NEPOKRET;

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
:mrgreen:
Da li je vaš telefon mobilniji od vas?
Hm... U zadnje vreme primećujem kako je ogoroman broj ljudi zakucan za stolicu, za kuću, za posao... Kako ulaze u rutinu, kako oni koji odbijaju da postanu deo šablona stvaraju sopstveni i prate njega... Drugim rečima – stvaramo svoje male dosadne svetove, sa jedne strane uživamo u njihovoj stabilnosti, sa druge kukamo kako nam se u životu ništa ne menja i kako smo protraćili godine.
Gledala sam maločas onu emisiju motivisanu pričama iz latinoameričkih serija: „Sve za ljubav“, i došla do zaključka da bi svaki čovek imao, ne jedan, nego bar desetak razloga da ih pozove...
Eto, neki deda nije video brata 20 godina, i unuka htela da ga iznenadi... Nego, pitam ja vas – da li bi se taj deda osilio ikada da krene u Sarajevo da njegova unuka nije pozvala ljude iz te emisije?
Dakle, da ne dužim – koliko ste vi spremni da se „pokrenete“, da li ste avanturista, ako mislite da jeste – navedite neki primer, ako niste – šta vas sprečava... I tako...
Mislim da su žene generalno nepokretnije od muškaraca, zato je tema ovde, ali i ONI su, svakako, slobodni da odgovore :)
 
Lexa:
:mrgreen:
Dakle, da ne dužim – koliko ste vi spremni da se „pokrenete“, da li ste avanturista, ako mislite da jeste – navedite neki primer, ako niste – šta vas sprečava... I tako...
QUOTE]

E da, jako me nervira taj kako si ti nazvala 'nepokret'-još više me nervira što sam često i sama takva.A stvarno ne znam zašto-uopšte mi to ne prija. Ne svidja mi se kad se ljudi samo prepuste i životare. Mislim da sam u duši avanturista, ali mi nedostaje inicijativa. Više sam sklona da se priključim kad neko vać pokrene akciju (i to moram da promenim). Npr-neostvarena želja mi je da idem na rafting na Tari, i tako već par godina, to mi je kao želja ali nisam baš mnogo preduzela da se ostvari osim što gnjavim prijatelje da idu samnom ali bez previše uspeha. Volim da sam okružena dinamičnim preduzimljivim ljudima, odmah i ja budem brža i življa, ali hoću da budem takva i nezavisno od drugih, ne da se šlepam na tuđu energiju. Ala sam se raspisala, ali dopala mi se tema a i razmišljala sam već o tome.
 
Napisah vec jednom onaj Njutnov zakon inercije: telo koje se krece, tezi da ostane u stanju kretanja, sve dok ga neka sila ne zaustavi, a telo u mirovanju tezi da ostane u tom stanju dok ga neka sila ne pokrene. Ovo sve moze da se primeni i na mentalno kretanje, sto se tice ideja, razmisljanja...

Zima smara, uglavnom ljudi zimi vegetiraju, sunce nas uvek pokrene. Kod mene isto kao kod Dine. Trenutno sam u fazi mentalnog kretanja, fizicko kretanje ne smem ni da priustim, dodje ko luksuz. Mada da ne bih odlepila, idem na put za mesec dana. Eto, tu sam akciju preduzela, cisto da ne odlepim do junskog roka.
A telefon mi je umro. :lol:
 
Ma jok bre, Jagodo, šta ti je neostvaren san, i zašto je neostvaren?
Mislim, znam da ćeš sad da napišeš - hodanje po Mesecu, ali znaš na šta mislim...
 
uvek kazem da sam fizicki manje uradila jer u glavi prelazim silne kilometre.vaspitana sam da budem inertna.ali, iskrice u meni se stalno bune,ne daju mi mira.pa se uzvrpoljim ne znam gde da se denem.moja ideja osim one da idem u irsku i cuvam ovce, o kojoj sam tupila mesec dana ovde i udavila svet, je da pokupim par stvari,pasos i uzmem dete za ruku i dok ne umrem putujem.da radim sta nadjem da bismo imali ono osnovno i da ostanemo u nekom mestu samo dok nam je lepo.on se, verujem, ne bi bunio i onako je zivahan, a i ne bi isao u skolu, a to mu je ideal. :lol: da sedim na nekoj plazi i pravim suvenire za histericne turiste, da vozim drumsku krstaricu kroz nepregledne predele..dakle toliko zivo mislim o tome, da se cesto pitam sta me sprecava da se pokrenem. strah od promene,od savrsenog iskakanja iz svih okvira,pa kako ce roditelji to da prezive.imam ja neke svoje male iskorake, ali sve je to sitno,sve ustaljeno, kako kazes lexa.jeste, ne svidja mi se sto sam staticna, a malo mi nedostaje, samo jos malo da odlepim od normi i odem u tri lepe.i disem i oslobodim se.covek nevezan za materiju je oslobodjen covek.
 
i tako ja juna '99 položila ispit i sedim u sobi i slušam radio. kad, na radiju kažu da neka organizacija traži volontere u Prištini radi pomoći srpskom stanovništvu. ja spakujem par stvari u ranac i odem u Prištinu. ostalo je istorija8-)
 
Queen_:
i tako ja juna '99 položila ispit i sedim u sobi i slušam radio. kad, na radiju kažu da neka organizacija traži volontere u Prištini radi pomoći srpskom stanovništvu. ja spakujem par stvari u ranac i odem u Prištinu. ostalo je istorija8-)
Svaka cast!!!
 
divlja u srcu:
Napisah vec jednom onaj Njutnov zakon inercije: telo koje se krece, tezi da ostane u stanju kretanja, sve dok ga neka sila ne zaustavi, a telo u mirovanju tezi da ostane u tom stanju dok ga neka sila ne pokrene. Ovo sve moze da se primeni i na mentalno kretanje, sto se tice ideja, razmisljanja...

Zima smara, uglavnom ljudi zimi vegetiraju, sunce nas uvek pokrene. Kod mene isto kao kod Dine. Trenutno sam u fazi mentalnog kretanja, fizicko kretanje ne smem ni da priustim, dodje ko luksuz. Mada da ne bih odlepila, idem na put za mesec dana. Eto, tu sam akciju preduzela, cisto da ne odlepim do junskog roka.
A telefon mi je umro. :lol:

xixixixi...a imaš i Njutnov zakon centrifugalne i centripetalne sile - brže se kreću oni koji su u centru dešavanja od onih na margini :)
Jeste, zima je smor, ali sad kad je suvo, ne propuštam prilku da hodam (ako ej to pitanje), nalazim razloge ....nekako, jedva ;)
btw. a navadila sam se na more u junu - tako najbolje počinje leto :P
Šabloni , ako ih sami biramo, nisu pravi šabloni. Ti ih biraš, ti ih brišeš. Kretanje nema veze s tim.
 
yana:
E da, jako me nervira taj kako si ti nazvala 'nepokret'-još više me nervira što sam često i sama takva.A stvarno ne znam zašto-uopšte mi to ne prija. Ne svidja mi se kad se ljudi samo prepuste i životare. Mislim da sam u duši avanturista, ali mi nedostaje inicijativa. Više sam sklona da se priključim kad neko vać pokrene akciju (i to moram da promenim). Npr-neostvarena želja mi je da idem na rafting na Tari, i tako već par godina, to mi je kao želja ali nisam baš mnogo preduzela da se ostvari osim što gnjavim prijatelje da idu samnom ali bez previše uspeha. Volim da sam okružena dinamičnim preduzimljivim ljudima, odmah i ja budem brža i življa, ali hoću da budem takva i nezavisno od drugih, ne da se šlepam na tuđu energiju. Ala sam se raspisala, ali dopala mi se tema a i razmišljala sam već o tome.
E, ovo k'o da sam ja napisala:?
Samo što sam ja išla na splavarenje:razz: Mada ne bi ni to da mi nije bilo brata; hvala mu:-) I toliko sam bila oduševljena da sam bila sigurna da ću skupiti ja ekipu da idem još jednom, ali 'ebiga odmah zatrudnela posle toga.
Trenutno; dobro trenutno mi odgovara što stagniram; ne bi bilo ni u redu da je drugačije, da sad jurcam negde i tako... Mada mi se dešava da ni drugarice ne zvrcnem telefonom da pijemo kafe, nego kad se one jave. Eto, to samo bih menjala trenutno. Ali čim je sinulo Sunce onih par adana, bila sam napolju. Biće da je ipak zima. A ova kišurina danas, uh:x Ne izlazi mi se iz kreveta a kamoli iz kuće:?
 
Da, u zadnje vreme sam stvarno upala u lavirint zvani World of warcraft, ali sva ta stagnacija je posledica loseg vremena. Uvek je tako zimi, ali zato od kako krene prolece pa sve do zime pucam od energije i ne mogu da se smirim na jednom mestu. To su hiljadu aktivnosti u pitanju, ovog proleca planiram opet da krenem i na lukostrelstvo pored practical shootinga, pa voznja bajkom sto mi je skoro pa dusevna hrana, izlasci, putovanja...i obavezna prolecna insomnia koja me zakaci negde bas pocetkom proleca...toliko se energetski istrosim od proleca do zime da nije ni cudo da mi zima sluzi za hibernaciju.
 
ja sam prvo sa 17 spakovala kofere i otisla u Moskvu...onda sam se vratila pa zapucala na Floridu...
a svugde gde sam, moram okolo da putujem....valjda je to navika od keve koja, kad smo bili mali, sedi uvece i cita novine i samo ispali "deco, jel vam se ide u Rim?" i naravno sledeca scena mi jurimo na voz koji krece a keva nas ubacuje kroz prozor :)
naputovali smo se ko blesavi svugde po Evropi i mi nismo bili kenjkava deca...umeli smo da putujemo autobusom do Pariza i da se ne bunimo....
idem za dva meseca u Kostariku, tj tazbinu :)
ali sad mi je svako putovanje povezano sa skolom ili poslom tako da vise ni ne placam karte - u New Yorku sam svirala sa jednom devojkom, u Kostariki opet treba da sviram...i tako putujem besplatno..
a i super je fora ici okolo i svirati, zabavno je...
 
inertan sam i statican... nemam mobilni... tako da sam pokretniji od istog...
mislim da ovo ima veze sa socializacijom... u poslednjih par decenija sam anti-socijalan... trazi mi sve, ali vreme nemoj... mada ne cinim nista mudro sa njime, nekako ga cenim vise od svega...
kada sam bio mladji, nije mi bio problem da zapucam neplanirano bilo gde... ali to je bio samo deo eksperimentisanja... niskada me nisu privlacila mesta, uvek su ljudi bili u pitanju... sada vise ne... mrzi me da odem do prijatelja koji su mi u komsiluku... mrzi me da sticem i gradim nova prijateljstva... mrzi me... uf, mnogo toga... mastam o tome da sam morz...
godine sam upravo protracio trudeci se oko drugih ljudi... da sam se vise trudio oko sebe, gde bi mi bio kraj...
a sto se tice "Sve za ljubav"... ne vidim ni jedan razlog zasto bi ih zvao... skroz mi je lose... zasto pred kamerama...
na to ko je nepokretniji... muskarci, ili zene... trudim se da ne pravim bilo kakva poredjenja... morao bih da se socializujem, da bih mogao da uporedim...
 
anakin:
ja sam prvo sa 17 spakovala kofere i otisla u Moskvu...onda sam se vratila pa zapucala na Floridu...
a svugde gde sam, moram okolo da putujem....valjda je to navika od keve koja, kad smo bili mali, sedi uvece i cita novine i samo ispali "deco, jel vam se ide u Rim?" i naravno sledeca scena mi jurimo na voz koji krece a keva nas ubacuje kroz prozor :)
naputovali smo se ko blesavi svugde po Evropi i mi nismo bili kenjkava deca...umeli smo da putujemo autobusom do Pariza i da se ne bunimo....
idem za dva meseca u Kostariku, tj tazbinu :)
ali sad mi je svako putovanje povezano sa skolom ili poslom tako da vise ni ne placam karte - u New Yorku sam svirala sa jednom devojkom, u Kostariki opet treba da sviram...i tako putujem besplatno..
a i super je fora ici okolo i svirati, zabavno je...
Blago tebi. Ja sam bio sretan kad mi sirota keva kupi neko voce. Na sever mogu samo do NSa, a na jug do Ni$a. Za vece akcije se nema kinte. Daj savataj mi tamo neku dobrostojecu Ameriquanq da mi pokazhe sveta, a ja bih zauzvrat pristao chak i na sex :lol:
 
Queen_:
i tako ja juna '99 položila ispit i sedim u sobi i slušam radio. kad, na radiju kažu da neka organizacija traži volontere u Prištini radi pomoći srpskom stanovništvu. ja spakujem par stvari u ranac i odem u Prištinu. ostalo je istorija8-)
ti si moj idol! ja nisam bila dole 7 godina,,, ebem ti drzavu i roditelje sto me ne pustaju
 
cLick - OR - Die:
Blago tebi. Ja sam bio sretan kad mi sirota keva kupi neko voce. Na sever mogu samo do NSa, a na jug do Ni$a. Za vece akcije se nema kinte. Daj savataj mi tamo neku dobrostojecu Ameriquanq da mi pokazhe sveta, a ja bih zauzvrat pristao chak i na sex :lol:

ma sta ti je...moja keva je bila profesor u skoli :)
tema je zapravo super...veruj mi da nije do para nego do momenta da odlepis dupe sa stolice i da budes spreman da ne spavas par dana, da ne ides u Rim u soping, da ne moras da imas all included...itd..
i redovno smo se pi.ckarali sa grupama sa kojima smo isli...u sred Rima nasi ljudi bi sve dane proveli u sopingu a mi navalili da idemo da gledamo hriscanske katakombe :)
i meni je ostao taj manir putovanja da mogu da spavam bilo gde i da mi ne treba udobnost (tj pare)...

a ako mogu da preporucim neki grad - Amsterdam!!!! sutra bi se tamo preselila a sto je sasvim moguce jer me vec uhvatili pundravci da se selim odavde...
 
Vise mi prija kad sam u fazi mirovanja, tad imam vremena za sve, pa polako, natenane :wink: Ne volim kad moram da zurim, jednostavno nisam osoba koja voli da zivi 200/h.
A sto se tice putovanja, volim da putujem naravno, ali meni je to isplaniran aranzman u agenciji, najmanje mesec dana unapred, nemam tu dozu spontanosti koju bih volela da imam.
 
i ja sam pomalo u hibernaciji tokom zime. Normalno mi je da cim krene prolece i ja krenem u akciju, i tako do jeseni.

Ali, isto mi je vazno i da sam produktivna, nekako, cak i da jesam provela vreme sedeci, na poslu ili kod kuce, ali samo da je korisno. Onda mi nije bedak da budem malo staticna.

Inace, ja sam po horoskopu "rodjeni avanturista", a u stvarnom zivotu - kako kad... nekad sam za sve raspolozena, a nekad bih samo da se izvalim i uzivam u miru i tisini.
 

Back
Top