Svekrve...neicrpna tema

Pokusala sam da pronadjem moj post na ovoj temi .
Nisam uspjela .
Moja svekrva crnogorska majka je umrla .
Toliko ova tema traje da se i to desava.
Moj sin ima djevojku .Bicu svekrva.
U cemu je poenta ?
Ima puno toga sto je bilo lijepo u zajednickom zivotu mene i moje svekrve .
Ima i gorkih dana sa puno mojih suza .
Sad kad je to sve proslo i kad se cini da cu biti svekrva .
Razunijem moju svekrvu i zao ni je sto joj to ne nogu reci u cetiri oka.
 
Vidim da se niko ne javlja na ovaj topic, pa da bolje postavim pitanje.

Kako se otarasiti dosadne svekrve koja gura nos u sve a ne zaratiti sa njom , da li neko ima iskustva ?

Ja po prirodi uvek kazem sta mislim ali zarad mira precutkujem .
Moj dragi muz, je uredno otkaci kad ona pocne da smara , i ne dozvoljava joj da smara mene a onda se ona na finjaka navali meni na kicmu i sve kao izokola pokusava da sazna ono sto od njega ne moze da izvuce. Ja, onda naravno na finjaka, odbijem da joj pruzim informaciju ali u poslednje vreme je do jaja navalentna i pitam se da li da je otkacim onako direktno.

Zato trazim savet.
Hvala

Svekrva je starija, treba da ima poštovanje i od sina i od snaje, počni malo pozitivno da razmišljaš ..i nemoj da se pitaš--- već pazi da sebe ne otkačiš onako direktno..
 
Samo krtak komentar od mene (mnogi mi neće verovati) - moja svkrva je Carica!
Sada će godinu dana od kako mi je mama preminula (otac mi je umro pre 10 godina i bol ne može da se poredi),jedinica sam, bile smo strašno vezane, najbolje drugarice, moj uzor - bez moje svkrve teško bih emocionalno pregurala gubitak.
Ja Volim Moju Svekrvu!
 
Ja imam super odnos sa mojom svekrvom jer zivimo 1000km jedna od druge. Ali na stranu to, moj muz mi je jos prije braka rekao ako imam neke nerasciscene racune sa njegovim roditeljima da se njemu obratim i da ce on to sa njima rjesavati. Tako je i bilo i nikad nisam imala problema. Medjutim, moja sestra i njen muz zive u zajednici i svako malo mi se zali na svekrvu i zaovu. I ona i muz imaju dobre poslove i realno mogu sebi priustiti odvojen zivot, ali njen muz nece. Ja njega precutno podrzavam jer joj je prije braka rekao da ce zivjeti sa svojima jer imaju ogromnu kucu i ona je pristala. Niko je nije tjerao, mada mislim da je tada bila slijepa od ljubavi :-) Sad odjednom niko ne valja, nju niko nista ne pita, ako su okupale dijete, ona kaze da to rade namjerno da ga ona ne bi kupala. Kaze petljaju se u odgoj djeteta i ona nista ne moze od njih. Ja joj kazem, a sta bi rekla da se vratis sa posla, a ono ti dijete prljavo i da tebe ceka da je kupas. Ni tada ti ne bi valjale.. Pokusavam da je osvijestim, da malo realnije sagleda situaciju, niko tebi dijete nece uzeti, ali ona ne da reci nista pozitivno za svekrvu i zaovu. A sta ja da joj kazem, zeno znala si u sta se upustas, a ona meni:"Pa nisam znala da cu imati ovako dobar posao.." Znaci tad su ti valjali, a sad ne.. Ne znam, cini mi se da ona nije u pravu, ali sta ja znam, ne zivim u zajednici, hvala Bogu :-) Sta vi mislite?
 
Ni meni ne bi smetalo da mi je dete okupano kad se vratim sa posla / iz prodavnice / iz grada
..a možda tako mislim jer i mi smo živeli bez svekrve, tašte, i ostale bliže i dalje rodbine, pa sam samo (msm "samo") mogla na muža da računam.
 
E,pa baš me zainteresovalo...:) Drage moje,vidim da ovde više vas nema više svekrvu-razvele se,svekrve su ,,veštice",dosadjuju savetima,etc.
Elem,ja sam i majka i svekrva i baka(jako mlada sam se udala),Bogu hvala imam od oba deteta po unuku.Ne živim u zajednici ni sa kim jer nisam želela da smetam,i ja sam volela da sama živim svoj život pa smatram da i drugi to vole.Znači-svi odvojeno.
Imala sam i svekrvu,bilo je i lepog i ružnog,ali nikad nisam iskazala nepoštovanje,ako je i bilo problema rešavala sam to sa suprugom.Niko mi nije čuvao,kupao i hranio decu.
Novopečene mame bi izgleda sad htele da im muževi kuvaju,čuvaju decu, mašine za sudove,čistačicu da ne prljaju ruke,da budu tate isto kao i mame.NE MOŽE.Hoćete provod,a veštice da čuvaju decu?Hoćete san,a veštice da vam kuvaju ručak?Hoćete poštovanje ,a same ga ne pružate?Mnogo ste otišle u svojoj emancipaciji.Dala bi vam ja jedno 10 metara drva da ih same pocepate i složite,pa da mame budu isto kao i tate.
Ne nalazite opravdanja za vaš bezobrazluk,nego se ponašajte kao zrele osobe!Hoćete svoje mišljenje?Ma super,ali uglavnom idete po isto kod svojih mama.
A drage moje,znate šta me je održalo u braku sve ove godine pored niza loših stvari?Ne svekrve,mame,tate,dadilje nego LJUBAV prema porodici.
Zapitajte se malo....
 
Iz svega mogu da zaključim da su oba tvoja djeteta sinovi i da si jako ogorčena. Šta je tačno problem, pa oni tako lijepo vaspitani hoće svoje obaveze oko djece da prebace tebi i nisu znali da izaberu žene po tvom izboru, pa ti baš ni jedna snaha ne odgovara ili je problem što tvoj muž nije ništa radio po kući, pa sad kad tvoji sinovi rade to ti smeta. Tvoji sinovi ništa ne pomažu po kući i oko djece jer to nije samo njena obaveza već i njegova, oboje su valjda partneri u životu i rade kako njima odgovara, a ne mamama.
 
....u cemu je razumes? narocito me zanima ako je bila zloća neka teška?

Bilo je tu svega .
Da nije bila dobar covjek i brizna majka , da je bila glupa bilo bi mi mnogo lakse .
Sad se sa osmijehom sjetim njenog humora .

Jednom je njen sin a moj muz meni rekao da se spremim da idemo u neku posjetu .
A onda je gospodin otisao sam .Ja se okrenem mojoj Draginji i kazem joj .
Vidje li ti tvog sina ...Ode ..Zaboga Duska on je to planirao od samog pocetka .
Nego sacekaj da se spremim idemo i mi u jednu posjetu .
Vratile smo se poslije njega .Provele se lijepo .Zatekle ga kako jadnicak sjedi sam u kuci .
 
Bilo je tu svega .
Da nije bila dobar covjek i brizna majka , da je bila glupa bilo bi mi mnogo lakse .
Sad se sa osmijehom sjetim njenog humora .

Jednom je njen sin a moj muz meni rekao da se spremim da idemo u neku posjetu .
A onda je gospodin otisao sam .Ja se okrenem mojoj Draginji i kazem joj .
Vidje li ti tvog sina ...Ode ..Zaboga Duska on je to planirao od samog pocetka .
Nego sacekaj da se spremim idemo i mi u jednu posjetu .
Vratile smo se poslije njega .Provele se lijepo .Zatekle ga kako jadnicak sjedi sam u kuci .

..jadan, prosto mi ga nesto zao :rotf:

..sve to je daleko iza mene, a toliko ruzno da ne mogu ni da pricam ni da mislim, izbegavam jer kag god pocnem da motam po glavi
nesto na tu temu, osetim da mi poigrava i trne leva strana lica....pu, pu..daleko ih bilo...sve njiih tamo djuture....:evil:
 
Danas zovem kozmetičarku da zakažem japansko iscrtavanje obrva...kaže sveki, hoću i ja. Nema problema, počastiću je...samo, ona ima 71 godinu nikad ne izlazi iz dvorišta, najdalje do prve komšinice na dvadeset metara.
I tako, posle par sati shvatih da se pokajala što je tražila i da sad ne zna kako da otkaže, ali se ne mešam, puštam je da odluči šta će. Videćemo do četvrtka kada je termin da li će se predomisliti.
 

Back
Top