Kako se upropaštava zemlja?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dlakava_Strvina

Ističe se
Banovan
Poruka
2.942
Ovde imamo sijaset glupavih tema...
Ajde malo ozbiljnije!

Dakle propadanje zemlje...
Mislim da smo sami krivi!

Negativan priraštaj, labava privreda, nezaposlenost.
To baš i nisu "cool" vesti za Dnevnik...

Negativan priraštaj - zna se kako se dobija pozitivan ali ga diktira ekonomski momenat.
Čak bila ideja da se "neženje" ili porodice bez dece ili sa jednim detetom novčano kažnjavaju (!?)

A ekonomski momenat diktiraju pomalo i privatnici.
Ne plaćaju radnike i samim tim ih ne poštuju.
Sramni Ugovori sa firmama i obespravljenost nas uništava!
Sa malom platom većina stanovništva ne može ništa da kupi!
A ako se buniš - dobiješ otkaz.
A ako ne kupuješ ništa onda ništa i ne prodaješ.
Pa lepo em ostaneš bez posla em poslodavac zatvori radnju...

U čemu je logika?
I nemojte kriv Paja ili Pera...
Pričamo o nama...
 
Ја видим као једини спас и за незапослене и за запослене а не пријављене - тј. једини спас за све ПОНИЖЕНЕ је СТВАРАЊЕ ЈАКИХ СТРУКОВНИХ СИНДИКАТА који ће имати веома оштра правила... али претходно треба разбуцати, растурити и распустити оне комуњарске битанге (Смиљанић и комп.) јер су квази-синдикати. У том случају сви чланови синдиката треба да имају заштиту како саме струке тако и појединца од шљама који се данас овде представља као "послодавци"...
 
eremita:
Ја видим као једини спас и за незапослене и за запослене а не пријављене - тј. једини спас за све ПОНИЖЕНЕ је СТВАРАЊЕ ЈАКИХ СТРУКОВНИХ СИНДИКАТА који ће имати веома оштра правила... али претходно треба разбуцати, растурити и распустити оне комуњарске битанге (Смиљанић и комп.) јер су квази-синдикати. У том случају сви чланови синдиката треба да имају заштиту како саме струке тако и појединца од шљама који се данас овде представља као "послодавци"...
Apsolutno ste u pravu poštovani kolega.
(ova etikecija bi trebala da posluži kao primer raznim....)
što se na Vas svakako ne odnosi.
 
ja mislim da sindikat nije prioritet.
1.zakon o radu koji je jasan i nedvosmislen.
2.statutar svojine-privatnik koji mora da poštuje zakon jer će u protivnom biti kažnjen ili zatvoren.
3. ljudi koji umu i hoće da rade a za to će biti i notmalno plaćeni.
4.Sindikat koji će da nadgleda sve to i bude posrednik u eventualnim sporovima između vlasnika i radnika.
p.s.
slažem se sa autorom teme
za sve što nam se dešava jedini krivci smo mi sami.
 
Може ли једно потпитање ?

У свеопштој незапослености добијете шансу да се запослите у приватној фирми (рецимо, адекватно вашој струци, способностима итд), али добијете услов да ћете бити :

1. примљени на одређено време (што је ок ако је то на пр. 3 месеца) и везано с тим, ПРИЈАВЉЕНИ на много нижу плату него што сте уговорили са послодавцем. То је обично износ на 13-16.000 динара, негде и 10.000...Значи, у свакој банци сте кредитно неспособни, а о пензионом да не причам...

2. спремни на прековремени (временски недефинисан и неплаћен) рад.

3. уколико добијете отказ, потписаћете споразумни раскид радног односа (где стоји да сте ВИ ДАЛИ отказ).

Потпитање : Како ћете се поставити ?
 
Arhangel NS:
Може ли једно потпитање ?

У свеопштој незапослености добијете шансу да се запослите у приватној фирми (рецимо, адекватно вашој струци, способностима итд), али добијете услов да ћете бити :

1. примљени на одређено време (што је ок ако је то на пр. 3 месеца) и везано с тим, ПРИЈАВЉЕНИ на много нижу плату него што сте уговорили са послодавцем. То је обично износ на 13-16.000 динара, негде и 10.000...Значи, у свакој банци сте кредитно неспособни, а о пензионом да не причам...

2. спремни на прековремени (временски недефинисан и неплаћен) рад.

3. уколико добијете отказ, потписаћете споразумни раскид радног односа (где стоји да сте ВИ ДАЛИ отказ).

Потпитање : Како ћете се поставити ?
Prvo sto mi pade napamet .Tesko! uzgred uz jednocifrenu inflaciju sa tv- a znam da su kazne u saobracaju podignute za 300 % ,pre mesec ddva. da su komunalne takse . (firmarine) isto za 300% poskupoele , benzin sad pratimo svetske tokove na berzi, (naravno samo u tom domenu)! Osiguranje po osnovu poljoprivrede vise niko nezna koliko je poskupelo osim "mnogo'.E na to poslanici u skupstinskom restoranu dok jedu dnevno svezu junetinu bez pdv-a saglasni su da im treba jos veca plata . to smo mi!
 
У ЕВРОПИ СЕ УСТАВ ПОШТУЈЕ
Подсећамо Србију, власт и опозицију на Члан 51, Устава Србије "Одбрана Републике Србије је право и дужност сваког грађанина.
Нико нема право да призна или потпише капитулацију, нити да прихвати или призна окупацију Републике Србије или било којег њеног дела.
Издаја Републике Србије је злочин према народу и кажњава се као тешко кривично дело."

normal_14%20M%E4rz%202001%20Einmarsch%20in%20den%20Kosovo2.jpg

 
Бл:
У ЕВРОПИ СЕ УСТАВ ПОШТУЈЕ
Подсећамо Србију, власт и опозицију на Члан 51, Устава Србије "Одбрана Републике Србије је право и дужност сваког грађанина.
Нико нема право да призна или потпише капитулацију, нити да прихвати или призна окупацију Републике Србије или било којег њеног дела.
Издаја Републике Србије је злочин према народу и кажњава се као тешко кривично дело."

Fala brate na obaveštenje samo se ovde radi o nečem drugom...

SrBski naroZ je GlaDAN brate!

Patroiotizam nije samo puška i pevanije popovo.
Pričamo o onima koji baš upropaštavju zemlju toliko da bi mogle puške da sevaju i popovi mogli da pevaju
 
eremita:
Ја видим као једини спас и за незапослене и за запослене а не пријављене - тј. једини спас за све ПОНИЖЕНЕ је СТВАРАЊЕ ЈАКИХ СТРУКОВНИХ СИНДИКАТА који ће имати веома оштра правила... али претходно треба разбуцати, растурити и распустити оне комуњарске битанге (Смиљанић и комп.) јер су квази-синдикати. У том случају сви чланови синдиката треба да имају заштиту како саме струке тако и појединца од шљама који се данас овде представља као "послодавци"...

Pašće sneg eremita...
Slažem se sa Vama (u ovome)
 
Arhangel NS:
Може ли једно потпитање ?

У свеопштој незапослености добијете шансу да се запослите у приватној фирми (рецимо, адекватно вашој струци, способностима итд), али добијете услов да ћете бити :

1. примљени на одређено време (што је ок ако је то на пр. 3 месеца) и везано с тим, ПРИЈАВЉЕНИ на много нижу плату него што сте уговорили са послодавцем. То је обично износ на 13-16.000 динара, негде и 10.000...Значи, у свакој банци сте кредитно неспособни, а о пензионом да не причам...

2. спремни на прековремени (временски недефинисан и неплаћен) рад.

3. уколико добијете отказ, потписаћете споразумни раскид радног односа (где стоји да сте ВИ ДАЛИ отказ).

Потпитање : Како ћете се поставити ?

Ovo je trenutno stanje stvari.
Pročitah u novinama da su inspektori rada "zaposlili" 150.000 ljudi.
To ti je ono kad vidiš da ćeš posle 14 dana dangubljenja kod lukavog srpskog privatnika da izvisiš...
Odeš na posao, pa kao šatro odeš do WC-a i odatle pozoveš inspekciju, "da obidju taj i taj objekat".
Onda popodne odeš u kafanu i hvališ se prijateljima kako si sa poslodavcem postigao razuman dogovor.

Da ne grešim dušu, ZNAM za jednu firmu gde poslodavac pored redovne plate ČAŠĆAVA zaposlenog ako mu je rodjendan, daje trinaestu platu i traži da se radi za platu koju daje...
Probao sam da se uglavim tamo, medjutim ne može!
Niko nije lud da napušta takvo radno mesto!
Ko da je problem prodavati i isporučivati parket?
 
E da je sve tako prosto kao sto mislite. Privatnike na lomacu, promena vlade i gotova stvar. Malo sutra.
Da je ekonomija tako prosta moja baba bi sa 4 razreda osnovne mogla da bude ministar finansija (aj sad probajte bez price o Dinkicu i "jevrejskoj stranci G17+" kao sto rece jedan propalitet pre par dana u redu za burek kome su oni za sve krivi).
Sve je u prelasku sa socijalizma. Smatram da je privatizacija trebala drugacije da se uradi. Trebalo je pripremiti ovo sto je ostalo od Slobe za kapitalizam. Od zakona do preduzeca kao i mesta svakog radnika. Posto se zurilo (a uveravam vas da niko ne bi uradio nista bolje) samo smo prebaceni na kapitalizam. E sad nastaju problemi. Sve zavisi od vlade i smera u kome se krece. Ukoliko vlada odredi bolje uslove za privatnike Srbija napreduje postepeno iako ce njeni gradjani to osetiti kasnije. Zasto? Nastaje sve vise kompanija koje zaposljavaju sve veci broj ljudi sa malim platama i povecava se proizvodnja cime se smanjuje uvoz i povecava izvoz. Kada ponestanu radnici povecavaju se plate, a zbog vec postojece konkurencije smanjuju se cene.
Sa druge strane ako se sada stiti radnik bice manje ulaganja i novih kompanija, postojece ce stvoriti monopol, a strane kompanije ce kupiti onih par relativno dobrih kompanija i otpustiti sve manje potrebne radnike. Dinar pada i prsli smo.

E sad ako ces da trazis krivca pogresio si jer ih ima na hiljade i ti ili bilo ko tu nista ne moze. Evo par. Globalizacija, losa tranzicija, NATO, Tito, Sloba-(2 rata i losa ekonomska politika).
 
Ako su potpuno opustela sela ,polumrtvi gradovi , prodaja obradive zemlje u bescenje ,prodaja uspesnih fabrika- cena uspesnog ekonomskog razvoja, plasim se da necemo docekati diplomu. Ako prosecno obrazovan covek ne razume te krupne korake sve mi lici na basnu kad je magarac trebao da doceka zelenu travicu.
 
Господо политичари. Треба јако пуно и јако дуго да се једна земља упропасти. То је јалов посао за неке који не знају, а јако обиман и тежак за оне који га знају и који га спроводе у дело. Мислим да страха нема и не треба да га буде. Барем по мени.
 
Шон:
Господо политичари. Треба јако пуно и јако дуго да се једна земља упропасти. То је јалов посао за неке који не знају, а јако обиман и тежак за оне који га знају и који га спроводе у дело. Мислим да страха нема и не треба да га буде. Барем по мени.

Malo sam trapavo stavio naslov
Tema je započeta zbog želje u meni da krene nešto na bolje...
Kad god prelistam novine ili pogledam vesti dodje mi da zaplačem...
Znam šta mislite ali sa bednom platom kako ćemo živeti?
 
А Госпиодине зар ви мислите да у Британији где сам моментално по службеној дужности, штампа делује много цивилизованије. Признајем донекле да, али има тема које су исте и тамо и овде само се разликује интерпункција и новинарска елоквенција. Разумем Вашу забринутост, осећам је и ја, само кажем да то није лак посао, деградирање једне државе и народа. Много фактора мора да буде уплетено и споља а нарочито изнутра. А то друго је најгоре у свему томе.
 
Dlakava_Strvina
Upravo ste rekli nešto što je činjenično stanje i što umnogome koči ovu Srbiju.
Dakle spomenuli ste platu.Nema ljudi plate,postoji zarada.Razlika nije samo lingvistička nego suštinska.
Plata se u Socijalizmu dobijala za vreme provedeno na POSLU.
U promenjenim društvenim okolnostima većina nas ide da radi i za rad dobija zaradu.
I kada svi shvatimo da moramo da radimo i zarađujemo,čini mi se biće mnogo bolje.
 
lider:
Dlakava_Strvina
Upravo ste rekli nešto što je činjenično stanje i što umnogome koči ovu Srbiju.
Dakle spomenuli ste platu.Nema ljudi plate,postoji zarada.Razlika nije samo lingvistička nego suštinska.
Plata se u Socijalizmu dobijala za vreme provedeno na POSLU.
U promenjenim društvenim okolnostima većina nas ide da radi i za rad dobija zaradu.
I kada svi shvatimo da moramo da radimo i zarađujemo,čini mi se biće mnogo bolje.

Молио бих те да се вратиш на мој пост с претходне стране и да ми одговориш... И пусти те приче " када схватимо да треба да радимо...". као, ми смо у неком сну па треба да се пробудимо, да схватимо "реалност". Бре, схватили смо реалност одавно и добро је Марлон то окарактерисао као феудални капитализам, ја често употребљавам мало екстремнију варијанту - робовласнички капитализам.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top