Misli.. sta su misli?

Serj Tankian

Zainteresovan član
Poruka
120
Hey..
Sta vi "mislite" o tome..
Da li mozete da verujete da su nase misli u stvari samo hemiski procesi u nasem mozgu?
Jos gore, da su nase misli ustvari atomi..

najezim se svaki put kada pomislim na to.. :shock:

Sta su u stvari misli?

8)
 
..rezultat komunikacije neurona...hehehe :D

Da li znate da su naucnici u laboratorijskim uslovima uspeli da "nateraju" odredjen broj neurona ( 200,300 - ne znam tacnu brojku ) da prave sinapse i upravljaju masinama ? Naime, moguce je izvrsiti njihovu integraciju sa kopjuterom i masinama ( planira se, za pocetak da upravljaju vojnim avionima ) .
 
jeele:
kreteni...mislim na naucnike
ne znam zasto ali kad go cujem tako nesto - to mi prvo padne na pamet
no - da ne skrecem sa teme...

ko je bese rekao ''Mislim, dakle postojim'' - Rene Dekart? mislim da je taj...
c008.gif
Arhimed
c008.gif
 
Nego.. hajd` stvarno malo da prodiskutujemo.. ozbliljnije htedoh reci, ili kako god.. ;)
Interesuje me da li ste ikad razmisljali o tako necemu..
Kapiram da su to samo reci.. kao da pricam sam sa sobom u glavi, ali hajd` jos malkice dublje.. znate vec.
Kako mi je extra kada se smorim i ukapiram da mi u stvari raspolozenje zavisi samo od kolicine neke tamo hemiske supstance u mom mozgu, i odmah se oraspolozeim :D

Moje misli su u stvari atomi.
:shock:



8)
 
MISLIM
da je mozak mesto gde zive misli - Zamlja
te misli ne mogu da zive na nekom drugacijem mestu -Mesec ili Melmak ako ste bas zapeli
Razni procesi, sastavni deo tog prostora koji naseljavaju misli,uticu na tok i zivot misli ali i misli oblikuju prostor u kome zive.
Pa sad nisam siguran, bas ,ko je prvi zapoceo tu ... tu ... tu ... ,a da, interakciju.
Ali opet dalje na kraju MISLIM da je to ....ovaj ..... dvosmerno ........ da, dvosmerno
 
a jel postoji trenutak (izuzev onog kad smo mrtvi) - kad mi uopste ne mislimo?
ali bukvalno, da se ''ne cuje'' nista u glavi, da nema nista - bas nista. kad ne razmusljamo u sebi, kad Bukvalno nista ne radimo.
jel to moguce? jel se to nekom desilo?
 
jeele:
a jel postoji trenutak (izuzev onog kad smo mrtvi) - kad mi uopste ne mislimo?
ali bukvalno, da se ''ne cuje'' nista u glavi, da nema nista - bas nista. kad ne razmusljamo u sebi, kad Bukvalno nista ne radimo.
jel to moguce? jel se to nekom desilo?

Pokusavala Ja, ali bez uspeha!!! :)
Kazem sebi ' E sada ces da 'iskljucis mozak, opustis se bez ikakvog pokusaja da mislis, razmisljas...' , ali nista...i tad me muce bubice, jer ja mislim da ne treba da mislim :)..
Dakle, mislim :), NEMOGUCE JE!!! ;) ;)
 
Evo sta treba da uradite. Dolazi lepo vreme. Odaberite mesto gde nema uobicajene gradske vreve. Najbolje u sumu. Ako ste u Beogradu, to moze biti Zvezdara, ili Kosutnjak. Nadjite mesto gde nema ljudi, gde ste sami. Ne bojte se. Dok trazite, slusajte zvuke sume: ptice, sum lisca od vetra, zujanje insekata.
VEOMA VAZNO: ne trudite se da obracate paznju ni na jedan od ovih zvukova, vec ih primajte onako kako dolaze i odlaze. Zatim pronadjite klupicu, sedite na nju, i zurite u jednu tacku. Nemojte se truditi da ne mislite. jednostavno, nemojte misliti o nicemu, samo slusajte zvuke na opisan nacin, i zurite u tu tacku. Bez nekog napora ili koncentracije. Ne bojte se. Ovo je veoma korisna vezba. Nase telo voli ovakve stvari. Ukoliko osetite neprijatnost dok ste na izabranom mestu, znaci da ga treba promeniti. Ukoliko se osetite odmornim, nemojte ga vise menjati. To je vase mesto. Moze vam se dogoditi da imate neku neobicnu predstavu, osecaj, ili vam se javi neka imaginarna slika koja ce vas uplasiti. Ali to je samo pocetak. Ne plasite se.

Takodje, preporucujem vam knjigu "Moc podsvesti". Ta knjiga je tema za sebe, i ne bih o njoj na ovom mestu...
 

Back
Top