Pitanja ili nedoumice vezane za astrologiju

VictorySun:
pa ono sta smo bili u proslom zivotu, dugovi iz proslog zivota i slicne stvari.

ps. zensko sam ;)

Izvini molim te :(

Manje vise si ovim pitanjem obuhvatila celu sustinu karmicke astrologije. :)

postoji nekoliko najvaznijih tacaka u horoskopu koje se ticu karme.
- 12-kuca , kao nekadasnja prva - osobe sa naglasenom 12 kucom najcesce nose karmicke dugove i srecu u ovom zivotu ljude koje su nekada znale i prepoznaju ih, takodje cesto sanaju svoje prosle zivote imaju osecaj"vec vidjenog" itd. - ovo je najsazetije moguce receno.
- saturn, kao nosilac karme,
- mesecevi cvorovi
- mesec i njegovi aspekti
- retrogradne planete
....naravno samo sam ti navela jedan mali delic, jer slozices se malo je opsirno da pisem knjigu iz karmicke astrologije na forumu. :)
Ako si mislila nesto konkretno, odgovoricu ti rado detaljnije
 
Pa stvarno ti od srca hvala!!!!!!!!!!!

Da sad predahnem.... aaaaaaahhhhhhhhh! Stvarno me mucila ta 12-ta, ali ti si bas ljudski lepo objasnila svojoj Kamilici da se stvari mogu gledati i sa lepse strane:)

Negde u postovima procitah i detalj koji si opisala o karmi i deja vu osecaju kod osoba sa naglasenom 12-tom, pa eto, vise nego loodo to mi se desava i prati me stalno.. godinama...

Prava sam neznalica oko astrologije, mada me privlaci nevidjeno jako.. Odnos mene i astologije opisala bih kao malo koketiranje:) Npr. imam jedan mali fetis od malena.. naime, znam jos od osnovne skole "sta je ko u horoskopu". Desi se da uzmem neku fotografiju razreda, pa onda krenem.. prvi red.. LAV, OVAN, LAV, VODOLIJA, JARAC... Do razrednice stoji RAK, sede na stolicama u sredini: BIK, BIK, LAV, SKORPIJA, BLIZANAC, OVAN, OVAN, RIBA..., a cuce, skroz treci red: RAK, RIBA, ... A ne mogu da se setim imena svim tim drugarima, ali horoskopski znak znam svima! Pa se to proteglo na sve prijatelje, komsije, rodjake, poznanike, mame od poznanika, pekarku, frizerku, pa svi iz srednje, pa cela generacija sa fakulteta...

Hvala i na podstreku da postavim jos par pitanja:) Iskoristicu to i pokusacu da ostanem na istom kursu, da pitanja postavljam konkretno...
1. Da li je istina da mars u ovnu u zenskom horoskopu oznacava tezak porod?
2. Mada mi aspekti nimalo nisu jasni, ali da li bi ukratko mogla da objasnis sta oznacava square, trine, sextile, conjunction, opposition ? Prosto kao oznake... Nadam se da pitanje nije isuvise uprosceno, mada moguce da jeste i da je stvar puno komplikovanija ;)

Pozdravljam te puno i zahvaljujem jos jednom, a ja cu se vec javiti opet sa ponekim konkretnim upitnikom :oops:
AstroWorld:
Draga Kamilice,
Dok god su pitanja tako lepo formulisana, postavi i milon :)

Nema razloga da te muci 12.ta kuca, naglasena je kod veoma kreativnih ljudi.
Ona oznacava mnostvo stvari:
- nase snove, ovo se moze shvatiti kako bukvalno tako i apstraktno, a u skladu sa time i nasu kreativnost i intuitivnost
- stvari koje su od nas skrivene-nasu najdublju intimu - kada je ova kuca naglasena osoba ima tendenciju da se povlaci u sebe i veoma je sklona introspekciji. formira neku vrstu"svog"sveta u koji bezi kada stvari krenu "naopako"
- daleko inostranstvo i sve sto je daleko od nas - izgubljene stvari (12kuca odgovara znaku riba i samim tim i svim karakteristikama neptuna ), stvari koje ne mozemo da vidimo, ili ne znamo gde su,maglu...
- doktorate, lekare i bolnice, kao i sve druge vrste zatvorenih institucija.
- povezana je i sa gubitkom....planete koje se nalaze u 12 kuci govore nam sta je to sto u zivotu osecamo da gubimo ili da nam nedostaje (bilo to realno ili ne)......

7 kuca oznacava PRVOG bracnog partnera, i njegove osobine, izgled itd.
Muskarca kakvog bi volela, opisace ti mars, a nekad i sunce. Cesto se desava da muskarac kakvog bi zeleli (mars) na zalost nema nikakve veze sa nasim muzem (vladar 7 polja i planete u njemu)

Pozdrav
 
Milica kamilica:
1. Da li je istina da mars u ovnu u zenskom horoskopu oznacava tezak porod?
2. Mada mi aspekti nimalo nisu jasni, ali da li bi ukratko mogla da objasnis sta oznacava square, trine, sextile, conjunction, opposition ? Prosto kao oznake... Nadam se da pitanje nije isuvise uprosceno, mada moguce da jeste i da je stvar puno komplikovanija ;)


1. najkrace receno - ne, mada zavisi :) Odnosno ovan se ne vezuje za pojam trudnoce niti porodjaja ukoliko nije postavljen u 8. kuci. Da bi se pitanje porodjaja analiziralo neophodno nam je dosta detalja, ali uopsteno gledano, posmatra se 8 kuca i znak skorpije, pa samim tim i vladari skorpije mars i pluton. Ukoliko je mars u ovnu u 8. kuci, ni to ne mora neminovno da daje tezak porodjaj, pre carski rez (jer je i mars-operacija). Mada za mars u ovnu u 8. kuci pre mozemo reci da je osoba prepuna sexualne energije, i da je sklona povredama (mars u ovnu) pa shodno tome postoji verovatnoca da ce tokom zivota biti operisana. Ali kako se mars vezuje i za brzinu i snagu ipak ne mozemo reci da bi on dao "tezak" porodjaj, vec jednostavno hirursku intervenciju za vreme trudnoce ili tokom zivota.

Saturn u 8 kuci, ili 8 kuca u jarcu, ili na stepenu jarca, posebno ako je saturn lose postavljen, govori nam o teskom porodjaju u bukvalnom smislu te reci.

2.square - kvadrat, odnosno aspekt od 90 stepeni, uslovno receno spada u lose aspekte i oznacava neslaganje, odnosno 3 planete koje su u kvadratu suocavaju se sa sukobom energija, ovo je aktivan aspekt odnosno aspekt koji tera na akciju
trine - trigon ili trougao, aspekt od 120 stepeni, oznacava sklad i harmoniju spada u dobre aspekte, i kada su 2 planete u trigonu njihove energije su u stanju da funkcionisu zajedno
sextile, odnosno sekstil je aspekt od 60 stepeni, spada u dobre aspekte, ovo je aspekt prijateljstva dve planete, odnosno energije planeta mogu da funkcionisu u simbiozi, ovo je slabiji aspekt od trigona
conjunction konjukcija ili konjunkcija je aspekt od 0 stepeni, moze biti i dobar i los u zavisnosti od planeta, kada su 2 "dobre" planete u konjunkciji odna je dobra, ako su lose planete onda je losa, a ako je jedna dobra a druga losa, moramo da procenimo u zavisnosti od samih planeta, kuce, znaka pa i cele natalne karte
opposition, odnosno opozicija,aspekt od 180 stepeni, kao sto i samo ime kaze, znaci suprotnost, ovo je los aspekt ali moze se pretvoriti u dobar ukoliko osoba nauci da ga koristi, ukoliko recimo 2 poslovna partnera imaju vladare horoskopa u opoziciji, to moze biti jako dobro, jer ce dosta toga nauciti jedan od drugog ukoliko nauce da slusaju.​
 
VictorySun:
astro world hvala mnogo a odgovor.
zanima me kako ja da vidim moje dugove iz proslog zivota. ukojoj kuci i koju planetu gledam?

Dugovi koje imamo iz proslih zivota su uvek jako ocigledni samo vecina ljudi naravno uopste ne razmislja o tome, vec sve pripisuje slucajnostima ili losoj sreci.
Svaka planeta koja je retrogradna ukazuje na stvari koje moramo u ovom zivotu da ponovimo da bismo "naucili lekciju". Naravno najteza je situacija ako su u pitanju malefici. Posebno saturn, koji kada je retrogradan, cini da se situacije ponavljaju ali lose ( siromastvo, tuga, depresija, bolest..i jos mnogo toga), sve dok ne naucimo lekciju.
Sve retrogradne planeta deluju u nasim zivotima i zasto je verovatno i veoma uobicajena izjava : da ljudi stalno prave iste greske.
 
svetlanke:
mene zanima sta bi sve u muskom horoskopu moglo da ukaze na impotenciju? da li to moze da bude mars u 12. kuci, ili neki los kontakt marsa i venere?

Kako se danas smatra da je impotencija bolest "psiholoskog porekla", u pravu si za mars u 12, mada nikada nije dovoljna samo jedna naznaka.
recimo kada je vladar 12 u 8 u padu, ili vladar 8 u 12, ili ako je mars u biku u 8 kuci, ima mnogo kombinacija, ali moraju biti povezane 8 i 12 kuca kao i njihovi vladari.

Mars i venera bi u ovom slucaju imali udela ako je rec o uporednim horoskopima, pa recimo muskarac(mars) ima problema bas sa tom zenom (venera), u tom slucaju iz uporednih se svakako vidi da im sex nikako nije dobar u najmanju ruku. :)
 
Dina81:
Mene zanima glavni dispozitor, tj. od kolikog je stvarno znacaja i koliko i kako utice na osobu.??? Meni je vaga gl. dispozitor i tu informaciju sam dobila bez detaljnijeg objasnjenja. E sad ja sam to u pocetku mesala sa stelijumom planeta u vagi alli sam cula da to nije isto!!

Dispozitor daje "pecat" celom horoskopu, vecina astrologa smatra da je dispozitor osobe vladar ascedenta, mada to nije uvek slucaj. Dispozitor je planeta koja je najvaznija u natalu i smatra se da direktno utice na sudbinu osobe.
Stelijum planeta ne mora uvek da oznacava ujedno i dispozitora, ukoliko unutar stelijuma imamo jednu planetu koja je u padu, jednu u izgonu i jednu koja ne pravi nikakve aspekte osim sa ove 2 planete, onda taj stelijum nije jak, vec samo oznacava oblast koja je osobi od velike zivotne vaznosti ali ne i nuzno pozitivno ostvarenje.

Dispozitor ne moze da ti bude vaga, vec venera koja vlada vagom.
ukoliko je tvoj dispozitor zaista venera, ona mora biti ili vladar ascedenta (bik ili vaga)
ili se mora nalaziti u sedistu (bik ili vaga)
ili u ribama-znaku svoje egzaltacije
ili mora praviti znacajne aspekte sa vladarom ascedenta ili samim ascedentom i vladarima ugaonih kuca i ostalim znacajnim tackama horoskopa.
Postoje posebne metode za izracunavanje najsnaznije planete u horoskopu, ja sam ti samo navela par bitnih tacaka. Za pocetak je dovoljno da koristis metod po kome je dispozitor vladar ascedenta. A kasnije ako se budes bavila astrologijom, procenices sama da li ces racunati u svakoj karti koja je najsnaznija planeta ili dispozitora posmatrati kao vladara ascedenta.
 
Interesuje me sta znaci kvadrat pluto natalni sa plutom koji tranzitira,,taj tranzit imam za naredne skoro dve godine,to je i istovremeno pluto konjukcija sunce trenutno,koliko je dobar a koliko los taj aspekt?dan rodjenja 19.12.1969,23:00,bgd,i jos jedno pitanje koje se tice svih:koji je najbolji aspekt a koji najgori koji neko moze da ima u svojoj natalnoj karti?
 

Back
Top