Pitanja ili nedoumice vezane za astrologiju

Ako je Saturn blizu tačke ascendenta, onda se računa kao da je u 1. polju. Tako da tu treba voditi računa.

Moj je u 12. kući udaljen od Ascedenta 10 stepeni. Kako da gledam na to?

Da li da Plutona posmatram kao suvladara Ascedenta Ovna?

Inače, pročitao sam da se kod Plutona ne treba prevelika pažnja obraćati na znak u kojem je, jer je vrlo spora planeta. Na šta onda da obratim pažnju, na kuću u kojoj je i na znak na vrhu kuće? Moj je u 8. kući, a na vrhu osme je Strelac.
 
mars u vagi je odmeren, šarmantan, nimalo agresivan...u lošem aspektu sa suncem može da ukaže na nedovoljnu istrajnost, lenjost... višak energije koja se ne kanališe na pravi način.
u simbolici kuće čiji je sunce vladar.
slično je sa merkurom, uglavnom bespotrebni rizici, način izražavanja je često problem, naprasitost... retko ti je bitno jesi li u pravu.
 
Mala nadopuna, jeste u Vagi, ali u šestoj kući.
Ne bih se složio sa gornjim opisom. Lenj sam samo za nešto što traži veliku preciznost jer nemam živce za to i za učenje (možda zbog spaljenog Merkura). Za provode , izlaske i novo nikad. Ako nešto želim, onda to i ostvarim, nikada ne odustajem od cilja. Čak šta više, odustajanje bi meni samom teško palo, jer bi to razumeo kao poraz, vrlo lično. Često sebi znam zdravstveno naštetiti zbog ciljeva. Način izražavanja jeste problem, to se slažem, ali i način razumevanja. Bitno mi je da sam u pravu, zapravo, uvek mislim da sam u pravu, i ne popuštam. Često mi prigovaraju za tvrdoglavost. Iskreno, da ne pomislite nešto loše, ali mislim da sam mnogo pametniji od ljudi sa kojima se družim.
 
Poslednja izmena:
Koliko pažnje obraćate na ekvatorijalni ascendent/istočnu tačku? Navodno ga neki uzimaju kao prvi ascendent, oni koji rade po sistemu meridijana. Neki tu tačku ne uzimaju toliko ozbiljno već kao pomoćni ascendent, jer može da da potpuniju sliku. Uz to se može uzeti i antivertex kao pomoćnik.

Evo nešto o tome na linku ispod:

http://www.profesionalnaastrologija.com/clanak.php?id=1302#.WmJScXanEdU
 
Egzaktna konjukcija natalnog marsa i solarnog urana? Mars u 5 polju, uran u 7.

ako nisi u braku moguće je ozakonjenje veze, uglavnom papirologija i partnerski odnosi... ako jesi u braku vrv se pojavljuje još jedna osoba... sama konjukcija donosi neki neprijatan događaj.
ne znam kojom ti kućom mars vlada, vrh 5/7 u kom je znaku... niti ti znam natal da bi se zaokružila neka priča. sam aspekt ne znači ništa.
izbegavajte ovakva pitanja bez karte.
 
20180212_115426.jpg


Koja je razlika među nama? My friend and I :)
 

Back
Top