Neznam pod sta da svrstam...

jedan123

Početnik
Poruka
4
Pozdrav..
Evo prvo da kazem da nisam znao pod koju oblast da stavim, da li ginekologija ili urologija jer ima veze sa obe stvari pomalo.Prvo zasto postavljam ovo pitanje jeste sto ni ja nisam u potpunosti obavesten pa neznam pod kojim imenom da trazim (mozda ima u lepljivim temama) pa sam mislio da ce neko strucno lice moci da mi razjasni i objasni situaciju. Imam 19 god, moja devojka 18.U odnose smo stupili pre godinu i po dana..Isla je na redovne kontrole kod ginekologa itd. Prilikom zadnje kontrole dobila je rezultate na kojima je pisalo da su joj neke celije prosirene.. Problem je sto ja neznam sta to znaci.. a i ona mi je slabije uspela da objasni..Ona ne zivi u Srbiji, vec u stranoj zemlji pa je zato i malo teza komunikacija sto se tice toga.. Ne mogu videti ni ja sam analize, a prevedeno na nas jezik znaci da su celije prosirene.. E sad ginekolog je valjda rekao da se to prenosi od muskarca..A njena majka je rekla da je i prilikom ne cistoce.Perem se i vis enego redovno (minimum dva puta dnevno) :oops: pa taj razlog i donekle iskljucujem.Jos je rekla da to ne moze da se leci vec se samo povuce posle nekog vremena ili mora da se operise nesto na materici ili tako nesto..Stvarno nisam siguran..Ona njenog ginekologa ne moze posetiti u skorije vreme jer se vraca u Srbiju,pa me interesuje da li mogu dobiti neke informacije pre nego sto s eona informise..tj da li iko od vas zna sta ovo moze znaciti.. Inace prvi sam joj seksualni partner kao i ona meni ( i jedini)..Drugo pitanje..Kod koga bi ja trebao ici da se ispitam..Kod urologa ili dermatologa? jer jedni pricaju jedno,a drugi drugo. Izvinite ako sam malo smorio, ili ako sam bio ne jasan, ali pokusao sam biti sto jasniji sa ovim informacijama sto znam.Ovo me inace ubi u pojam, zato sam i posatavio pitanje ovde da bih mogao mozda dobiti bilo koju korisnu informaciju u vezi ovoga. Pozdrav i hvala unapred!
 
Toliko je malo podataka da se apsolutno ne moze reci o cemu se zapravo radi: drugim recima - pojma nemam o cemu pricas niti o cemu ona prica. U kojoj je zemlji i o kom stranom jeziku se radi? Valjda i tamo doktori pisu dijagnoze na latinskom, zaboga?! Prosirene celije ne znace nista. Kad dodje u Srbiju neka ode kod ginekologa privatno i neka se ispita, u medjuvremenu ti mozesd a se javis urologu, takodje mozes da odes na Institut za mikrobiologiju i da uradis briseve na hlamidiju, ureoplazmu, mikoplazmu itd (vidi lepljivu iz ginekologije pa nadji sta se sve radi od briseva - isto se rade ti brisevi i kod muskaraca).
Kad budes znao nesto vise javi pa mozda i naslutimo o cemu se radi.
A sledeci put pamet u glavu pa koristite KONDOM (decija posla!)
 
Dobila je pismo(naravno od ginekologa-posle rezultata iz labaratorije) u kome je napisano jednom recenicom..Vase celije su se prosirile..treba da ide na kontrolu za 6 nedelja.Majka joj je rekla da navodno ako se posle 3 kontrole one ne vrate u nromalu morace nesto da operise na materici..A inace dijagnoze na latinskom nema, i kaze da to ne moze da se leci, vec se vrati samo od sebe ili ako se ne vrati operise se nesto na materici..Totalna dilema.. bar meni.. :shock: neznam za vas??
P.S. Jel se brisevi vade i kod urologa? I kako se to vadi posto nikad nisam vadio bris iz polnog organa.. :oops: :-)
 
Brisevi se uzimaju u mikrobioloskoj laboratoriji,recimo na medicinskom fakultetu, to je jedna od laboratorija u cije rezultate nikad ne sumnjam.
Bris se uzima specijalnom veoma tankim stapicem (slično kao za uzimanje bilo kog brisa sem što je mnogo tanji) kroz mokracnu cev muškaraca. Postupak je neprijatan ali nije bolan i traje par sekundi.
I dalje mi nista ne znaci to prosirile se celije.
Jedino sto mozes to je da ti izdiktira bas kako sve to glasi...mozda nesto shvatimo,ovako ama bas nista ne znaci, sta se prosirilo,gde se prosirilo...
 
U svetu mnogi doktori ne daju dijagnoze vec samo uputstva. Dijagnoze se dobijaju samo na zahtev pacijenta. A kad dodje u srbiju, neka ode do ginekologa. Verovatno treba da se uradi papanikolau. Ja mislim da je u pitanju neka displazija na cervixu ili cak u krajnjem slucaju kondilomi. Nego bolje da ne nagadjamo. A pustite vi njenu majku, ona nije lekar i bolje da ne daje lecenja i dijagnoze.
 
Njena majka je glavna medicinska sestra..i valjda se videla sa tim ginekologom jer taj covek radi jednom u nedelji u toj bolnici.. Recenica je glasila vase celije su se prosrilile, kontrola za 6 nedelja..ali verujem da opet nista ne znaci ovo.. Ja mislim da su to neke celije na materici ili tako nesto.. Zivim u manjem gradu tako da nema medicinskog fakulteta..Ja cu opet pitati kad budem otisao po uput u ponedeljak kod doktora opste prakse...Pa da vidim za sta ce mi dati.. U svakom slucaju hvala, iako nisam bio jasan sto se tice pitanja,tako da se nisam mogao ni nadati nekom extra odgovoru. Poz!
 
logichna:
Mislim da se ovde radi o eventualnoj displaziji celija ,koja je nadjena prilikom Papanicolau testa,sto moze da znachi prisustvo izmenjenih celija,to moze biti usled infekcije ili nekih promena koje zahtevaju operativno lechenje.
Ok..A to znaci??? Mislim posledice..neki malo laksi naziv..(ovo je previse strucno.. :) ) .. I usled cega moze doci do toga? Poz..i hvala
 
Celije su izmenile svoju normalnu gradju, kao sto rece logichna, uzroci mogu biti razliciti...opet zalazimo u domen necega sto se ne moze objasniti kad ne znamo o cemu se zapravo radi.
Brisevi tipa hlamidije, mikoplazme i ureaplazme ne pokriva zdravstveno, placaju se(sama tehnika zasejavanja zahteva posebne uslove,nisam sigurna da li u svom mestu imas mikrobiolosku laboratoriju koja ispunjava potrebne zahteve...odakle si?Ako si iz manjeg mesta moraces da odes do nekog veceg grada)Mikoloski i bakterioloski bris moze ici na uput.
 

Back
Top