo preventivno ;) Pa vi vidite malera ;)
 
Alexxandar:
jbt zar vas se tolikooo boji Igle? Sve ono shatro frajeri a od igle bezite ;)
@wild_child koliko si ti visoka kad nemash ni 50 kg?
Ja sam do sada dao samo jednom i dobio 3 slobodna dana al za 3 meseca cu dati opet ;) I planiram da nastavim barem dok ne prestignem mamu koja je 24 puta dala krv ;)
Inache jednom mom drugu su stavili zabranu od 10 godina na davanje krvi zato shto je preventivno pio lekove protiv tuberkuloze ali samo preventivno ;) Pa vi vidite malera ;)
Meni su stavili trajnu zabranu :?
 

Back
Top