gojaznost

T

ted

Gost
Nekada su bile tip-top gradjene,perfektno igledale,svima skretale paznju,pune para,ali sada su se (nakon puberteta ugojile) i to u godinama(16-19) kada bih trebalo da pocnu sa aktivnije vode ljubav i da pronacu za njih odgovarajucu osobu?Ne verujem da one(ne vode racuna o svom igledu) zele da budu debele ili elegantno popunjenje nego me zabrinjava njihova malodusnost prema tome<u smislu ako me zaista voli volece i ovakvu kakva sam sada!kako vi gledate na to!
Napomena:Govorimo o osobama koje su nedavno ili tek treba da stupe u intenzivnije sexualne odnose
 
ted:
Nekada su bile tip-top gradjene,perfektno igledale,svima skretale paznju,pune para,ali sada su se (nakon puberteta ugojile) i to u godinama(16-19) kada bih trebalo da pocnu sa aktivnije vode ljubav i da pronacu za njih odgovarajucu osobu?Ne verujem da one(ne vode racuna o svom igledu) zele da budu debele ili elegantno popunjenje nego me zabrinjava njihova malodusnost prema tome<u smislu ako me zaista voli volece i ovakvu kakva sam sada!kako vi gledate na to!
Napomena:Govorimo o osobama koje su nedavno ili tek treba da stupe u intenzivnije sexualne odnose

Upravo grickam batak i razmisljam o tvojoj temi :))) Odgovor je vrlo jednostavan a on je sledeci:
Neko voli buce neko mrsavice , za svakog ponesto :)
Ako vam je seksualni zivot ugrozen ucenama vezanim za kilograme , bezite glavom bez obzira.To je samo jedan dokaza da ljubav pocinje da se gasi a izgovori tog tipa su samo pocetak.Isto vazi i za pocetak veze.Sve zavisi da li si sa osobom koja te voli i koju ti volis, tu nema razmisljanja ...volis je takvu kakva jeste.kad pocne prica :
'Znas draga kad bi malo oslabila ja bih te opet zeleo kao pre" spada u klasicne izgovore izgustirane veze.
Dakle Glavu gore I samo Veselo , ko vas ne voli takvi kavi ste , neka juri manekene i manekenke ....Vredi se menjati , ali samo pozitivno...Ucene su negativne i tu od ljubavi nema ni govora.
 
Ma daj!
Kilogrami nisu važni . Važni su duša , ljubav i još ponešto ...
Za početak veze možda su kg i bitni , ali dok šacujemo to i nije veza ...
 
Lord of Chaos:
Ne znam, za mene su suvisni kilogrami znak da cura ne drzi do sebe....OK, ne treba biti rob izgleda, ali isto tako ne treba biti nemaran....
Slazeem se da treba voditi racuna o sebi ali treba znati da cemo jednog dana biti sve manje i manje lepi jer cemo ostariti(sta ce nas onda drzati zajedno ?)
Najvaznije je sta covek nosi u sebi i da li ume to da pokaze drugimai da podeli sa njima .Ako ne ume onda je njegovo postojanje naovom svetu osudjeno na prikrivanje i sakrivanje , svega i svacega i niko nece imati priliku da mu zaviri u dusu, ato znaci da ostaje sam , ali skroooz.

Pozdrav Lorde
 
Lord of Chaos:
Ne znam, za mene su suvisni kilogrami znak da cura ne drzi do sebe....OK, ne treba biti rob izgleda, ali isto tako ne treba biti nemaran....
Bas si glup.Visak kilograma znaci da cura zna da uziva u zivotu. Ako sa izgladnjuje i lici na dehidriranu kokosku da li drzi do sebe?
 
nije mnogo bitno da li je neko debeo ili ne vec na koji nacin nosi svoje suvisne kilograme !!!!!
Nasa teorija o tome bazira se da li taj koji kritikuje neciji spoljasnji izgled ima pravo na to ili je on ona neki neka sasusena biljcica.Devojke koje su buce mogu mnogo vise da pruze jer zbog svog "viska" moraju dosta da se potrude oko svog humora ponasanja sharma pa i svega ostalog sto cini klasican flert.Naravno da je bolje ako devojka nema suvisnih kilograma ali i ako ih ima to nije nista strasno. :D
 
Nemam nista protiv debeljuca, ali mislim da bi osobe koje su sklone gojenju, mogle malo da pripaze, jer pored lepog izgleda,vazno je i zdravlje. A sto se tice vodjenja ljubavi, pa to je relativna stvar, neki ljudi(mislim da je to u muslimanskim zemljama bitno) smatraju da zena treba da bude debeljjuskasta da bi popunila krevet.
 
Ha, ha, ha!
Ma da, što deblja, to više vredi i kao žena ikao komunista....
A može i da znači da su joj roditelji bogati pa imaju puno da joj daju da ručka....nije ni to loša prilika...
 
Ne cenim debele ljude, jer gojaznost smatram nedostatkom samokontrole (ukoliko nije bolest u pitanju). Treba uzivati u zivotu, ali u granicama normale...
 
dadap:
Ne cenim debele ljude, jer gojaznost smatram nedostatkom samokontrole (ukoliko nije bolest u pitanju). Treba uzivati u zivotu, ali u granicama normale...
gojaznost i celuli su nesto sto ide uz 21. vek.
gojaznost nije stvar samokontrole vec metabolizma tj. ne moze svako da ima ubrzan metabolizam, nekoga i casa vode goji.
 
mala_crna:
dadap:
Ne cenim debele ljude, jer gojaznost smatram nedostatkom samokontrole (ukoliko nije bolest u pitanju). Treba uzivati u zivotu, ali u granicama normale...
gojaznost i celuli su nesto sto ide uz 21. vek.
gojaznost nije stvar samokontrole vec metabolizma tj. ne moze svako da ima ubrzan metabolizam, nekoga i casa vode goji.
Ne slazem se. Svako ko brine o sebi cak iako ima usporen metabolizam, mora ad nadje idealnu ishranu za sebe. A budimo realni. Ljudi se debljaju zbog prejedanja, nezdrave i brze hrane, a ne od case vode...
Jedemo iz navike, a ne iz fizicke potrebe za hranom.
 
Svi imaju razlicit metabolizam...Ja sam termit,stalno nesto zvacem,jedem nocu...Cini mi se da i moja pantljicara ima pantljicaru :lol: ,a ne gojim se (cak i ako se ugojim,brzo smrsam i to bez dijeta)...Po nekoj mojoj proceni,vecinu muskaraca privlace punije devojke...
 
dadap:
mala_crna:
dadap:
Ne cenim debele ljude, jer gojaznost smatram nedostatkom samokontrole (ukoliko nije bolest u pitanju). Treba uzivati u zivotu, ali u granicama normale...
gojaznost i celuli su nesto sto ide uz 21. vek.
gojaznost nije stvar samokontrole vec metabolizma tj. ne moze svako da ima ubrzan metabolizam, nekoga i casa vode goji.
Ne slazem se. Svako ko brine o sebi cak iako ima usporen metabolizam, mora ad nadje idealnu ishranu za sebe. A budimo realni. Ljudi se debljaju zbog prejedanja, nezdrave i brze hrane, a ne od case vode...
Jedemo iz navike, a ne iz fizicke potrebe za hranom.

Izvini, dada, ti si veoma simpaticna i draga osoba. Bar sam takav utisak stekao u tvojim prethodnim postovima. Ali, ovaj je malo preostar i previse subjektivan. Naravno da je tesko da neko govori o gojaznosti, kad je ceo zivot fit i nikad nije imao problema s time. Ali, taj neko cesto sebi daje za pravo da to uradi, zato sto misli da zna. A, u stvari ne zna i nema iskustva s time.

To sto si napisala je cista predrasuda. Dobro, desava se da ljudi ne brinu o svom izgledu. Ali, gojaznost ne nastaje kao posledica toga. Gojaznost je cesto posledice jednog dugog stresnog perioda u zivotu. A, kad se zavrsi ovakav period, to ti izgleda kao da se budis iz zimskog sna sa 20kg viska. I sta ti sad mozes tu da uradis?

Tvoj odgovor bi mozda bio: mozes da vezbas, mozes da ides na dijetu...

U vezi prvog: neko ko se nije bavio fizickom aktivnoscu dugo vreme, verovatno je u losoj fizickoj kondiciji i ne podnosi veci napor. To znaci da je potrebno MNOGO vremena dok dodje do onog trenutka kad mu ovakve aktivnosti donose zadovoljstvo. Osim toga, nece se ta osoba istopiti od toga. Za mesec dana, rezultati su jedva vidljivi. I na taj nacin se retko skida mnogo kila. Obicno je najveci rezultat sto se pojedini delovi tela pomalo zategnu. Ali, to niko ne primecuje, jer jos uvek imas visak. Znaci toliko si se mucio da bi ti jos uvek neko govorio da si debeo.

Sto se tice dijete: dijete imaju ograniceno delovanje. Imas nekoliko vrsta dijeta:

Extra-brze dijete - koje skidaju kilu-dve, zasnivaju se na izgladnjivanju i uglavnom je koriste mrsavice koje misle da nisu dovoljno mrsave.

brze dijete - one se zasnivaju na reduciranoj ishrani, i to u granicama koje nisu normalne za organizam... Ili u se zasnivaju na izbacivanju namirnica sa ovim ili onim (mastima ili ugljenim hidratima najcesce) sastojcima. One ponekad, uz velika odricanja, mogu imati dejstvo. Ali, osobe koje su podlozne visokom nivou stresa, nisu spremne na ovo nezdravo odricanje... Osim toga njihovo dejstvo je ograniceno. Cesto se javlja Yo-yo efekat. Kile se vracaju mnogo brze, nego sto su skinute. Ovakve dijete su nezdrave. Napr: Dr. Atkins (cija je dijeta jedna od najpopularnijih na svetu) je umro sa 140 kg i ko zna koliko miliona dolara u dzepu.

I sama ta opsesija mrsavosti je samo proizvod reklamne i modne industrije. Reklamama je i cilj da kod vas stvore zelju da kupite proizvod. Veoma cesto se upravo nude proizvodi za mrsavljenje, koji nicemu ne sluze. Od tebe zahtevaju da nista ne jedes. Ti to mozes i bez njih. Ja sam isao na mnogo uspesnije dijete (po rezultatima) bez ikakvih proizvoda. Jednom sam probao nesto i skoro sam zeznuo metabolizam. To su otrovi i ja ne preporucujem nikakva sredstva za mrsavljenje. Pogotovo ako ne znate sastav. Manite te pilule i slicno, najbolje je, ako bas morate, da koristite, napr: cajeve ili slicno. Ne verujem da i oni mogu biti otrovani...

Spore dijete - one su tzv. normalne ili prirodne dijete. Ovakve dijete preporucuju nutricionisti. Zasniva se na dosta reducioniranoj ishrani sa stavkama koje smes i ne smes da jedes. Mrsavi se izuzetno sporo: napr 5kg za mesec dana. Najgore sa ovim je sto nemas povratne informacije. Tebi se ne ocitava na vagi da ti mrsavis. Ti moras da cekas mesec dana da vidis rezultate, a jedes dosta umanjeno. Ove dijete su najzdravije i najprirodnije, ali i najsporije... Isto ih je tesko drzati u stresnim periodima.

Dakle, dragi mrsavci i mrsavice, onog dana kada budete imali ovakvih problema (za jedno 20 godina - kad vas pojede nervoza zbog raznoraznih situacija koje ce vladati na Balkanu ili na vasem poslu), onda se javite sa vasim mudrovanjima i onim: "tako treba."

Glupost je da neko prica o necemu o cemu nema nikakvo iskustvo. To je totalno prazna prica i totalno subjektivna projekcija realnosti...
 
Imam iskustva i te kako. Protivnik sam dijeta, apsolutni, ali i ja se borim sa kilogramima bas zato sto sam sportista.
Ja sam samo misljenja da je nezdravo i nepotrebno jesti recimo u 2-3 ujutru kad se vracamo iz grada ili pojesti 200g cokolade. A ogradila sam se prilikom svoje izjave u vezi ljudi koji imaju neki hormonski poremecaj ili neki drugi zdravstveni problem. Ja sam se recimo u pubertetu za kratko vreme ugojila 10kg, ali sam JELA. Nisam se ugojila od vazduha i vode, vec od keksa, mleka i tone secera u tome. Ali nisam drzala nikakve dijete, nikada. Samo vodim racuna sta i kada jedem, a jedem sve u granicama normale i nisam uskracena za bilo sta.
Balansirana ishrana ne moze dovesti do gojaznosti. Idimo cistom logikom. Ako je nekom potrebno 2400kCal dnevno, a on ili ona unese 3000kCal sasvim je normalno da ce nepotrebnih i nepotrosenih 600kCal zalepiti, A da je uneseno koliko je potrebno sve bi bilo OK. Nije potrebno da se bavi sportom.
Izucavala sam temu ishrane, jer je to meni potrebno. I pored sporta kojim se bavim i ja sam sklona gojenju, ako preterujem sa hranom ili ne treniram.
Znaci samo sam misljenja, kao i vecina nutricionista i lekara da ekvivalencija izmedju unosa i portosnje ne moze dovesti do pojave gojaznosti i sa te strane sam pricala o samo kontroli.Imam jos argumenata,ali da ne bih vise davila ljude ovde necu ih sada pisati.
Necu nikoga da osudjujem, samo budimo realni...
 
Ma pilule su zakon... kako se zvase one americke sto idu u dve bocice pa prvog meseca pijes jednu, pa napravis pauzu od mesec dana, pa treceg meseca pijes drugu bocicu... 100% funkcionalno... Prva ti 'instalira' pantljicaru, a onda sa njom zivis mesec i kusur, a onda treceg meseca ubijas pantljicaru pilulama iz druge bocice... Efekti zagarantovani ;)

Pored stresa, mnogo drugih faktora utice na gojaznost... naprimer nedovoljna fizicka aktivnost, tako rasprostranjena po velikim gradovima... Naravno, i genetika igra veliku ulogu...

Ne verujem da restriktivna ishrana (po principu smem toliko i toliko kCal dnevno, pa onda racuna svaki zalogaj koji pojede) moze tu biti mnogo od pomoci, jer to je mnogo vece opterecenje, pa samim tim i veca nervoza (stalno ti je u glavi sta smes a sta ne), i samim tim dobijes prvi od uzrocnika gojaznosti...

Stavise, dadap je navela neko pravilo o balansiranoj ishrani... Kaze ako je nekom potrebno 2400 kCal... A odakle mozes sa sigurnoscu odrediti koliko je kome potrebno... niko nije isti, i one tabele sa proracunima su vise nesto globalno nego sto se moze primeniti na pojedinca... Jer u tom slucaju, obzirom da sam programer i da se jako malo bavim fizickom aktivnoscu, meni bi trebalo max 2200 kCal dnevno (tako kazu ti grafikoni)... Ja sam jedno vreme racunao, i prosecno devno unesem vise od 4000 kCal... Dakle, skoro duplo vise nego sto mi je potrebno... A uopste se ne gojim, stavise, fali mi koje kilce... Tako je vec godinama, a odavno sam izasao iz puberteta...

Zaista, dijeta bazirana na kalorijskim vrednostima je toliko individualna da ne moze da bude ni 50% primenjiva pri mrsavljenju...

Inace, zar niste znali da se moze mrsatviti od vocnog sladoleda zaledjenog na -6°C? Vasem telu je vise energije potrebno da zagreje taj sladoled do telesne temperature, nego sto se kalorija unese sladoledom... Racunato negde oko -50 kCal ;)

Nego da se vratimo na temu a ostavimo mrsavljenje nutricionistima... Zasto bi nekome smetalo ako mu je draga ili dragi malo puniji? Slazem se sa konstantacijom da je to cesto nemar o svom izgledu, lenjost da se bave fizickim aktivnostima itd. itd., ali valjda znate u kakvu ste se osobu zaljubili... Pa nacin pogleda na svet se zasigurno nije preterano izmenio istoj, pa ste unapred mogli to da ocekujete... Ako vam ne odgovara, onda i niste jedno za drugo...
 
dadap:
Ja sam samo misljenja da je nezdravo i nepotrebno jesti recimo u 2-3 ujutru kad se vracamo iz grada ili pojesti 200g cokolade.

Dobro, ali sta s onima koji su dobili kile od nagomilanog stresa. Napr: Klinac u familiji u kojoj se matorci stalno svadjaju i niko ne obraca paznju na njega, nabaci 20kg... I tako to traje do njegove 19 godine. Situacija se smiri i on pocne da gleda u sebe. Mislis da bi pridrzavanje tih pravila njemu ista znacilo? On ako te ne bi radio, ostao bi i dalje 20kg tezi nego "sto bi trebalo". Stavise svaki put kad bi pokusao i ne bi uspeo, razocarao bi se i bezao upravo u klopu kao lek.

A, sto se tice teme. Zavisi sta smatrate debelim. Ponekad ljudi buckama zovu i devojke malo krupnije gradje ili devojke sa izrazenijim oblinama. A, mnoge stvari (tih 5 do 10 kg viska) se mogu zategnuti vezbanjem i pretvoriti u misice... Pravi problem je 20, 30 ili 40 kg viska...
 
. Gojaznost je cesto posledice jednog dugog stresnog perioda u zivotu. A, kad se zavrsi ovakav period, to ti izgleda kao da se budis iz zimskog sna sa 20kg viska. I sta ti sad mozes tu da uradis?


Opravdanja i samo opracdanja.
Zasto 99%ljudi za vreme stresnog perioda mora da se posveti hrani.Zasto ja u najstresnijim momentima stavim ruksag na ledja i odem do obliznje planine.Ili sednem na biciklu i toliko vozim dok neistram i poslednji atom negativne energije iz sebe.Zao mi je ali to su opravdanja.Lakse jeste pojesti kilo cokolade i gledati Spanske serije nego u toku cetri sata preci petnest km biciklom.Ali nije i pametnije.
 
apotekarka:
Štite se i pokrivaju kao albanski lobi....
Opravdavanje slabosti, zaštita lenjosti...

Ja sam do kraja osnovne bio krmak(iako sam vec bio aktivan u sportu)...sebi necu da dozvolim bojler nikad...da me neshto kochi na meni...nikako...brzina je vazna za uspeh u zivotu, a ne kuknjava...
Potpuno se slazem za busturom i apotekarkom...
Da pojedem toliko toga pa da ne uzivam u klopi 2 nedelje...ne moze...uzivati svaki dan al` sa merom...i oblikovati se...
Slabost dolazi iz glave, a pokazuje se na telu...paz da ne cenim takog choveka...dovoljno je shto sam iskusio na svojoj kozi...al` vezba krepi duh..."padavichari" valjda izumiru...fit chovek treba da je uzor...poz. 8)
 
iggymag:
apotekarka:
Štite se i pokrivaju kao albanski lobi....
Opravdavanje slabosti, zaštita lenjosti...

Ja sam do kraja osnovne bio krmak(iako sam vec bio aktivan u sportu)...sebi necu da dozvolim bojler nikad...da me neshto kochi na meni...nikako...brzina je vazna za uspeh u zivotu, a ne kuknjava...
Potpuno se slazem za busturom i apotekarkom...
Da pojedem toliko toga pa da ne uzivam u klopi 2 nedelje...ne moze...uzivati svaki dan al` sa merom...i oblikovati se...
Slabost dolazi iz glave, a pokazuje se na telu...paz da ne cenim takog choveka...dovoljno je shto sam iskusio na svojoj kozi...al` vezba krepi duh..."padavichari" valjda izumiru...fit chovek treba da je uzor...poz. 8)
Dobro je vec sam mislila da ce da me lincuju zbog izjave da su debeli ljudi takvi zbog nedostatka samokontrole. Izgleda cu ipak preziveti...
 

Back
Top