temperatura procesora?

ITihomir

Zainteresovan član
Poruka
146
Imate li iskustva sa temperaturom P4 3.0 GHz Prescott (478) procesora, tj koje su normalne vrednosti i koje su maksimalne? Da li ukljucen HT povecava temperaturu ili ne? Kada vec zapitkujem da pitam i za neki dobar cooler za njega (ako neko ima iskutva)?

Hvala
 
Angelico_Payne:
Temperatura zavisi od mnogo faktora...kao sto su vrsat kucista, ventilacija, dali je u pitanju fabricki CPU kuler ili ne, da li je overklokovan CPU, da li je ukljucen Q-fan, InteliSpeedstep, itd
Sve informacije mozes da nadjes na www.intel.com -na products


Da li si ti probao da nadjes neki konkretan podatak na tom linku? Ako sada pocnem da trazim -do jul;a cu mozda nesto i da saznam. Kuler nije fabricki vec Titan-Siberia, CPU nije overklokovan a za Q-fan i InteliSpeedstep ne znam sta predstavljaju. Koja su iskustva sa doticnim procesorom bez OC.

Hvala
 
Pentium sa prescott jezgrom se vise grije a i moze da izdrzi visoke temperature.
Recimo da neopterecen ne bi trebao prelaziti 40 stepeni a pod punim opterecenjem bilo bi pozeljno da ne prelazi 60.

Mada je meni 2.4 sa istim jezgrom jedno vrijeme radio i preko 70 stepeni (problem je bio do zaprljenog kulera)
A kuleri koji dolaze uz procesor su sasvim dovoljni ako ne mislis da ga oc.
A kad smo vec ko oc, meni 2.4 sada radi na 2.9 i tem. ne prelazi 55 stepeni ni kada konvertujem film po nekoliko sati, a kuler je iz box paketa.
 
Meni Pentium 4 630 radi na 45-50c na idle, a na full load ide i do 61c i na 61c intelov kuler je uzasno bucan (4500rpm) kao Boing!Resio sam da ga zamenim novim Titan Vanessa S 15!Ne znam da li ce smanjiti temperaturu,ali buku sigurno hoce jer radi na 2500rpm max...
 
Update BIOS-a nije komlikovan proces,ali ako nisi vican bolje zovi nekoga ko zna da ti to odradi, jer ako nesto zeznes mozes plocu baciti na djubriste!Mozes zeznuti npr da skines upgrade za pogresnu verziju ploce da nestane struje u toku flasha itd...I ne skida update biosa temperaturu vec je reprogramiran tako da u novoj verziji ocitava tacnu temperaturu procesora
 
Zamenio sam kuler ,postavio Titan Vaness-u i dogodila se magija...Sa 45c idle na oko 3500rpm Box Coolera temperatura je spala na 30c idle ili full load Prime 95 1 sat stress FFT 47c max i to na 1800rpm Titan,a moze da gura i do 2500rpm i pri tome je buka 29 db ,sto je podnosljivo do nekle!Ocigledno je da ovi Intelovi Box Colleri ne vrede 2 pare i ja sam moj primerak upravo bacio u kantu za smece...
 
Samo povedi racuna da pravilno naneses pastu!Ako je budes naneo previse stvorices kontra efekat!Znaci samo tanak sloj paste,a za to ce ti najbolje posluziti nesto kao visa kartica ili stavi samo jednu malu kap paste na sredinu procesora i kada budes postavio kuler ona ce se sama razmazati..mada mislim da je prva metoda nekako sigurnija
 
Etrangere:
Zamenio sam kuler ,postavio Titan Vaness-u i dogodila se magija...Sa 45c idle na oko 3500rpm Box Coolera temperatura je spala na 30c idle ili full load Prime 95 1 sat stress FFT 47c max i to na 1800rpm Titan,a moze da gura i do 2500rpm i pri tome je buka 29 db ,sto je podnosljivo do nekle!Ocigledno je da ovi Intelovi Box Colleri ne vrede 2 pare i ja sam moj primerak upravo bacio u kantu za smece...

Zavisi iz kog ugla gledas, titan vanessa kosta oko 35e a box kuler 0e
 

Back
Top