Dermatologija

Sta je bre ..oces se bijes ...Evo ti ...
a043.gif
 
Ja sam sa 14-15 godina imala vitiligo na podlaktici. Mislim da je bilo povezano sa stresom (smrt u porodici, pubertet i sl.). Posle par godina se povukao, tj. sve fleke su se popunile. Medjutim pre dve godine mi se ponovo pojavio vitiligo na licu oko usta i deo brade. Isla sam kod dermatologa i on mi je rekao da postoje lekovi za to, ali su skupi i on nije cuo da se neko izlecio do sada, pa mi nije ni rekao koji su to lekovi. Mislim da je uzimanje B vitamina korisno, posto je to antistres vitamin. Za ostalo ne znam. Mozda cu i ja pokusati sa tim travarom.
 
Moja cerka ima dve i po godine i vec godinu dana je dijabeticar.Letos su joj se pojavile bele fleke u predelu od pazuha do kuka sa obe strane oko prepona i na genitalijama....Juce smo bili kod profesora Karadaglica koji je preporucio Protopic kremu 0.03% posto je kao za sve ostalo jako mala (naravno konstatovao je vitiligo) inace 30 g kreme je 4000 din strasno pristupacna ;-) kao i svi hteli bi da se to bar zaustavi ako nista drugo......a sad citajuci forum neko je rekao da to nije krema za vitiligo?!......Volela bih kad bi mi neko napisao bilo sta u vezi vitiliga......ishrana .......bilo sta ......(sto nije kontradiktorno) :-D :p :razz: salim se znam da smo svi mi razliciti i da je svaki organizam za sebe........ima li iko iskustva sa tzv "Borovom kremom" dobili smo je kao preporuku od jednog dermatologa i pravi se u apoteci bar je on rekao da se tako zove......a apoteka je u Bg kod klinickog centra......Do istog doktora sam dosla po preporuci devojke koju je izlecio........Ma glava mi je u haosu dete mi je malo samo mi se gomilaju neizlecive bolesti.....recite mi koju su sve bolesti imunogene cisto da znam sta moze da me strefi............
 
Sto se ishrane tice; Preporucuje se sto zdravija hrana. Voce i povrce-sveze. Sto vise sargarepe, bar 200 gr. dnevno. Zitarice takodje imaju dosta vitamina B. Sto manje stresa. Bitno je primenjivati filter u takvim situacijama da se nebi odrazavalo na zdravlje.
Postoje price o raznim lekovima. Ja sam svasta probala. Najboljim se za sada kod mene pokazao Placental mada sam cula da je lecenje jako dugo i moras biti mnogo istrajan, negde oko 3-4 godine u zasvisnosti od toga koliko je vec vitiligo prisutan. Doktor iz Bg-a koji preporucuje placental kaze da se svaki pacijent izlecio ko je dugo mazao. Ja imam pozitivne rezultate mada ide jako sporo.
To je slucaj samnom sto ne mora znaciti da ce biti slucaj i sa vama. Najgore od svega je dici ruke.

Nemojte strahovati od drugih bolesti, samo cete se nervirati. Vitiligo je autoimuna bolest. Pored nje postoji i psorijaza, ekcem, alopecija areata... Autoimuna znaci da organizam sam izlucuje neka antitela, tj. sam sebe razboljeva. Zato je psiha vazna. Budite jaki srecni, kreativni, mislite pozitivno, smejte se, odbacite sve ono sto vam oduzima energiju, hranite vase baterije i ojacacete psihicki, fizicki pa i duhovno.
 
Hej!Opet ja,nije me dugo bilo:) Najzad sam dobila novu bocicu Novitil gela iz Kanade,ali zanima me vase misljenje-da li da mazem gel i sada,posto bi terapija trebalo da ide uz suncanje,a sada nema sunca,ili da,jednostavno,cekam leto i tek tada pocnem da mazem?Malo se plasim da idem u solarijum,jer,ipak to steti kozi,i sta mi onda vredi da lecim vitiligo,ako mogu jos gore da ostetim kozu izlazuci je takvom zracenju...?A,opet,letos sam koristila oko mesec dana uz suncanje i primetila sam da su mi se pojavile tackice pigmenta na kapcima,sto mi je dalo do znanja da mi ovaj gel zaista pomaze...ne znam u cemu je fora sa tim suncanjem,valjda gel prodre u kozu u svakom slucaju,jedino sto mi ne mozemo da vidimo rezultate sada,dok ih ne osuncamo i ne primetimo da nam je koza potamnela...?Ne znam...samo ne znam da li da krenem sa mazanjem,jer sam gel dugo cekala i jedva nasla,tako da ne bih uzalud da je potrosim sada kada nema sunca...Sta da raaaaadiiiim?:)
 
Nevidjena:
Ej gde si mala... ?

Kazi mi gde si nabavila gel... jer mogu i ja nekako da dodjem do njega?

ja da sam na tvom mestu bi mazala i sada... pa ako si ga sada nabavila nabavices ga opet...
ja sam isla na taj sajt (dermabest.com) na kom pise o Novitil-u i videla sam da kada se naruci vise komada odjednom dobije se popust,a pretpostavljam i da se placa ista postarina (ili malo veca) kao za jedan komad,pa kad se podeli na vise ljudi nije tako skupo...sta mislis o tome da se vise nas udruzi i da nabavimo taj gel?
 
Ja mozda nemam VITILIGO al sam sigurna da imam neku koznu bolest koja se u doktorskom zargonu kaze "Vojnicka bolest". DR mi je prepisao Sapo Kalini da mazem i nakon 24h da operem i da utrljam sa Acidi Salicilici+Spiritivni conc. i opet nakon 24h da operem i namazem sa mascu Sapo Kalini. Sve bi bilo to lepo al ja nigde nemogu da nadjem to. Pa me interesuje dal ima neka zamena za to. Inace imam 24 god. i prvi put mi se pojavilo negde u maju prosle god.al neznam cime sam mazala tj nesecam se pa mi se povuklo,pa opet mi se pojavilo u oktobru prosle god. Inace izlace crveni pecati,pa se osuse i kao da se perutaju i svrbe i uvek mi izlaze paralerno i u paru,i DR mi je rekao da od znoja hoce da se siri i bilo bi pozeljno da se to sanira do pocetkom leta.
 
Ja bih ga vrlo rado zvala,al on nije tu,vec je u Parizu,i to uopste nije dermatolog vec veoma jedan veoma iskusan ginekolog.Kad sam otisla kod dermatologa u bolnicu,prvo sto me je pitala je "A STA TI JE 0VO" i dala mi je Triderm mast,jer nije sigurna sta je a ta mast sadzi 3 vrste leka pa valjda bi trebalo da pomogne,ja to mazala i mazala i nista od pomoci.Pa me interesuje dal pomaze ta mast DERMOVATE ILI ELOCON???
 
Ja bih na tvom mestu lecenje koznih oboljenja prepustila dermatolozima, ginekolozi nek se bave svojom oblascu.
Prvo se mora utvrditi sta je zapravo tvoj problem da bi se dala adekvatna th, nazalost vecina preparata koji se koriste u dermatologiji sadrze kortikosteroide u sebi i samim tim treba da ih ordinira dermatolog ,niko drugi.
Elocon spada u takve lekove i nije za salu,cak naprotiv ako se koristi za oboljenje kod kojih ne sme moze jako pogorsati stanje stvari.
 
Hej!Evo mene najzad! Dakle...gel mi je nabavio jedan decko ciji su rodjaci dolazili iz Kanade,pa su narucili,i ja sam im posle platila...E,sada,to za zajednicko narucivanje jeste dobra stvar,i placa se manje,ja sam se dopisivala sa dosta njih koji imaju vitiligo,tacnije,posto sam ostavila mail,mnogi su mi pisali,i mislim da je bilo zainteresovanih za takvu vrstu narucivanja...pa,sta znam,nekako da se svi povezemo,pa da vidimo...ja i dalje ne mazem gel,iako sam ga nabavila pre mesec dana...'ajde svi,sta mislite-da li vredi da mazem sada kada nema sunca?Da znam da li da pocnem,ili da sacekam ....leto...?Hm...pa ko da ceka do tada?Ali,opet,ne trosi mi se gel uzalud...Hm...?
 
Imam jedan sedi pramen kose,ne farbam se,tako da kada mi taj pramen izraste ja ga pincetom cupam i posle se ne vidi nista.Da li neko moze da mi kaze da li postoji nacin da se kosi vrati pigment,posto mislim da je povezano za bolescu vitiligo koje imam i sa ranom na glavi koju imam na tom mestu.Da li postoji neki preparat kojim bi se vratio pigment?Da li je opasno cupati dlake sa glave povremeno?
 
Koliko je to provereno da doticni gospodin makar zalecuje psorijazu,jer ja imam ozbiljan problem sa tom bolescu i do sada sam bio na dvadesetak adresa po celoj Srbiji,a i sire i nekog ozbiljnijeg poboljsanja nije bilo?
 

Back
Top