Ne smeju da budu živi

Georgije

Početnik
Poruka
21
Ево шта каже Курир:

Da se nešto „muva”, jasno je i šefu radikala Tomislavu Nikoliću, koji je rekao da su mediji stvorili izvesnu konfuziju i da očekuje skori rasplet zavrzlame u vezi s Mladićem.

- Moj stav o prisustvu Ratka Mladića i Radovana Karadžića u Hagu je i dalje isti. Oni u Hagu ne smeju da budu živi - rekao je zamenik predsednika SRS.

Zanima me jel određen čovjek koji će da izvrši ovu Nikolićevu naredbu.
 
Pokoj mu duse, Vlajko Stoiljkovic je znao u sta je sve svesno usao ili bio uvucen, tajne je poneo sa sobom, presudio sebi i ostao dostojanstven u svojim istinama ili zabludama, niko ga u losem kontekstu ne pominje, o pokojnicima sve najlepse ili nista.
 
GZ:
Najbolje je da smrtnu presudu izvrse sami, posebno to ocekujem od jednog generala koji ima cast.. Imao je do sada, jedino da nije u medjuvremenu poludio..

Позив на самоубиство?????

Сачувај Боже! Самоубиство, не само што није хришћанско дело, већ у овом случају отвара могућност за нове спекулације, боље речено, потврду нечије кривице.

Ако Младић мисли да није крив, а жели да га памтимо као хероја, једино му остаје да отпутује за Хаг и да тамо брани и даље част српске војске. И то је битка, мада у другачијим околностима, али је и даље борба, а не предаја.
 
Arhangel NS:
Позив на самоубиство?????

Сачувај Боже! Самоубиство, не само што није хришћанско дело, већ у овом случају отвара могућност за нове спекулације, боље речено, потврду нечије кривице.

Ако Младић мисли да није крив, а жели да га памтимо као хероја, једино му остаје да отпутује за Хаг и да тамо брани и даље част српске војске. И то је битка, мада у другачијим околностима, али је и даље борба, а не предаја.
Da nije hriscanski, istina je.. Ali cast oficira kaze i to da se neprijatelju jedan oficir ne PREDAJE ZIV..

Dakle, da se brani u Hagu.. Ljudi ne mogu da vjerujem da mozete i da pomislite da je haski tribunal pravedan..

dakle, tamo se ne radi o pravdi..

Da je trazeno da se sudi Mladicu u RS-u ili Srbiji, pa u redu...
Sta njemu ima da sudi neki malezijac, norvezanin, brazilac, kinez, nigerijac ili bilo koji na primjer..

Prema tome.. Predaja za mene znaci i izdajstvo ne srpstva kako neki vole da kazu vec izdaju oficirske casti..

S toga...
 
Georgije:
Ево шта каже Курир:

Da se nešto „muva”, jasno je i šefu radikala Tomislavu Nikoliću, koji je rekao da su mediji stvorili izvesnu konfuziju i da očekuje skori rasplet zavrzlame u vezi s Mladićem.

- Moj stav o prisustvu Ratka Mladića i Radovana Karadžića u Hagu je i dalje isti. Oni u Hagu ne smeju da budu živi - rekao je zamenik predsednika SRS.

Zanima me jel određen čovjek koji će da izvrši ovu Nikolićevu naredbu.

Jedini koji je izvršio samoubistvo je Vlajko Stoiljković.
Ostali su obećavali pa otišli...
Ja sam recimo od onih koji ne bi trpeli zatvoren prostor...
 
GZ:
Da nije hriscanski, istina je.. Ali cast oficira kaze i to da se neprijatelju jedan oficir ne PREDAJE ZIV..

Dakle, da se brani u Hagu.. Ljudi ne mogu da vjerujem da mozete i da pomislite da je haski tribunal pravedan..

dakle, tamo se ne radi o pravdi..

Da je trazeno da se sudi Mladicu u RS-u ili Srbiji, pa u redu...
Sta njemu ima da sudi neki malezijac, norvezanin, brazilac, kinez, nigerijac ili bilo koji na primjer..

Prema tome.. Predaja za mene znaci i izdajstvo ne srpstva kako neki vole da kazu vec izdaju oficirske casti..

S toga...

To o hrišćanstvu i samoubistvu da ne tupimo...
A dvoličnost izmedju recimo lekarske zakletve i vojne lekarske obaveze tek ne može da se raspravlja...
Nešto mora da se izvrši...
Dal duhovno dal' potpisano naredjenje...
:?
Obzirom da kad se dobro plati, pevaju i tri popa nekom ko je za života krao i ubijao, onda bi i u ovom slučaju "regulisali u Crkvi".
Tako je pop savetovao "regulisanje" hrišćanske obaveze mom ujaku pošto je deda izvršio samoubistvo puškom jer je imao rak koji je metastazirao na nekoliko organa...
:evil: :-(
 
GZ:
Ali cast oficira kaze i to da se neprijatelju jedan oficir ne PREDAJE ZIV..
QUOTE]

"Kada ostanes sam na bojnom polju,i kada dodju neprijateljske ZENE,DECA I PSI DA TE RASTRGNU,opali sebi metak u glavu i umri kao heroj!!!!"
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Zakletva JEDINICE ZA SPECIJALNE OPERACIJE REPUBLIKE SRBIJE

Ratko se ne sme predati ziv zbog dobra Srbije,Srpske i Srpskog Naroda
 
Kakva stupidnost! Nemojmo o casti, cast i zdrav razum ne koegzistiraju, danas. Mrtav Mladic, cenim, vredice samo "pogrebnim jedinicama", dok ce Mladic i Karadzic zivi, u Hagu, biti kompromitujuci faktor tog nakaradnog pravnog entiteta, tj. mecena istog ( impresivan umetnicki karakter danasnjice:) ), i buktinja epohalnog zarista.

Zato oni u Hag ne smeju zivi.

P.s. Gz, ne mogu da verujem da zagovaras samoubistvo, posebno ako si poznavao Mladica, a verujem, onda, i dogadjaje iz tog perioda. Znas, cast ( u ovom kontekstu ) je uspesna podvala smrti, a smrcu njih dvojice ova istorija nece profitirati. Zato, u Hag... Ako vec insistiramo na zrtvi, insistirajmo na Arhivi srpskog zrtvovanja. Naravoucenije? Pa bar smo sa tom kategorijom na "ti", ako se ima u vidu kvantitet, svakako kvalitet, naseg basnovanja :) kao vecitih oponenata belosvetskih kurjaka.
 
не вреди...Овде је кренула вечна тема "треба-не треба", у реду, свако има право на своје мишљење, али само пар речи људима који мисле да је самоубиство решење и у случају Младића и генерално.

ЗА СТРВИНУ

Мани ме те приче, мени је отац умро од рака, у реду?

ЗА ОСТАЛЕ

Хаг је идеалан терен за битку...Иако га не подносим, ценим то што ради Милошевић. Јасно је свима о каквој се "праведности" у Хагу ради, али предаје нема док битка траје. Битка се води на више фронтова (Хаг је само један од њих), пошто Младић и Караџић не могу да учествују ни на једном фронту, остаје им само још Хаг. Тамо би најбоље могли да одбране Републику Српску, а и много више...

Наравно да би то олакшало позицију Србије у свету, а још једно историјско "НЕ" нас у сваком случају чека поводом Космета...Боље нам је да то "НЕ" искористимо тада, него у случају Младића...Али, све ипак зависи од њега самог.
 
E, Migud...


sta da ti kazem.. prezivio sam rat, prezivio.. nagledao se svega i svacega... naravno najvise mi je padalo ono sto je radio Radovan i njemu slicni.. Politika, pljacka, i mnogo toga.. General Mladic se ne moze da svrsta ni u slicnu situaciju sa svim tim..

Na zalost, kaze se da sam zagovornik samoubistva u slucaju generala Mladica, ali iskreno ne mogu jednostavno podnijeti da ode tamo ziv.. Poznajem covjek toliko i toliko znam koliko vrijedi i kolika je njegova moc kao oficira..
Primjera radi....
Znanje u rukovodjenju i komandovanju je pred da kazem mojim ocima izdao u napadu na Gorazde bas 1994. godine kada su ga svi stratezi proglasili ludim.. Politika je sprijecila zauzimanje Gorazda..

Ipak, primjer je samo jedan..
A Hag... Hag i tamo dzabalebarosi koji sjede i sude iz ko zna kojih pobuda nisu jednostavno dostojni da se stave ispred lika kakav je General Ratko Mladic..

Dakle, ako treba da mu se sudi neka mu se sudi u Srbiji a u Hagu nikako..

Pitam, mada svi znate odgovor.... Dajte molim vas da sve zlocine koje su amerikanci pocinili u iraku ili svuda po svijetu sudimo ovde u Republici Srpskoj ii u Srbiji.. Kakav bi ste odgovor dobili i da li bi ste uopste dobili odgovor..

Pranje srba od rata ne moze niti ce ikad moci da se izvede u Hagu..

Ovo je moje misljenje nista licno...
 
Cudno, pre neki dan sam otvorio novu temu oko zakulisnih radnji u vezi odlaska Mladica u Hag i niko se nije zainteresovao, kao da sam pisao o kupusu i slanini, a ovde sada vidim da imam istomisljenika po pitanju zasto Mladic ne sme da stigne do Haga i ko radi na tome da on tamo nikada ne stigne ziv. Izgledate mi kao da ste sami sebi dovoljni i pravite se da ste neka elita politicka. Pazite, tako su svi ovi politicari poceli, a kada su postali svesni da znaju vise od drugih, poceli su da omalovazavaju. Ja ocigledno ne poznajem dovoljno efektnih fraza, sto bi rek'o Nele u onoj pjesmi.
A i ko zna koliko vas ovde ima po zadatku svoje s(t)ranke...
 
Бл:
САМОУБИСТВО ЈЕ ГРЕХ И КАО ТАКВО ОСУЂЕНО ОД ПРАВОСЛАВЉА И БОГА. А ЂЕНЕРАЛ И РАЛЕ КАО ПРАВОСЛАВЦИ НИКАДА НЕЋЕ ИЗВРШИТИ САМОУБИСТВО

Znači mož da ga uhapsu?
A ovamo da ne stigne živ do tamo?
Pa šta da mu ondak radu?

Imate pomoć publike i pozovite prijatelja.
Polo-pola ste potrošili
 

Back
Top