Pitanja ili nedoumice vezane za astrologiju

Nisam sigurana da li zelis da ogovoris na jedno ovakvo pitanje, ali bila bih ti zaista zahvalna. Muci me pitanje prolaska Urana kroz devetu i preko Sunca i Venere (a upravo me zanima drugi brak). Istovremeno mi Jupiter prolazi kroz 5. i preko natalnog Urana a u toj 5. je i Neptun ali u Strelcu. Tako je sad Jupiter u trigonu sa Venerom ali i tranzitnim Uranom. Help! Cemu da se nadam? Inace sam rodjena 21.02.78. u 13h55min u Bgd
Jako mi je vazno u ovom trenutku. Da li sam vec upoznala tog buduceg i moze li to da se ostvari u ovom periodu pod dejstvom Urana (ali avaj bice on tu jos dugo, dugo)
 
VictorySun:
kako se tumace mesecevi cvorovi u karti?

Evo jedan link, tu se nalazi jedan mali tekst o cvorovima iz istoimene knjige. Kratak je ali jako dobar i jasan.

http://www.zvezdarijum.org.yu/mcvorovi.htm

znam da me nisi to pitala, ali moram da spomenem:
kada se desi da kod vas dodje klijent koji jednostavno ne veruje u karmu i ako procenite da je prakticar i logicar nemojte da ulazite u sagu o cvorovima i karmi ako vas ne pita, u takvim slucajevima cvorovi vama sluze kao neka vrsta provere, znaci pomocu njih lako cete videti srz problema odredjenog horoskopa. Takodje u sinastriji jako su vazni cvorovi, i na osnovu njihovih aspekata i polozaja lako je pronaci sta te 2 osobe veze iz proslih zivota, i naravno da li sadasnja veza ima perspektivu.........
 
patine:
Zanima me kako se gleda trudnoca u solaru ili natalu!? I sta znaci kad jupiter tranzitira preko urana koji se nalazi u prvoj kuci!? Hvala.... :razz:

Trudnocu(prvu) opisuje 8 polje, drugu 10 i tako dalje.......najpreciznija tumacenja toka trudnoce mogu se dobiti podelom kuce na 9 delova odnosno "meseci".
U solaru mora biti aktivna osma kuca, odnosno njen vladar, potrebno je gledati i mesec i njegove aspekte.
I jos jedna vazna napomena......Ako je u solaru na primer za 2005 godinu aktivno 8 polje trudnoca, da bismo potvrdili da se aspekti zaista odnose na trudnocu a ne na neku drugu simboliku 8 polja, u sledecem solarnom za 2006 mora biti aktivno 5 polje (dete)!
isto vazi i za drugu trudnocu, ako je u jednom solaru aktivno 10 polje (druga trudnoca) onda u tom istom ili sledecem solaru ( zavisi o kom periodu govorimo) mora biti aktivno 7 polje(drugo dete) i tako redom..........
 
AstroWorld:
Trudnocu(prvu) opisuje 8 polje, drugu 10 i tako dalje.......najpreciznija tumacenja toka trudnoce mogu se dobiti podelom kuce na 9 delova odnosno "meseci".
U solaru mora biti aktivna osma kuca, odnosno njen vladar, potrebno je gledati i mesec i njegove aspekte.
I jos jedna vazna napomena......Ako je u solaru na primer za 2005 godinu aktivno 8 polje trudnoca, da bismo potvrdili da se aspekti zaista odnose na trudnocu a ne na neku drugu simboliku 8 polja, u sledecem solarnom za 2006 mora biti aktivno 5 polje (dete)!
isto vazi i za drugu trudnocu, ako je u jednom solaru aktivno 10 polje (druga trudnoca) onda u tom istom ili sledecem solaru ( zavisi o kom periodu govorimo) mora biti aktivno 7 polje(drugo dete) i tako redom..........

Uh...malo bih da dodam na ovaj post.

Bez predikcija nista od ovoga nece biti tacno.
To mislim u vezi ovoga sto si rekla o VIII, pa X kuci i td.
Moj solar nije ni naslucivao trudnocu.
Jednostavno se sve videlo iz direkcija i tranzitima preko njih.Vladar dece je V polje te i aspekti sa njim ce inicirati trudnoce.
Primetila sam da je Uran jako odgovoran, pogotovo ako pravi aspekte sa vladarom V kuce.

Volela bih kada bih neko izneo i svoja zapazanja.

Astrologija se uci u osnovi na sopstvenim primerima, kao i na primerima nasih bliznjih.

Pozdrav
 
micka_88:
Kakva je kombinacija lav/devica.Devica-zensko,lav-musko...
Molim vas barem u kratkim crtama...

Dva znaka različitih unutrašnjih harmoničnosti. Lav je širokogrud, optimista i uvek raspoložen. Devica je stisnuta, pesimista i melanholična. Ne uklapaju se lako zajedno. Od zajedničkih osobina poseduju vrednoću. Oboje rade i obezbeđuju sebi materijalnu sigurnost. Imaju i osobina, koje su istina različite, ali kao spoj dobro funkcionišu. Na primer, Devica poseduje precizni intelekt, ali ne zna da ga najbolje iskoristi i da se nametne. Zato je tu Lav, koji prirodno zna da nametne svoje stavove i da drži stvari pod kontrolom. Zato njihova kombinacija može biti delotvorna jer, sportskim žargonom govoreći, Devica pripremi loptu, a Lav dobro servira.
Dosta su konvencionalni. To se odnosi i na njihov erotski život koji više ima rutinski karakter. Zato ni ne dobijaju mnogo od njega. I pored toga retko se odlučuju na nevernost. Oskudan seksualni život nadoknađuju na mnoge druge načine. Trude se da harmonizuju međusobne razlike, a to ih ponekad košta dosta živaca. Lav nema vremena da se bavi sitnicama, a Devica je baš za njih specijalista. Lav ne podnosi kritike na svoj račun, a Devica je šampion u kritikovanju. U slučaju loših planetarnih aspekata veza je teško održiva na duže staze. Dobri planetarni aspekti je mogu učiniti stabilnom, ali i tada oba partnera moraju dosta toga učiniti da se prilagode jedan drugom.
 
jedem_skorpije_za_dorucak:
Uh...malo bih da dodam na ovaj post.

Bez predikcija nista od ovoga nece biti tacno.
To mislim u vezi ovoga sto si rekla o VIII, pa X kuci i td.
Moj solar nije ni naslucivao trudnocu.
Jednostavno se sve videlo iz direkcija i tranzitima preko njih.Vladar dece je V polje te i aspekti sa njim ce inicirati trudnoce.
Primetila sam da je Uran jako odgovoran, pogotovo ako pravi aspekte sa vladarom V kuce.

Volela bih kada bih neko izneo i svoja zapazanja.

Astrologija se uci u osnovi na sopstvenim primerima, kao i na primerima nasih bliznjih.

Pozdrav

Ni u jednom delu posta nisam rekla da se trudnoca vidi samo iz solara! Pitanje je bilo : "kako se vidi trudnoca iz solara".
Za direkcije se slazem potpuno. Uran sam po sebi nema nikakve veze sa trudnocom osim ako je vladar 8 , polja ako pravi aspekte sa vladarom 8 ili cak 5 polja, ako je na stepenu skorpije ...itd.
Peta kuca jeste kuca deteta ali ne i trudnoce!!!! A koliko ja znam da bi se dete rodilo mora doci do trudnoce. Ne moze ista kuca opisivati prenatalni period i prvu kucu deteta. 5 kuca nema nikakve veze sa trudnocom, vec predstavlja samo dete.

A slazem se naravno da nikada nije dovoljno gledati samo tranzite, samo godisnji, samo direkcije...itd. Sve treba gledati zajedno kako bismo potvrdili pricu.
Pozdrav
 
VictorySun:
gde se u natalnoj karti gleda zdravlje i to stomacni problemi (zeludac, creva) i kako???

Za zdravlje bitno je 5 kuca :
1.-fizicko telo
4.-genetski faktor-nasledne bolesi
6.-lakse bolesti
8.-operacije, smrt
12.-mentalna oboljenja, bolnice, teze - hronicne bolesti

Potrebno je gledati i znake anlogne ovim kucama, za lakse bolesti - znak device, za operacije znak skorpije, znak riba za teze bolesti...........kao i planete koje vladaju ovim znacima.

Takodje vazno je kako je aspektovano sunce koje predstvalja zivotnu snagu i vitalnost.
za stomacne probleme treba obratiti paznju na znak raka, IV kucu i mesec , kao i stepene raka, zatim devicu VI kucu, merkur i stepene device, i eventualno znak strelca koji vlada jetrom, jupiter IX kucu i stepene strelca.
 

Back
Top