Back-UPS;Jeste...ili nije?
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Back-UPS;Jeste...ili nije?

Zainteresovan član overkill (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Back-UPS;Jeste...ili nije?

Kupio sam APC-ov Back-UPS CS 500VA.Na kutiji lepo pise "BATTERY BACKUP" ali mene interesuje da li ovo chudo i "pegla" napon?Ako ne,sta sam trebao da kupim (do 100 evra)?

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Pa imas i produzne od 10-20-ak € koji 'peglaju' napon... mozes i sam da napravis uredjaj koji ce to da radi... Ja jos ne videh UPS koji to ne radi...

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Incognito
    Pa imas i produzne od 10-20-ak € koji 'peglaju' napon... mozes i sam da napravis uredjaj koji ce to da radi... Ja jos ne videh UPS koji to ne radi...

Jes,produzni,dobro velis.A ja videh,zanimljivo,Mastekov UPS doooobro prosviran od strane EPS-a.Ma,samo provereni brendovi dolaze u obzir.

Obećava SUPERHIK (avatar)
    Učlanjen
    11.11.2003.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

APC-ov UPC 'pegla' napon jer napajanje ide uvek preko baterije. Dakle ako napon padne on malo doda, odnosno oduzme kad skoci. Super stvar. Mustek je takodje solidno resenje, ali 'to' ne mozemo da poredimo sa APC-om.

Obećava SUPERHIK (avatar)
    Učlanjen
    11.11.2003.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

KABL KOJI PEGLA NAPON = MI SMO MILIONERI. Odgovor na taj tvoj 'Lapsus' mozes naci u udzbeniku fizike za sedmi razred.

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

hmmmm... rekao sam produzni... a pod tim podrazumevam njegovu 'razvodnu' kutiju i malo elektronike u njoj, zasigurno ne kabl...

Pa bar sam iz elektrotehnike i elektronike u srednjoj imao 5 ...

Guest

Podrazumevano

hmmmm... rekao sam produzni... a pod tim podrazumevam njegovu 'razvodnu' kutiju i malo elektronike u njoj, zasigurno ne kabl...

Pa bar sam iz elektrotehnike i elektronike u srednjoj imao 5 ...

Pa sto ne otvoris mali biznis i prodas to raji,za 10-20 evrica.Ici ce ko ludo,jer zima i Eps Srbije se podnose kao Nvidia i XP.

Obećava
    Učlanjen
    27.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Re: Back-UPS;Jeste...ili nije?

Citat Original postavio overkill
    Kupio sam APC-ov Back-UPS CS 500VA.Na kutiji lepo pise "BATTERY BACKUP" ali mene interesuje da li ovo chudo i "pegla" napon?Ako ne,sta sam trebao da kupim (do 100 evra)?
    100 Ti je OK cena za one najmanje snage, znaci za kompjuter sa napajanjem do 500-tinjak W. Slikovito: dva harda, dva CD-a ili DVD-a, graficka, muzicka i satelitska kartica. Za sve ovo ti naravno treba dosta para ali UPS o kojem pricas "gura" sve to bez problema. Primer: rezes CD i nestane struje. Fino zavrsis posao i ugasis racunar bez problema.

Elektronika u ovom uredjaju razdvaja naponsku mrezu izvora koja seta i strujno i naponski, i internu mrezu koja napaja masinu stabilnim naponom ("ispeglanim" kvazisinusoidnim naponom) bez obzira na napon u napojnoj mrezi, a struja tj. amperaza Ti zavisi od toga koliko Ti je uredjaja aktivno, znaci ne "pegla struju", ali daje garantovane vrednosti u nekom opsegu sto zavisi od kapaciteta baterije u UPS-u!!

Slične teme

1. Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 11.07.2010., 18:13
  2. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 26.05.2008., 17:21
  3. Srbistan - jeste ili nije?
    Autor zeksiv u forumu Politika
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 25.04.2008., 17:51
  4. Jeste ili nije
    Autor Sehnsucht u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 40