Panzzeroti
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Panzzeroti

Podrazumevano Panzzeroti

Molim vas dajte mi recepte za panzzeroti onako kako se prave u beogradu, cime se pune i tako to..a moze i za testo, u slucaju da je vase bolje nego moje
    hvala
    cmoka

Podrazumevano Re: Panzzeroti

Citat Original postavio beba_toronto
    Molim vas dajte mi recepte za panzzeroti onako kako se prave u beogradu, cime se pune i tako to..a moze i za testo, u slucaju da je vase bolje nego moje
    hvala
    cmoka
    Ja sam ovde naucila da pravim pancerote (mslim... sa Foruma), a t lepo ukljucis pretrazivac i nadjes recept umesto sto otvaras nove teme.

Aktivan član zorab (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2003.
    Reputaciona moć
    65

E, vala si mogla i da napises, devojko, bre!
    Sta fali da se nesto i ponovi (pre zakljucavanja - pozdrav Espaniol-u ), sto ste takvi?

Početnik
    Učlanjen
    15.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio zorab
    E, vala si mogla i da napises, devojko, bre!
    Sta fali da se nesto i ponovi (pre zakljucavanja - pozdrav Espaniol-u ), sto ste takvi?
    Zoro, čemu ono BRE? Ne razumem jednostavno čemu ponavljanje postojećeg? Da se više mučimo tražeći?

ja znam da ih pravim, samo me zanima punjenje...
    i razlicite ideje

ne mogu da nadjem

da li bi neko bio ljubazan da mi da link?
    hvala

Veoma poznat smeh (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

Citat Original postavio beba_toronto
    ne mogu da nadjem

da li bi neko bio ljubazan da mi da link?
    hvala
    [font=Comic Sans MS]Na temi pizze... Kopiram ti recept:[/font]
    PANCEROTI
    Pošto si tako sladak klopator Princezo, evo ti recept za italijanske PANCEROTE! Zamesiš testo kao za hleb (brašno, topla voda, so kvasac). Ne mora da raste! Odmah ga odvojiš u kuglice koje na brašnu razvaljaš u krugove prečnika 20-tak cm i ne deblje od 1/2 cm. Jednu polovinu kruga tanko namažeš kečapom ili još bolje paradajzom sa bosiljkom za pice. Preko toga vrlo tanke kriškice kačkavalja i mase koju napraviš od vrlo sitno seckane šunke (odlično i sa pečenicom), mariniranih pečuraka i one gušće pavlake. Krug po obodu premažeš vodom, preklopiš na pola i po ivici sve ispritiskaš vrhom viljuške da se lepo zatvori. Odmah se baca u dosta vrelog ulja i prži sa obe strane. Kratko ga ocediš na salveti, s vrha još malo onog paradajza i obavezno ORIGANA i udri. Ne preteruj sa veličinom jer je stvar strašno SITA. Cela operacija ne traje više od pola sata za 4- 6 osoba. Hladno pivce seda k`o .... Da ne laprdam.
    Poslednji put ažurirao/la smeh : 01.03.2006. u 16:51

Početnik demba (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio smeh
    [font=Comic Sans MS]Na temi pizze... Kopiram ti recept:[/font]
    PANCEROTI
    Pošto si tako sladak klopator Princezo, evo ti recept za italijanske PANCEROTE! Zamesiš testo kao za hleb (brašno, topla voda, so kvasac). Ne mora da raste! Odmah ga odvojiš u kuglice koje na brašnu razvaljaš u krugove prečnika 20-tak cm i ne deblje od 1/2 cm. Jednu polovinu kruga tanko namažeš kečapom ili još bolje paradajzom sa bosiljkom za pice. Preko toga vrlo tanke kriškice kačkavalja i mase koju napraviš od vrlo sitno seckane šunke (odlično i sa pečenicom), mariniranih pečuraka i one gušće pavlake. Krug po obodu premažeš vodom, preklopiš na pola i po ivici sve ispritiskaš vrhom viljuške da se lepo zatvori. Odmah se baca u dosta vrelog ulja i prži sa obe strane. Kratko ga ocediš na salveti, s vrha još malo onog paradajza i obavezno ORIGANA i udri. Ne preteruj sa veličinom jer je stvar strašno SITA. Cela operacija ne traje više od pola sata za 4- 6 osoba. Hladno pivce seda k`o .... Da ne laprdam.
    Ne mogu da verujem? Ovo je baš recept za jelo koje obožavam da uništavam (trenutno na radu u) Bolonji! Žao mi je što nisam ranije otkrio ovaj forum!

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •