Hitno!Bolovi!

Snow queen

Početnik
Poruka
9
Danas celog dana imam temperaturu 37,2 ili 37,3,pre sat vremena je pocečo da me boli bas jako kao materica i jajnici,nesto kao grcevi koji se pojacavaju pri pomeranju. Poslednji ciklus je bio 13, januara a nemam redovne mensruacije preskacu i po par meseci.Nemam nikakve simptome kao da cu dobiti ali me bas boli.Ne znam sta je to, mnogo se plassim jer samsama kod kuce moji dolaze za 2 dana. Molim neki odgovor mnogo bi mi znacio.Sta bi to moglo da bude je l' se nekom desavalo nesto slicno?
 
Hiljadu i jedna stvar. Ali najverovatnje ces da dobijes, danas je 17.02. imala si 13.01. To ti je to. Ali ako se bolovi ne smiruju (da li si probala da popijes nesto od lekova - Brufen, Baralgin...KAfetin?) i ako osetis da ti je lose slobodno zovi hitnu pomoc. Kolko imas godina?
 
Imam 21 godinu, ciklusi su mu bas neredovni poslednji pre ovog u januaru je bio 13. decembra i izazvan je primoult-norom pre toga nisam imala ciklus 11 meseci i endokrinolog je utvrdio da imam policisticne jajnike, a ginekolog je rekao da nemam. Meni su inace jako osetljive grudi pred ciklus a sad bas malo. Sad mi je bol malo prestao.Nikad nisam imala te grceve pred ciklus. Zbog cega temperatura, je l' to normalno?
 
Da ne znate mozda da li u Studentskoj poliklinici rade subotom ginekolozi posto tamo imam otvoren karton, ali me nikad nisu pregledali, pregledala me mamina prijateljica u privatnoj ordinaciji ali nije u Bg.
 
Ne rade. A je li ta temperaturica ima veze sa bolovima ili je nezavisna? Izvinjavam se ako sam dosadna malo sam se presekla danas, prvo temperatura koja mi nije bila povisena 5 godina, pa sad ovo.Inace sam imala dvadesetak menstruacija u zivotu sa jako dugim medjuintervalima pa od jednog do drugog ciklusa zaboravim simptome sta je normalno a sta ne.
 
Da, ta temperatura je povezana sa time. Svaka upala ili bol je pracen nekim povecanjem telesne temperature, e sad to moze da bude i 0.0001 C, kod tebe je malo vise. Ma nisi bwe dosadna. Mi smo tu da ti pomognemo u svako doba dana i noci. Morala bi da resis taj problem sa menstruacijama. Nadji nekog dobrog ginekologa, a ne bi bilo lose ni da odes do endokrinologa.
 
Znaci koliko sam shvatila ja najverovatnije treba da dobijem i posto u tom periodu jajnici vise rade a policisticni su onda se povisi telesna temperatura (najnovije merenje 37,00). Inace idem kod endokrinologa na KC. Davala sam krv da bi analizirali hormone, ono tri puta na 2 sata i jednom za sve biohemijske, radili su mi 2 snimka glave, davala sam mokracu i sve je ok sem sto je TSH/LH>3. Bila sam na UZ (doduse onom preko stomaka sto se piju litre vode)
i rekla mi je da je sve ok, jajnici su mi normalne velicine nesto kao 18x16, ali nisam sigurna, ili 16x14, ali ce pre biti ovo prvo,imam AVF matericu.
Da, a endokrinolog mi nije nista prepisivao kada je rekao da imam pcos vec je rekao da dodjem za 2 meseca da vidi sta ce biti posto sam u januaru dobila normalno.BTW Rekao je da je to najverovatnije od toga jer sam rqanije bila mrsava bavila se aktivno sportom a onda naglo prestala i ugojila se 7-8 kg sto nije mnogo ali je vise nego sto sam imala.
 

Back
Top