SPAWANJE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
S

Sizzlym

Gost
U kom polozaju spawate???moj polozaj je polozaj "slobodnog pada" tj. ja uwek spawam na stomaku, a ruke su mi ili ispod mene ili pored tela...ili tu negde:lol:

ewo jedan chlanak preuzet sa Kurirowog sajta:
Spavate u položaju fetusa, na stomaku ili ispruženi preko celog kreveta? Položaj u kom najčešće spavate otkriva vašu ličnost. Postoji šest najčešćih položaja koji ljudi zauzimaju dok spavaju. Svi smo svesni govora tela, komunikacije koju imamo dok smo budni, ali ovo je prvi put da možemo da vidimo podsvest koja govori u snu.

Položaj fetusa najpopularniji je od svih položaja, a preferira ga 51 odsto žena, tvrdi se u rezultatima studije koja je sprovedena na velikom broju hotelskih gostiju. Oni koji preferiraju položaj fetusa uglavnom su osetljiviji, dok su osobe koje spavaju u takozvanom stavu vojnika, ravno na leđima s rukama sa strane, tihi i rezervisani. Spavanje na boku s ispruženim nogama i rukama, koje idu niz telo, položaj koji nazivaju i "kao klada", ukazuje na društvenu, ugodnu ličnost. Ali ako su ruke ispružene sa strane i zgrčene osoba je pomalo nepoverljiva. Položaj slobodnog pada, ravno na stomaku s rukama ispruženim uz glavu, najneobičniji je položaj. Samo 6,5 odsto osoba spava u ovakvom položaju i obično je reč o druželjubivim i direktnim osobama.

S druge strane, dobri slušaoci najčešće spavaju u položaju morske zvezde, na leđima s ispruženim rukama i nogama. Stručnjaci tvrde da se odabrani stil spavanja vrlo retko menja. Ono što je interesantno jeste činjenica da je profil koji stoji iza nekog položaja različit od onoga koji bismo očekivali.
 
moj omiljeni položaj za spavanje jeste sa nekom devojkom....ne mislim pri tome na sex...nego na to da NE VOLIM da spavam sam...spavam u poseku oko 5 sati, jer život se može iskoristiti na bolje načine od sna...
Dajte mi neku curu u postelju, i ostaću tamo danima.....ima li dobrovoljaca :lol:
Nema...tako sam i mislio :roll:
 
Ovaj tekst sam citao jos ranije....
U principu kad mi se bas bas spava mogu zaspati maltene i stojeci, ali kad ono normalno idem na spavanje uglavnom zaspim na stomaku tj u "slobodnom padu", a u toku noci se okrecem sa jednog na drugi bok... Na ledjima nema teorije da zaspim... ponekad volim da razvucem svoj krevet da bude duplo veci da se potpuno rasirim... :D
 
Dovla:
Ovaj tekst sam citao jos ranije....
U principu kad mi se bas bas spava mogu zaspati maltene i stojeci, ali kad ono normalno idem na spavanje uglavnom zaspim na stomaku tj u "slobodnom padu", a u toku noci se okrecem sa jednog na drugi bok... Na ledjima nema teorije da zaspim... ponekad volim da razvucem svoj krevet da bude duplo veci da se potpuno rasirim... :D

ni ja ne mogu na ledjima... i takodje kad mi se spava mogu da se uspavam i za stolom...
najsladje mi je da spavam u kolima ili u skoli na casu sa jaknom ispod glave, pored radijatora.ali, to je gotovo, jos 2 meseca i tol'ko....
a krevet mi je veliki kao francuski i spavam dijagonalno! :lol:
 
spavam kao mrtvac,na ledjima...nekad na stomaku..ali obicno na ledjima... zato me ne ekskurzijama bude sa "jesi ziva?" :) volim spavati duuugo...dok mi se ne zamanta u glavi od spavanja...
 
skupljena na strani, u ruci moram da drzim ivicu prekrivaca i jedna noga je gola...uvek, tako najlakse zaspim....u svakom slucaju, jednom rukom drzim prekrivac, a druga je pod jastukom
 
Ja mnogo nemirno spavam i promijenim 1000polozaja u toku noci i niko samnom ne voli da spava jer uglavnom zavrsi ispod kreveta...
A prije nego zaspem volim da se ljuljam kao mala beba,i nema drugog nacina da zaspem bez tako...
 
ma ja ne mogu da spawam...dijagnoza mi je nesanica(ali stwarno)......
spawam po sat-dwa a swaki treci,chetwrti dan se komiram po 10 sati...
i tako u krug.....
 
Iako patim od nesanice vec 3 godine,ja sam jedna od onih koja misli da je spavanje chisto gubljenje vremena(KAKO DA NE!)...uglavnom spavam na stomaku,s rukama ispod jastuka,ili na desnom boku sklupchana skroz...na ledjima-nema shanse da zaspim...u proseku dnevno spavam tek 5 sati,s pauzama od po 15 minuta...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top