STUDIJE ISTORIJE

Blondie2:
O kakvim smerovima govoriš? Imas knjige kupis i iz njih ucis, a literaturu i izvore iz bibiloteke.


Gledao sam na sajtu predmete i primetio sam da ima nekoliko(cini mi se 6) jezika.Kakav je smisao uciti ezik jednu godinu a zaista je mala sansa da ce se nauciti i osnvna konverzacija a kamoli da ce se stici do nivoa potrebnog za citanje istorijske literature.
Ako neko studira istoriju da li moze da mi kaze ima li mesta za samostalan rad i kreativnost (radovi i tome slicno) ili samo treba reprodukovati ono sto profesori narede
 
Ma kakvih bre 6 jezika?!!!
U prvoj godini biras da li hoces Engleski, Spanski, Italijanski, Ruski, Nemacki, Francuski. Jezik koji izaberes imas u 1 i 2 godini.
A u 2-oj godini dobijas Latinski, Staro Slovenski ili Grcki!
Samostalnog rada ima osrednje. Rade se radovi, ali nisu ti toliko bitni koliko su pre bili. Ne znam kako ce biti od nove skolske god. posto su rekli da opet imaju nesto da menjaju.
 
Možeš ti da dodješ, ali zavisi na koje ćeš predavanje da potrafiš. Jer nama više predavanja nisu obavezna, tako da nas ima po 10-20, na predavanju, a ako bi se pojavio neko koga ne znaju, ne znam šta bi ti rekli. U ostalom uči pa ćeš i sam videti u Oktobru!!
 
Ja studiram istoriju u Nisu. Imas jedan strani jezik koji ucis dve godine i opredeljujes se za jedan klasicni jezik Latinski, Starogrcki ili Staroslovenski. Imas I Pomocne istorijsske nauke u prvoj godini, a koliko sam informisam u Bgd uh imaju na drugoj. Ne verujem da su izbacene jer su od izuzetne vaznosti narocito za istrazivacki rad. Obuhvataju: Hronologiju, Heraldiku, Numizmatiku, Sfragistiku, Filigranologiju, Toponomastiku, Slovensku, latinsku i grcku Plaeografiju i Epigraiku, Genealogiju.

Sto se tice kreativnog rada, ima prilike i za to jer svakog semestra ima po neki konkurs za istrazivacki rad.

Verovatno nisi iz Nisa, ali kod nas je moguce da se dodje na bilo koje predaanje. Pre nekoliko nedelja bili su neki studenti Psihologije na Nacionalnoj istoriji, profesor ih je primio, cak ih je pitao za neki komentar, postavljali su i pitanja na koje je on rado odgovorio. Veovatno i u Bgd mozes da prisustvujes predavanjima.

pozz
 
-U Bgd-u jedan strani jezik ucis dve godine, u drugoj godini 2 jezika po izboru da li hoces Latinski, Staroslovenski ili Grcki. Pomoćnih nauka nema ne znam za 4 god, nama je receno da studiramo 3+1 godinu. Tj. u cetvrtoj ako hoces da budes profesor u skoli uzimas Psihologiju, Metodiku nastave Istorije, jos nesto. Receno je da ce fakultet doneti novi Statut za studente koji upisuju 2006. god. mozda vrate pomoćne ist. nauke, ne znam, ali ja ih nemam!
 
Blondie2:
To sto kazes u Bgd-u ih imaju u drugoj god. to je druga godina koja ne radi po Bolonji. Nama to nece biti!!

A da, tako je kod onih sto ne rade po Bolonjskoj, a sad sam malo bolje pogledao Pomocne su izborni u 4. godini. Steta je ne uciti ih ako se opredelis da budes naucni radnik a ne profesor u skoli.

POZZ
 

Back
Top