Vojna gimnazija u Beogradu...

Evo sta vam ja kazem iz licnog iskustva:
Konkurs:
Zdravstveno ce te svi poloziti: ako imate krivu kicmu, slepi ste, ravni tabani... ne boj te se, od nas 26 proslo je 25. Samo se dan pred labaratoriju nemojte prezderavati da imate cistu krv. I kod psihologa samo budite iskreni, nikoga ne obaraju, ustvari, obaraju samo one koji preteraju, ili se prikazu pozitivno ili negativno. Fizicki je smesan, prolazite ako niste rahiticni, ni zgibovi, ni nista nije problem, jedino ako bas nista ne mozete...
Opsta kultura, nije teska, a i snaci ce te se vac, a i nije presudna.
IQ test, neki ce vec raditi u skoli, to vam je onaj test usmerenja, imacete to svi. A i da ga nemate, nista ne gubite, ja sam ga radio 3 puta, treci najgore... Mada niko nije toliko tupav da padne...
samo prijemni vezbajte... Srpski i mata su 99% posla.
I jos nesto, nemojte se plasiti brojki, kod vas ce biti preko 1000 kandidata, ali to nije bitno, oni nemaju nikakve informacije, obicne debilcine koji misle da kad dodju na raspust da ce biti najjaci u ulici, ne spremaju srpski i matematiku... Vama ce verovatno biti nesto visa granica, sa npr 85-87 bodova upadate 90%.
bilo kako bilo prijavite se, nemate sta da izgubite...
i jos nesto, posto vas oni pozovu na testove 2-3 dana unapred nemate vremena da se spremate. Mene su u martu pozvali na lekarski, u maju u bg, a u junu smo saznali rezultate, zate pocnite ODMAH da pripremate srpski i matematiku, prodjite ako treba i 3 kruga,ja sam obisao 3 puta srpski i imao 19 bodova, a imao 4 zakljuceno, na civilnom prijemnom 10 bodova. Krenite sada da vam se nagomila, srecno, i ne opterecujte se, ovo je najlaksi deo. Onaj ko ne uspe da prodje, nek se ne jedi jer verovatno i nema kapaciteta ako se pripremao, a ako nije onda nek mu ne bude zao, sam je kriv.
I ne mojte se zadovoljavati da budete odmah ispod granice: jer te preskacu oni sa vezama, i ti koji dodju budu najgori, i vrlo brzo napuste ili jos gore, propadnu.
Onaj ko je resen da upise upisace! Srecno!

Svaka cast!
 
Max,pozdrav za tebe,naravno i tebi sve najbolje u 2010-oj godini!Hvala na onom objasnjenju,ali da li mozes da nam kazes kako je kada upises...kako je tamo...da li si se pokajao?

Ima mnogo negativnih stvari koje vam niko nije rekao:
Skola je opsteg smera, imate sve zive i mrtve predmete, i svaki predmet je tezak (cak i muzicko, likovno)... Ucite kao budale a imali bi ste 10 puta bolji preosek u drugoj skoli, ova je jako teska, Mozete imati 3 kontrolna na dan i to nikog ne zanim. A u skoli govore: gimnazija je mnogo teza od osnovne. uopste nemate vremena ni za sta, samo ucite.
Fizicko i nije toliko tesko, meni je ste ali se moze preziveti.
Mnogo vremena ce vam uzimati i fizicko koje je u suprotnoj smeni, debilni skupuvo i javna predavanja, postrojavanja za obroke. U smotrama ce vam rusiti krevete i ormane pa opet morate da slazete.
Disciplina nije zahtevna. mozete praviti gluposti, ali ako vas uhvate u nekoj velikoj, ugasili ste ga, trojica su ovog polugodista izgubila pravo na akademiju, sto im se kuci ne bi desilo. Nije zahtevna ali je samo jos jedna omca oko vrata.
Skola je izgubila sve privilegije: vise nemate nikakve privilegije pri upisu na akademiju, prosek vam je manji, pa i sanse da upisete manje, a konkurencija raste, a ako ne upisete vracate pare. Ucite po civilnom planu i programu. Vojna obuka je postala izborni predmet i to od trece godine. Period prilagodjavanja je spao na 5 dana. Skijanje je svedeno na nagradu.
Ako hocete da budete frajeri u ovoj skoli, bolje nemojte, takvi brzo pokvare prosek i napustaju, ili ostanu klosari. Ovde se samo uci, uci i uci. Od zezanja nema nista, U 22h se gase svetla, nema pravljenja buke... U grad mozete vikendom do 22h. Devojke se ne mogu dovoditi u sobe, samo u salu za sastanke... Ja sam mislio bice mi zezanje, pa sam se razocarao.
Ako ste nalozeni na vojsku ova skola vam nece nista pruziti, kao ni za sport.
Vi tamo imate neku nepisanu prednost za akademiju, ali da li je to vredno 4 godine?
Sada vece sanse za akademiju imaju civili, a bez akademije ste nista!


Klasici ako se slazete potvrdite!

Ima naravno i lepih stvari: slobodno vreme u internatu, druzenje, ekskurzije, sekcije... O tome nek vam pricaju drugi, ja sam vise video ruznog!

Ovu skolu bih jedino posavetovao da upise jedino onaj ko nema hleba da jede, ili bezi od neceg( tipa keva i cale alkoholicari... ili neki stvarno ozbiljan problem). Videcete ako upisete da vasi matorci i nisu tako losi... Ja sam to uvideo.
Samo se nemojte voditi druzenjem, i ako upisete bude spremni da radidte maksimalno, ja sam u pocetku spavao po 5h dnevno.
Nije ovo samo moj stav, ovo nisu samo moji problemi, vec stvari koje sam uvideo kod svojih drugova...
 
z:((z:((
Ima mnogo negativnih stvari koje vam niko nije rekao:
Skola je opsteg smera, imate sve zive i mrtve predmete, i svaki predmet je tezak (cak i muzicko, likovno)... Ucite kao budale a imali bi ste 10 puta bolji preosek u drugoj skoli, ova je jako teska, Mozete imati 3 kontrolna na dan i to nikog ne zanim. A u skoli govore: gimnazija je mnogo teza od osnovne. uopste nemate vremena ni za sta, samo ucite.
Fizicko i nije toliko tesko, meni je ste ali se moze preziveti.
Mnogo vremena ce vam uzimati i fizicko koje je u suprotnoj smeni, debilni skupuvo i javna predavanja, postrojavanja za obroke. U smotrama ce vam rusiti krevete i ormane pa opet morate da slazete.
Disciplina nije zahtevna. mozete praviti gluposti, ali ako vas uhvate u nekoj velikoj, ugasili ste ga, trojica su ovog polugodista izgubila pravo na akademiju, sto im se kuci ne bi desilo. Nije zahtevna ali je samo jos jedna omca oko vrata.
Skola je izgubila sve privilegije: vise nemate nikakve privilegije pri upisu na akademiju, prosek vam je manji, pa i sanse da upisete manje, a konkurencija raste, a ako ne upisete vracate pare. Ucite po civilnom planu i programu. Vojna obuka je postala izborni predmet i to od trece godine. Period prilagodjavanja je spao na 5 dana. Skijanje je svedeno na nagradu.
Ako hocete da budete frajeri u ovoj skoli, bolje nemojte, takvi brzo pokvare prosek i napustaju, ili ostanu klosari. Ovde se samo uci, uci i uci. Od zezanja nema nista, U 22h se gase svetla, nema pravljenja buke... U grad mozete vikendom do 22h. Devojke se ne mogu dovoditi u sobe, samo u salu za sastanke... Ja sam mislio bice mi zezanje, pa sam se razocarao.
Ako ste nalozeni na vojsku ova skola vam nece nista pruziti, kao ni za sport.
Vi tamo imate neku nepisanu prednost za akademiju, ali da li je to vredno 4 godine?
Sada vece sanse za akademiju imaju civili, a bez akademije ste nista!


Klasici ako se slazete potvrdite!

Ima naravno i lepih stvari: slobodno vreme u internatu, druzenje, ekskurzije, sekcije... O tome nek vam pricaju drugi, ja sam vise video ruznog!

Ovu skolu bih jedino posavetovao da upise jedino onaj ko nema hleba da jede, ili bezi od neceg( tipa keva i cale alkoholicari... ili neki stvarno ozbiljan problem). Videcete ako upisete da vasi matorci i nisu tako losi... Ja sam to uvideo.
Samo se nemojte voditi druzenjem, i ako upisete bude spremni da radidte maksimalno, ja sam u pocetku spavao po 5h dnevno.
Nije ovo samo moj stav, ovo nisu samo moji problemi, vec stvari koje sam uvideo kod svojih drugova...

Hvala...korisno...sada mora dobro da se razmisli...najgore je to sto nemao nikakve prednosti u odnosu na ostale kada se upisuje akademija..to nije posteno...ni maloz:((
 
И бре, Максо, ал га затамни! Док сам читао твоје реченице, запитах се да ли сам ја уопште ишао у Војну гимназију? Максо, Максо, јабука се може гледати из 1 000 000 углова. Некоме је слађа од шећера, некоме горча од пелена.

Него, срећан свима Бадњи дан и да се ноћас радује и небо и земља Божићу!!!

МИР БОЖИЈИ - ХРИСТОС СЕ РОДИ!!!
 
Свим драгим вогијевцима, будућим вогијевцима и симпатизерима вогија

МИР БОЖИЈИ - ХРИСТОС СЕ РОДИ!!!

Да као христољубива војска, достојно носимо часно име војника и родољуба!!!
 
Joj ljudi ja se jos uvek kolebam al max svi to govore napocetku jer je prva godina najteza a posle je.............Nego neznam...........da stvari nisi kao sto su sada upisao bih bez razmisljanja al ovako ...Sve sto ti kazesa je tacno.....!!!!
 
Poslednja izmena:
Ja se nebrinem za srpski i matematiku to vezbam i poligon dosta toga mogu dobra da uradim zgibova mogu 10-15(koliko zgibova treba najvise),jer se meri vreme i kolut nije tezak jer sam to imao na treninzima iz karatea.jedino na poligonu sto mi nije jasno je grega sa okretom 360 stepeni i vodjenje lipte.Kad treba i kako da se prijavim za lekarski i taj test.ja cu iz skole imati 54-55 bodova koliko mi najmanje treba da bi mogao da radim taj fizicki test i kad je krajnji rok?bio bi vam zahvalan jer bi stvarno voleo da upisem VOGI jer volim vojsku a i srbiju svim srcem.Hvala!
 

Back
Top