dobili ste putovanje cmc- ha ha

zaboravio si da napomenes da u vecini slucajeva moras da doplatis odredjene pare da bi zamenio nedelju na tenerifima za negde drugde. sve ukupno kad saberes i oduzmes ne isplati ti se da kupis to, ali da iskoristis jedno "promotivno " putovanje sigurno da. jer im u sustini nista ne dajes....

Mislim da sam negde ranije to napisala, ali ponovicu: 200 evra kosta smestaj za cetiri osobe u apartmanu visoke kategorije u maticnoj kuci, ako zelite da zamenite za neku drugu destinaciju doplata je 165 evra, ove godine (kada sam ja kupila 10 nedelja ta doplata je bila 150 evra, tako da mene, sve dok ne potrosim svih 10 nedelja smestaj kosta 350 evra). Sami ste rekli da bi Vas smestaj na Tenerifama kostao 400 - 500 evra za dve osobe za sedam dana, pa je vrlo lako videti da se ovo ipak isplati, jer biste platili 365 evra za cetiri osobe. Ako na tih 365 evra dodate cenu jedne nedelje (sto u ovoj godini iznosi 260 evra) dolazimo do cifre od 625 evra, sto je, morate priznati jos uvek dosta jeftinije (ne zaboravite da pricamo o boravku cetiri osobe, a to bi po cenama koje ste vi naveli kostalo 800 - 1000 evra.).
Evo jos jednog primera:
preko agencije Kontiki boravak na Tenerifama, 10 dana u hotelu sa tri zvezdice kosta oko 1350 evra (podrazumeva carter i nocenje sa doruckom) - znaci - za cetiri osobe = 5400 evra.
CMC varijanta - smastaj dve nedelje 1250 evra (uracunala sam i cenu nedelje), put po osobi oko 300 evra = 1200, i 12 evra dnevno doplata za pun pansion = 672 evra (za cetiri osobe), sto ukupno iznosi 3122 evra, a to znaci 2278 evra manje, cetiri dana vise i pun pansion.
Mislim da je racunica jasna.
 
Ми опет добили позив!
Толико о причи ,,Само се једном добија...'' Кад смо прошли пут питали зашто смо добили позив већ пар пута, иако смо се једном одазвали и нисмо искористили ништа од понуде, они рекоше, грешком!
Много греше..колико нас пута звали, могли су нам платити учлањење, толико их само маркице за слање коштају.. :)
 
Danas smo supruga i ja bili na prezentaciji CMC-a. Evo ukratko nasih utisaka:

Da li je u pitanja prevara?
NE, nije prevara u pitanju. Racunica je jasna: 10000 eura je clanarina za 50 nedelja ukoliko platite odmah na dan prezentacije => 200 eura po nedelji (to je samo clanarina). Za svako putovanje doplacujete 200 eura + 165 eura (po pretpostavkom da necete na Zlatibor). Znaci, 565 eura izadje 7 dana u apartmanu za 4 osobe u lux hotelima bilo gde u svetu. Pa sad, ako cete putovati 50 puta i ako cete ici na egzoticne destinacije (i u skupe hotele) i ako ce vas najcesce ici cetvoro - u tom slucaju se isplati. Napominjem da je u cenu uracunat samo smestaj pa je na vama da procenite da li za prosecan 7-dnevni smestaj vi izdvajate 565 eura.

Da li ce vas pritiskati da vam izvuku novac?
DA. Ponudice vam sve moguce opcije krenuvsi od najvise cifre. Prvo je clanstvo 12000 eur ali na dan prezentacije SAMO 10000. Ako vam to ne odgovara moze i clanstvo za manje nedelja. Pa ako nemate ni za to moze avans sada a ostatak u narednom periodu. Pa ako ni za avans nemate ajd' da vidimo koliko imate sada pa ostatak moze kasnije. U svakom slucaju cedice vas kao limun dok ne pristanete barem na nesto. Pa sad, ako ste sramezljivi a imate barem par stotina eura kod kuce ili na kartici - gotovi ste!

Da li su ljubazni?
I da i ne. Mi licno nismo imali velikih neprijatnosti kao sto su neki spominjali na forumu ali definitivno se koriste svim mogucim prodajnim trikovima ne bi li vas omeksali i ubedili u genijalnost njihove ponude.
Jedina neprijatna situacija koju smo doziveli jeste da njihov agent nije hteo da nas ostavi nasamo da se dogovorimo nas dvoje iako smo ga zamolili da to uradi!?!

Zakljucak:
Nije u pitanju prevara ali jeste na izvestan nacin obmana. U konacnoj racunici vam izadje 565-625 eura za 7 nocenja na prilicno dug period pa ako se nekome zaista isplati neka izvoli. Problem je sto ako imate i 1% verovanja da mozda vredi dace sve od sebe da od tih 1% naprave 51% i tako vas privole na nesto sto bi ste u normalnim okolnostima (bez stalnog prisustva njihovih agenata) odbili glatko!

P.S. Smestaj na Tenerifima smo dobili pa ako ga iskoristimo javicemo utiske :-).
 
Navodno postoji neka fora da od tri destinacije koje se mogu dobiti na poklon (ovoga puta su to bili Tenerife, Grcka i Bugarska) ne birate vi destinaciju vec vam je oni dodeljuju. To zaista nisam skljuvio (navodno javljaju im iz centrale sta se dobija na dan prezentacije) ali vidim da su ovde svi do sada dobili samo Tenerife :-). Ne znam sto lepo ne napisu da su nagrada Tenerife i resen problem.

Inace, nisam spomenuo (ali neki ranije u postovima jesu) - caka u tome da bilo ko u Srbiji bilo sta deli na poklon jeste da se to ne dobija od nekog iz Srbije (tacnije, ne dobija se od CMC-a) vec od samog hotela. Ti hoteli zjape poluprazni tokom godine i isplati im se da poklone par aranzmana (znajuci da masa ljudi nece doci) a da za uzvrat ocekuju da ce neko kad dodje tamo nesto pojesti ili popiti i tako ostaviti koji dinar. U tome je caka. A CMC samo prosledjuje taj poklon ali nista oni ne poklanjaju.
 
Zena i ja smo juce bili na prezentaciji i uzeli vaucere za Tenerife. U vezi toga sto se provlaci kao prica: dal je precara, mislim da nije, nego je specifican nacin trgovine. Mi nismo namerni da damo 10000 e(!) kao avans za neka buduca letovanja, na tim prezentacijama ulove valjda 1% onih koji jesu .A, eto mozemo ici na Tenerife i placen nam je smestaj 7 noci. Vidim da se pominje da je povratna karta 300e, ja nisam nasao zasad tako jeftine karte?
 
Ako neko i posle svega sumnja u prevare ovih agencija neka poseti sajt Savana travela i neka pogleda kako funkcionise sajt jedne "ozbiljne turisticke agencije". A obzirom da je vise puta pisano o povezanosti CMC-a i Savane ostali zakljucci se sami namecu. Hvala Vam svima koji ste pisali na ovoj temi, i vama koji ste pljuvali po agenciji i vama koji ste je branili na taj nacin sto ste se registrovali samo da biste promovisali date agencije.Dali ste mi odgovor da li da se upustim u avanturu odlaska u BGD na promociju i svima vam hvala sto ste mi ustedeli gorivo do BGD i par sati koje cu upotrebiti da odem malko u ribolov na Drinu.A Tenerife nek ostanu za neki drugi put, kad upecam dovoljno ribe da od toga platim svoj put :) .
 
Ja moram da vam prenesem iskustvo mog vencanog kuma...
bio na promociji,smorio se ko`o zmaj slusajuci tri sata ubedjivanje o pogodnosti ovakvog nacina letovanja
dobio kao nagradu za ulozen trud :lol: placen smestaj u apartmanima na Tenerifama
pocetkom juna je sa porodicom bio na tom nagradnom putovanju gde je jos jednom morao da odslusa istu pricu i time se njegova obaveza prema agenciji koja je organizovala celu pricu zavrsila

e sad...cena smestaja u varijanti da ne ides preko agencije varira izmedju 50-70eur po apartmanu dnevno (4 odraslih)
znaci,ustedeo je oko 500 eur jer nije platio smestaj
ostalo ga je kostalo kao i na bilo kom drugom letovanju :)
 
Jel vam poznato sledece : sofer autobusa ima mufte klopu od gazde jer je istovario ceo autobus ispred kafane , turisticki vodici imaju procenat od pazara gostiju u radnju gde su ih odveli , vozac kombija do Istanbula djaba spava gde je doneo musterije hotelu...
U konkretnom slucaju je modifikovana prevara gde se na pocetku zrtvuje malo da bi kasnije dobilo mnogo ... konkretno prevaranti daju jedno putovanje djaba da bi kasnije pokupili pare za 10,20,30...
Sto bi neko dao 10.000 eura danas za nesto sto ce koristiti kroz 10,15 ,20 godina , ...Koji biznis model koji bakraci ...
U igru su 3 ili 4 grupe koje su u mrezi i isto toliko hotela koji su sa nekoliko zvedica ali nisu nista posebno ...jedan na Tenerifu ,drugi u Grcku ,treci u Bugarsku ...
Kako nikad nece biti u istom momentu vishe od nekoliko ljudi sa "nagradnih " putovanja po hotelima ,nema opasnosti od krkljanca pa vlasnici hotela zbog kakvog takvog pazara , daju cene za tih nekoliko ljudi prevarantima i 10 puta jeftinije od vazece cene u Hotelu po cenovniku ( nije iskljuceno da su u igri zakupljene samo po 3-4 sobe na date 3-4 destinacije ) >>> Tenerife ispada najcesce na nagradu jer ce tamo da idu na mufte najmanje ljudi ...
"Zamena " je jasna ko dan i zasto se toliko spominje , jer prevaranti ce stalno da nadju novi hotel koji zjaji poluprazan ....
Isto kao sto kad coveku trebaju cizme ide i kupi samo jedan par ,tako kupovanje buducih letovanja je neverovatna glupost , jer u datom trenutku se moze koristiti samo jedno , koliko i treba coveku na godinu dana.
Ako neko ima 10.000 eura nek bolje oroci taj novac u banci pa od kamate svake godine neka sevrlja gde ga je volja , nego da da pare prevarantima koji ce u datom trenutku da uvate maglu , ili ako ne uvate maglu , tacno znaju da vecina
onih koji su uplatili nece nesto puno da koriste te "nedelje " , nego su seljoberi koji su dali pare da se puvaju po selu ,kao eto koji je njima standard.
 
Nama (mojoj majci i meni) su isto poslali to, zvali smo ih da vidimo šta je to, i jedan od uslova je valjda da moraju da budu parovi stariji od 30 godina...! Kad smo pitali kako ćete znati da su ti koji putuju u vezi/braku oni su rekli imamo našeg agenta koji će nas pratiti i to otkriti??? Stvarno mi nisu jasni...
 
Pa lako se sazna da li je neko u braku. Za to ne treba agent, ni privatni detektiv, nego Izvod iz matične knjige venčanih. One koji su u vezi možda uhode agenti.

@ Dobili smo ovo putovanje davne 1997. Nismo ga iskoristili, jer sam bila pred porođajem. Nikada nismo imali 10000 evra koje smo želeli da uložimo u takav vid odmora.
 
Ja i supruga smo dobili to letovanje za Grcku smo se odlucili i bili u agenciji odsusali pokusaj uvaljivanja tih 50 nedelja e sada me intresuje da li je neko bio u Grckoj i gde tacno?Da li u hotelu ili apartmanu?Mene koknretno interesuje gde ima upotreba kuhinje,jer se zdravo hranimo i sam time sami spremamo hranu,nikada ne jdemo djubre po hotelima,vec iskljuvio sveze namirnice upotrebljavamo za spremanje nasih obroka koji su u preko 90% vegatarijanski
 
Ja i supruga smo dobili to letovanje za Grcku smo se odlucili i bili u agenciji odsusali pokusaj uvaljivanja tih 50 nedelja e sada me intresuje da li je neko bio u Grckoj i gde tacno?Da li u hotelu ili apartmanu?Mene koknretno interesuje gde ima upotreba kuhinje,jer se zdravo hranimo i sam time sami spremamo hranu,nikada ne jdemo djubre po hotelima,vec iskljuvio sveze namirnice upotrebljavamo za spremanje nasih obroka koji su u preko 90% vegatarijanski

Колико знам, то је хотел близу Полихрона, а сами се храните, свакако.
 

Back
Top