prijemni za dif

stasnica

Početnik
Poruka
7
Razmisljam o upisu na Fakultet fizichke kulture u Beogradu.
Da li neko ima informaciju o tome koje uslove kandidat treba da ispuni da bi se upisao na ovaj fakultet, tj od chega se sastoji prijemni ispit.

UNAPRED ZAHVALJUJEM
 
Polaze se Info (pod tim neznam sta podrazumevaju), plivanje (neznam koliko se pliva, ali mislim da na kraju plivanja mora da se zagnjuri i izvuce nesto sa dna bazena i tu se meri vreme za koje uradis sve to), lopta (takodje neznam sta podrazumevaju), test opstih motorickih sposobnosti (upravo skidam video sa adrese http://www.dif.bg.ac.yu/index.php?option=com_content&task=view&id=37&Itemid=59) pa cu da vidim o cemu se radi i ritam (spremis se da igras uz neku muziku a da pritom pokazes svoje predispozicije i svoju agilnost). Ukoliko budes hteo/la da skidas neki video, primer 1 i primer 2 su isti videi ali iz drugog ugla.
Prosle godine je bilo potrebno za budzet 72 boda.
Rang lista je na ovoj adresi http://www.dif.bg.ac.yu/index.php?option=content&task=view&id=40
Njihov sajt je http://www.dif.bg.ac.yu/
Cudno mi je da nema neko trcanje za prijemni.

PS. Molim ostale koji raspolazu jos nekim informacijama, da to podele sa nama. :)
 
Pod info = Psiholoski test i opste znanje o sportu
Pod plivanje = 50 metara od kojih prvih 12 gnjuris, 36 isplivas i na dva metra od kraja bazena vadis kuglu tezine 4 kg na obalu.
Pod testom opstih motorickih sposobnosti = Kao poligon u osnovnoj samo sto ima svakojaka sranja.
Ritam = Dobijes 3 pesme od faxa i za sve tri spremis koreografiju, odes na polaganje i oni ti pusta jednu od te 3 i ti se izmotavas. :D
 
Ja sam polagao prijemni pre dve godine. Ekipa kod koje sam se pripremao je odlicna. Prolaznost je bila skoro 100 %!! Nije guzva kao na faksu, posvecuju se pojedincu maximalno, sto je veoma bitno. Pripreme ukljucuju bazen, poligone, pripreme za test...sve sto ti treba. A nisu skupi.

Ja sam upisao i upao sam u redovne. Pogledajte i sami na www.spider-gym.com

Srecno!!! :D
 
Moze li meni neko da kaze,naravno ako zna,sta se polaze za sportsko novinarstvo,to je isto na difu... Volela bih da to upisem,ali cula sam da nema nikakva literatura,pa me zanima otprilike kakva su pitanja... :-)
 
kao sto rekoh moraju se poloziti svi poligoni, mislim zamisli da imash prosek stalno 5.00 i dodjesh na prijemni a nemash pojma da plivash lol. Zato neam to minimum poena nego polozio/nepolozio +prosek iz skole. Ali vecina uspe da se upishe.
 
neophodno je na prijemnom ostvariti minimum 30.6 poena da biste uopste mogli da konkurisete za upis na DIF!!! ako ostvaris manje od 30.6 bodova mozes da imas i maximalan broj bodova iz skole ali ne mozes upisati jer nisi polozio prijemni!!! bodovi ostvareni na prijemnom se sa biraju sa bodovima iz skole i njihov zbir daje tvoj ukupan broj bodova! u protekele dve godine granica upisa je bila oko 70 bodova sto je veoma tesko ostvariti!!! moj savet ti je da se obavezno spremas za prijemni jer koliko god si dobar u svom sportu cekaju te elementi koje nisi nikada vezbao! plivanje je eliminacionog keraktera i ako ne preplivas plivacki poligon diskvalifikovan si sa prijemnog!!! tu su jos i poligon sa loptom, gimnasticki poligon, ples i test informisanosti!!! evo ti neki linkovi pa se detaljnije informisi!

iskren savet: idi na kvalitetne pripreme ako zelis da upises DIF!!!
 

Back
Top