Svekrve...neicrpna tema

uuuuuuuuuuuuufffffffffffffffff,vecita i neiscrpna tema.Pre mnogo vremena sam bila popljuvana ovde zbog mog misljenja.I dalje ga zastupam,svekrva je majka mog muza,cuvala je moju decu....i jos svasta nesta,
postujem je i volim,ne kao moju majku ali da.
Nadam se i jedva cekam ,da cu biti svekrva.Molim se bogu da ne dobijem jednu od ovih mladih zena punih sebe i svog ega.
 
uuuuuuuuuuuuufffffffffffffffff,vecita i neiscrpna tema.Pre mnogo vremena sam bila popljuvana ovde zbog mog misljenja.I dalje ga zastupam,svekrva je majka mog muza,cuvala je moju decu....i jos svasta nesta,
postujem je i volim,ne kao moju majku ali da.
Nadam se i jedva cekam ,da cu biti svekrva.Molim se bogu da ne dobijem jednu od ovih mladih zena punih sebe i svog ega.


Ti da dobijes ko sto je tebe dobila tvoja ? mislim , moja svekrva je majka mog muza, ne cuva mi dete , mulja svakakve gluposti petlja se u sve i svasta ( bar dok sam joj dozvoljavala) , ne brani ti niko da volis svoju svekrvu , voli je i dalje, ja moju ne volim , postujem je onoliko koliko je zasluzila, ali i da hocu nemogu je voleti i to treba da se zasluzi.
 
Blago tebi...
Kako je lepo cuti da jos ima ljudi koji cene i vole svoje svekrve.
Moja mama nikada nije zivela u zajednici i bila je odlicna svekrva,(nije vise zato sto mi je brat poginuo) ona im je kuvala, cistila, bila sa detetom samo kada su oni to trazili, inace i pre dok sam ja zivela tu nju nikada nisi cuo u kuci, nikada nije htela da nam smeta, kada dodje drustvo ona spremi nesto brzinom svetlosti i izgubi se kaze da nesmeta.. ma sou zena. A ovi moji.. Kada dodju nasi prijatelji jos se izvinjavaju sto kasne i ostanu da saslusaju svaku rec do kraja!!!!
Prosle nedelje mi je bila drugarica koju nisam videla sto godina (zivi u inostranstvu)a moja sveki je uredno sedela sa nama dok mi drugarica nije otisla.. Poludela sam. A ista ta moja blesava mama neda mi da joj se pozalim na sveki.. Kaze ja sam sama sa mojim muzem cuvala vas dvoje i plakala sam sto su mi roditelji 350 km daleko od mene a svekrva mlada umrla a ja nemam nikog da mi pomogne i kaze ti imas njih i mene i netreba da budes baksuz i nezadovoljna jer neko nema ni to. Kada ona to tako kaze meni cak bude i zao mojih baksuza ali nemoze bas covek sve da trpi i da se kezi zarad mira u kuci..Ja bih ipak pre sve sama nego da se borim sa sveki koja ce pre do bebe ili da mi guguce u 7h u mojoj spavacoj sobi.

Rezime onog što ti kaza, neka ti je bog u pomoći:
Svekrva treba da rodi decu kako dolikuje, da ih odgaja do ženidbe, pa kad se ožene da im prepusti svoj stan a ona da ode na "plac", a kad tebi zatreba, da dotrči snagom i brzinom vetra da ti čuva decu, ali ako upita kako su bebe (još nerođene) onda nek se nosi, ma ko je ona i šta je ona, ona je samo majka moga muža i baka moje dece, pih, a kada zabrlja, po tvom, treba je u furunu kao i svaku vešticu, ne do joj bog da poželi da se izvini za grešku, e tada treba da je urnišemo, ubijemo u pojam, jer kada reši da napusti plac i vrati se u svoj stan gde si ti već pustila korenje, e tada treba da najebe debelo, da vidi čija majka crnu vunu prede, i džaba ti tvoja majka objašnjava neke stvari iz života, ma ko je ona da ti išta objašnjava, ona je uvek bila samo jedna obična krpa za brisanje govana tebe i tvoga društva, tvog brata i njegovog društva, ona treba da ćuti, ona je niko, samo je potrebna kada treba pripremiti meze i da se u vidu lastinog repa što pre izgubi, a takva treba i da je svekrva, pih, ***** joj materina, ma šta ona hoće, em mi dala sinka da se udam za njega, em joj donosim dvojke odjedared, em bi da zna nešto o tim dvojkama, ma šta nju briga o njima, ko je ona sem neko ko će da ode na plac a meni ustupi svoj stan i da se još najavi kada bude htela da dođe u stan, svoj stan, pih, pih, kakvo ***** od čoveka, tj. žene, tj. moje sveki.
P.S.
da si se kojim slučajem rodila 50 i neke kao ja, pa da ti je zapala moja sveki u miraz, e dušo, drugu bi pesmu ti pevala, a ne u njenom stanu izigravala gazdaricu: volem kajmak, al ga u inat neeeeeeeeeeeeeeećuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, volem da se inatim, ja ću biti mama, a druge mame naka crknu, samo da ja ostanem, moju decu niko da ne kritikuje, samo da ih čuva kada se meni prohte provoda, pogledaj se malko u ogledalo i makni šiške sa očiju i razmisli malo, ko si kakva si i koliko vrediš, o tvojoj svekrvi i svekru ne bih da razmišljam, muka mi je kad pomislim da su tebe dobili za snajku, **** ih kajmak, kome ga pa nose.
 
Znaci ni ja se sa mojom ne slazem najsjajnije, srecom ne zivimo zajedno, pa sasvim normalno komuniciramo i lepo se druzimo kad smo u poseti jedna drugoj. Ali cega sam se ovde nacitala.... strasno!!! Moram se sloziti sa Dragicom, ponekad i mi snaje preteramo brate, pa ne znamo sta hocemo. Ima groznih primera ovde i strasnih zivotnih prica, ali ovo sto napisa sandradj.... smucilo mi se. A ona recenica u jednom od postova "...evo ga sad ide po kuci ko posran....!!!" alo, taj covek moze otac da ti bude. Samo se zapitaj da li bi ti volela da tvoju majku tako neko tretira?
 
Znaci ni ja se sa mojom ne slazem najsjajnije, srecom ne zivimo zajedno, pa sasvim normalno komuniciramo i lepo se druzimo kad smo u poseti jedna drugoj. Ali cega sam se ovde nacitala.... strasno!!! Moram se sloziti sa Dragicom, ponekad i mi snaje preteramo brate, pa ne znamo sta hocemo. Ima groznih primera ovde i strasnih zivotnih prica, ali ovo sto napisa sandradj.... smucilo mi se. A ona recenica u jednom od postova "...evo ga sad ide po kuci ko posran....!!!" alo, taj covek moze otac da ti bude. Samo se zapitaj da li bi ti volela da tvoju majku tako neko tretira?

Izvinjavam se svim kulturnim ljudima na mom "lepom" rečniku, ali, mislim strašno šta ta mala piše, bez stida i srama.
I ja sam bila te "sreće" da sa svekrvom živim tri godine u zajednici, doterala mi je liniju do savršenstva još u trudnoći, ali svaki put kada bih pomislila da išta kažem, valjda mi je to i u očima videla, bilo je: ako ti se ne sviđa, idi, ovo je moja kuća.
Nikad sebi ne bih dozvolila da svojim sinovima i njihovim devojkama sa kojima žive banem u bilo koje doba dana, sem isključivo po pozivu, ali moje snajke su lepo vaspitane devojke i često me pozivaju, valjda su svesne da smo te kuće kupili moj muž i ja ili šta, ali ne namećemo se i ne prigovaramo i vrlo, vrlo retko odlazimo, recimo jednom u tri meseca, a oni su kod nas maltene svaki dan, svi četvoro.
 
I ja sam zivela u zajednici 3 godine, da ne govorim kako mi je bilo, i kako se nismo slagale. Smrsala sam kao stapic, stalno bila nervozna i pod stresom, cak mi je i kosa bila opala od stresa. Posle jedne velike svadje nismo govorile skoro godinu dana. Pa sam ipak na kraju ja prva progovorila, iz postovanja jer moze majka da mi bude, mada to moje postovanje cesto nije zasluzila. E onda sam naucila da zivim s tim, da ne obracam paznju na njene zajedljive komentare, cuvala svoje zdravlje i zivela svoj zivot. Nikad nije odbila da pricuva dete, ako treba i par dana da bismo nas dvoje negde otisli. Od kad smo se odselili od nje mnogo bolje funkcionisemo, smetala je ona meni a bogami i ja njoj. Ovako je bolje za sve, svi srecni i zadovoljni. Ponekad postoje situacije kad se necemo sloziti sa svekrvama, ili su mnogo stare, ili neobrazovane ili prosto podle i zle, ali u krajnjoj liniji pa ni sa majkama se ne slazemo bas u svemu, zar ne? Ja uvek polazim od toga da imam brata i moja mama tek treba da bude svekrva, pa ne bih zelela da mi brat sutra u kucu dovede neku devojku koja ce moju majku omalovazavati, inatiti joj se, koja joj nece pruziti ni casu vode ako ustreba. Niko nije savrsen.
 
Rezime onog što ti kaza, neka ti je bog u pomoći:
Svekrva treba da rodi decu kako dolikuje, da ih odgaja do ženidbe, pa kad se ožene da im prepusti svoj stan a ona da ode na "plac", a kad tebi zatreba, da dotrči snagom i brzinom vetra da ti čuva decu, ali ako upita kako su bebe (još nerođene) onda nek se nosi, ma ko je ona i šta je ona, ona je samo majka moga muža i baka moje dece, pih, a kada zabrlja, po tvom, treba je u furunu kao i svaku vešticu, ne do joj bog da poželi da se izvini za grešku, e tada treba da je urnišemo, ubijemo u pojam, jer kada reši da napusti plac i vrati se u svoj stan gde si ti već pustila korenje, e tada treba da najebe debelo, da vidi čija majka crnu vunu prede, i džaba ti tvoja majka objašnjava neke stvari iz života, ma ko je ona da ti išta objašnjava, ona je uvek bila samo jedna obična krpa za brisanje govana tebe i tvoga društva, tvog brata i njegovog društva, ona treba da ćuti, ona je niko, samo je potrebna kada treba pripremiti meze i da se u vidu lastinog repa što pre izgubi, a takva treba i da je svekrva, pih, ***** joj materina, ma šta ona hoće, em mi dala sinka da se udam za njega, em joj donosim dvojke odjedared, em bi da zna nešto o tim dvojkama, ma šta nju briga o njima, ko je ona sem neko ko će da ode na plac a meni ustupi svoj stan i da se još najavi kada bude htela da dođe u stan, svoj stan, pih, pih, kakvo ***** od čoveka, tj. žene, tj. moje sveki.
P.S.
da si se kojim slučajem rodila 50 i neke kao ja, pa da ti je zapala moja sveki u miraz, e dušo, drugu bi pesmu ti pevala, a ne u njenom stanu izigravala gazdaricu: volem kajmak, al ga u inat neeeeeeeeeeeeeeećuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, volem da se inatim, ja ću biti mama, a druge mame naka crknu, samo da ja ostanem, moju decu niko da ne kritikuje, samo da ih čuva kada se meni prohte provoda, pogledaj se malko u ogledalo i makni šiške sa očiju i razmisli malo, ko si kakva si i koliko vrediš, o tvojoj svekrvi i svekru ne bih da razmišljam, muka mi je kad pomislim da su tebe dobili za snajku, **** ih kajmak, kome ga pa nose.

@ dragica

Znas Dragice ne slazem se i ja bas sa sandrinim postovima iskreno cu reci da ona malo( malo vise ) preteruje. Ali molim, ima svakakvih ljudi zato nemoj suditi , ja mojoj svekrvi spremam rucak , ona nikad nije ostala bez rucka , bez salate za ruckom , bez kafu udostojila sam je onako kako meni prilici ali ne mozda i njoj . Ovo ti kazem jer znas onu kad das prst oni ti uzmu celu saku , ja je postujem vec sam rekla onoliko koliko zasluzuje, zivi sprat ispod i ja sam u NJENOJ kuci to je tacno sto ne znaci da cu tu i ostati ali ako je ona ZENA onda sam i ja ZENA i meni treba MIR . Necu vise, samo mi odgovori na ovo pitanje , ti si ko i mnoge druge zene 50-tih dobila sveki u miraz , ali , jeli ti sveki nekad upala u spavacu sobu ujutru i to pod nekim banalnim izgovorom? meni jeste JEDNOM ali samo JEDNOM , jer ako ta vasa generacija zna da koristi komp onda treba imati i osnovnu kulturu. Moja je gospa neznam za tebe ali po meni gospe ne ulaze u tudju spavacu sobu , ja u njenu ne zalazim ni kad je prazna . Pozdrav
 
Poslednja izmena:
i da dodam moja je zlato u poredjenju sa nekim ovde i ja sa njom komuniciram normalno ko dve odrasle , zrele i savremene osobe sto opet ne znaci da joj gledam kroz prste , uvek kazem sto mi smeta ali na lep nacin , ljudi smo .

Evo ciciban da ti odgovorim ovako.

Juli 1974.g. upisano u mom denvniku koji sam počela da pišem tek kada sam se udala

Probudih se u 6h jer je moja nova mama tako zalupila vrata na našoj sobi da sam tako naglo skočila iz kreveta da mi se zavrtelo u glavi - trudna tri meseca.
Naša soba je u stvari prolazna sobu kroz koju moja nova mama ide u svoju spavaću u koju zalazi ne samo kada ide na spavanje već dvadesetak puta dnevno ko da tamo krije zlato pa proverava da li je nestalo.
Obukoh se na vrat na nos da ne daj bože ne pomisli da sam lenčuga, pa trk u kupatilo, a ona se podbočila pred vratima i pita: a di ćeš ti. Pa rekoh da piškim, pa posle sve po redu.
E pa piški u poljskom a ono sve po redu ostavi za posle, danas kuvamo pekmez od kajsije, kad pre nabra kasjije mater joj, pomislih, al ćutim.
Nit se umih nit počešljah, nit doručkovah, ajmo rekoh i to da odradimo.
Radile udarnički sve zajedno. Ja ljuštila i seckala kajsije, ribala kotao, ložila vatru (valjda prvi put u životu), ona mešala varjačom, ja sipala u teglice koje sam prethodno ja oprala, ona stavljala celofan, posle ja ponovo ribala kazan, čistila pepeo, a kada mi je mužić stigao u 14h sa posla, moja draga nova mama mu poturila pod nos da proba što mu je ONA napravila.
A da zaboravih reći, danas mi je treći dan u mojoj novoj kući, neka mi je nazdravlje.
 
Uh...u sta se pretvori ova tema....u medjusobno optuzivanje i svadjanje...
Moje skromno misljenje je da mnoge od nas ovde preteruju, ali i da je mnogima situacija vrlo ozbiljna i "paklena", jer je jako tesko ziveti u zajednici i zbog, nekakvog laznog, postovanja menjati svoje navike i svoj zivot iz korena...zato vi koji ne mozete da shvatite, da neke na ovaj nacin nalaze "izduvni ventil" da se ne bi svadjale po kuci, i ako i vi to isto ne radite po razno-raznim forumima...pa..."prvi bacite kamen"... ;)
 
Htedoh da ne komentarisem,....moja svekrva je tkodje bila izvor mnogih ruznih desavanja u nasem braku prvih 15-ak godina.Suprug nije uvek drzao moju stranu onako kako sam ja htela....Tada sam mislila da bi zivot bio bajka da nema ,,mame,,.Mame nema vec par godina,a zivot i dalje nije BAJKA.Nas brak je preziveo te glupe bure, osto citav i predivan.Nasli sam snagu da prihvatimo ono sto nemozemo da promenimo...ali kasno.Prosle su mi najlepse godine u besu,nervozi i bespotrebnim svadjama sa voljenim covekom zbog mame.
Odnegovala sam dvoje divne dece,oni su moja najveca radost.Bicu i svekrva i tasta. Razmisljam... da li da se odmah ubijem (i kojim to nacinom da ucinim tako da najmanje povredim svoju decu),ili da sacekam da bar vidim ko ce mi biti snaja i zet. PA DA TO UCINIM NAKNADNO. Zasto bimoja deca patila sto uopste imaju majku i da im zato neko prebacuje. Salim se naravno.Ima jedna lepa starinska izreka: "kad ja bejah snaha-lose bejahu svekrve... Kad ja kod svekrve-kakvih li snaja!" Zivo me zanima kako treba da izgleda moderna svekrva??? Nadam se da necu docekati slicne komentare jednog dana od svoje snaje,ni od sopstvene kceri koja ce biti necija snaja.
 
Uh...u sta se pretvori ova tema....u medjusobno optuzivanje i svadjanje...Moje skromno misljenje je da mnoge od nas ovde preteruju, ali i da je mnogima situacija vrlo ozbiljna i "paklena", jer je jako tesko ziveti u zajednici i zbog, nekakvog laznog, postovanja menjati svoje navike i svoj zivot iz korena...zato vi koji ne mozete da shvatite, da neke na ovaj nacin nalaze "izduvni ventil" da se ne bi svadjale po kuci, i ako i vi to isto ne radite po razno-raznim forumima...pa..."prvi bacite kamen"... ;)


Ako mislis na mene i dragicu , mi dve se po mom skromnom misljenju ne svadjamo :) jel da dragice?

@ dragica

Zao mi je da je bilo tako ali ko je kriv , mozda ste mogli da promenite sobe pa da ti prolazis kroz njenu spavacu kad krenes u svoju . Salim se ali to je zivot . bitno je da si sad u SVOJOJ KUCI . kissss
 
:cmok: i tebi ciciban a malo tolerancije nikad nije na odmet.To sam mislila kada sam onako odvratno reagovala, a ne bih rekla da mlada dama koja mi je stabilizovala pritisak, baš joj hvala, inače je uvek ispod normale, ne ume da kaže šta misli, ne samo na forumu.
 

Back
Top