Šta se krije iza otkazivanja prvog sastanka?

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Kad se otkaže prvi sastanak sa nekom ženskom osobom , suočeni ste sa kontrom, ljutnjom, nerazumevanjem , razočarenjem ženske osobe. Pri tome se u srbiji mnogo više na to drastično gleda nego u inostranstvu.....Šta se krije iza tako oštrih reakcija na otkazivanje prvog sastanka (zbog nekog prečeg posla).

Šta muškarci misle da je u pitanju kod devojaka i žena što prevagljuje u utisku i reakciji istih...

(o tea azzurna obala)
 
heheheheh..sad opet sledi prica o slatkoj italijanki koju je ispaljivao pet puta, a ona se nije naljutila...(jel bese iz italije?:D )

patak smatra da su nase cure razmazene, i ne razumeju prezauzetog poslovnog coveka...
e patak, a sta ti radis kad tebe ispale za prvi sastanak?jel se nerviras?:wink:
 
Ovo jeste bilo moje mišljenje, ali nijedno mišljenje nije zacementirano pa ni moje.....

Mene interesuje šta vi i ostali mislite kad vam se to desi....
Naravno da ću i ja izneti svoje mišljenje i utisak , koji nije ovaj sa italijankama (množina ne jednina).

I za marx-a , postavio si pitanja , ali nisi dao odgovor osim što si postavljao retorička pitanja, koja mogu da budu osudjujuća....Samo iznesi svoje mišljenje šta one misle o tome.....
 
Tuzni_patak:
I za marx-a , postavio si pitanja , ali nisi dao odgovor osim što si postavljao retorička pitanja, koja mogu da budu osudjujuća....Samo iznesi svoje mišljenje šta one misle o tome.....

Nisam nikad razmišljao o tome, nikad mi se nije desilo. Nisam toliko zaposlen čovek. I ne osudjujem te, samo mi je to čudno. Nije mi bilo jasno ni ono za geografiju.

Znaš ti odgovor i sam, a evo i lara je rekla. Prvi sastanak je prvi sastanak, svi su nesigurni. I stvarno, zamisli kad bi tebe neko ispalio prvi put, o čemu bi razmišljao?
 
meni je to totalno nebitno...mislim mozhe da otkazhe i prvi i osmi isto mi je...ja je shutnem u svakom sluchaju...ti MENI da otkazujesh...pa netje motji
ovaj shalu na stranu...nije bitno...verovatno ima neki valjan razlog...vishe je bitno kako mi saopshti...al najbitnije ko mi saopshti...ako je neko u koga sam polagao shta znam neke ogromne nade onda mozhda i nije prijatno...al mi ne smeta...sad kad malo bolje mutjnem...naravno da mi ne smeta...ok ako kazhe e ne mogu ni danas ni sutra ni za vikend ni u ponedeljak...onda mislim nema shta da me pogadja to je to...al to za prvi da ne dodje to mi je totalno svejedno
 
Mozda bih presla preko toga da me neko ispali prvi put zbog neke vazne obaveze, jer bi i meni moglo tako nesto da se desi. Mada sumnjam, jel se bar prvi sastanak dobro isplanira kad stvarno nr mozes da imas neke dderuge obaveze, ali ako bas iskrsne ok. Ali kad bi neko to vise puta za redom uradio, definitivno mu ne bih dala jos jednu sansu.
 
CaLiMeRo:
Da ti je i taj prvi sastanak samo još jedan posao...
slazem se......i rekla bih za Italijanke-tesko..........znam da patak ne voli bibliografije,al'ovo za Italijanke ne "pije" vodu..........romanski temperament........pre bi neka nasa devojka "presla" preko toga,bez obzira na slicnost temperamenta,tu je i malo slovenske popustljivosti,mada ne volim generalizacije...i vrlo su retke takve situacije...kada je neko vec zakazao sastanak, valjda ce i da bira trenutak kada zna da je slobodan...p.s.eto,patak,da ne bude ako se ne slazem sa nekim tvojim shvatanjima,da ti ne odgovaram na teme...
 
Tuzni_patak:
Kad se otkaže prvi sastanak sa nekom ženskom osobom , suočeni ste sa kontrom, ljutnjom, nerazumevanjem , razočarenjem ženske osobe. Pri tome se u srbiji mnogo više na to drastično gleda nego u inostranstvu.....Šta se krije iza tako oštrih reakcija na otkazivanje prvog sastanka (zbog nekog prečeg posla).

Šta muškarci misle da je u pitanju kod devojaka i žena što prevagljuje u utisku i reakciji istih...

(o tea azzurna obala)

Slušaj, ja sam NJOJ objasnio s kim treba u stvari da se nadje.
Uputio sam je na par tvojih postova...
Odjednom je uhvatila frka i panika i zamolila da ti ovo ni za živu glavu ne kažem.
I zato neću!
 
Da rezimiramo....

lara#1:
Nesigurnost u zainteresovanost osobe koja je otkazala. I samim tim pomisao da se poigrava, jer to je 1. sastanak.

Ili

sujeta ->bes->ostra reakcija.


Groucho Marx:
Prvi sastanak je prvi sastanak, svi su nesigurni. I stvarno, zamisli kad bi tebe neko ispalio prvi put, o čemu bi razmišljao?


AntunTun:
meni je to totalno nebitno...mislim mozhe da otkazhe i prvi i osmi isto mi je...ja je shutnem u svakom sluchaju...ti MENI da otkazujesh...




.....naravno da mi ne smeta...ok ako kazhe e ne mogu ni danas ni sutra ni za vikend ni u ponedeljak...onda mislim nema shta da me pogadja to je to...al to za prvi da ne dodje to mi je totalno svejedno


jagodica:
pa niko ne voli da neshto bude preche od njega a pogotovo ne zhensko. mozhda

pa na zapadu su zhene hladnije shto se toga tice kod nas svaka riba sredjena do jaja a tamo su racionalne..tamo uvati za kitu i ne pita

етотако:
pa... vanredne situacije se desavaju i niko ih ne planira
Ako bi mi se to desilo, ocekivala bih da mi se momak za to oduzi na neki nacin...
naravno, ako i dalje zeli da me vidi... posto bih odmah izgubila veci deo interesa za njega tj. izlazak sa njim
hocu da kazem, morao bi nekako ponovo da me zainteresuje

teardrop:
Patak, osoba koja otkaže prvi sastanak iz bilo kog razloga (osim bolesti ili smrtnog slučaja) je nezainteresovana i neozbiljna.


CaLiMeRo:
Pomislila bih tačno to što si jasno o sebi napisao.
Da ti je i taj prvi sastanak samo još jedan posao...

Znači imamo sledeća tumačenja:
(pogrešio sam kod reči otkazala , jer sam naravno podrazumevao odložila, tj. otkazala -zakazala drugi)

-Nesigurnost osobe koja je otkazala (analiza otkazivača)
-nezainteresovanost osobe koja je otkazala (analiza otkazivača)
Iako to nije bilo u nameri postavljanja teme, već zašto se javlja reakcija koja se javlja od strane onog kome je odložen prvi sastanak, ostavio sam i ovo kao rezime....
---------------------
-nesigurnost osobe
-Gordost i sujeta osobe
-reakcija na "moderne licemernosti"
-"ništa preče od mene".....
-reakcija zbog mišljenja da je neozbiljan i nezainteresovan.(vrsta kontriranja)
-tretiranje ljubavi kao odvojene stvarnosti od stvarnosti.....

Medju ovima je i onaj moj stav a to je "tatina devojčica" tj. "ništa preče od mene" , znači razmaženost tipa ,kad ja odlučim da je ok , onda sve ostalo mora tome da se povinuje.....i prema tome prilagodjava.....

Ima li još neka varijanta?
 
Da bih krenuo sa analizom potrebno je prvo da izložim sledeće:

Patkova teorija zaljubljivanja.....

Moja pretpostavka je da postoje dva tipa biranja partnera u životu:
-1-traženje partnera koji je najbliži po brzini i mogućnostima "društvenog razvoja" i "društvene vrednosti"
-2-traženje osobe koja najviše odgovara idealizovanoj (anima) osobi koja obuhvata sve dečije i mladalačke težnje , želje i vrednosti.

Naš izbor i način biranja je obično kombinacija ova dva (možda ih ima i više, sada se setih i mogu da obuhvatim samo ova dva) , ali je istina približnije da je samo jedan odlučujući , a drugi je samo smetajući....

---1-U ovom stilu imamo (bez obzira da li je svesno ili podsvesno) odmeravanje snaga, i shvatanje da samo zajednica osoba približno sličnih brzina društvenog razvitka može biti SVESNO USPEŠNA. U protivnom ili je nesvesno prikriven neki drugi model ili nije uspešna na duži rok.
Najbliže ovome je slučaj da deca u igri biraju saigrača koji je najbliži njihovim sposobnostima , jer oni mnogo bolji će se osećati sputanim ili će ponižavati ostale, a oni gori će kočiti i nervirati njega samog.

Osobe sklone ovom modelu , svesno traže jake ličnosti , ako su jake, ili slabosti u ličnosti , ako smatraju da su slabe.
Karakteristična rečenica je "teška je veza kad neko nekog celi život teglji"

---2-Osobe sklone ovom modelu imaju svoju viziju osobe koju traže, i tu nastaje problem .
Obično karakteristike koje one imaju u svojoj viziji nisu u skladu sa njenom društvenom brzinom napredovanja. Neko ih zove maštalice, ali to nije ključna i prepoznatljiva karakteristika za osobe ovog modela....čak naprotiv.....
Oštroumnom i oštrookom mladiću je moguće tačno provaliti nit i patern toka i ponašanja i priče koja mora biti zadovoljena (to su one uobičajene linije, izlazak na dobro mesto, slatkorečivost, kulturan stav, lepo telo, karakterističan detalj u faci.....Držeći se nekih detalja takva osoba vas sama navodi na ostatak "njene priče" koju želi da bude ispričana.....
Ako ste makijavelista, definitivno pratite tu liniju i stižete gde hoćete i dokle hoćete....

Karakteristike........
----1-Zaljubljenost na drugi , treći pogled.....prolaz na treći mah.....nadigravanje, pa tek onda sticanje simpatija, odmeravanje društvenih brzina......Izlazak na dobro mesto služi kao prilika da se osmotri trenutno stanje , tj. "dokle smo trenutno stigli frajeru" , ali što je bitnije kako reaguje i koji je potencijal njegove brzine društvenog razvoja. Ovde napominjem da brzina nema veze sa društvenim bogatstvom i cenjenošću već bukvalno brzina razvoja društvenih , psiholoških , duhovnih stavova i na kraju i ličnosti same osobe....

----2-Je više ljubav ili simpatija na prvi pogled...."naravno da mora da mi se svidja na prvi pogled", Bio je takav i takav, vodio me tamo i ovamo.....Uglavnom više situacija , atmosfera i osoba akter, dok njega ima samo kao organizatora i provajdera.....
Da ne pomislite da je ovo plitak način gledanja na stvari. U ovo modelu su ustvari ugradjene društvene vrednosti koje je osoba uglavnom poprimila od porodice (majke ) i u svojoj mladosti i za njih se vezala , zanemarujući svoju sposobnost i brzinu svog razvoja.....

Veliki problemi nastaju kad se ne shvata kom profilu pripadate ....
Recimo slučajevi večitih nesrećnih ljubavi su uglavnom oni koji pripadaju -2- modelu , ali posle izvesnog vremena proradi model -1- pa pokušavaju da pomire ta dva.....što im zbog očiglednog neslaganja sopstvenih karakteristika sa društvenim vrednostima koje smatraju vrednim ne uspeva ....
Koristoljubive veze su sasvim drugi tip vezivanja , i tu nema mesta za model -1- osim u slučaju nesvesnog kompenziranja slabih ličnosti.....(moja slabost ovde se kompenzira njegovom ovde).


nastaviće se......
 
kaD se uzme u oBzir...da Sam ja jeDared izisho to na saStanak...nisam kValifikovan da o toMe razGlabam...al misLim da mi je poTpuno sveJedno tJ zaBole me ako je oTkazala prVi sastanak...

sem ako sam se neshto preterano iscimao...recimo odesh na sastanam ne znam...u bech...i ona ti kazhe e ne mogu danas...il tako neshto...al to se granichi s fikcijom tako da je bespotrebno navedeno...

ne kapiram otqd uopshte to kao otkazala prvi sastanak?(mislim osoba)...zar je bitno?...el se ovdi misli na internet?...nishta mene ovde nije jasno...

al

gurbert je kreno ozbiljno i ne shegachis se shto znachi da je tema zasluzhila pazhnju...koju joj ja netju poklonitiiiii njaaaaa
 
Intermeco do sledećeg nastavka.....

Pade mi na pamet da model -1- karakterističniji za decu i osobe koje slobodno i bez straha traže svoj društveni položaj i ekvivalent , naravno u smislu snage , a ne moći, adaptibilnost sebe, a ne iskorištavanje i ucenjivanje drugih.....

Takodje mi se čini da model --2- važi za one koji su prestali da slobodno preispituju svoju brzinu društvenog razvoja, bilo zbog straha ili zbog prihvatanja nekog okruženja. Prihvatanjem nekog okruženja (samim tim i nekih pravila) automatski se dešava to da to okruženje ograničava brzinu društvenog napretka u emotivnom i intelektualnom domenu, a samo ponekad povećava brzinu u finansijskom , socijalnom , hijararhijskom domenu....

I tako nastaje ušemljivanje, tipizacija (reklo bi se uzrok nastanka je koristoljubive prirode).Tako bi moglo da ispadne da sa pojavom misli da nam napredovanje i brzina društvenog razvitka opada , polako prelazimo sa modela -1- na model -2- (tj. da model 2 postaje posledica shvatanja ograničenja naših moći, što se na prvi pogled ne bi nikako moglo izvući) .
Model -2- izgleda sigurniji , "idealniji" , dok model -1- pruža stvarnu , pravu slobodu i orginalnost ljubavi.....
-2- uvek sadrži očekivanja i samim tim ili razočarenja ili kompromise ili projekcije.
-1- može ostati potpuno otvoren, iskren , ali je nažalost izuzetno redak , jer traži slobodnu ličnost iako neizgradjenu , ono bar postavljenu.....(a društvo hoće zavezane)
 

Back
Top