Pitanja ili nedoumice vezane za astrologiju

Chiara:
Jedno konkretno pitanje: koliko su vazne fiksne zvezde za solarni horoskop, recimo Mars na Algolu u 2. (koji uglavnom pravi opozicije i kvadrate)? Pretpostavljam da nije "sjajna" slika, ali me cisto zanima da li su fiksne zvezde bas TOOOLIKO bitne?

Fixne zvezde su jako bitne u trenutcima kada nam neka prica iz karte nije najjasnija. U takvim slucajevima kada nismo sigurni, konsultovanje fixnih zvezda ume da da jako detaljnu sliku i da opovrgne ili potvrdi neku pretpostavku. U astromedicini ( kojom se ja licno ne bavim) fixne zvezde mogu biti od jako velikog znacaja, a jedna od najvaznijih je svakako Algol, zatim Spika na 23 stepenu vage, Regulus na 29. lava, Antares na 9 strelca i Aldebaran na 9 blizanaca.........Od par stotina, ja licno koristim od prilike 10-ak, koje su se pokazale veoma preciznim i nepogresivim, a za ostale posebno one manje, iskreno ne znam da ti kazem jer se njima nisam bavila.

evo ti link, tu imas o svakoj fixnoj zvedi, veoma precizno tradicionalno tumacenje, mozeda ti bude od koristi

http://www.winshop.com.au/annew/alphabet1.htm
http://www.astrologycom.com/fixedstars.html
 
PLANETARY POSITIONS
planet sign degree house
Sun Scorpio 24°44'23 03
Moon Virgo 20°23'36 01
Mercury Sagittarius 00°16'49 03
Venus Capricorn 03°02'48 04
Mars Scorpio 27°08'02 03
Jupiter Taurus 26°18'40 09
Saturn Leo 16°46'05 12
Uranus Scorpio 08°32'51 03
Neptune Sagittarius 12°59'22 04
Pluto Libra 13°10'26 02
True Node Scorpio 03°24'28 03


HOUSE POSITIONS (Placidus)
Ascendant Virgo 11°15'23
2nd House Libra 04°32'46
3rd House Scorpio 03°19'01
Imum Coeli Sagittarius 07°11'02
5th House Capricorn 12°30'46
6th House Aquarius 14°18'46
Descendant Pisces 11°15'23
8th House Aries 04°32'46
9th House Taurus 03°19'01
Medium Coeli Gemini 07°11'02
11th House Cancer 12°30'46
12th House Leo 14°18'46


Koja kuca predstavlja ovde brak/vezu itd i kako objasniti informaciju iznad?
hvala unapred
 
Hvala ti Astro za odgovor, srce si.
Pitala bih te jos nesto ako nije problem.
1. Po cemu moze da se vidi da ce nas buduci u trenutku upoznavanja biti zauzet? A po cemu da je vec razveden?
2.Da li je tacno da kad buduceg predstavlja Jupiter to izmedju ostalog govori da ce biti mnogo stariji od nas. tj. da li on predstavlja jos vecu razliku u godinama od Saturna?
Unapred hvala.
Pozdrav.
 
Fixa:
AstroWorld

prilicno si lose formulisala naslov ove teme, i zato si bombardovana ovakvim postovima :P :D
vidi da li moze to da se preformulise u tipa "MINI SKOLA ASTROLOGIJE pitanja&odgovori"
ili tako nesto...

Slozila bih se sa tobom, nazalost.
Valjda sam bila previse optimisticna i ponadala se da ce ljudi pored toga sto procitaju sta sam napisala u uvodnom postu, da ispostuju ono sto sam napisala u uvodnom postu :)
No, nije ni vazno, ako ne moze da ispostuje moj post, ne mogu ni ja njegov tako da cu pitanja licne prirode jesdostavno ignorisati.
Doduse mogu da zamislim tek kako bi izgledalo da sam temu nazvala"pitanja i odgovori" :) :)

Za tebe pozdrav i hvala na sugestiji :p
 
AstroWorld:
Fixne zvezde su jako bitne u trenutcima kada nam neka prica iz karte nije najjasnija. U takvim slucajevima kada nismo sigurni, konsultovanje fixnih zvezda ume da da jako detaljnu sliku i da opovrgne ili potvrdi neku pretpostavku. U astromedicini ( kojom se ja licno ne bavim) fixne zvezde mogu biti od jako velikog znacaja, a jedna od najvaznijih je svakako Algol, zatim Spika na 23 stepenu vage, Regulus na 29. lava, Antares na 9 strelca i Aldebaran na 9 blizanaca.........Od par stotina, ja licno koristim od prilike 10-ak, koje su se pokazale veoma preciznim i nepogresivim, a za ostale posebno one manje, iskreno ne znam da ti kazem jer se njima nisam bavila.

evo ti link, tu imas o svakoj fixnoj zvedi, veoma precizno tradicionalno tumacenje, mozeda ti bude od koristi

http://www.winshop.com.au/annew/alphabet1.htm
http://www.astrologycom.com/fixedstars.html
Hvala na odgovoru, znace mi linkovi.
Mars na Algolu je k-a-t-a-s-t-r-o-f-a... Jedva cekam 2007.
 
Chiara:
Hvala na odgovoru, znace mi linkovi.
Mars na Algolu je k-a-t-a-s-t-r-o-f-a... Jedva cekam 2007.

Draga Chiara, ne zaboravi da, da bi se odredjeni aspekt iz solara realizovao mora biti podrzan u natalu, odnosno samo aspekti koji se ponavljaju ili polozaji koji se ponavljaju mogu da najave dogadjaj. Sam solar bez natalnog horoskopa ne znaci ti mnogo.
Pozdrav
 
Mohe:
Možeš li mi reći nešto o slaganju žene bika i muškarca u znaku blizanca? I kako je moguće da je veliki i strašni Nostradamus tu kombinaciju okarakterisao kao disharmoničnu?

Ne mogu da potvrdim da se ova dva znaka po pravilu ne slazu, jer po hiljaditi put naglasavam - ni jedan jedini dogadjaj a kamoli ODNOS 2 OSOBE SE NE MOZE definisati SAMO na osnovu polozaja 1 planete ( sunca u ovom slucaju!!! )

CAK i da je jedna od te 2 osobe tipican predstvanik svog znaka i da na primer u 8 kuci ima sunce, mars, veneru, mesec....recimo u biku, a druga osoba ima sunce u blizancima koje pada u 8 kucu prve osobe i jos recimo mars u konjukciji tesko da se ove 2 osobe nece slagati makar u sexu! Ovaj primer moze biti problematican za neku drugu vrstu odnosa ali to je samo primer. Poenta je da u ovakvom slucaju svakako nece glavni problem biti sto je jedna osoba bik a druga blizanac , vec aspekti planeta iz njihovog natala i preklapanje kuca.................

A hvala bogu, (cast nostradamusu), u to vreme su astrolozi znali mnogo manje nego mi danas, sto je jel i normalno. I POVRSNIJE su posmatrali neke stvari. Astrologija je ranije bila instrument vladavine, koji su mocni koristili, a astrolozi su tek pocinjali da uce na primerima. pricam o zapadnoj astrologiji. I pre 50 godina manje se znalo nego danas, a za 50 godina i mi cemo biti u nekim stvarima opovrgnuti od strane nasih "naslednika".

P>S> u jednu ruku tacno je da se bik i blizanac ne slazu, ali to je bitna informacija samo onima koji pocinju sa iscitavanjem astro literature, i kao takva im je neophodna da bi shvatili razlike u znacenju i delovanju elementa zemlje, vatre, vazduha vode, kao i osnovu aspekata i raznovrsne podele (promenjljivi, kardinalni, fixni).......itd.!
 

Back
Top