Pisci i žene
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 38

Tema: Pisci i žene

Primećen član
    Učlanjen
    02.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano Pisci i žene

Pre par nedelja u Politici su objavljeni rezultati nekih istraživanja (koga zanima, mislim da je bilo u 'nauka i tehnologija') po kojima je pisanje stavljeno u sam vrh promiskuitetnih profesija. Kažu da u toku svog života pisci daleko više od ostalih imaju šanse da nadju i osvoje puno ženskih srca. To tumače imaginacijom pisaca, maštom, rečitošću...
    A s druge strane, po istom istraživanju, pisci imaju duplo (ili tako nešto) više šanse da ulete u depresiju.
    Sad mi padaju na pamet dva suprotna primera – Sartr, gabor od čoveka, a švaler i Kafka, syebana faca.
    Da li ima istine u ovome, šta mislite?

Poznat Truman (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

Podrazumevano Re: Pisci i žene

Pa koliko sam citao o Kafki, a jesam, nije bas bio promiskuitetan. Imao je nekoliko verenica, sto je i normalno za jedan zivotni vek. Mozda su pisci strasniji, a i umeju da se izrazavaju a to zene vole.
    "Ne postoji stvaranje ni razaranje Ni sudbina ni slobodna volja; Ni staza ni postignuće; Ovo je konačna istina."
    Šri Ramana Maharši

Primećen član
    Učlanjen
    02.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

To sam i rekao. Naveo sam dve suprotnosti. Verovatno neko zna za još neki primer izmedju tih suprotnosti, ili nešto još izraženije...
    Mislim da je Kafka imao dve verenice.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.07.2003.
    Reputaciona moć
    57

Mislim da većina žena voli moćne muškarce. A muškarac može biti moćan intelektualno, kreativno, lepotom, novcem, trista svašta... Pisci svakako spadaju u tu grupu. Na žalost, naši pisci nisu uspeli da materijalno izvrednuju svoja dela, ali im to ne umanjuje onaj drugi deo muške moći i privlačnosti. Pored toga su pisci po pravilu i emotivci. Bliži su ženskoj psihologiji, pa su, kolikogod bili teški za zajednički život, uglavnom čarobni.

Primećen član ofelija (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

pametni muskarci uglavnom pored sebe imaju glupe zene i intelektualno potkovane ljubavnice.no,nije sa svima tako.uzmimo za primer sergeja j. koji je bio itekako promiskuitetan ali je opet voleo samo jednu zenu na najneviniji,decacki nacin.isidoru.

Primećen član
    Učlanjen
    02.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio Milena_9
    Mislim da većina žena voli moćne muškarce. A muškarac može biti moćan intelektualno, kreativno, lepotom, novcem, trista svašta... Pisci svakako spadaju u tu grupu. Na žalost, naši pisci nisu uspeli da materijalno izvrednuju svoja dela, ali im to ne umanjuje onaj drugi deo muške moći i privlačnosti. Pored toga su pisci po pravilu i emotivci. Bliži su ženskoj psihologiji, pa su, kolikogod bili teški za zajednički život, uglavnom čarobni.
    Interesantna teza. Šta misliš, što su teški? I kako to, na koji način...

Citat Original postavio ofelija
    pametni muskarci uglavnom pored sebe imaju glupe zene i intelektualno potkovane ljubavnice.no,nije sa svima tako.uzmimo za primer sergeja j. koji je bio itekako promiskuitetan ali je opet voleo samo jednu zenu na najneviniji,decacki nacin.isidoru.
    Ovo me podseti… Čitav život pričam kako je savršena žena ona koja je lepa i jednostavna (ne glupa). A uvek nalazim lepe i pametne Mnogo je da stane u jednu osobu…
    Šta znaš o Jesenjinu, to deluje baš kao zanimljiva priča?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.07.2003.
    Reputaciona moć
    57

Težak je zato što:

Ponekad te kao sluša, a misli su im upravo u nekom insertu koji upravo slaže u glavi.
    Ponekad ga ujutru zatekneš presrećnog nad tastaturom, ali nije spreman da priča sa tobom.
    Ponekad ima svoja višednevna ćutanja pa se , dok ne navikneš, pitaš nisi li ti nešto bogu zgrešila.
    Ponekad ima svoje nervoze ili povlačenja.
    Ponekad prepešači radnu sobu po 1000 puta u minuti tražeći nešto... nešto...
    Po nekad te probudi kad mu vrijeme nije da ti pročita deo teksta ili u boljoj varijanti celi tekst.
    Ponekad pocepa arak ispisanog papira, pa posle zajedno slažete.

Naravno... to je po nekad.
    Ali! Ono što je za uvek, to taj čarobni svet koji ume da napravi za tebe i za sebe . Pssst... o tome se ne priča nikome.

Buduća legenda
    Učlanjen
    15.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    369

Podrazumevano A citirao sam nekad i izmaštarene Tvoje riječi..... :-/

... Bliži su ženskoj psihologiji, pa su, kolikogod bili teški za zajednički život, uglavnom čarobni.

Meleme neke riječi, i nakon ravno dvije godine. Nadam se, ne samo mene. Pozdrav jednoj od najprofilisanijih diva Foruma. Izazivao ja ovim poslovične kontroverze ili ne. 8-) :wink:

Domaćin
    Učlanjen
    19.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ehh... ima tu istine, ima.

Inteligentan, mashtovit pisac...
    ...mrachan, krajnje depresivan i slomljen.
    Neshvacen...
    ...kidan svojim demonima.
    Zatvoren. Ekscentrichan.

Ahh...
    ...kakav je to samo magnetizam.
    Imam osjecaj da bismo se savrsheno slagali.

Nego... dosta patetike.

Primećen član ofelija (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

u dalekoj rusiji ziveo je mali,nesrecni decak po imnenu sergej jesenjin.ziveo je u izobilju,roditelji su mu bili plemici a on se okrenuo svim porocima koji su mu bili dostupni.voleo je da se kocka,stalno je menjao zene...prica se i muskarce a onda je sreo izvesnu i.dankan u koju se zajljubio na prvi(pijan)pogled.varao je,ali je i voleo.isidora je poginula tako sto joj se sal zapleo o tocak fijakera.tako je i jedina jesenjinova ljubav zavrsila ispod zemlje.ostatak svi znamo...poceo je jos vise da pije i upavsi u depresiju zavezao je sebe za pec i krvlju iz vena napisao svoju poslednju pesmu(koju ja jos nisam nasla...)tuzno...bio je mali covek snaznih osecanja

Početnik lowlander (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2005.
    Pol
    muški
    Beskrajni plavi krug i u njemu zvezda ...
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Težak je zato što:

Ponekad te kao sluša, a misli su im upravo u nekom insertu koji upravo slaže u glavi.
    Ponekad ga ujutru zatekneš presrećnog nad tastaturom, ali nije spreman da priča sa tobom.
    Ponekad ima svoja višednevna ćutanja pa se , dok ne navikneš, pitaš nisi li ti nešto bogu zgrešila.
    Ponekad ima svoje nervoze ili povlačenja.
    Ponekad prepešači radnu sobu po 1000 puta u minuti tražeći nešto... nešto...
    Po nekad te probudi kad mu vrijeme nije da ti pročita deo teksta ili u boljoj varijanti celi tekst.
    Ponekad pocepa arak ispisanog papira, pa posle zajedno slažete.

Naravno... to je po nekad.
    Ali! Ono što je za uvek, to taj čarobni svet koji ume da napravi za tebe i za sebe . Pssst... o tome se ne priča nikome.
    Ovo je kao da slusam svoju suprugu dok sam pisao svoj prvi ( i jedini zasad ) roman i prvo sto cu joj ujutro procitati je to sto si napisala. :grin: :grin: :grin: :-D :-D

Domaćin Rujevit (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

@Milena_9; @ofelija, umetnici vole na cudan nacin, a jos cudnije pesnici...

Cesto svoju izgubljenu ljubav i svoju prokockanu srecu traze u picu i kocki, u svim mogucim porocima samo da bi pokusali da ublaze svoj bol ne znajuci da tako jos vise kidaju svoje srce...

Ma cesto se zapitam da li ste vredne svega toga?(ne mislim kao vas dve, nego kao celokupan zenski rod)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.07.2003.
    Reputaciona moć
    57

Hajde još malo, molim te.

Domaćin Rujevit (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Hajde još malo, molim te.

Zasto da nastavim?Jel' te to inspirise?

Kad budem imao malo vise strpljenja stize i nastavak...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.07.2003.
    Reputaciona moć
    57

Naravno da me inspiriše. Odmah sam napisala jednu kafansku i to na salveti , kao što priliči , a ista je već ušla u širu upotrebu po rimi : Udri me do zore, a posle ću sam...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.02.2006.
    Reputaciona moć
    46

Milena, baš ti je lepo ono objašnjenje. Vidi se da imaš iskustva

I ta priča o Jesenjinu... Potpuno sam bio zaboravio na nju. A lepo su nam pričali u školi...

Jel zna neko neki trač o Sartru i Isidori? Francu i Mileni? Ili priču o nekom drugome, sad mi niko više ne pada na pamet...

Domaćin Rujevit (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Naravno da me inspiriše. Odmah sam napisala jednu kafansku i to na salveti , kao što priliči , a ista je već ušla u širu upotrebu po rimi : Udri me do zore, a posle ću sam...

hehehehehehehehe:-)
    Svaka cast
    pozzzzz

Obećava Simvor (avatar)
    Učlanjen
    09.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    21

Zar vam nije palo na um kako se sami pisci hvale brojem žena ne bi li sebi digli cenu?
    Što se starih autora tiče, pa nekad su postojali kupleraji a postoje i preriodi "slobodne ljubavi" kad se sve to radilo na drugrskoj osnovi. Bukovski je neprevazićen po tome ako se čitaju njegova dela. U stvarnosti to može značiti da je imao svega 2-3 žene. Današnja mladež toliko promeni u šest meseci.
    Kafka se smatra danas piscem. Za života bio je samo činovnik koji ništa nije objavio već testamentom tražio da se njegovi radovi spale, što izvršilac volje nije poslušao.
    Nema čoveka, nema problema.

Elita wild_child (avatar)
    Učlanjen
    29.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1045

Ma vole žene pjesnike pa to ti je.
    Umetnike , filozofe i ostale lelemudane.
    Ihaj i ja sam ko tinejđereka padala na tu sortu pa kad sam se opekla o te što večito tuguju za idealima, ženama od dima i što grcaju u samosažaljenju iz kog vuku inspiraciju i ostalim baljezgarijama sad sam pametna žena i vatam programere.

E pa šalu na stranu, nešto slično se polemisalo i na filozofiji...
    U biti žene vole umetnike, filozofe,pesnike, pisce i ostalu umnu sortu već po difoltu.
    Bilo da je to zbog te neke aure mističnosti ili toga što ' odskaču' svojim talentom.
    Bilo da je to zaista zbog neke ' moći' i položaja koji zauzimaju u svojoj okolini ( novac i snaga nisu jedina vrsta moći).
    A s druge strane, uvek može biti i da ima tu malo preterivanja.
    “What will I be doing in twenty years' time? I'll be dead, darling! Are you crazy?”

Poznat Truman (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

Citat Original postavio wild_child Pogledaj poruku
    E pa šalu na stranu, nešto slično se polemisalo i na filozofiji...
    U biti žene vole umetnike, filozofe,pesnike, pisce i ostalu umnu sortu već po difoltu.
    Bilo da je to zbog te neke aure mističnosti ili toga što ' odskaču' svojim talentom.
    Bilo da je to zaista zbog neke ' moći' i položaja koji zauzimaju u svojoj okolini ( novac i snaga nisu jedina vrsta moći).
    A s druge strane, uvek može biti i da ima tu malo preterivanja.
    Generalno, nisi u pravu. Manji broj je onih koji cene tu vrstu moći...
    "Ne postoji stvaranje ni razaranje Ni sudbina ni slobodna volja; Ni staza ni postignuće; Ovo je konačna istina."
    Šri Ramana Maharši

Elita wild_child (avatar)
    Učlanjen
    29.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1045

Ako ti tako kažeš
    “What will I be doing in twenty years' time? I'll be dead, darling! Are you crazy?”

Obećava Simvor (avatar)
    Učlanjen
    09.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    21

Kad stižu da pišu nešto suvislo ako samo jure ženskadiju i loču?
    Nema čoveka, nema problema.

Primećen član
    Učlanjen
    05.02.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    88

Baš svašta!

Domaćin Djika junior (avatar)
    Učlanjen
    15.05.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    89

Citat Original postavio Groucho Marx Pogledaj poruku
    Pre par nedelja u Politici su objavljeni rezultati nekih istraživanja (koga zanima, mislim da je bilo u 'nauka i tehnologija') po kojima je pisanje stavljeno u sam vrh promiskuitetnih profesija. Kažu da u toku svog života pisci daleko više od ostalih imaju šanse da nadju i osvoje puno ženskih srca. To tumače imaginacijom pisaca, maštom, rečitošću...
    A s druge strane, po istom istraživanju, pisci imaju duplo (ili tako nešto) više šanse da ulete u depresiju.
    Sad mi padaju na pamet dva suprotna primera – Sartr, gabor od čoveka, a švaler i Kafka, syebana faca.
    Da li ima istine u ovome, šta mislite?

Žene se zaljubljuju slušajući muškarca. A pisci svakako imaju što šta zanimljivo da ti šapnu na uvce.

Džaba što je neko zgodan fudbaler ako ne ume ni prostoproširenu da sastavi.

MAda idu druga vremena, tražiće se neke druge stvari u muškarcima.

Ima istine u ,,Politikinom" istraživanju.

Iskusan Rudjer (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    255

Citat Original postavio Djika junior Pogledaj poruku
    Žene se zaljubljuju slušajući muškarca. A pisci svakako imaju što šta zanimljivo da ti šapnu na uvce.

Džaba što je neko zgodan fudbaler ako ne ume ni prostoproširenu da sastavi.

MAda idu druga vremena, tražiće se neke druge stvari u muškarcima.

Ima istine u ,,Politikinom" istraživanju.
    Zato fudbaleri mogu samo da smuvaju manekenke ili pjevačice. Kad ste čuli da neki fudbaler ide sa profesoricom ili književnicom?

Slične teme

1. Žene pisci
    Autor ofelija u forumu Književnost
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 19.08.2011., 04:03
  2. Portugalski pisci...
    Autor terapeut u forumu Književnost
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 17.06.2009., 14:28
  3. Pisci lekari
    Autor Мокоши u forumu Književnost
    Odgovora: 7