Pisci i žene

Groucho Marx

Primećen član
Poruka
645
Pre par nedelja u Politici su objavljeni rezultati nekih istraživanja (koga zanima, mislim da je bilo u 'nauka i tehnologija') po kojima je pisanje stavljeno u sam vrh promiskuitetnih profesija. Kažu da u toku svog života pisci daleko više od ostalih imaju šanse da nadju i osvoje puno ženskih srca. To tumače imaginacijom pisaca, maštom, rečitošću...
A s druge strane, po istom istraživanju, pisci imaju duplo (ili tako nešto) više šanse da ulete u depresiju.
Sad mi padaju na pamet dva suprotna primera – Sartr, gabor od čoveka, a švaler i Kafka, syebana faca.
Da li ima istine u ovome, šta mislite?
 
Pa koliko sam citao o Kafki, a jesam, nije bas bio promiskuitetan. Imao je nekoliko verenica, sto je i normalno za jedan zivotni vek. Mozda su pisci strasniji, a i umeju da se izrazavaju a to zene vole.
 
Mislim da većina žena voli moćne muškarce. A muškarac može biti moćan intelektualno, kreativno, lepotom, novcem, trista svašta... Pisci svakako spadaju u tu grupu. Na žalost, naši pisci nisu uspeli da materijalno izvrednuju svoja dela, ali im to ne umanjuje onaj drugi deo muške moći i privlačnosti. Pored toga su pisci po pravilu i emotivci. Bliži su ženskoj psihologiji, pa su, kolikogod bili teški za zajednički život, uglavnom čarobni. :)
 
pametni muskarci uglavnom pored sebe imaju glupe zene i intelektualno potkovane ljubavnice.no,nije sa svima tako.uzmimo za primer sergeja j. koji je bio itekako promiskuitetan ali je opet voleo samo jednu zenu na najneviniji,decacki nacin.isidoru.
 
Milena_9:
Mislim da većina žena voli moćne muškarce. A muškarac može biti moćan intelektualno, kreativno, lepotom, novcem, trista svašta... Pisci svakako spadaju u tu grupu. Na žalost, naši pisci nisu uspeli da materijalno izvrednuju svoja dela, ali im to ne umanjuje onaj drugi deo muške moći i privlačnosti. Pored toga su pisci po pravilu i emotivci. Bliži su ženskoj psihologiji, pa su, kolikogod bili teški za zajednički život, uglavnom čarobni. :)

Interesantna teza. Šta misliš, što su teški? I kako to, na koji način...


ofelija:
pametni muskarci uglavnom pored sebe imaju glupe zene i intelektualno potkovane ljubavnice.no,nije sa svima tako.uzmimo za primer sergeja j. koji je bio itekako promiskuitetan ali je opet voleo samo jednu zenu na najneviniji,decacki nacin.isidoru.

Ovo me podseti… Čitav život pričam kako je savršena žena ona koja je lepa i jednostavna (ne glupa). A uvek nalazim lepe i pametne :roll: Mnogo je da stane u jednu osobu…
Šta znaš o Jesenjinu, to deluje baš kao zanimljiva priča?
 
Težak je zato što:

Ponekad te kao sluša, a misli su im upravo u nekom insertu koji upravo slaže u glavi.
Ponekad ga ujutru zatekneš presrećnog nad tastaturom, ali nije spreman da priča sa tobom.
Ponekad ima svoja višednevna ćutanja pa se , dok ne navikneš, pitaš nisi li ti nešto bogu zgrešila.
Ponekad ima svoje nervoze ili povlačenja.
Ponekad prepešači radnu sobu po 1000 puta u minuti tražeći nešto... nešto...
Po nekad te probudi kad mu vrijeme nije da ti pročita deo teksta ili u boljoj varijanti celi tekst.
Ponekad pocepa arak ispisanog papira, pa posle zajedno slažete.

Naravno... to je po nekad.
Ali! Ono što je za uvek, to taj čarobni svet koji ume da napravi za tebe i za sebe . Pssst... o tome se ne priča nikome.
 
Milena_9:
... Bliži su ženskoj psihologiji, pa su, kolikogod bili teški za zajednički život, uglavnom čarobni. :)


Meleme neke riječi, i nakon ravno dvije godine. Nadam se, ne samo mene. Pozdrav jednoj od najprofilisanijih diva Foruma. Izazivao ja ovim poslovične kontroverze ili ne. 8-) :wink:
 
Ehh... ima tu istine, ima.

Inteligentan, mashtovit pisac...
...mrachan, krajnje depresivan i slomljen.
Neshvacen...
...kidan svojim demonima.
Zatvoren. Ekscentrichan.

Ahh...
...kakav je to samo magnetizam
icon_redface.gif
.
Imam osjecaj da bismo se savrsheno slagali.

Nego... dosta patetike.
 
u dalekoj rusiji ziveo je mali,nesrecni decak po imnenu sergej jesenjin.ziveo je u izobilju,roditelji su mu bili plemici a on se okrenuo svim porocima koji su mu bili dostupni.voleo je da se kocka,stalno je menjao zene...prica se i muskarce :)a onda je sreo izvesnu i.dankan u koju se zajljubio na prvi(pijan)pogled.varao je,ali je i voleo.isidora je poginula tako sto joj se sal zapleo o tocak fijakera.tako je i jedina jesenjinova ljubav zavrsila ispod zemlje.ostatak svi znamo...poceo je jos vise da pije i upavsi u depresiju zavezao je sebe za pec i krvlju iz vena napisao svoju poslednju pesmu(koju ja jos nisam nasla...)tuzno...bio je mali covek snaznih osecanja
 
Milena_9:
Težak je zato što:

Ponekad te kao sluša, a misli su im upravo u nekom insertu koji upravo slaže u glavi.
Ponekad ga ujutru zatekneš presrećnog nad tastaturom, ali nije spreman da priča sa tobom.
Ponekad ima svoja višednevna ćutanja pa se , dok ne navikneš, pitaš nisi li ti nešto bogu zgrešila.
Ponekad ima svoje nervoze ili povlačenja.
Ponekad prepešači radnu sobu po 1000 puta u minuti tražeći nešto... nešto...
Po nekad te probudi kad mu vrijeme nije da ti pročita deo teksta ili u boljoj varijanti celi tekst.
Ponekad pocepa arak ispisanog papira, pa posle zajedno slažete.

Naravno... to je po nekad.
Ali! Ono što je za uvek, to taj čarobni svet koji ume da napravi za tebe i za sebe . Pssst... o tome se ne priča nikome.

Ovo je kao da slusam svoju suprugu dok sam pisao svoj prvi ( i jedini zasad ) roman i prvo sto cu joj ujutro procitati je to sto si napisala. :grin: :grin: :grin: :-D :-D
 
@Milena_9; @ofelija, umetnici vole na cudan nacin, a jos cudnije pesnici...

Cesto svoju izgubljenu ljubav i svoju prokockanu srecu traze u picu i kocki, u svim mogucim porocima samo da bi pokusali da ublaze svoj bol ne znajuci da tako jos vise kidaju svoje srce...

Ma cesto se zapitam da li ste vredne svega toga?:)(ne mislim kao vas dve, nego kao celokupan zenski rod)
 
Milena, baš ti je lepo ono objašnjenje. Vidi se da imaš iskustva :)

I ta priča o Jesenjinu... Potpuno sam bio zaboravio na nju. A lepo su nam pričali u školi...

Jel zna neko neki trač o Sartru i Isidori? Francu i Mileni? Ili priču o nekom drugome, sad mi niko više ne pada na pamet...
 
Zar vam nije palo na um kako se sami pisci hvale brojem žena ne bi li sebi digli cenu?
Što se starih autora tiče, pa nekad su postojali kupleraji a postoje i preriodi "slobodne ljubavi" kad se sve to radilo na drugrskoj osnovi. Bukovski je neprevazićen po tome ako se čitaju njegova dela. U stvarnosti to može značiti da je imao svega 2-3 žene. Današnja mladež toliko promeni u šest meseci.
Kafka se smatra danas piscem. Za života bio je samo činovnik koji ništa nije objavio već testamentom tražio da se njegovi radovi spale, što izvršilac volje nije poslušao.
 
Ma vole žene pjesnike pa to ti je.
Umetnike , filozofe i ostale lelemudane.
Ihaj i ja sam ko tinejđereka padala na tu sortu pa kad sam se opekla o te što večito tuguju za idealima, ženama od dima i što grcaju u samosažaljenju iz kog vuku inspiraciju i ostalim baljezgarijama sad sam pametna žena i vatam programere.

E pa šalu na stranu, nešto slično se polemisalo i na filozofiji...
U biti žene vole umetnike, filozofe,pesnike, pisce i ostalu umnu sortu već po difoltu.
Bilo da je to zbog te neke aure mističnosti ili toga što ' odskaču' svojim talentom.
Bilo da je to zaista zbog neke ' moći' i položaja koji zauzimaju u svojoj okolini ( novac i snaga nisu jedina vrsta moći).
A s druge strane, uvek može biti i da ima tu malo preterivanja.
 
E pa šalu na stranu, nešto slično se polemisalo i na filozofiji...
U biti žene vole umetnike, filozofe,pesnike, pisce i ostalu umnu sortu već po difoltu.
Bilo da je to zbog te neke aure mističnosti ili toga što ' odskaču' svojim talentom.
Bilo da je to zaista zbog neke ' moći' i položaja koji zauzimaju u svojoj okolini ( novac i snaga nisu jedina vrsta moći).
A s druge strane, uvek može biti i da ima tu malo preterivanja.

Generalno, nisi u pravu. Manji broj je onih koji cene tu vrstu moći...
 
Pre par nedelja u Politici su objavljeni rezultati nekih istraživanja (koga zanima, mislim da je bilo u 'nauka i tehnologija') po kojima je pisanje stavljeno u sam vrh promiskuitetnih profesija. Kažu da u toku svog života pisci daleko više od ostalih imaju šanse da nadju i osvoje puno ženskih srca. To tumače imaginacijom pisaca, maštom, rečitošću...
A s druge strane, po istom istraživanju, pisci imaju duplo (ili tako nešto) više šanse da ulete u depresiju.
Sad mi padaju na pamet dva suprotna primera – Sartr, gabor od čoveka, a švaler i Kafka, syebana faca.
Da li ima istine u ovome, šta mislite?


Žene se zaljubljuju slušajući muškarca. A pisci svakako imaju što šta zanimljivo da ti šapnu na uvce.

Džaba što je neko zgodan fudbaler ako ne ume ni prostoproširenu da sastavi.

MAda idu druga vremena, tražiće se neke druge stvari u muškarcima.

Ima istine u ,,Politikinom" istraživanju.
 
Žene se zaljubljuju slušajući muškarca. A pisci svakako imaju što šta zanimljivo da ti šapnu na uvce.

Džaba što je neko zgodan fudbaler ako ne ume ni prostoproširenu da sastavi.

MAda idu druga vremena, tražiće se neke druge stvari u muškarcima.

Ima istine u ,,Politikinom" istraživanju.

Zato fudbaleri mogu samo da smuvaju manekenke ili pjevačice. Kad ste čuli da neki fudbaler ide sa profesoricom ili književnicom?
 

Back
Top