tetoviranje

ofelija

Primećen član
Poruka
636
da li neko moze da mi kaze da li moze doci do ozbiljnijih komplikacija kada se neko tetovira obicnim mastilom i iglom kao sto su npr trovanje krvi i slicno?ne mislim na podlive i otoke to je ocekivano :D
 
Da, mnoga obicna mastila su kancerogena, a neka sadrze i teske metale koji su izrazito otrovni. A ni u studiju ne znas sta ti stavljaju i koliko je sterilna igla. Zapamti hepatit B na igli se tesko ubija.
 
jolly-rodger:
E, ti si mi neki doktor :-) Igle za tetoviranje su za JEDNOKRATNU upotrebu. Posle JEDNOG koriscenja se ne sterilisu, vec se BACAJU. A hepatitis se lako ubija u autoklavu, na 3 bara i 136 stepeni... :-) Raspitajte se kod koga se tetovirate, a u medjuvremenu pogledaj...http://www.slobatattoo.com

jah, pa jolly-rodger,
iako nisi nikad voleo klasicno obrazovanje, a i smatras da si hendikepiran "suvaricom", nije lose da pokupis ma koju hirurgiju/mikrobiologiju da malko iscitas celu pricu...
za pocetak, da vidis da ambijent koji nudis nije nimalo prema elementarnim standardima prostorije u kojoj se obavlja bilo kakva medicinska intervencija - peres onu tigrastu prostirku asepsolom, ili sta?
kazes da koristis igle za jednokratnu upotrebu, pa kasnije kazes da...

"Tube i igle se sterilisu ...."

pa onda kasnije kazes da se PRE upotrebe NOVE igle sterilisu..?

a "majstor" treba da ima suvi sterilizator ILI autoklav?
razlika je ogromna, a suvi sterilizator ne kosta bog zna koliko, kad smo vec kod toga.
obaska reklama, reklama, reklama....

i, jos jedna stvar: NARAVNO da nisi video komplikacije tetovaza; to vidja medicinsko osoblje, a ne MAJSTORI iz umetnicke skole... ili desetog razreda.
 
Osim toga devojcica je pitala da li ima opasnosti ako se tetovira OBICNIM mastilom i OBICNOM iglom (pretpostavljam u samostalnoj reziji) pa onda nije ni bitno da li je eventualni studio najsterilniji na svetu. A sto se tice price o autoklavu, sterilizatoru, hepatitisu i jednokratnim iglama.....o Gospode. :roll: :roll: :roll:
 
indigo:
jah, pa jolly-rodger,
iako nisi nikad voleo klasicno obrazovanje, a i smatras da si hendikepiran "suvaricom", nije lose da pokupis ma koju hirurgiju/mikrobiologiju da malko iscitas celu pricu...
za pocetak, da vidis da ambijent koji nudis nije nimalo prema elementarnim standardima prostorije u kojoj se obavlja bilo kakva medicinska intervencija - peres onu tigrastu prostirku asepsolom, ili sta?
kazes da koristis igle za jednokratnu upotrebu, pa kasnije kazes da...

"Tube i igle se sterilisu ...."

pa onda kasnije kazes da se PRE upotrebe NOVE igle sterilisu..?

a "majstor" treba da ima suvi sterilizator ILI autoklav?
razlika je ogromna, a suvi sterilizator ne kosta bog zna koliko, kad smo vec kod toga.
obaska reklama, reklama, reklama....

i, jos jedna stvar: NARAVNO da nisi video komplikacije tetovaza; to vidja medicinsko osoblje, a ne MAJSTORI iz umetnicke skole... ili desetog razreda.


E, pa momak, procitao sam vise nego sto ti mislis, ili znas da postoji, + moj brat je anesteziolog, i SIGURNO je upucen u doticnu problematiku bolje nego ti koji si u najboljem slucaju doktor opste prakse (ako si uopste doktor).... Tetoviranjem se bavim 15 godina, i NIKADA se ni jednom mom klijentu nije desila IKAKVA komplikacija. Radio sam i po svetu, tako da, veruj mi, vise sam upucen u to.
Jesi li ti corav, ili glup? Da li doktor obavlja intervenciju u cekaonici? E, pa ona fotografija sa tigrastom "prostirkom" je u delu koji ameri zovu "show room". Taj deo radnje ne dolazi ni u kakav kontakt sa telesnim tecnostima klijenta, tako da nema potrebe za dezinfekcijom, vec normalnim nacinom odrzavanja higijene.
Pa primitivce, igle JESU za jednokratnu upotrebu, a sterilisu se PRE upotrebe, i jos jednom posle upotrebe, pa se ONDA bacaju. Sterilisu se i posle upotrebe, jer su igle posle upotrebe bio-hazardni materijal, ali ti pojmovi su izgleda tebi strani...
I opet si lud ili gluv. A-U-T-O-K-L-A-V!!! Gde sam pomenuo suvi sterilizator? Ako vec pitas, imam DVA autoklava, i jedan suvi sterilizator.
Pa sta i ako je reklama? Oooo, kako bi ti voleo da imas sta da reklamiras....
Gde sam ja ovde ili na sajtu pomenuo "tube i igle"? Ko si ti?
Ispao si glup u drustvu... Sedi, kec k'o vrata, i to za kraj godine...
 
ebenti, sujeta je cudo.... LOL.
a to sto ti je brat anesteziolog, to je nesto prelazno? :):)
mislim, to znaci da je tebe uspeo nesto, onako uz kaficu, da nauci...? lepo. lepo i dirljivo.....

vidi, momak, ti i ja nismo od iste vrste... i brat lekar ti nece pomoci da se izdignes iz blata polusveta, kao sto ni tigrasta prostirka ne spada u cekaonicu ma kakve ordinacije, ako tvoju "radnju" sa tim poredis. dosad, bogami, za ovo malko kratkog i dosadnog zivota, ne videh cekaonicu koja lici na kupleraj... no, takva ti je profesija. sta ces.
uprkos godinama, nisi naucio ono najvaznije: da znas gde spadas, da znas sta ne znas, i jos sto-sta ostalo.... kompleksi te dave malko, jel'da? :)
 
Ja mora da sam ograničen, kad ne vidim nista lepo u trajnom šaranju po telu, ajd ovi što drmaju lovu, to još i mogu da shvatim, al ovi 'klijenti' ...
smil41cb5580b43ef.gif

Zar nisu zadovoljni svojim prirodnim izgledom nego moraju da se "ulepšavaju"?
 
Pozdrav svima!

Da li zna neko da li je moguce popraviti crnu tetovazhu? Tachnije da li je ikako moguce preci drugom bojom preko ili bar taj crni deo stanjiti? Ili mora na uklanjanje laserom?

Hvala
 

Back
Top