Letovanje na Halkidikiju

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dinna

Zainteresovan član
Poruka
318

Htela bih da sa porodicom ove godine letujem negde na Halkidikiju-Hanioti ili Pefkohori, Nea Kalikratija, negde u predsezoni, recimo od 15. juna pa do 26.-og.
Posto nase agencije stvarno "deru", zelela bih da tamo odemo direktno i iznajmimo neki apartman. Da li to mogu da uradim? Potrebno mi je garantno pismo, tako da je to verovatno zez? Pre dve godine smo bili u Paraliji i videla sam da je mnogo jeftinije ako iznajmis na licu mesta.
Imate li ideju kako da to izvedem?
 
Ideja je fenomenalna ukoliko imas zaposlenje, jer bez toga nema sanse da dobijes bilo kakvu vizu. Ako su oba supruznika zaposlena sansa za vizu vam je veca. Sustina je da cete verovatno dobiti vizu ako ste zaposleni i to mozete dokazati radnom knjizicom i potvrdom o zaposlenju. Detaljnije informacije sta ti je potrebno za vizu nadji tako sto ces na www.google.com ukucati pojam Grcka viza i dobices mogucnost na nekoliko sajtova da procitas sta ti je potrebno. Nigde se ne spominje garantno pismo. Cena za individualnu vizu je oko 35 evra po pasosu.
Izbor mesta je na tebi ako ides kolima i tu su mogucnosti ogromne. Ima mnogo lepih divljih plaza i zanimljivih mesta na drugom prstu. Kola su prednost i zbog hrane koju mozes poneti od kuce pa samim tim mnogo i ustedeti s obzirom da se u Grckoj uglavnom dobiju apartmani sa kuhinjom. Mana je ta sto im je gorivo skuplje a kazne nenormalne pa moras imati svu potrebnu opremu, dokumentaciju (mislim na medjunarodnu vozacku dozvolu) i obavezno p.p.aparat (i najmanji je dovoljan).
 
Marge Simpson:
Ideja je fenomenalna ukoliko imas zaposlenje, jer bez toga nema sanse da dobijes bilo kakvu vizu. Ako su oba supruznika zaposlena sansa za vizu vam je veca. Sustina je da cete verovatno dobiti vizu ako ste zaposleni i to mozete dokazati radnom knjizicom i potvrdom o zaposlenju. Detaljnije informacije sta ti je potrebno za vizu nadji tako sto ces na www.google.com ukucati pojam Grcka viza i dobices mogucnost na nekoliko sajtova da procitas sta ti je potrebno. Nigde se ne spominje garantno pismo. Cena za individualnu vizu je oko 35 evra po pasosu.
Izbor mesta je na tebi ako ides kolima i tu su mogucnosti ogromne. Ima mnogo lepih divljih plaza i zanimljivih mesta na drugom prstu. Kola su prednost i zbog hrane koju mozes poneti od kuce pa samim tim mnogo i ustedeti s obzirom da se u Grckoj uglavnom dobiju apartmani sa kuhinjom. Mana je ta sto im je gorivo skuplje a kazne nenormalne pa moras imati svu potrebnu opremu, dokumentaciju (mislim na medjunarodnu vozacku dozvolu) i obavezno p.p.aparat (i najmanji je dovoljan).
Hvala puno! narocito za ove sugestije u vezi sa autom!
 
Vasulopulos:
LJidi ajmo jos jel zna neko nesto ja bih sa porodicom na Tasos, naravno svojim kolima, kako je tamo naci smestaj i koliko kosta trajekt za auto?
Jel to stvarno istina da vizu mozemo dobiti bez garancija-rezervacija? :(
Danas sam zvao Grcku ambasadu i ukoliko zelis da letujes van agencije, moras da imas pozivno pismo iz nekoga iz Grcke i mozes da dobijes individualnu vizu bez rezervacije smestaja preko neke od agencija.
 
Vasulopulos:
LJidi ajmo jos jel zna neko nesto ja bih sa porodicom na Tasos, naravno svojim kolima, kako je tamo naci smestaj i koliko kosta trajekt za auto?
Jel to stvarno istina da vizu mozemo dobiti bez garancija-rezervacija? :(
Prosle godine je trajekt bio 6-8Eza auto,1,60 za odraslu osobu,a 0,80za dete-u jednom pravcu! Smestaj mozete rezervisati telefonom ako nesto nadjete ili mailom,a gazda da vam posalje tu garanciju,ali nisam videla da su cene na taj nacin nize(o Tasosu govorim)-naprotiv!
 
Voleo bih da mi neko objasni da li postoji mogucnost ili da kazemo trik kako da dobijemo mogucnost ulaska u grcku a bez pisma ,tj. na neki dugi nacin, ili da li mozemo da dobijemo uz pomoc agencija uz naknadu da dobijemo pravo ulaska (citaj vizu), prakticno da budemo uvezani sa nekom agencijom ali bez koriscenja njihovog smestaja?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top