Dermatologija

U Zemunu se nalazi institut za primenu nuklearne energije-INEP. tamo mozes naci PLACENTAL,mast koja se svakodnevno maze na depigmentisana mesta i potom sunca pod posebnim lampama. i meni su svi govorili da nema leka,onda sam nasla neki lek na Kubi,a nakon par godina i njegovu zamenu u INEP-u! POMAZE!Srecno!!!
 
Draga Gošćo hvala ti na informacijama. Ja sam od mog dermatologa čula upravo suprotno o lečenju na Kubi(da nije bilo delotvorno i da se većina nije izlečila), al eto drago mi je čuti da ima neko ko jeste!!!
Interesuje me na kojim si mestima imala i izlečila vitiligo, koliko je taj poroces trajao?????
Ja ga imam na licu, oko očiju i u zadnje se vreme širi,koristim razne kreme ali ništa ne pomaže!
:cry: Svaki savet je dobrodošao! Hvala!
 
Molim vas da mi detaljnije opisite postupak sa nanosenjem placentala i dalji tretman. Koliko je vremena vama trebalo da primetite poboljsanje i u kom procentu ste izlecili. Molim Vas i za broj telefona i adresu gde moze da se kupi Placental. :?: [/b]
 
Nekada se vitiliginozne ploce javljaju na mestima pritiska(laktovi, kolena..)ili na mestima povreda(ploca bez pigmenta posle ogrebotine,posekotine..).To su "MANJE VREDNA MESTA NA KOZI"(locus minoris resistentiae).Farbanje kose nije takva"trauma" da bi inicirala novu plocu vitiliga!!!Vaznije je ne razmisljati o tome!!Pozdrav!
 
Ja imam vitiligo na licu, i na jednom sam web site-u pročitala da osobe koje imaju vitiligo svakako trebaju da izbegavaju farbanje kose jer u protivnom može da se proširi na ostatak kože, pa me samo interesuje koliko u tome ima istine???
 
Ja sam rekla da IRITACIJA moze da da novu plocu, ali po toj logici ima toliko iritanasa koze koje treba izbegavati(jaki losioni za lice, kreme i mleka koja mogu da izazovu alergiju, nanosenje parfema...)Zar se odreci svega ovoga.Dobar primer je i depilacija:ona ,uradjena na bilo koji nacin , iritira kozu!!Zar se odreci depilacije?Ujed insekta i cesanje te promene takodje nekada bude pocetak nove ploce vitiliga!!!NE RAZMISLJATI O TOME JE NAJBITNIJE!!!!Bojazan da ce farbanje kose izazvati pojavu novih promena, NEPREKIDNO razmisljanje o svim iritansima koze ,stanje stalnog psihickog tonusa je NAJVAZNIJI OKIDAC za pojavu novih ploca!!
 
Moja sestra ima vitiligo i trazeci lek na sajtu,nasli smo nesto na nekom indijskom sajtu.Ukratko,tamo se govorilo ustvari o homeopatiji, i kako ona leci vitiligo.Bile su pokazane i neke fotografije nekih pacijenata od trenutka kada se pocelo sa lecenjem pa do izlecenja.
Nazalost ne mogu da se setim koji je to sajt bio,sem da je bio indijski,kao i uspesnost takvog homeopatskog tretmana.
 
Slusaj me dobro- ako imas mogucnosti idi na VMA, i trazi prof.dr Karadaglica!!!!
On je izlijecio moju sestru od vitiliga. Pila je tablete neke, koje su se tk bile onda pojavile, a to je bilo prije oko 8 godina. Terapija je duga, uz suncanje, ali sve treba da se pridrzavas onoga sto ti on kaze!!! Mukotrpno je, i treba dosta zivaca, volje, i spremnost da se prebrode teski trenuci jer od sunca i tih tableta koza postaje jako jako crna, a bijele "fleke" crvene i mnogo se vide. To je samo ljeti. Obavezno se ide napregled, i narocito se ispituje jetra. Sve je bilo ok. On je vrhunski dermatolog. Ide svake godine sada da se pregleda kod njega, i nidje joj nema vise vitiliga!!!
Javi se na vrijeme, lakse ga je izlijeciti kad je manje, manje treba vremena. On joj nista nije obecavao, ali njoj je stadijum bio priblizno pocetni- oko ociju, nosa, usta, pocelo malo kod sake, i na butinu, iza vrata...
 
...da pomognem, dr.verovatno misli na "Coverderm"!?
(problem je šta su boje tih pudera užasne tako da će normalan čovek teško da pronađe odgovarajuću nijansu).
:(
 
U Nemackoj i Italiji postoje kreme VITICOLOR i DERMACOLOR koje pokrivaju vitiliginozne povrshine bolje nego tecni puder(iako i on moze da se koristi)!!!
 
Bez zelje da bilo koga povredim,pitam sve:Kako mislite da , za oboljenje ,za koje josh nije nagjen etioloshki faktor (uzrok),pritom se ne radi samo o promenama na kozi,vec se desi i neshto"dublje" u organizmu,moze da pomogne nekakav caj ili krema koju priprema neki travar???!!!Zar mislite da nema i hiljade i hiljade lekara koji se bave i biljem ,a ne samo"hemikalijama"kako kazete, i da oni stalno "muckaju i muckaju" ne bi li neshto nashli. Ono shto travari nude lekari su davno nashli(kreme koje LJUSHTE,SKIDAJU,TANJE povrshni sloj koze koji je kod ovih promena zadebljan!!!ALI SAMO TO!!!Promene SE VRATE,sushtina je u tome!!!Tamo gde se bolest "izlecila",nekada se ispostavi da se nije ni radilo o psorijazi!A ja sam vec rekla da sam imala pacijenta koji 16 god.nije imao promene,a onda su se vratile!!!Ponavljam :NOBELOVA NAGRADA CEKA COVEKA KOJI CE RESHITI PROBLEM PSORIJAZE,ali to nece biti travar,vec lekar koji se dugo godina bavi ovom boleshcu i "unutrashnjim faktorima" koje je izazivaju!!!Daleko od toga da sam protiv BILO koje masti koja ce da dovede do skidanja ljuski kod psorijaze,bilo da je to napravio lekar ili travar(kortizonske masti ne treba dugo mazati zbog nus pojava),ali sam protiv meshanja pojmova IZLECENJE I ZALECENJE!Pozdrav!!!
 

Back
Top