Back-UPS;Jeste...ili nije?

Incognito:
hmmmm... rekao sam produzni... a pod tim podrazumevam njegovu 'razvodnu' kutiju i malo elektronike u njoj, zasigurno ne kabl...

Pa bar sam iz elektrotehnike i elektronike u srednjoj imao 5 ;) ...



Pa sto ne otvoris mali biznis i prodas to raji,za 10-20 evrica.Ici ce ko ludo,jer zima i Eps Srbije se podnose kao Nvidia i XP. :lol: :lol: :lol: :D :idea:
 
overkill:
Kupio sam APC-ov Back-UPS CS 500VA.Na kutiji lepo pise "BATTERY BACKUP" ali mene interesuje da li ovo chudo i "pegla" napon?Ako ne,sta sam trebao da kupim (do 100 evra)?

100 Ti je OK cena za one najmanje snage, znaci za kompjuter sa napajanjem do 500-tinjak W. Slikovito: dva harda, dva CD-a ili DVD-a, graficka, muzicka i satelitska kartica. Za sve ovo ti naravno treba dosta para ali UPS o kojem pricas "gura" sve to bez problema. Primer: rezes CD i nestane struje. Fino zavrsis posao i ugasis racunar bez problema.

Elektronika u ovom uredjaju razdvaja naponsku mrezu izvora koja seta i strujno i naponski, i internu mrezu koja napaja masinu stabilnim naponom ("ispeglanim" kvazisinusoidnim naponom) bez obzira na napon u napojnoj mrezi, a struja tj. amperaza Ti zavisi od toga koliko Ti je uredjaja aktivno, znaci ne "pegla struju", ali daje garantovane vrednosti u nekom opsegu sto zavisi od kapaciteta baterije u UPS-u!!
 

Back
Top