Dermatologija

Postoji tema o alternativnoj medicini pa ovu diskusiju o biljnim preparatima mozete preneti tamo, a o lekovma ne debatujemo na forumu. MOlim da se diskusija na tu temu ne siri ovde da ne bih morala brisati postove. Informisite se o pravilima u lepljivoj "Obavezno procitati pre postavljanja pitanja"
 
Za mangupa:?: pala mi jedna ideja:idea: posto ja za psorijazu, s vremena na vreme popijem aloju i sad je pijem i omegu 3 . Da li bi bilo neke svrhe da se aloja koristi kao losion?? :think:Uzmemo na tufer i nanesemo na obolelo mesto. Ili za neke druge promene na kozi??
 
Za mangupa:?: pala mi jedna ideja:idea: posto ja za psorijazu, s vremena na vreme popijem aloju i sad je pijem i omegu 3 . Da li bi bilo neke svrhe da se aloja koristi kao losion?? :think:Uzmemo na tufer i nanesemo na obolelo mesto. Ili za neke druge promene na kozi??
Pa u vidu neke hidratacije promena moze,ali naravno ako nemate skvamu..ako je imate nema vajde..preporucujem da pijete i Reliv forte,za detoksikaciju i hepatoprotekciju,to je pomocno lekovito sredstvo,nije lek.:mafijas:
 
Pa u vidu neke hidratacije promena moze,ali naravno ako nemate skvamu..ako je imate nema vajde..preporucujem da pijete i Reliv forte,za detoksikaciju i hepatoprotekciju,to je pomocno lekovito sredstvo,nije lek.:mafijas:

Ma ne, meni je koza poprilicno dobra, mislim, drzim ja psorijazu pod kontrolu koliko to moze..:manikir: ne ljuska se. A ovo pomocno lekovito sradstvo se u apoteci kupi??:hvala:
 
Kako to postižeš?

Moze to... leti je naravno lakse, onda je:mafijas: redovno tusiranje,jos bolje potapanje u kadu, da koza dobije sto vise vlage.Mrezicom se lepo istrlja koze. Koristim neko ulje za telo, bebi ulje ili ako vam koza dosta suva u ovim hladnim danima, moze i maslinovo...! Za ishranu nisam bas neki karakter, al kiselo sto manje, limun,grejp,narandza.. Uzmem cesto aloju i omegu 3, ili glinu i ima u zdravoj hrani DETOX ulje, koje se pije posle gline,ujutru. Cajeva dosta... sama sam pravila neke kombinacije. Zeleni caj, kantarion, hajducka trava.... i naravno more ako ne mozete na more onda bilo gde suncanje... PUV_a lampe, solarijum... to je to.. kad je u leto dobro sredite, onda je i u zimu lakse sa njom izaci na kraj... POZZZ:bye::bye:
 
Zahvaljujem. Pa, ja sam psoriazu izgleda dobio baš od kisjelog, jer sam se većinom hranio kisjelom hranom, kisjelim voćem, kisjelim salatama, mahom sve kisjelo. Nekako sam to obožavao. I da bude još gore, izgleda da se toga neću ni odreći.
 
Pa da,stvarno,gde je Mangup..i ja imam jedno pitanje za njega...jedini koji ovde nesto konkretno pomaze,nezamenljiv je!Prodao sam mu jedan mobilni telefon,sjajan momak,nije se cak ni cenkao;)Dao mi je besplatni savet za negu koze kod muskarca i stvarno preporodilo mi se lice...veliki pozdrav za njega i ako dodje da pitam gde da mu posaljem moje drugarice na privatni pregled?
 
Poslednja izmena:
Pa da,stvarno,gde je Mangup..i ja imam jedno pitanje za njega...jedini koji ovde nesto konkretno pomaze,nezamenljiv je!Prodao sam mu jedan mobilni telefon,sjajan momak,nije se cak ni cenkao;)Dao mi je besplatni savet za negu koze kod muskarca i stvarno preporodilo mi se lice...veliki pozdrav za njega i ako dodje da pitam gde da mu posaljem moje drugarice na privatni pregled?
Necu biti u Bg do 15.02..valjda cete se snaci do tada bez mene..ai sve manje vremena imam za net..obaveze drzavno privatne pritisle..sve vas puno pozdravljam:ok:
P.S.Telefon je sjajan,hvala Macher:super:
 
Moze li neko da mi pomogne sa ovim. Ne znam ali cini mi se da lekari bas nesto pokleknu pod ovim.

PH nalaz:

U primljenom isecku koze uocava se umerena hiperkeratoza i laka akantoza epiderma u kome se uocava spongioza. Derm je edematozan, vaskularni prostori blago dilatirani, nabubrelog endotela, okruzeni gustim limfocitnim infiltratima uz koji se uocavaju i grupe eozinofila kao i manje grupe mastocita. Nema znakova leukocitoklazije.

Iako postoji povecan broj mastocita dominacija limfocita i prisustvo eozinofila vise govore u prilog vaskultitisu.

Od labaratorije uradjeno SE, krvna slika, AST, ALT, gama GT, IgG, IgA, IgM, C3, C4, urin, kreatinin, urea, bilirubin - svi u granicama normale.

Primo sam Diprophos ampulu , i.m ali nije pomoglo.
 
Taerpije se ne navode, ne diskutuju i ne ordinioraju na ovom forumu - info o tome mozete razmenjivati na pp. Sve poruke koje sadrze imena lekova i lekovitih preparata u zasticenom obliku bice i dalje brisani. Mangup je trenutno otsutan, strpljenja malo, kad covek bude slobodan svakako ce se javiti.
 
Poslednja izmena:
sta je to IPL tehnologij? dobila sam beosuru za jedan kozmeticki salon i kazu : "koristenje IPL tehnologije za lijecenje akni i ukljanjanje oziljaka" (pored uklanjanja dlacica i sl..)
nemam bas problematicno lice, ali imam po neki oziljak od prijasnjih akni..
unaprijed zahvalna
 
sta je to IPL tehnologij? dobila sam beosuru za jedan kozmeticki salon i kazu : "koristenje IPL tehnologije za lijecenje akni i ukljanjanje oziljaka" (pored uklanjanja dlacica i sl..)
nemam bas problematicno lice, ali imam po neki oziljak od prijasnjih akni..
unaprijed zahvalna
Laserska tehnologija..vise je za akne ok nego za oziljke..kod akni rezistentnih na konvencionalne metode lecenja preporucuje se laserski tretman..onaj ko vam bude radio objasnice vam kako deluje,ima dosta da se pise o tome,ali mislim da ste stekli kakvu takvu sliku..
 

Back
Top