Pitanja ili nedoumice vezane za astrologiju

MinaS:
Mislila sam npr kada imamo konjukciju izmedu planeta...i naravno da nije uvek egzaktna zanimalo me je koliko stepeni se preporucuje da moze da odstupi, procitala sam negde i do 8 stepeni pa mi je to malo cudno.... :D

Zavisi od planeta, moze i do 12 stepeni a nekada i mnogo vise, ali ovo se odnosi na to kada je konjukcija u istom znaku.
Znaci nije isto ako je na primer venera na 26 bika i mesec na 1 blizanca, to je samo 5 stepeni razlike ali su 2 razlicita znaka, a kako je ovo separaciona konjukcija jer mesec odlazi od venere, ona nije ni priblizno jaka kao na primer stelijum u nekom znaku.

ako su planete na primer sunce na 3 blizanca,mesec na 7, venera na 15, jupiter na 20 saturn na 22 i sl. Onda mozemo nekada reci da su sve ove planete u konjukciji, cak iako je razlika izmedju sunca i saturna 19 stepeni!!

P.s. skoro svaki astrolog razlicito posmatra orbis, kada je u pitanju konjukcija, ja licno zastupam gore navedenu teoriju i iz licnog iskustva smatram da je apsolutno i 100% tacna!
 
etta:
Interesuje me sta znaci kvadrat pluto natalni sa plutom koji tranzitira,,taj tranzit imam za naredne skoro dve godine,to je i istovremeno pluto konjukcija sunce trenutno,koliko je dobar a koliko los taj aspekt?dan rodjenja 19.12.1969,23:00,bgd,i jos jedno pitanje koje se tice svih:koji je najbolji aspekt a koji najgori koji neko moze da ima u svojoj natalnoj karti?

Nijedan aspekt se ne moze izdvojiti kao najgori, jer u razlicitim horoskopima razliciti aspekti mogu se pokazati u drugacijem dejstvu.Sam po sebi ni jedan aspekt nije najgori. teski aspekti su losi aspekti ascedenta i njegovog vladara, ugrozena svetla, vladari ugaonih kuca, saturn u losim aspektima sa ascedentom ili suncem i mesecom...i jos milion toga, ali svaka od ovih brojnih kombinacija ima i svoje dobre strane. Astrolog je taj koji mora da skrene paznju klijentu, na koji nacin da svoj"los" aspekt pretvori u dobar.

Ista prica vazi i za dobre aspekte, dobro je kada je sunce u trigonu, sekstili ili konjukciji sa jupiterom, fortunom, neptunom, kada je jupiter dobro postavljen, kada je fortuna jaka.................
 
VictorySun:
Pozdrav Astroworld.
Ako su retrogradni:
Saturn u Jarcu
Uran u Jarcu
Neptun u Jarcu
Pluton u Skorpiju
koji su to dugovi? sta da gledam?
totalni sam laik za karmicku astrologiju :)

Draga Victory,tesko da mozes sama na ovaj nacin sakupiti dovoljno podataka da bi obradila pitanje svog proslog zivota.Suvisno je da napominjem da je tvoje pitanje jednako komplikovano kao da je neko pitao"kako da tumacim svoju natalnu kartu"? Ovo pitanje zahteva analizu horoskopa od minimum par sati i nikako se ne moze reci u par recenica, imas mnogo literature na ovu temu na internetu samo otkucaj karmicka astrologija u nekom pretrazivacu.
pozdrav
 
AstroWorld:
Zavisi od planeta, moze i do 12 stepeni a nekada i mnogo vise, ali ovo se odnosi na to kada je konjukcija u istom znaku.
Znaci nije isto ako je na primer venera na 26 bika i mesec na 1 blizanca, to je samo 5 stepeni razlike ali su 2 razlicita znaka, a kako je ovo separaciona konjukcija jer mesec odlazi od venere, ona nije ni priblizno jaka kao na primer stelijum u nekom znaku.

ako su planete na primer sunce na 3 blizanca,mesec na 7, venera na 15, jupiter na 20 saturn na 22 i sl. Onda mozemo nekada reci da su sve ove planete u konjukciji, cak iako je razlika izmedju sunca i saturna 19 stepeni!!

P.s. skoro svaki astrolog razlicito posmatra orbis, kada je u pitanju konjukcija, ja licno zastupam gore navedenu teoriju i iz licnog iskustva smatram da je apsolutno i 100% tacna!


E hvala ti puno prosvetlila si me !!! :D
Htela sam jos nesto da te pitam....kako mozes tacno da odredis neciji podznak i samim tim da rasporedis kuce precizno...u mom slucaju na nekim programima ispada da sam jarac, a na nekim vodolija (a koliko sam razumela podznak predstavlja fizicki izgled i osobine tj. kako te drugi vide) i po tome ja ama bas nikakve veze nemam sa jarcem, a imam skoro sve osobine vodolije..... bas ne kapiram da li postoji neka fora da se to odredi, jer znam isto par ljudi kojima se isto to desava ???
 
jedem_skorpije_za_dorucak:
Pozdrav astro,
Mene zanima sa koliko paznje posmatras Jod konfiguraciju.(mislim na sekstil dve planete, koje uzajamno prave 150 sa trecom.)
Koliko postoji ljudi sa visokim potecijalom, no upravo ta kombinacija ih drzi dugo, dugo...

Na svaki aspekt u karti obracam paznju, sto je jel i normalno :) medjutim da bi odredjeni dogadjaj zaista imao znacaja u zivotu osobe moraju ga podrzati minimum 2 aspekta, stepena ili kuce itd, a nekada i vise od 2 pokazatelja.Isto vazi i za prognozu, ne mozemo olako davati zakljucke cela karta mora da se sklopi u jednu harmonicnu pricu kako bi klijentu mogli odredjenu prognozu da saopstimo i da stojimo iza toga
 
animsaj:
evo pitanja,
prijateljica i ja imamo podznak u strelcu 1stepen razlike.
znaci kuce su nam slicno rasporedjene; vrh VII kuce su blizanci,
meni je merkur u XII-skorpija, njoj je u VIII- lav,konjukcija sa venerom.

dakle, vladalac VII kuce u VIII ili XII, koje su razlike?

Razlike su velike, vladar 7 u 12moze da oznacava brak u tajnosti, otvorene neprijatelje koji postaju vremenom skriveni, partnera koji odlazi daleko ili pije, drogira se, partnera svestenika, ili partnera koji je bolestan, partnera koji se krije od vas, koga ne razumete, odlazak u zatvor nakon sudjenja i jos mnogo toga.
Vladar 7 u 8, nasledstvo od partnera, buran sexualni zivot, partnera koji je usmeren ka novcu, dobro situiranog coveka, coveka koji je sklon operacijama, nekada i osobu sklonu okultizmu i naravno jos milion toga.

Ovo je svakako upsteno, i ne moze se posmatrati odvojeno od ostatka karte. Morate posmatrati kakve aspekte pravi vladar 7 polja u kom znaku se nalazi na kom stepenu, kako se oseca u kuci u kojoj je itd.
 
AstroWorld:
vladar 7 u 12moze da oznacava brak u tajnosti, otvorene neprijatelje koji postaju vremenom skriveni, partnera koji odlazi daleko ili pije, drogira se, partnera svestenika, ili partnera koji je bolestan, partnera koji se krije od vas, koga ne razumete, odlazak u zatvor nakon sudjenja i jos mnogo toga.
joj, bre preplasi me skroz! meni je vladar 7. kuce (i to saturn!!!) otisao u 12.-u i pravi samo kvadrate!!! ne znam sta mi je gore od ovog sto si navela, mozda je najgore da se zaljubim u popa koji se drogira pa se razboli i da onda ja odem u zatvor!! :-(
a mene zanima tumacenje uporednih horoskopa...sta je po tvom misljenu bolji metod sinastrija ili kombinovani horoskop (ono sa srednjim vrednostima). meni se cini da je taj sa srednjim vrednostima totalna glupost...ne znam, mozda gresim...
 
svetlanke:
joj, bre preplasi me skroz! meni je vladar 7. kuce (i to saturn!!!) otisao u 12.-u i pravi samo kvadrate!!! ne znam sta mi je gore od ovog sto si navela, mozda je najgore da se zaljubim u popa koji se drogira pa se razboli i da onda ja odem u zatvor!! :-(
a mene zanima tumacenje uporednih horoskopa...sta je po tvom misljenu bolji metod sinastrija ili kombinovani horoskop (ono sa srednjim vrednostima). meni se cini da je taj sa srednjim vrednostima totalna glupost...ne znam, mozda gresim...

Hahahaha, slatko si me nasmejala stvarno, ama bre koliko puta da ponavljam NE MOZE SE KARTA TUMACITI NA PARCICE!
Ima tu i lepih stvari moze da bude stariji muskarac-umetnik, ili problemi u braku koji se resavaju njegovih odlaskom, ili tajni brak u hladnoj zemlji, ili na planini, vencanje na moru u inostranstvu sa srbinom............ : )
 
AstroWorld:
Hahahaha, slatko si me nasmejala stvarno, ama bre koliko puta da ponavljam NE MOZE SE KARTA TUMACITI NA PARCICE!
Ima tu i lepih stvari moze da bude stariji muskarac-umetnik, ili problemi u braku koji se resavaju njegovih odlaskom, ili tajni brak u hladnoj zemlji, ili na planini, vencanje na moru u inostranstvu sa srbinom............ : )
obrni okreni - bice srbenda :( bolje i to nego drogirani pop! ;-) nisi mi odgovorila za uporedne horoskope - sinastrija ili kombinovani? ako imas malkice vremena, bila bih ti zahvalna...
 
svetlanke:
obrni okreni - bice srbenda :( bolje i to nego drogirani pop! ;-) nisi mi odgovorila za uporedne horoskope - sinastrija ili kombinovani? ako imas malkice vremena, bila bih ti zahvalna...

Izvini, previdela sam deo pitaja za uporedne.
Koristim oba metoda jer to ti je odlican nacin da potvrdis neke stvari, dobar deo stvari mora da se poklopi. U kombinovanoj metodi, veoma je vazna 10 kuca jer govori o tome sta te 2 osobe mogu zajedno da postignu - sta je vrhunac odnosa, ako je vladar 10 lose postavljen osobe imaju problema da ispune svoj"maximum" u toj vezi
 
VictorySun:
e astroworld kako ja da znam npr. koji mi je vladar neke kuce?

vladar kuce odredjuje znak koji se nalazi na vrhu same kuce.
Ako je vrh u ovnu vladar je mars, ako je vrh u biku- vladar je venera, ako je u blizancima-merkur...i tako redom, neke kuce imaju i vise vladara. Npr.kuca koja pocinje u skorpiji automatski ima 2 vladara - mars i pluton.....itd. Postoji i suvladar, posto najcesce kuca obuhvata deo jednog i deo drugog znaka. Ako kuca pocinje u raku - vladar kuce je mesec, i ako se kuca nastavlja u lavu, suvladar je sunce.
 
jao amene zanima kakve sam srece u ljubavi sto se tice zvezdica posto je ovako katastrofa.
evo sta imam: veneru,merkur i sunce u 12 u jarcu
mesec u ovnu u 2 kuci
jupiter u 1 kuci u vodoliji ac u vodoliji-1-
lilit u 3 u biku
u 10 saturn i uran u strelcu kao i neptun u 11 u jarcu
mars i pluton su u 9 u skorpiji sve ostale kuce su sirote prazne. to me isto zanima sta znaci pogotovo sto mi je 7 kuca prazna
mc strelac
ako ti treba datum reci
hvala unapred
 

Back
Top