Pitanja ili nedoumice vezane za astrologiju

To manji deo astrologa ima teoriju za Vagu, zbog Terazija. Vecina zastupa ovo da je Skorpija. Vaga mi nije nikako, jer bi bio lepsi, vise mi se uklapa u Skorpiju.
A ni Bec nije Vaga, to sam se sokirala :D
Sa svim nasim horoskopima i zemlje i gradova je uvek skakljivo, jer nam se stalno nesto menja ustav.


Evo za Bec karte.
GxlH9hE.png
 
Meni inace karta Istanbula bas zanimljiva, ali ne danasnjeg nego iz 330-e :D pa na ovamo.
Taj grad mi je onako fascinantan (opet ne danasnji), nego bas je mesto najmocnije na svetu geografski.

Evo karte, bas se sve vidi, bogatstvo i sirenje preko mora :D. Vladar Asc u konjukciji sa egzaltiranim Jupiterom na vrhu neba. Merkur i Mars u Blizancima, trgovina sljaka za sve pare :D
IVwZlCp.png
 
Beograd je u simbolu Skorpije, uzi centar u funkciji Skorpije (blize reci), a vladavina je, takodje, Skorpija.

Neki delovi grada su u drugim simbolima, recimo Vozdovac je potpuno u simbolu Jarca. Zvezdara u simbolu Vodolije. Novi Beograd u simbolu Bika/Blizanaca itd.

Neka ta astroloska logika polazi od cinjenice da je Beograd kao grad rusen 40ak puta kroz istoriju i ponovo izgradjen.
 
To manji deo astrologa ima teoriju za Vagu, zbog Terazija. Vecina zastupa ovo da je Skorpija. Vaga mi nije nikako, jer bi bio lepsi, vise mi se uklapa u Skorpiju.
A ni Bec nije Vaga, to sam se sokirala :D
Sa svim nasim horoskopima i zemlje i gradova je uvek skakljivo, jer nam se stalno nesto menja ustav.


Evo za Bec karte.
GxlH9hE.png
Занимљива је седма кућа (кућа јавних непријатеља).

Дрчан, непријатељски наступ према странцима/ауслендерима (Марс у Лаву).
Марс квадрат Уран - нетрпељивост према комунистима, Марс квадрат Нептун - нетрпељивост према алкохоличарима, Марс квадрат Меркур - нетрпељивост према људима других говорних подручја, диспозитор Марса, Сунце смештено у деветој кући (одбој према људима који долазе из иностранства, са даљине).
 
Nema potrebe da sad nesto svodimo na licni nivo, samo astrologija
Vladavina, funkcija, simbol itd. uopste nisu definicije koje postoje u astrologiji...i to je tako.

Samo astrologije držeći se, potpuno mi je razumljiva terminologija koju je upotrebio apropo odrednica koje su se odnosile na Beograd i gde se ne mogu složiti da astrologija ne poznaje vladarstvo,simbol(iku) ili pak funkciju ( za koju bi možda bolje trebalo upotrebiti reč - pokazatelj ili sl. ) no se on samo nevešto izrazio izjavivši : ''Beograd je u simbolu Skorpije, uzi centar u funkciji Skorpije (blize reci), a vladavina je, takodje, Skorpija.'' Možda bi bolje, tj.preciznije zvučalo ako bi se reklo da Beograd nosi simboliku Škorpije, te je u funkciji simbolike tu i blizina reke a vladavina bi se dala podrediti Plutonu ( za šta i kroz istoriju imamo potvrdu,da ne dužim nečim što je opšte poznato)..
Digresije radi, na onaj deo u kom sam komentarom nešto svela na lični nivo, ja na to ne gledam kao uzurpiranje diskusije ili pak neku ličnu uvredu korisniku koji je iza naloga , pa ma kog bio, već na konstruktivnu RAZMENU koja uz pohvalu , mora sadžati i kritiku. Apsolutno isto očekujem i prema sebi od drugih.
 
Možda bi bolje, tj.preciznije zvučalo ako bi se reklo da Beograd nosi simboliku Škorpije, te je u funkciji simbolike tu i blizina reke a vladavina bi se dala podrediti Plutonu ( za šta i kroz istoriju imamo potvrdu,da ne dužim nečim što je opšte poznato)..

Zapravo, ne. Simbolika Skorpije se odnosi na licni dozivljaj koji svaki od astrologa moze da oseti pri prvoj pomisli. Prva stvar koja je nekome asocijacija se naglasava Simbolikom i pod tim se odnosi na Grad kao takav na Dve Reke.
Simbolika dveju reka je izuzetno prominentna. Naravno, to je tek blaga osnova bez validnosti karte. Simbolika se mora potvrditi daljom analizom.

Funkcija je potvrdjena razmatranjem i dubokim izucavanjem konkretnih slucajeva mnogih simbola koje astrolog moze tokom svog vremena i studija da izanalizira, sto iz znatizelje, sto iz dosade. Funkcija delova Beograda je svakako u opticaju s obzirom da grad, kao takav, ima svoje opstine kao i krajeve i svaki od njih nosi drugaciju Simboliku, odnosno Funkciju.
A Vladavina je konacni pecat na celoukupnu sliku kada se sve sabere i oduzme sto sa istorijskog, sto sa simbolickog (licnog), sto sa ustavnog (konkretnog) nalaza.

I jedino takav pristup moze da doprinese detaljnoj analizi i smislu jednog grada kakav je Beograd, recimo.

Ako bi gledali iskljucivo ime grada Beograda, imamo Mesec u Jarcu. Ali to nije funkcija niti Vladavina koja se pokazuje u Beogradu, vec iskljucivo Simbolika imena koja u nekoj vrsti analize, po potrebi moze dati odredjeno resenje, tj. pomoci astrologu da pronadje potvrdu ili usaglasavanje sa nekom od astroloskih polemika sutrasnjice.

potpuno mi je razumljiva terminologija

A ti se bavis astrologijom dugo, je l? :think:
 
Ono što mene zanima, ok svaki natal se razlikuje. Ali šta je u natalu ''zaduženo'' za naš subjektivan osećaj realnosti, pošto je jasno da svi ovaj život vidimo istim ali opet značajno različitim pogledom i kako objašnjavte evoluciju istog. Odgovore tipa Sunce, ne uvažavam. :D
Mesec

- - - - - - - - - -

I kako astrologija opisuje neke psihološke fenomene koji utiču na sve ljude? Tipa, svaka nova mlađa generacija je gora od prethodne, pa da je tako nakon nekoliko generacija svet bi nestao, a opet većina tako razmišlja i krug se nastavlja iznova i iznova...
Transcendenti opisuju generacijske razlike.
 
Zdravo svima, postavila bih jedno pitanje za tranzit saturna, Mc mi je u jarcu i trenutno saturn tranzitira 10om kućom i pravi konjukciju sa Mc i kvadrira mars iz 6. Kuće, takodje imam i tranzit pluton sekstil saturn ( i pluton tranzitira 10-om kućom) Natalno je pluton u 7-oj a saturn u 12-oj. Da li ću uz te tranzite prvenstveno saturn konjukcija Mc dobiti posao?
 
Pozdrav i tebi, kao prvo ukoliko je tranzitni Saturn trenutno u kvadratu sa natalnim Marsom to znači da je upitno koliko Mars ima natalno veze sa 6. kućom budući da su 6. i 10. kuća prirodno trigonske. Drugo, predikcije se ne daju isključivo na osnovu tranzita, a i kada se tranziti uzimaju u razmatranje potrebno je mnogo više podataka od toga kojom kućom tranzitna planeta trenutno prolazi i s kojim natalnim planetama gradi aspekte. Potrebno je mnogo detaljnije analizirati natalne postavke i na osnovu njih a i iskustveno zaključivati koji tranziti bi mogli biti od značaja i kako će se tačno manifestovati.
 
Zdravo svima, postavila bih jedno pitanje za tranzit saturna, Mc mi je u jarcu i trenutno saturn tranzitira 10om kućom i pravi konjukciju sa Mc i kvadrira mars iz 6. Kuće, takodje imam i tranzit pluton sekstil saturn ( i pluton tranzitira 10-om kućom) Natalno je pluton u 7-oj a saturn u 12-oj. Da li ću uz te tranzite prvenstveno saturn konjukcija Mc dobiti posao?

Iako je potreban solar da bi se nesto moglo videti, mozda ti ovakav odgovor bude dovoljan...

Sa tranzitom Saturna kroz MC normalno je da te zanima kako dalje napredovati u zivotu, a pogotovo sa Marsom u 6oj kuci.

Ukoliko se nesto malo razumes u astrologiju ili dovoljno citas da znas da se to odnosi na to, onda ti mogu reci da posao zavisi od toga kako ce se postaviti kockice po pitanju ljudi kod kojih bi imala posao.

Sa Marsom u 6 ti licno moras da juris posao. A sa Saturnom preko MC ti licno moras da gradis karijeru polazeci od sebe.

Kako god da okrenes ovo su veoma licni pokretaci karijere, mada s druge strane na posao te moze povuci momak, odnosno verenik, odnosno neko koga smatras svojim zivotnim saputnikom. Ako takvih ljudi nema u okolini, onda ces ih bas preko posla upoznati. Ako i dalje nema opcije za tim, onda ce ti se MC manifestovati na kontu porodicnih odluka i ti ces svoje odluke prakticno prepustiti starateljima/roditeljima/nadleznima.

To je u sustini to sto se tice konkretno tih pozicija, ali to ti, naravno, ne moze nista konkretno naglasiti, mada te moze donekle uputiti.
 
Sa Saturnom kroz 10 ne bi se mnogo nadala nekom dobrom poslu trenutno. Zavisi najvise od toga sta si radila prethodnih godina. Saturn kroz 10 je zaokruzenje jednog ciklusa, ono sto si sejala sad je vreme da zanjes, sad zavisi od toga kako si radila.
Ako ti je Mars vladar Asc, opet kvadrat tranzitnog Saturna na Ma, moze da oteza stvari trenutno, nemas naklonost nadredjenih u ovom momentu.


Istekla ti je karta, sacuvaj sliku pa postavi na imgur.
 

Back
Top