Ketonska dijeta

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je tzv Atkinsonova dijeta koja je jako kontraverzna...koriste se iskljucivo proteini znaci sve vrste mesa.Sve druge hranljive materije su iskljucene.MOze da se jede koliko se zeli...meso.Ispitivali su da li je ta dijeta bolja od drugih...dosli su do zakljucka da se gubi isti broj kilograma kao i kod ostalih dijeta koje se zasnivaju na restrikciji unosa hrane.Onda su ispitivali sta je to sto dovodi do smanjenja kilaze u toku ove dijete,koja je uzgred i veoma stara.
Rezultati su bili bas interesantni : u toku ove dijete smanjuje se vremenom kolicina unete hrane jer su proteini materije koje odrzavaju sitost(ranije se mislilo da su sto masti).Znaci,jednostavno...ljudi su bili sitiji od proslog obroka tako da su za sledeci obrok jeli manju kolicinu hrane !!!!
Ono sto nije ispitano je koliko je ustvari za organizam stetno unosenje prevashodno proteinske hrane ...znaci ne znaju se dugorocni rezultati.
Tako da ta prica o ketonima drn-mrn nije popila vodu kad su bacili dijetu na naucno ispitivanje.
 
Namojte ni da pokusavate sa ovom dijetom! Cula sam da se njome unistavaju bubrezi. Ja sam laik, ali mislim da moze biti stetna po zdravlje. Moj brat je drzao i posle par dana je pocelo da mu se vrti u glavi. Verovatno zato sto se mozak ne hrani dovoljno.
 
larousse:
Da li je neko cuo za Ketonsku dijetu.Zanima me na kom pricipu je zasnovana.
ja sam drzala tu dijetu,i fenomenalna je.znaci,daje veoma dobre rezultete(brze od ostalih dijeta,to sam licno proverile)
znaci posle dve nedelje si prepolovljen.samo su najgora prva tri dana.boli te glava,imas drhtavicu...ali zar nije tako kod svake dijete?!posle se naviknes...i sve je ok.
posle kad prekines sa dijetom,kilogrami se teze vracaju,pa cak i ako preteras u jelu.
mada ni jedna dijeta nije zdrava.uz ovu treba piti dosta caja,vode...a posle nedelju dana moze da se pije i sveps-tonik.
najbolje ti je(ako imas problema sa kilogramima)da odes do nutricioniste. ;-)
 
Ljudi ako vam je stalo do svog zdravlja(a ne samo do izgleda) nemojte drzati ovu dijetu nikako. Naime moja tetka je drzala i smrsala je nekih 20 kg a onda je naglo pocela da se gpji i oseca lose. Otisla je kod lekara i ustanovili su joj neku bolest usled ne unosenja svih potrebnih namirnica... To je bilo pre 5 meseci i jos uvek se nije izlecila i umesto 78 kg ima 94...Znaci vratilo joj se njeno i jos malo vise.
Ono sto vam toplo savetujem je da samo malo pripazite na ishranu i da se iskontrolisete. Ja sam tako skinula 9 kg (sto je i previse za mene) Jela sam sve(big mek,cokolade,palacinke,koka-kola...) ali u upola manjoj kolicini i za mesec dana sam se sredila. Najveci problem je sto bi svi preko noci da smrsaju i to im se obija o glavu...
 
Voce ujutru na prazan stomak i voce za veceru, izbacite (za pocetak smanjite) hleb i slatko iz upotrebe, a sve ostalo kao i do sad. I rezultati su vidljivi za nedelju dana, a osecaj lagodnosti se primecuje vec posle par dana.
 
GoshuMaster:
Voce ujutru na prazan stomak i voce za veceru, izbacite (za pocetak smanjite) hleb i slatko iz upotrebe, a sve ostalo kao i do sad. I rezultati su vidljivi za nedelju dana, a osecaj lagodnosti se primecuje vec posle par dana.
Ja se slazhem sa GoshuMaster-om. Da voce treba jesti ujutro. I kad pojedete voce, ne osecate nakolnost prema spavaju. Posle pecene/kuvane hrane, tipa pasulj, sarma.. verovatno vam se spava..

Voce je super. Voce je savrseno dizajnirano za nas ljude.
 
Da bi organizam preradio 1 gram proteina potrebno je 5 kcal, (valjda nisam siguran)
da bi organizam preradio 1 gram ugljenih hidrata potrebno mu je 1 kcal. (valjda nisam siguran)
Znaci, ovom dijetom, gube se kg.
Samo nije preporuchljivo u dugorocna koriscenja.
Mozda je poznatiji naziv "proteinska dijeta"
Nakon godine dana, kako je pokazala jedna od studija, osobe koje su drzale visokoproteinsku dijetu vratile su velik deo izgubljenih kilograma...
 
ma ne izbacujte nishta osim ako niste takvi ljudi.. nekako karakterno.. :I ebo zhivot da ne jedem tortu nikad... ok neko mozhda tako ne razmishlja ali taj se verovatno nije ni nagojio
ok mozhda da ti preti smrt onda se promenish
ne znam :I

ma de je bre normalno da jedesh samo proteine i da ne jedesh salate...osim ako nisi eskim...a oni verovatno spremaju to drugacije nego mi?
 
ma mozda nekom prija vise da jede proteine znate ono krvne grupe ne kazem da je to 100% ali mozda je tu razlika.. neko ne podnosi med... mogu kilo meda da pojedem i nishta mi ne fali a neki ga ne trpe
hm ok mozhda ne kilo ali mogu da ga jedem kashikom
a ima onih ljudi shto se oblizuju na shnicle to su ovi iz prve recenice

ma nije ni ta proteinska dijeta skroz laka meni uvek fali hleba uz meso...ono przish jaje i ne smesh da umocis...pih
 
Za coveka nije da jede torte, cokolade itd (lista ide dalje i dalje)
Najzdraviji ljudi u prirodi su ziveli hrane koja je omogucena iz PRIRODE.

Zasto iz prirode?

Mi smo deo prirode. Dan danas, postoji lanac ishrane (retko ko mari za lanac ishrane)

Eskimi od Alaske su bili veoma poznati po svojoj snazi.
Aktuelno postoje istrazivanja (dr. Weston Price) da su mogli 30 da drze u rukama i 25 kg u zubima sa lakocom
I ziveli su na najgorem mestu na planeti.

Najzanimljivija stvar je shto nisu bili bolesni
Koji je kljuc njihovog zdravlja & snage?
Nisu pekli meso. Jeli su jaja od lososa & lososa ZIVO.
Jeli su iznutrice od kita, tipa jetra, bubreg i ostale stvari.
(inace za one ljude koji nisu znali, jetra, bubreg itd sadrze vise minerala nego meso, to je razlog zasto lav uvek pojede creva & ostalo i na kraju jede misic).

Danas, budes izlozes na najmanju hladnocu, sutra dan te grebe grlo i imas smrkavicu.
Ti samo nastavi da jedesh torte ;)

Zamisli svoj organizam . . . da jede samo ugljene hidrate pritom da ne unesiva minerale/nutricije itd.

Sta se desava, posle nekog vremena? - Budes debela i bolesna (zvuci poznato?)
Med kao pre svega je prirodan, i sadrzi prirodan secer (naravno SIROV, da nije PECEN med)

Po meni najgora je stvar beli secer (tvoje torte).
Da se razumemo, sukroza je secer iz belog rafinisanog secera.
Nema veza sa medom. Med ima prirodan secer koji je MNOGO lakse varljiv za ljudski organizam.

Dalje;

Mnogo je poznato, da se pecenjem denaturise protein i uniste se vitamini/nutricije/enzimi.

Od svih zivotinja na planeti, slon, lav, ribe, ptice, gmizavci, majmuni, insekti itd.
NIKO NE PECE SVOJU HRANU.

Samo ljudi. . . jer ti to govori nesto?.

Dalje;

Covek je dizajniran da jede voce. Voce je savrseno za nas, postoje mnogo ralzloga za to.
Citrusi: Narandze, limun itd. su korisni za coveka. Bez obzira kad ih jedes, mada pozeljno je na prazan stomak.

Jedna beneficija od voca je, da vam treba malo vremena da se preradi i malo energije vas ogranizam trosi.

Za varenje hrane treba mnogo energije

Ne u slucaj za voce. To je jedan razlog, zasto vam se ne spava kad jedete voce, za razliku od pasuljchine.
 
Imam jedno pitanje-u toku mesne dijete(Atkinsove ili proteinske)jel moze neograniceno da se jede povrce?I jel mogu sve vrste suhomesnatog?U dijeti pise da moze svo suhomesnato,ali sam ja u sadrzaju neke"posebne kobasice"precitala SECER!Help!!! :confused:
 
Atkinskova dijeta nije opasna u KOLIKO SE PRIDRZAVATE PRAVIL. A to znaci:

Unos vitamina posebno KALCIJUMA
Unos L-carnitina - odgovoran za prenos masti do mitohondrija

Sve to imate da kupite u prodavnicama sportske prehrane.

I nista vam nece biti. Ja sam 2 meseca jeo samo belo pilece meso!!! Smrsao sam 20 kg. I nista mi ne fali, nije mi se vratila tezina.

NARAVNO VEZBANJE NECU NI POMINJATI TO SE PODRAZUMEVA.

Proteini su skupi malo na zalost i tesko su nam dostupni ali jedna doza pred spavanje nije losa ideja da bi smo sprecili razgradnju misicne mase a isto vremeno poboljsali razgradnju masti.

Ako se ne pridrzavate pravila uz ovu dijetu, mozete GRDNO DA NADRLJATE.

Bolje kupite knjigu imate je po knjizarama u centru grada i procitajte cini mi se da se zove "Atkinskova Dijeta". Nego sto radite napamet.
 
radila sam na web.tickle.com test koji sam tip za dijetu : ))
ajd to je mozda onako nezvanichno itd..ali dopalo mi se sto se uzima u obzir kakav sam tip "jedacha"... ima i tih net-dijeta...to nisam isprobavala placa se..tj ne znam koliko te stvarno tu prate..
moje iskustvo je sa dijetom videti n zh kutku...to sam radila na svoju ruku i ispalo je ok...ali ima doktora za dijetu i tu ti mere krv i ostalo pa verovatno mozes lakse da nadjes nesto za tebe
 
Meni je ova dijeta jako logicna - pre svega postavka da odrzavanje konstantne telesne tezine zahteva odredjenu kolicinu ugljenih hidrata u dnevnom unosu - INDIVIDUALNO. Isto tako individualno, kao sto se nakon identicnog obroka kod razl osoba razlikuju konc glukoze u krvi, sve do postprandijalne hipoglikemije, a sve to u fizioloskim granicama.

Ja sam drzala ovu dijetu posle oba porodjaja, stvarno pedantno, i jako sam zadovoljna postignutim. I sada se nalazim u tzv. cetvrtoj fazi, dozivotnoj, jer sam zakljucila da je 50g uh/dnevno kolicina koju ne smem prelaziti, a pri kojoj imam negativnu reakciju na ketone u urinu. Tokom i nakon dijete radila sam analize koje odrazavaju bubreznu funkciju i sve je bilo prilicno konstantno, i u normalnim vrednostima.
Kao sto je neko vec pomenuo, trebalo bi prouciti malo tu knjigu, a u njoj takodje pise da se ova dijeta ne preporucuje pacijentima sa disfunkcijom jetre i bubrega. I takodje pise da bi trebalo proveravati ureu, kreatinin, itd. i ukoliko analize ukazuju na komplikacije sa dijetom prekinuti.
Znaci, uz navedene mere screeninga rada jetre i bubrega, ova dijeta je OK. ;)
 
maja79:
rekla pa porekla.na ovoj dijeti sam od 9 maja i dobro je.sad se bplje pridrzavam nego pre i ne boli me glava.osecam se umorno ali zato ima rezultata


Sama cinjenica da se osecas umorno je znak da nesto nije u redu!

Pritom si svesna da je to od dijete!!!???? i ipak je se pridrzavas???!!!! :confused:

Evo necega sto potkrepljuje moje čuđenje (fotka u prilogu - ko zeli vecu, da moze i tekst da se čita, poslacu na mail)

Sve najbolje!
 

Prilozi

  • Atkins.jpg
    Atkins.jpg
    71,5 KB · Pregleda: 58
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top