IQ test

Da se i ja povalim; onaj sto se radi 40 min, ja uradio za 20 min sa upaljenim TV-om u pozadini :D .
I na njemu sam imao 121 bod po onom sistemu od sesnaest !!!
 
onaj test od 40 minuta sam radila ranije a ovaj od 27 malopre...
slike govore vise od reci ;) :p

12px1.jpg

10gz.jpg

EXTRATERRESTRIAL INTELLIGENCE!! hahahahah :lol: :D ;)
 
Truman:
Hey Carrie vrati onaj avatar lepe plavojke - ja te tako zamisljam - lepa i pametna !!! A ne da nam saljes ove rode...
Flamingosi, Trumane, Flamingosi... a ne rode! :lol: Goruca tema ovih dana! Vraticu plavojku (malo ovu sto kucka malo neku drugu) kad se malo slegne prasina ;)
lindanc1.gif
lindanc1.gif


Javljam se kad resim jos nesto... Jel znate da ima testiranje za Mensu u Beogradu u nedelju? Ako ima zainteresovanih saznacete sve na sajtu Mense...
 
E pa ovako drugari: evo resila sam i ovaj prvi laksi test, i meni je on super, zanimljiv, volim ja ta razna pitanjca - ali on ipak nije merodavan za merenje INTELIGENCIJE! Prvo sto se nas ovde tice test je na engleskom jeziku, meni je svejedno ali vecini nije, a ne znam naravno ni ja svaku rec, pa tako na primer - ja znam da je "proces prelaska tecnosti u gasovito stanje" isparavanje a ne destilacija, ili sublimacija ili... ali kako se isparavanje kaze na engleskom? vapourisation ili evapourisation?! Znas odgovor na pitanje ali ga ne znas na engleskom... i razna ona uporedjivanja... o tome pricam...
A glavna stvar cak i da nam je engleski maternji jezik - test ima vise delova koji nisu univerzalni graficki, pa sami su jedan deo nazvali factual knowledge, znaci poznavanje cinjenica, nekih podataka, pa "u kojoj zemlji se odrzava filmski Kanski festival"?! PLEASE!! Pa to cemo pre mi da znamo nego npr. Ameri... To su pitanje iz opste kulture a ne merodavna za inteligenciju! I tako razna pitanjca... U redu za ona jezicka uporedjivanja... (ako znas engleski)...

I sve bi to super bilo, da mi se nije, kad sam PRVI PUT zavrsila test i pritisla see results otvorio prozor koji kaze "you'll have to take the test to proceed" !?!?! :shock: MAJKE TI!?!! :shock: :evil: Ali sta da radim, nema nacina da se vratim na prethodnu stranicu nego moram na pocetak testa, sto sam ja i uradila misleci da cu sad samo na brzinu da mehanicki ponovim odgovore - kad ono skroz RAZLICIT TEST!?! Tj. isti princip pitanja ali promenjena, tako da sam morala polako ispocetka... :x :evil:
Ali super je za zabavu i vezbanje vijuga :D
I evo sta ispade na kraju svega toga ;)

18wi.jpg
 
Paaaaaaa, uradila sam juce i drugi ali nisam uslikala rezultat jer mi se nije svideo, iznervirala sam se ... kaze 116... a iznervirala sam se zato sto nisu znacajno otezali npr. graficka pitanja, ono - nadji koji deo nedostaje u nizu, nego su mnogo otezali ona pitanja "iz opste klulture" samo sto odgovore na vecinu tih pitanja mogu da znam jedino ako sam sabila par enciklopedija u glavu... izem ti... :evil: Skoro ceo bre onaj deo factual knowledge nisam znala! :? :x Pa sam resila da se zanimam jos koji put bice valjda druga pitanja pa da vidim koliko im je merodavan test, koliko ce da mi se razlikuje rezultat... :roll:
Inace prijavila sam se napokon na Mensino testiranje u nedelju... pa nek' mi oni presude! :lol: Sve mi nesto frka od kratkog vremena ali ajde ako to tako treba... :roll: :razz:
 
Carrie_011:
Paaaaaaa, uradila sam juce i drugi ali nisam uslikala rezultat jer mi se nije svideo, iznervirala sam se ... kaze 116... a iznervirala sam se zato sto nisu znacajno otezali npr. graficka pitanja, ono - nadji koji deo nedostaje u nizu, nego su mnogo otezali ona pitanja "iz opste klulture" samo sto odgovore na vecinu tih pitanja mogu da znam jedino ako sam sabila par enciklopedija u glavu... izem ti... :evil: Skoro ceo bre onaj deo factual knowledge nisam znala! :? :x Pa sam resila da se zanimam jos koji put bice valjda druga pitanja pa da vidim koliko im je merodavan test, koliko ce da mi se razlikuje rezultat... :roll:
Inace prijavila sam se napokon na Mensino testiranje u nedelju... pa nek' mi oni presude! :lol: Sve mi nesto frka od kratkog vremena ali ajde ako to tako treba... :roll: :razz:
Hehe, sta se nerviras... Mislim ta "pitanja" (ne vizuelna), nisu uopste merilo inteligencije vec znanja ;)

Srecno na mensinom testiranju, proci ces dobro siguran sam :)

Ja nikako da odem, nekako nemam vremena, ali otici cu sigurno u skorije vreme.
 

Back
Top