Pitanja ili nedoumice vezane za astrologiju

Ascendent Ovan. Saturn na Ascendentu u 12 kući na 19. stepenu Ovna - stepen egzaltacije Sunca. Ascendent i Mars se nalaze u terminima Saturna. Vladar desete kuće je Saturn.
Može li neko da poveže ovo?
Kada gledam termine, da li gledam i u kom znaku se nalazi planeta, pa na osnovu znaka, aspekata, dispozitora pravim neku sliku?
 
ke moze li mi neko reci koj lepi aspekti gi imam u natalnoj karti i sto znacu hvala vam puno unapred 15 04 1993 vo 14 i 40 veles makedonija

ima li nekoj na forumov?

prevedi na srpski, možda se neko javi.

- - - - - - - - - -

Izgleda da nema nikoga, barem od ovih koji bi mogli da ti rastumače natalnu kartu.:)

a možda i ima, ali se ljudima smučilo od: gledaj mi, rastumači mi, reši mi.
i neko te ljude posle napljuje što nisu nešto lepo predivdeli.

- - - - - - - - - -

Ascendent Ovan. Saturn na Ascendentu u 12 kući na 19. stepenu Ovna - stepen egzaltacije Sunca. Ascendent i Mars se nalaze u terminima Saturna. Vladar desete kuće je Saturn.z
Može li neko da poveže ovo?
Kada gledam termine, da li gledam i u kom znaku se nalazi planeta, pa na osnovu znaka, aspekata, dispozitora pravim neku sliku?

na kom je stepenu asc?
šta znači bold?
slika se pravi na osnovu svega... ajd sad ispočetka.

- - - - - - - - - -

i ova tema nije za tumačenja.
 
ima li nekoj na forumov?
Ima mene :D solidna sam u astrologiji, zanimam se vec par godina za nju pa ako nekog nesto zanima evo mene pitajte, znaci ne kazem da sam pro, mozda vam pola izgresim nista ne garantujem xD ali molim bez trazenja da vam komplet natalnu tumacim, ajd neki aspekat planetu..

A evo neki kolega astrolog ako moze meni da kaze sta zaboga predstavlja moj Neptun i Uran u 6oj kuci? Oba u Vodoliji. Inace Vaga podznak Lav sam
 
sta zaboga predstavlja moj Neptun i Uran u 6oj kuci?
Predstavljaju:

- napade panike
- OKP
- promene radnog mesta/posla
- haotičan garderober
- vodu u stomaku (ascites)
- nervozu i tremu, što u vezi nastupa pred odredjenim brojem ljudi, što u vezi razgovora za posao, što u vezi pregleda kod doktora ili pak drugih vrsta razgovora koji će bitno uticati na dalji tok života
- neobične kućne ljubimce
- opasnost da kućnog ljubimca otruje neko iz komšiluka
- nepredvidive neprijatelje, sklone neočekivanim, naglim i agresivnim potezima ili pak onima koji se lažno predstavljaju kao prijatelji, a zapravo rade o glavi

Naravno, sve navedene stavke su stavljene pod opšti parametar i služe da u generalnim crtama opišu - pozicije dve planete u šestoj kući, bez uzimanja u obzir aspekata tih planeta sa drugim planetama, a pošto su obe planete malefici (da više naprave štete i nezgoda nego koristi i povoljnih stvari i okolnosti), najčešće se uzima u obzir negativnija slika.
 
Predstavljaju:

- napade panike
- OKP
- promene radnog mesta/posla
- haotičan garderober
- vodu u stomaku (ascites)
- nervozu i tremu, što u vezi nastupa pred odredjenim brojem ljudi, što u vezi razgovora za posao, što u vezi pregleda kod doktora ili pak drugih vrsta razgovora koji će bitno uticati na dalji tok života
- neobične kućne ljubimce
- opasnost da kućnog ljubimca otruje neko iz komšiluka
- nepredvidive neprijatelje, sklone neočekivanim, naglim i agresivnim potezima ili pak onima koji se lažno predstavljaju kao prijatelji, a zapravo rade o glavi

Naravno, sve navedene stavke su stavljene pod opšti parametar i služe da u generalnim crtama opišu - pozicije dve planete u šestoj kući, bez uzimanja u obzir aspekata tih planeta sa drugim planetama, a pošto su obe planete malefici (da više naprave štete i nezgoda nego koristi i povoljnih stvari i okolnosti), najčešće se uzima u obzir negativnija slika.

E neke stvari i nisam znala, hvala :D
Dugo sam gledala natalnu i sebi i sebi bliskima, ali nazalost sam shvatila da ne mozes jednako dobro da vidis kao nekome koga ne znas.

- - - - - - - - - -

Cao,da li se razumes u horarnu? Ili neko drugi?

E horarnu ne :( sad sam se zaiteresovala da izucim xd
 
E i ja pokusavam evo vec neko vreme,ali izgleda sebi ne mogu da vidim..
Ja sam koristila astrocom kartu,nzm ni da li se ta koristi,znam da je bitno vreme kada se pitanje rodilo pa sam tako i pokusala ali neuspesno..
Evo neke smernice koje sam pronasla
Ovde je tematika okrenuta ka poslu :
~ da li ću dobiti taj posao?
~ kontakt sa ljudima na poslu?
~ da li ću zadržati ovaj posao?
~ da li ću uspeti da povratim ovaj posao?
~ kako će mi biti na poslu?
~ sledeći posao?
~ da li će preduzeće za koje radim otići pod stečaj?
~ pitanja profesionalnog poziva [ovo se najviše koristi u analizi natalnog čarta]

DA LI ĆU DOBITI TAJ POSAO?
Gleda se :
~ vladar Asc' + Mesec
~ vladar Mc'
~ dostojanstva i aplikacije.

LJUDI NA POSLU :
Gleda se :
~ vladar Asc' + Mesec
~ vladar Mc = ako je pitanje vezano za šefa i sve one kojima je pitač "podredjen"
~ vladar Desc' = ako je pitanje vezano za kolegu/koleginicu
~ vladar VI polja = ako postoje osobe koje su "podredjene" pitaču.
~ recepcije, dostojanstva, aplikacije.

DA LI ĆU ZADRŽATI OVAJ POSAO ?
Gleda se :
~ vladara Asc'
~ Mesec je od velike važnosti [ako je u praznom hodu, to je DOBRO ~ situacija stagnira]
~ ako su ili vladar Asc' ili vladar Mc' u FIXNOM znaku ~ tkakodje situacija je fixna i stagnira pa nema promene.
~ recepcije su najbitnije naravno.
~ u slučaju konkurencije za to radno mesto dodajemo analizi i vladara VII polja kao konkurenta.

DA LI ĆU USPETI DA POVRATIM POSAO?
~ najidealnije je da je ili vladar Asc' ili vladar Mc' RETROGRADAN ili je neko od njih krenuo direktno.
~ ako je vladar Asc' ili u XI [pa je retrogradan] ili u IX [i direktan] i svojim kretanjem "ide ka" X polju takodje je znak vraćanja na posao, ali ako je situacija obrnuta ~ planeta je retro u X polju i ide ka IX polju = pitač "ide sa posla" ili je planeta direktna i nalazi se na kraju X polja i ide ka XI polju = ista situacija...
~ naravno, aplikacije i recepcije.

KAKO ĆE MI BITI NA TOM POSLU ~ DA LI DA GA PRIHVATIM ?
Gledamo :
~ vladara Asc' + Mesec
~ vladara Mc'
~ vladara XI polja [kao pokazatelj plate ~ jer u 90% slučajeva posao se menja upravo zbog toga]
~ recepcije, dostojanstva i aplikacije se podrazumevaju.

SLEDEĆI POSAO ?
Obično je pitanje "Da li da napustim ovaj posao i počnem da radim ovaj drugi posao koji mi nude?" ObAVEZNO PRVO NAPRAVITE RAZLIKU IZMEDJU TRENUTNOG I POTENCIJALNOG POSLA!

Gleda se :
~ trenutni posao u ovom slučaju je predstavljen IX poljem, a potencijalni posao je predstavljen X poljem, ako je osoba na primer upravo donela odluku da da otkaz pa je na "klackalici" da li da odense odluku direktoru ili ne.
~ takodje, koristimo drugu opciju ~ trenutni posao je X polje, a potencijalni posao je XI polje, ako je osoba i dalje na svom radnom mestu ali je dobila interesantnu ponudu za nov posao pa se opet ona premišlja šta da radi.
~ takodje, vrh X polja nam je glavni pokazatelj ~ ako je na početku znaka, na primer na 03° Blizanca, a pitač je već dugo u toj firmi, onda ipak uzimamo da je trenutni posao predstavljen vrhom IX polja [u ovom slučaju Bikom] a da je X polje sledeći posao. MORATE BITI VRLO FLEXIBILNI, PRILAGODLJIVI i INVENTIVNI pri analizi ovakvih horaraca.
~ promena vladara Asc' ili planete koja predstavlja trenutni posao takodje nam ukazuje na neku odredjenu vrsti promene ~ ovde JAKO OBRATITE PAŽNJU U KOJI ZNAK SLEDEĆI ULAZI TA PLANETA jer će nam ta nova pozicija ukazati na SITUACIJU I SAM KVALITET TOG NOVOG POSLA I POZICIJU KLIJENTA U FIRMI. Ako je u dobrim dostojanstvima, onda je odgovor dobar, a ako ulazi u znak svog pada ili izgona, bolje je ostati na tom starom radnom mestu i čekati novu priliku.

DA LI ĆE FIRMA ZA KOJU RADIM USKORO OTIĆI POD STEČAJ ?
Ovo pitanje analiziramo kao da je firma živo biće pa koristimo tumačenje vezano za tematiku VIII polja.
 
Šta će ti horarna, uradi solar i vidi za posao koji te interesuje. Nema potrebe sebe previše opterećivati simboličnim analizama. Pitanje se može javiti i da bude samo trenutna misao koja će za 4 minuta da nestane, kao i većina misli kada se promeni stepen na Asc.

Uradiš lepo vreme rođenja, posmatraš 2 i 6 kuću.

Preko 2 kuće osoba koja te može zaposliti ili doneti bitan dobitak kao i vrsta posla kojom se baviš.

Jupiter u znaku Blizanaca? Naži šefa u znaku Blizanaca.

Šestu posmatraš i gledaš sve tranzite koji idu kroz natalnu šestu, ali i kroz solar.

Solar radiš za grad u kom trenutno stanuješ u odnosu na onaj gde si rođena. Posmatraj idealne mesece i tranzite kroz 6 kuću. Ako vidiš da ti nešto dolazi u šestu, spremi se da imaš i zdravstvene probleme, pored i poslovnih obaveza. Ako ti je šesta u Vagi, pazi na unos soli. Ako ti je šesta u Škorpiji, gledaj žučnu kesu i nemoj naglo da mršaviš niti da jedeš isuviše masno. Ako ti je u Blizancima, gledaj da radiš sa ljudima iz Italije, ali izbegavaj cigarete, dim i slično. Tranzitni Saturn u solarnoj šestoj će te naterati da nađeš posao bez i da se mnogo trudiš. Imaćeš egzistencijalnu krizu i to će te odmah navesti da se trudiš.

Najbitnije su ti opozicije tvojoj šestoj, pogotovo ako dolaze iz 12te jer tu ti je umor i ono što te čeka nakon završenog posla.

Možeš imati i najbolje moguće tranzite, ako poslodavac nema dobre tranzite ništa od posla. Ne mirišete se jednostavno.

Dakle natal i solar je sve što ti je potrebno, prvo to istraži par excellence, a onda preži na horarnu astrolodži.

I skini softver World of Wisdom. Na raznoraznim sajtovima nije najbolji način gledati.

Jedan od retkih koji najviše vredi za trenutne tranzite je http://planetwatcher.com/
 

Back
Top