Svekrve...neicrpna tema

Anonymous:
xzxzxzxzxz:
mell:
dali i vi "obozavate" vase kao ja moju???mislim da su one neka cudna zivotna forma cast izuzetcima nikada ima ni jedna snajka ne valja cak i ako se godinama foliraju cico mico na kraju se izdaju sta zapravo misle.


Ja se super slazem sa svojom svekrvom. Posto smo prinudjeni da zivimo u zajednici nas dve smo se odmah dogovorile oko kucnih poslova. Naravno da se ne drzimo striktno dogovora jer uvek neka od nas dve pritrci u pomoc ovoj drugoj ako je to potrebno. Ne znam doduse kada dodju i deca ali videcemo za sada je ok. Sve u svemu toliko je dobro da svako jutro od svoje svekrve dobijem kafu i spremljen dorucak. Obozavam svoju svekrvu.


to je o.k. sve dok se ne posvadjate.onda ce ti prisesti i kafica i dorucak od nje.

Daj Boze da ti svekrva uvek bude takva, i moja je bila takva u pocetku samo me je cmakala i ugadjala mi a ja sam se sve vise trudila da je odmenim racunam imam i ja brata i moja ce majka nekad nekom biti svekrva pa da zeni pomognem. E onda je ona okrenula list, odjednom je stalno nesto bila bolesna, kad sam dobila dete nije htela da je pogleda a kamoli da je okupa ili mi pomogne, ja sam morala brzo nakon porodjaja da pocnem da radim pa je bukvalno moj muz podigao 4-oromesecnu bebu ona cak ni njemu nije htela da pomaze. E onda sam ja pukla i svasta joj rekla a tek sam tada uvidela njeno pravo lice kakva vredjanja kakve reci da covek ne poveruje, ona je bukvalno htela roba i sluskinju u kuci koja ce slepo da izvrsava njene naredbe. Vidi molim te. Zato ti kazem otvori 10oro ociju i pazi sta radis ima raznih podlih zena koje se samo foliraju da su dobre a u stvari su prave vestice. ja ti zelim da ta tvoja uvek bude kao do sada. Cak sam i mojoj mami rekla:"budes li se u zivotu ponasala prema svojoj snaji kao moja svekrva prema meni, ja cu licno da te ubijem!" Pozdra
 
Ja ne zivim sa svojom svekrvom, ali me izludjuje. Kao sto je neko rekao na prvoj strani- ona je neuredna, prosto receno "smrdi". Zamislite nas u nekoj porordicnoj poseti-blam me pojede svaki put kad se negde pojavimo zajedno-prethodni gost na ovoj temi zna o cemu pricam. Jelen, tung!
 
sevensins:
Nego jel onaj dezodorans pomaze ili ne?

Mislim da ne zna ni kako se koristi. Moja poenta tvog pominjanja ovde je bila da snajke uglavnom ne preuvelicavaju kada pricaju o svekrvama. Jer, uvek ce se naci neko ko ce reci-ma daj, malo se i vi potrudite da stvari funkcionisu...Valjda je to neko nepisano pravilo da se bas ne volimo i ne nalazimo na istim talasnim duzinama.
Pogledaj nas molim te, od svih ovih divnih i zanimljivih tema, ja i ti se nasle na "svekrvama"
 
'Ajde, bre, citam o tim uzasnim babama i vidim da su mnoge rodile decu (sinove) samo zato da bi mogle da im se kasnije izivljavaju na bracnim saputnicama!
Na Zapadu nijednoj normalnoj babi ne pada napamet da bude besplatna kucna pomocnica i servis za cuvanje dece. Ako ponekad i pricuva unuce, al' ne da snaha ide u soping ili na kafu sa drugaricom, nego, npr. kod lekara, lepo joj se oduze - dobije pokloncic, posetu frizeru i sl. Samo kod nas misle da je takva baka vestica i olicenje sebicnosti... Kad god kad cujem ono "nece da mi pomogne" upitam se zasto neko ocekuje stalnu pomoc u necemu sto je sam odlucio da radi: da ima dete, bude zaposlen, kuva topli obrok... Rodio si ga - kupaj ga, bre! To moze da radi Tata, ili Mama, svejedno! Zasto sirota baba?
Naravno, postoji i druga strana medalje. Mnoge mame nikako da dozvole sinovima da odrastu, stalno bi ih pazile i cuvale , podotovu od zena (supruga)koje samo gledaju kako da iskoriste njihovo "dete".
Zapravo, najgore je biti pod istim krovom. U bogatijim drustvima (e, aj' opet da kazem na Zapadu) cak ni studenti ne zive sa roditeljima, a kamoli bracni parovi, pa jos i sa decom... Onda nije cudno sto jedni druge klopaju za dorucak... :lol:
 
Anonymous:
'Ajde, bre, citam o tim uzasnim babama i vidim da su mnoge rodile decu (sinove) samo zato da bi mogle da im se kasnije izivljavaju na bracnim saputnicama!
Na Zapadu nijednoj normalnoj babi ne pada napamet da bude besplatna kucna pomocnica i servis za cuvanje dece. Ako ponekad i pricuva unuce, al' ne da snaha ide u soping ili na kafu sa drugaricom, nego, npr. kod lekara, lepo joj se oduze - dobije pokloncic, posetu frizeru i sl. Samo kod nas misle da je takva baka vestica i olicenje sebicnosti... Kad god kad cujem ono "nece da mi pomogne" upitam se zasto neko ocekuje stalnu pomoc u necemu sto je sam odlucio da radi: da ima dete, bude zaposlen, kuva topli obrok... Rodio si ga - kupaj ga, bre! To moze da radi Tata, ili Mama, svejedno! Zasto sirota baba?
Naravno, postoji i druga strana medalje. Mnoge mame nikako da dozvole sinovima da odrastu, stalno bi ih pazile i cuvale , podotovu od zena (supruga)koje samo gledaju kako da iskoriste njihovo "dete".
Zapravo, najgore je biti pod istim krovom. U bogatijim drustvima (e, aj' opet da kazem na Zapadu) cak ni studenti ne zive sa roditeljima, a kamoli bracni parovi, pa jos i sa decom... Onda nije cudno sto jedni druge klopaju za dorucak... :lol:

Mislim da si me pogresno razumela, meni uopste nije bilo tesko da svoje dete kupam, naprotiv najvise sam i volela da je kupam sama to je nekako bio samo moj i njen momenat, uzivala sam u svakom trenutku provedenom sa svojim detetom i nista mi nije bilo tesko. Ali, zamisli da se ti bavis detetom a ona stoji nad glavom i popuje, e ovo sad ovako, e u moje vreme je bilo ovako, sad onako... Da poludis, ako vec neces da mi pomognes nemoj mi odmagati. Ja ne trazim da mi ona pomaze, mogu sve da postignem i sama moj suprug mi stvarno puno pomaze oko svega, ali kad sam recimo bolesna, ne daj Boze da bi mi nesto pomogla, iste sekunde je i ona u krevetu odmah joj nesto fali. Ja znam kad je ona bolesna i u krevet da joj odnesem i hranu, caj, lekove... ona mene i ne pogleda. I prosto je nekako sebicna, samo da se njoj poklanja paznja, sve bi da zna, sve voli da je pitamo... ma ne pitaj bas me opterecuje. Najvise bih volela kad bismo mogli da zivimo odvojeno..
 
Mi imamo srecu da zivimo ne samo odvojeno od mojih i muzevljevih roditelja, nego i u drugom gradu. Iskreno, ne bih mogla da zivim ni sa njegovim ni sa mojim roditeljima. Moja majka ima 52 godine, rodila je troje dece, sad je u klimaksu, nosi uske farmerke i spicaste cipele i nije mnogo zainteresovana da bude bejbisiterka. Hoce da pricuva decu ponekad, kada stvarno imam ozbiljne poslove ili kad hocu da puta mesecno da izadjem u provod sa muzem, da skuva poneki rucak nedeljom i da nas pozove, ali to je sve.
Ima zena svoj zivot i boli je uvo, sto ja totalno podrzavam i pozdravljam. A njegova majka, odnosno moja svekrva je dusa od zene, brizna, budi se ujutru u 5 sa kuva rucak zbog struje, spremna je da pusti svakoga da joj se na glavu popne. Mene, kada odemo kod nje u posetu jednom u 2 meseca, juri po kuci sa hranom, tortama, ponasa se prema meni kao prema svom detetu, ulazi u sobu da me pokriva kada spavam... da se, ne daj boze, ne prehladim, a da vam ne pricam sta mi pravi od sinova. Mogu na glavu da joj se ....., sve im pusta. Ja se ta dva dana kontrolisem i smeskam, mada me nervira tako zastitnicki stav. sve mi didje da joj kazem da me pusti na miru. Ali nije ona kriva zbog mojih osecanja, u sustini je dusa od zene i samo zeli da pomogne. Nema nikakvih losih osecanja. Kad muz i ja imamo nesuglasice, uvek stane na moju stranu i kritikuje ga. Samo sto ne volim prototip zene-mucenice sa Balkana, ali sta ces, bolje i da je takva, nego bezobrazna kao neke. Nikad mom muzu nista lose nisam rekla protiv njegove majke, to je ipak zena koja ga je othranila i iskolovala, zbog nje je covek kakav jeste i zato sam se za njega i udala. Majka je prva zena u zivotu muskarca i odnos prema njoj se reflektuje na sve kasnije odnose sa zenama. A i ja sam majka dva decaka, ali mislim da cu pre da budem baka kao sto je moja majka, jer nisam tako pozrtvovana i zelim da zivim punim plucima do kraja. Toliko od mene!
 
Moja svekrva je jedna vrlo zla zena. Zivimo zajedno. Mozete zamisliti kako mi je. Ali!!! Moj nacin odbrane je taj sto je konstantno i vrlo uspesno ignorisem. Ne odgovaram ni na jednu opasku, prolazim pored nje kao da ne postoji, radim ono sto ja mislim da treba i sto je najvaznije uopste se ne nerviram. Znam da je to tesko narocito ovo poslednje, ali vezbom sve usavrsite. Ona je postala svesna da je intelektualno daleko ispod mene , to je izjeda i navodi je da pravi kobne greske. I svog sina je okrenula protiv sebe bez ijedne moje reci. A ja se samo smeskam. Probajte.
 
Svaka cast za poslednji komentar.To je ipak najbolje.Distanca je zlatna stvar.Nisu mi jasni komentari tipa,,ona je njegova majka,,.Pa valjda i mi zene imamo majku.Samo tesko je naci muskarca koji ce tako da trpi tastu,ili nekoga ko ce njima da savetuje da trpe taste.Ako vec svekrve treba da se trpe onda i sa tastama treba da bude isto.Podjednako je tesko roditi i podizati i musko i zensko dete.Ne vidim zasto bi svekrve bile privilegovane.Mozda nekada,kada je muskarac bio glava kuce,a zena musava domacica.Danasnja zena mnogo pruza i ima prava i da mnogo trazi.ZIVI I PUSTI DRUGE DA ZIVE!
 
za 6godina braka,moja svekrva josh ni jednom,nije prichuvala mog sina.moj muz je naravno brani,kao stara je ona,necu da je muchim..pa zar je muchenje da ga prichuva jednu noc,lezeci sa njim u krevetu?ima 60 god,jako je vredna i pedantna,za razliku od drugih zena,ali me izludjuje ta njena nemarnost,kao da je imala chopor dece,pa sad izgubila zivce za sinovljevo dete.iako ne zivimo zajedno,muz je dosta vezan za njenu suknju(oh,samo gledam da svog sina ne vaspitavam tako).i,da,moze da se zaplache za tren,dobila bi oskara za to.uh...sreca da ne zivimo u istoj kuci,kad vec moramo u istom dvorishtu...
 
carica:
Malo da budete ljubomorne,ali moju svekrvu ne bih ni za sta menjala.Najbolja je.Stoji iza mene,podrzava,kupuje.Sta vise pozeleti?

pricekaj dok dodje prva svadja, onda ce ti sve to a pogotovo kupovina prisjesti.ja se sa svojom nisam svadjala do 14.g. braka i tada smo se posvadjali tako da mi vise ne dolazi u kucu jer sam rekla muzu ili ona u ovu kucu ili ja ali obadvoje ne.tada mi je prisjela sva dobrota koju mi je do tada pokazivala.
 
Ja nisam imala nikakvih problema sa svekrvom, a 10 godina sam u braku. Imala sam problema sa svekrom..i ja a i moj suprug. Covek je jednostavno stalno na.dr.kan i zlostavljao je sve po kuci, psihicki mislim. bilo je tu svadja i svadja. A za svekrvu ne mogu da kazem nista. Uvek mi je pomagala u svemu, nikada nista zamerila, nemam reci stvarno. Onda smo se ja i muz konacno odselili. Sada je super! I jedno i drugo su fenomenalni prema nama. Ma nemam reci. Odseljeni smo vec 4 godine od njih, mnogo puta su nam bili gosti i moram da kazem da sada sve funkccionise. I da se ogradim: bar za sada.
 
Uh, kako me pogadja ova tema. Nisam doduse bila udata, ali je neuroticna majka mog bivseg ucinila SVE, pa cak i direktno nagovaranje drugih ljudi da nas rastave, da se nas dvoje razidjemo.
Znam samo jedno, ako te muz uvek zastiti, to je dobar znak. Ali ako ne podnosi nikakvu kritiku na racun njegove mamice, ili ti primecujes da se on lomi u sebi zbog vasih neslaganja, to ce se tebi razbiti o glavu jednog dana. Samo stavi kez na lice, nedaj da te javno iznervira, i bolje izbegavaj da muzu govoris i pokazujes svaki put kad se ne slazes sa njom, jer koliko god da je na tvojoj strani, ipak je ona njemu jedina majka.
 
vila_raviojla:
Ovo gore sam bila ja . :?
Pazi, ja imam slican problem. takodje suprug i ja zivimo sami , jos nemamo dece ali bi svi nekako da znaju unapred nas petogodisnji plan a narocito moja svekrva. Moram ti priznati da me je u pocetku to dovodilo do,ludila , a onda sa m u jedno trenutku na pitanje o potomstvu koje si pomenula iz besa pocela da zbijam salu na moj i suprugov racun. Kao mi ne znamo kako se to radi, pa mogla bi ona da nas posavetuje , koja je poza najbolja i tako to. Zena je prenerazena nasim recima (i suprug se svesrdno prikljucio tome) dobila crvenu boju u licu i odmah promenila temu na dnevna politicka desavanja. Uprkos tome mi smo nastavili da pricamo o tome cak trazeci neke glupe savete. Tako ju je bilo sramota da vise nikada nije pitala ni da li mi uopste zelimo da imamo decu. Jednostavno potukli smo je na polju koje joj je strano. Starije generacije ne vole otvoreno da pricaju o sexu i vrlo su konzervativni , a posle je prokomentarisala da ne moze da veruje da njen sin ima bilo kakvih problema u vezi sa tim. Tako smo je se otarasili sto se tice dece, a sto se tice nekih drugih tema smisljamo taktiku. Probaj i ti , mozda uspe , naravno , ako se oslobodis neprijatnosti jednog takvog razgovora i shvatis jednu cinjenicu .... Ona moze da prica o svemu sto se tice vaseg zivota , ali ne moze ni roditi ni napraviti svoje unuce. Okreni na salu i zezanje jer skupljanjem nervoze samo nanosis stetu vasem zajednickom zivotu. OKRENI SE KA SEBI I SVOM SUPRUGU< TVOJ ZIVOT JE U TVOJIM RUKAMA. :D :D :lol: :D :wink:
 
E draga moja potpuno te razumem!!!!!!!!!
Ja sam jednom prilikom posle 6 godina strpljivog kuliranja zaratila sa mojom, otvoreno joj rekla da ne zabada nos gde joj nije mesto ali ne predaje se ona tako lako...(odjedno joj je pozlilo-izigrava sveticu pred sinom). :twisted:
Hvala BOGU sto je sin ne registruje i poznaje je mnogo bolje od mene pa smo se nekako izborili sa situacijom.(Nisi dobra kad cutis i trpis a nisi dobra ni ovako, u svakom slicaju takvima ni jedna snajka ne odgovara).
Zato daleko od ociju....gledaj sto manje da kontaktiras sa njom, to ti je najbezbolnije resenje :D

Spike Hammer etc.:
Ja cu umutiti moju tastu, a ti onda "vrhom noza" dodaj tvoju svekrvu. Posle muckanja mozda im se izgubi gorcina ili se, daj boze, neutralisu. Salim se, naravno.
Kad su nasi zarobljavali NATO-vce, morali su da ih tetose, da im daju hamburgere, cizburgere a i koka-kola da im ne zafali. Tako smo se mi ophodili prema najvecim krvnicima nasim, koji su bombe bacali na nasu decu. Odgovor na tvoje pitanje se sam namece. Pa zar da se prema majci svog coveka ophodis ruznije? Kakvagod bila, a skoro sve su takve, ona to ne zasluzuje.
Uvek u tim pricama svekrve i taste su babaroge a svekrovi i tastovi su, ako ne lafovi, a ono bar dobri. Zasto? Zato sto muskarci imaju tu sirokogrudost, blagost, tolerantnost, razlikuju bitno od nebitnog, na stvari gledaju mnogo sire. "Cute i mudruju". Zato, u tvojoj situaciji probaj malo da razmisljas muski.
Reci znaju dobro da zabole ali ako si psihicki dobro pripremljena, mozda te i ne dodirnu. Da bi se pripremila, ja cu ti reci jednu golu istinu, protiv koje ne vredi da se boris, nego je samo prihvati takvu kakva je, a to je da svekrve (a taste jos vise) uvek misle da je njihovo zlatno dete mozda moglo da napravi bolji izbor partnera. To ne mozes promeniti, ne trudi se, vec zivi sa tim. Zato, kad ti svekrva krene u akciju, probaj to da okrenes nekako na salu i ne uzimaj to previse k srcu. "Na jedno uvo udje, na drugo izadje". Moras da steknes njena antitela sad kad si u punoj snazi. Iskreno, ja sa mojom tastom tesko, al' bez nje jos teze. Kuva nam i cuva nam decu, a zena i ja radimo.
'Ajd' sad teraj samo vedro.
 
Mene je moja majka uvek ucila da svekrvu ne moras da volis, ali moras da postujes, isto kao sto bi zelela da tvoj suprug postuje tvoju majku.
Ona je sa svojom svekrvom zivela i danas zivi bez ikakvih trzavica, a isto tako i ja sa mojom. Ne bude mi uvek pravo sve sto moja svekrva kaze ili uradi, ali niko nije idealan, mozda se ni njoj ne dopada svaki moj postupak, predje se preko toga i nastavi dalje, uvek je vise onoga sto je pozitivno i trudimo se da tako i ostane.
Uostalom, pre nego sto sam se udala imala sam priliku da dobro upoznam njegove roditelje, i smatram da je neko bar delom onakav kakvi su mu roditelji i kako su ga isti ti ljudi vaspitali, pa ako su oni losi, kako moze moj buduci izabranik biti dobar?
 
snajka:
Mene je moja majka uvek ucila da svekrvu ne moras da volis, ali moras da postujes, isto kao sto bi zelela da tvoj suprug postuje tvoju majku.
Ona je sa svojom svekrvom zivela i danas zivi bez ikakvih trzavica, a isto tako i ja sa mojom. Ne bude mi uvek pravo sve sto moja svekrva kaze ili uradi, ali niko nije idealan, mozda se ni njoj ne dopada svaki moj postupak, predje se preko toga i nastavi dalje, uvek je vise onoga sto je pozitivno i trudimo se da tako i ostane.
Uostalom, pre nego sto sam se udala imala sam priliku da dobro upoznam njegove roditelje, i smatram da je neko bar delom onakav kakvi su mu roditelji i kako su ga isti ti ljudi vaspitali, pa ako su oni losi, kako moze moj buduci izabranik biti dobar?
pa ne kaze se uzalud:"koliko ljudi toliko cudi". moj muz je super ali njegova majka je Boze sacuvaj(ne samo moje vec i misljenje cele familije)tako da to nista ne znaci da i oni moraju biti dobri ako je i izabranik dobar.
 
Zivela sam sa mojom svekrvom godinu i po. Kulminacija netrpeljivosti me je naterala da se odvojim, naravno i muz je pristao. Sada, posle 2 godine situacija se sredila i sada super komuniciramo. Dosta mi pomaze, i kada god mi zatreba dodje da pricuva decu. Naravoucenije, ne zivite sa svekrvama. :!:
 

Back
Top