Kraljevacki zid placha

Enter_the_dragon

Početnik
Poruka
23
Bezi li omladina iz Kv-a? Aktuelna vlast je omogucila i kurti i murti da studira, pa je rezultat toga expresni odlazak u Bg, Ns ili u najboljem slucaju Kg. Svi glavom bez obzira lete "gore" trbuhom za kruhom (hleba i igara). Ostaje li ovde imalo kvalitetne raje ili ne? Vase misljenje? Samo mi nemojte pominjati lokalno visoko i vishe shkolstvo (bas me zanima ima li malo zebnje u srcima onih koji studiraju kod optuzene brace Karic i tese se chinjenicom da hapshenje brace nema veze sa fakultetom pomenutih Daltona).
 
apache:
Nisam bas sigurna da je tako...


A ja nisam siguran da sam pomenuo usmerenje na fakultetima. Neki jesu skupi, a neki ne. Nekad su ljudi upisivali fakultete da bi odlozili JNA, a sada da bi pobegli od malogradjanshtine iz uchmalih sredina, ne hajuci pri tome da li ce njihovi tvorci (roditelji) imati za osnovnu egzistenciju. E takvim ljudima zhelim fakultetski krah (pic*e jedne). :evil:
 
mora da si ogorchen, ....iskuliraj malo, jer zar ne mislish da oni koji "da bi pobegli od malogradjanshtine iz uchmalih sredina, ne hajuci pri tome da li ce njihovi tvorci (roditelji) imati za osnovnu egzistenciju" ako bi propali bili bi propala investicija za te jadne tvorce.....bla bla bla
 
morphea:
mora da si ogorchen, ....iskuliraj malo, jer zar ne mislish da oni koji "da bi pobegli od malogradjanshtine iz uchmalih sredina, ne hajuci pri tome da li ce njihovi tvorci (roditelji) imati za osnovnu egzistenciju" ako bi propali bili bi propala investicija za te jadne tvorce.....bla bla bla


Apsolutno. I te roditelje zhalim. A pitash li se kako ce zhiveti ta propala studentarija po povratku u rodni grad (u ovom sluchaju Kv)? Ne mogu ni oni vechito u gore navedenim gradovima, slazhes se? Kraljevo i roditelji ce ih uvek dochekati rashirenih ruku, kao i Milutin oko koga ce zvrjati i ubijati vreme ukoliko ne nadju posao u nekoj od lokalnih birtija (eto veze na relaciji AJNCER-INDEX), kladionica, perionica, parking-servisa...Postoji josh jedna grupacija baraba---> namerno odugovlache sa ispitima ne bi li se jos neku godinu (mesec) zadrzhali van Kv-a...puno poznajem takvih.
Lokalni djilkoshi (likovi koji iz dana u dan, sata u sat, vreme provode po kaficima pijuckajuci kafu) su mnogo manji potroshachi od gore opisanih (ne znam vishe ni kako da ih nazovem)...previshe sam ogorchen da bih iskulirao
:evil:
 
apache:
Ma da, strasno je sto se ljudi trude da urade nesto od svog zivota, sram ih bilo...
Bolje da sede po kaficima nego da uce...
Smesno!!!!!


Munje i gromovi!:)) Daj Apach palish kao wartburg. Podrazumeva se da je za svaku pohvalu to shto ljudi uche i chak smatram izuzetno bitnim faktorom prisutnost (zhivot) u gradu studiranja (konsultacije, komunikacija sa kolegama, informisanost...). Napravio sam samo paralelu izmedju troshkova ''nazovi'' studenata (vec sam opisao sa kojom namerom takvi odlaze u Bg) i domicilnim shljamom koji ostaje dan/noc u kaficima (a manji su potroshachi)...poenta je sledeca:
-Mishljenja sam da bi svrsheni srednjoshkolci koji upisuju zheljenu vishu shkolu/falkultet osim dvocifrenog broja ispita, trebalo pre prijemnog trebalo da reshe glavno pitanje MOGU LI DA ZAVRSHE TO SHTO UPISUJU...Pa chak i grejs period od godinu dana studiranja, mozhe biti dovoljan za tu procenu...sve preko toga osudjujem i smatram pogubnim aktom...bacanje para, gubljenje vremena koje je slozhicesh se najtezhe nadoknaditi...
 
Ok, cinilo mi se da previse generalizujes stvari, izvini ako sam pogresno protumacila.
Poenta je da ljudi odlaze da studiraju valjda iz razloga sto zele da se bave nekim poslom za koji im je taj fakultet potreban i sto zele da se usavrse u necemu sto ih zanima, to je barem moj slucaj, a to sto cu usput otici iz Kraljeva koje je, nazalost, postalo jako losa sredina zbog ljudi koji zive u njemu, ne smatram losim. Ja ni ne planiram da se vratim u Kraljevo, kao ni masa ljudi koje znam... I ne odugovlacim da bih duze ostala ovde, na protiv, zelim da sto pre zavrsim i pocnem da radim ono sto volim i ne budem vise na "teretu" svojoj majci (ovo se odnosi samo na novac), a neki kiksevi tokom studiranja u najvecem broju slucajeva nisu namerni i dogode se i onima koji se trude.
Iako ne opravdavam suludo gubljenje vremena, sta su 5-6 godina u odnosu na promasen zivot.
 
u sustini nikad se ne zna, neko je mozda savrseno ubedjen da ce zavrsiti fakultet, ali iz svog iskustva znam da se ne zna dok se ne proba... ne mozes sad da kazes da fakultet treba upisati samo ako si sto posto siguran da ces ga zavrsiti jer takve stvari ne mozes da znas unapred, mogu ljudi da ti pricaju kako je na fakultetu, mozes da se raspitas na trista strana ali dok ne osetis na svojoj kozi sta sve to znaci ne znas. ipak nije sve crno belo kakvim ga ti predstavljas...ko zna zasto i u kom trenutku ljudi napustaju fakultet (imas raznih zivotnih prica), tako da ne mozes da tvrdis da je jedino razumno pauzirati godinu dana... znam i ja puno likova iz moje generacije koje prepoznajem u tom tvom opisu ali ima mnogo vise onih drugih....
 
nije sve uvek crno na belo, chinjenica je..niko ne zheli da protrcji svoj zhivot na plecjima svojih roditelja niti zarobljeno ovde. ja se ovde necju vratiti , to znam, a nadam se da cju uspeti faks da zavrshim, zashto bih ga inache i upisivala..da ostanem ovde, znachilo bi samo jedno, vechiti rob
 
morphea:
nije sve uvek crno na belo, chinjenica je..niko ne zheli da protrcji svoj zhivot na plecjima svojih roditelja niti zarobljeno ovde. ja se ovde necju vratiti , to znam, a nadam se da cju uspeti faks da zavrshim, zashto bih ga inache i upisivala..da ostanem ovde, znachilo bi samo jedno, vechiti rob

Lepo je imati cilj i ici na to da ga do kraja ispunish, ali postoji gomila ljudi koji zele da zavrshe faks, ali im se neshto isprechi i jednostavno stanu na pola. Moj drugar je uchio po ceo dan, ali je ipak pao na ispitu. Ne moze se reci da je greshka do njega i da nije postojala zelja da ispit polozi.
 
ok, naravno... onda smo dosli do toga da se u sustini slazemo... tako da mi sad nije najjasnije sta je tema :-)
pitao si o odlasku iz kraljeva i da li ostaje nesto kvalitetne raje... pogledaj temu "da li volite ovaj grad" i "da li kraljevo umire", mislim da smo ti tamo odgovorili na pitanje...

a u svakom slucaju omladina bezi iz kv-a iz mnogo razloga, ajde iskreno mi reci da li mislis da ima posla za nekoga za visokim obrazovanjem u kv-u (ne kazem da svi beze da bi zavrsili skolu ali najvise je takvih)? ja sam apsolutno sigurna da u svojoj profesiji necu naci posao jer uglavnom firme iz beograda rade sve to po kv-u, a ko zna da li cu ga naci uopste jer nas ima mnogo. lokalna vlast je katastrofa, zato grad i propada ali mi koji smo otisli da studiramo nismo krivi za to, to je sve sistematski unistavano zadnjih 15 godina.
 
Evo, ja sam skoro odluchio da upishem faks, pa makar da probam ... Ne znam shta mi je bilo pa sam posle srednje odluchio da ne upisujem, ali sad se kajem ( posle godine i 7 meseci). Sad nema posla i nemam bash nishta pametno da radim, onda bar da uzmem knjigu ;) Josh samo da odluchim gde da idem ...

P.S. Shta mislite o BK fakultetu ? Ima li za onog ko taj faks zavrshi buducnosti u struci ? Znate li nekog menadzera ?
 
Pa nisam ja bash odluchio gde da idem ... A privatni ima i u Krushevcu (isto neki menadzment), ali poshto burazer vec studira, ja gledam kako da shto manje udarim po kucnom budzetu ...
Chuo sam da se u mashinski izuzetno lako ulazi (chak i na budzet), ali on zahteva veliku posvecenost. A ja vec neko vreme ne radim absolutely nishta, pa ce mozda promena da bude prevelika :) Al nema veze ...
 
Serijski_Ubica:
Pa nisam ja bash odluchio gde da idem ... A privatni ima i u Krushevcu (isto neki menadzment), ali poshto burazer vec studira, ja gledam kako da shto manje udarim po kucnom budzetu ...
Chuo sam da se u mashinski izuzetno lako ulazi (chak i na budzet), ali on zahteva veliku posvecenost. A ja vec neko vreme ne radim absolutely nishta, pa ce mozda promena da bude prevelika :) Al nema veze ...

Svojevremeno se po gradu prichalo da mashinski fakultet ne upishe samo onaj ko ne zeli. :razz:
 

Back
Top