Pitanja ili nedoumice vezane za astrologiju

Ja takođe, odakle ti da samo ti tražiš dokaze a da drugi prosto veruju?

Teorija o egzaltaciji Plutona ima mnogo i tvoje objašnjenje nije ništa logičnije niti potkrepljenije dokazima iz prakse od ostalih. I to nije kritika nego konstatacija :D jednostavno činjenično stanje.

S druge strane teorija o planetarnim dostojanstvima iz TA je sasvim logična, ne zahteva veru već samo usvajanje osnovnih astroloških principa, ali ona kao zaokružen sistem ne obuhvata dostojanstva transsaturna.

Kapiram ja da se vakcine daju u misic, ponekad oralno itd, ali ako pogledamo iz perspektive toga na koji nacin se najcesce vakcinacije uvrste kod ljudi dobijamo da je to leva ruka. Kod beba - butkica (9), ali kod dece je ruka, pretezno leva (Blizanac).

Ja ne mislim da je to uopšte relevantno za određivanje ili dokazivanje egzaltacije određenih planeta u određenim znacima. To je nešto usputno i svakako ne opisuje suštinu.

- - - - - - - - - -

@ĐavoljaNevesta

Fatalizam je verovanje u nepromenljivost onoga što je sudbina čoveku predodredila. U širem smislu, verovanje da su volja i inteligencija nemoćne u kreiranju života pojedinca jer su transcendentalne sile van njegovog domašaja i iznad njegovih mogućnosti. Po ovom shvatanju, fatalizam je nadređeni pojam determinizmu.

I ne razumem čemu prozivka?

To nema veze sa astrologijom i njenom poentom.
Njen smisao je upravo suprotan.
 
Ovo sam zaboravila
Uran nije nuzno malefik, postoje stvari kojima komanduje i koje svakodnevno koristimo u tehnologiji. Stavise, sama Medicina je nadaleko pospesena zahvaljujuci znaku Vodolije (Merkur u Vodoliji) i razvoju Tehnike pocev od 18. veka n.e. kada mozemo da kazemo da je Vreme Urana. S druge strane, imamo uporedo i razvoj tehnologije u destruktivne svrhe, odakle mozemo da izvucemo jedino konstataciju da Uran sa sobom donosi razvoj koji pospesuje Covecanstvo, ali je ljudska odluka ta koja odlucuje da li ce se stvari poboljsati (Humanizam) ili unistiti (Destruktivnost). Uran svakako poseduje tu mogucnost, ali i jos mnogo toga. Za mene je Uran jedna od najboljih planeta u Astrologiji.

Nisam ni rekla da je UR nužno malefik nego da je to po definiciji i to iz sasvim logičnog razloga, sve planete koje nisu lične ne mogu se ni kontrolisati ni integrisati i samim tim teže da se malefično ispoljavaju, što ne znači da će to biti tako u svakom pojedinačnom slučaju. Izuzetak je jedino Jupiter.
 
@ĐavoljaNevesta

Fatalizam je verovanje u nepromenljivost onoga što je sudbina čoveku predodredila. U širem smislu, verovanje da su volja i inteligencija nemoćne u kreiranju života pojedinca jer su transcendentalne sile van njegovog domašaja i iznad njegovih mogućnosti. Po ovom shvatanju, fatalizam je nadređeni pojam determinizmu.

I ne razumem čemu prozivka?

ne verujem da si guglala...
https://sh.wikipedia.org/wiki/Fatalizam
oš da ti obojim? :lol:
evo... domaći zadatak za sutra: izguglati determinizam... ali ispričati svojim rečima.
 
ne verujem da si guglala...
https://sh.wikipedia.org/wiki/Fatalizam
oš da ti obojim? :lol:
evo... domaći zadatak za sutra: izguglati determinizam... ali ispričati svojim rečima.

Hahaha! Mislila sam da ćeš da me "razapneš na krst", kad se ti našali :ok:
Namerno sam copy sa Wikipedije (a ne svojim rečima) jer sam te pogrešno razumela- mislila sam da me "prozivaš" na konto toga što sam rekla "fatalizam", pa da ti dokažem da ta reč postoji. Trebalo je link da (p)ostavim.
:lol:
 
Poslednja izmena:
Hahaha! Mislila sam da ćeš da me "razapneš na krst", kad se ti našali :ok:
Namerno sam copy sa Wikipedije (a ne svojim rečima) jer sam te pogrešno razumela- mislila sam da me "prozivaš" na konto toga što sam rekla "fatalizam", pa da ti dokažem da ta reč postoji. Trebalo je link da (p)ostavim.
:lol:

z:shock:
i opet si pogrešno razumela... ali nebitno.
vidim da ne vredi... :lol:
 
(dodjem sutra za ovo, ali bilo bi lepo da se napise i ocekujem odgovor(e) z:D )

Ja takođe, odakle ti da samo ti tražiš dokaze a da drugi prosto veruju?

Ja nikada nisam trazio drugima da u bilo sta veruju nego iskljucivo da provere i logicki rasudjuju o svemu. Uvek bilo i ostalo. Ono sto uvek napominjem, doduse, jeste "Uzmi, nauci pravilno, rasudi, proveri". I sve sto sam ovde ikad pisao je vezano za to.

Teorija o egzaltaciji Plutona ima mnogo i tvoje objašnjenje nije ništa logičnije niti potkrepljenije dokazima iz prakse od ostalih. I to nije kritika nego konstatacija :D jednostavno činjenično stanje.

Koje su druge teorije o egzaltaciji Plutona koje su podjednako ili bolje potkrepljene? Mogu li neki primeri za vise datih teorija?
To jeste vrsta kritike s obzirom da mi se direktno obracas i citiras, ali sada za tvoju tvrdnju je potrebno dostaviti validan argument koji ce potkrepiti tvrdnju koju nazivas "cinjenicnim stanjem". U suprotnom, nemas osnovu za tu vrstu kritike, odnosno konstatacije sa moje tacke gledista.

Nakon toga, dalje, trebalo bi da objasnis zbog cega Pluton u Blizancima nije u egzaltaciji koristeci dalje navode i primere koji su naglaseni, te zasto tebi ima vise logike nesto drugo, trece i mozda i cetvrto, s obzirom da je to naglaseno na taj nacin.

S druge strane teorija o planetarnim dostojanstvima iz TA je sasvim logična, ne zahteva veru već samo usvajanje osnovnih astroloških principa, ali ona kao zaokružen sistem ne obuhvata dostojanstva transsaturna.

"Transsaturni". Mozemo li reci da se ti vodis iskljucivo tradicionalnom astrologijom? Ja se izvinjavam, ali ja o tvom astroloskom znanju ne znam prakticno nista. Da li si ti profesionalni astrolog? Malopre je receno da je Jupiter "Astrologija", sa cim ja ne mogu da se usaglasim. Takodje je naglaseno da je Merkur u Devici egzaltiran, sa cim ponovo ne mogu da se usaglasim. Pre mozda godinu-dve je receno da je Vodolija znak koji vlada penzijom, sa cim se ponovo nisam usaglasio. Ovo sve dovodi do toga da ti dolazis iz ugla tradicionalne astrologije u kojoj nema mesta za modernu astrologiju. Da li sam u pravu? Ako nisam, sta od moderne astrologije prihvatas, a sta ne prihvatas, te koji su to kriterijumi koji te navode na to da nesto prihvatas/ne prihvatas. U ovom slucaju bi najbolje bilo pokazati na primeru nekog horoskopa/natalne karte.

Ja ne mislim da je to uopšte relevantno za određivanje ili dokazivanje egzaltacije određenih planeta u određenim znacima. To je nešto usputno i svakako ne opisuje suštinu.

Ne usaglasavam se sa konstatacijom s obzirom da situacije i delotvornost su i vise nego primetni u promenama na drustvenosocijalnom nivou. Egzaltacije uvek prikazuju formu koja je uzela najvisi oblik ili, preciznije receno, najjacu tacku u prirodi koja nas okruzuje i materijalizovala se u delotvornost koja je najprominentnija.
Uran u Vodoliji - od Kishe ----> Reka. I tok koji se sliva i okolisa oko prepreka dok ne nadje najnizu mogucu lokaciju za svoju putanju. Delotvornost i primenljivost je fizicki prisutna i jednostavno predstavljena. Svaka priroda planeta prati i prirodu svog znaka, mozda ne doslovno u funkciji, ali poprilicno simbolicno.

- - - - - - - - - -

Nisam ni rekla da je UR nužno malefik nego da je to po definiciji i to iz sasvim logičnog razloga, sve planete koje nisu lične ne mogu se ni kontrolisati ni integrisati i samim tim teže da se malefično ispoljavaju, što ne znači da će to biti tako u svakom pojedinačnom slučaju. Izuzetak je jedino Jupiter.

Jupiter koji moze da napravi kancer? z:mrgreen:

Kod mene nema toga, svaka planeta mi je koliko malefik, toliko i benefik. Samo sto su dobici ti koje kao ljudi gledamo najmanji od strane Saturna, a najveci od strane Jupitera pa ispada da je Jupiter najveca sreca. U sustini Jeste Jupiter najbolja planeta, ali je takodje i malefik zbog gojaznosti, povecanja kancera, na mundanom nivou tipican trigger za ratovanje. Ima tu jos dosta stosta sto se moze reci, upravo vidimo militarno stanje koje je Kosovo dobilo zbog upravo Jupitera koji tranzitira u Strelcu (Prosirenje Albanije), o cemu sam pisao pre par meseci.
 
Poslednja izmena:
Ubacujem se, ali "vakcina se prima u ruku" je bukvalno nikakav argument niti dokaz egzaltacije Plutona u Blizancima. Tako se ne dokazuju egzaltacije, a ni bilo kakva tvrdnja.
Taj argument u nauci nekoj nikad ne bi prosao, kapiram da je zato astrologija pseudonauka jer tako nesto moze da prodje kao dokaz.

Tako bi mogao da izvedes nasumicne zakljucke iz gomile stvari(bukvalno ih je beskonacno)
Evo da objasnim na sta mislim.
tvrdnja: Pluton je egzaltiran u Strelcu
dokaz: Vec znamo da je Pluton virus, karakteristika Strelca je enormno sirenje -> svaki virus se siri nenormalno-> sledi-> Pluton egzaltiran u Strelcu

tvrdnja: Pluton je egzaltiran u Strelcu
dokaz: Vec znamo da je Pluton nevidiljiva sila i da najbolje operise dok se u njegovo postojanje sumnja ili negira :D -> Pluton prestao da bude zvanicna planeta za vreme znaka Strelca-> Pluton egzaltiran u Strelcu.

Mogu ovako do sutra. :D
Jednostavno pogresno razmisljas, ne ide to bas tako sa ovim random stvarima gde uocis neki obrazac. To mora mnogo sveobuhvatnije a ne samo na osnovu nekih detaljcica.
 
Ubacujem se, ali "vakcina se prima u ruku" je bukvalno nikakav argument niti dokaz egzaltacije Plutona u Blizancima. Tako se ne dokazuju egzaltacije, a ni bilo kakva tvrdnja.
Taj argument u nauci nekoj nikad ne bi prosao, kapiram da je zato astrologija pseudonauka jer tako nesto moze da prodje kao dokaz.

Mi ovde nismo naucnici, daleko od toga. Tvrdnje ili, pak, teorije su sasvim opravdane kada se posmatra svojstvo, metoda, nacin prenosa itd. Verodostojnost se potvrdjuje vremenom i posmatranjem tokom vremena u odnosu na ljude, situacije i delotvornost. "Ljudi koji ne poznaju astrologiju je nazivaju Pseudonaukom" bi zvucalo daleko korektnije.

Drugo, Astrologija nije Pseudonauka jer sam termin sa sobom definise da nesto nije tacno vec se samo prikazuje kao naucno, sto je neistina. Trebalo bi da validno naucis sta se sve podrazumeva pseudonaukom pre no sto donosis takvu odluku, jer ona jednostavno nije korektna u odnosu na Astrolosko znanje.

Tako bi mogao da izvedes nasumicne zakljucke iz gomile stvari(bukvalno ih je beskonacno)

Netacno. Nasumicnost uopste nije nacin moje analize, vec precizna dedukcija koja se mora bazirati na funkcijama koje zadovoljavaju astroloske kriterijume koji su u skladu onoga sto bi mogli da nazovemo astroloskim znanjem uopsteno.

Evo da objasnim na sta mislim.
tvrdnja: Pluton je egzaltiran u Strelcu
dokaz: Vec znamo da je Pluton virus, karakteristika Strelca je enormno sirenje -> svaki virus se siri nenormalno-> sledi-> Pluton egzaltiran u Strelcu

To je isuvise generalno, dokaz se mora potvrditi na vise osnova. Istina je da se Virusi sire od coveka do coveka, a tada uveliko mogu poprimiti funkciju Neptuna pre nego li Jupitera. Istina je, zapravo, da je Neptun svakako nosi mnoge Bolesti, ali Neptun ne definise Virus sam po sebi niti njegova svojstva.

tvrdnja: Pluton je egzaltiran u Strelcu
dokaz: Vec znamo da je Pluton nevidiljiva sila i da najbolje operise dok se u njegovo postojanje sumnja ili negira :D -> Pluton prestao da bude zvanicna planeta za vreme znaka Strelca-> Pluton egzaltiran u Strelcu.

Ovde mesas Simboliku sa Funkcijom.
Simbolika je Ime, sto Metafore, sto Planete. Gubljenje Imena = Gubljenje Snage.
Upravo zato sto je Pluton izgubio znamenje Planete, tj. zvanicnu prihvacenost Planete, oznacava oslabljenje Planete, s obizrom da se Simbolika mora ovekonciti kroz Ime iliti Prikaz kroz Simbol. To je drugacije od Funkcije Planete koju mozemo da sagledamo u realnom stanju. Egzaltacije su nuzno povezane sa najvisim dostojanstvom i prikazom planete u njenom najoptimalnijem stanju. Ipak, gubljenje imena sa sobom naravno da nosi i slabljenje same Planete.

Teorija se, naravno, mora nadopuniti dodatnim dokazima koji bi se pojavili vremenom, a pogotovo sto se tice planete Pluton koja se sporo krece, sto celu stvar cini dodatno otezanom.

Sta to znaci? Jednostavnije receno, simbolika Strelca nije prikazana. Ukoliko i jeste, borba protiv Virusa izaziva visoku temperaturu koji predstavlja borbu tela protiv antitela. S obzirom da se Virus prenosi Vazdusnim putem, s obzirom da su lokacije prenosa virusa najcesce u datim lokacijama, s obzirom da su to sve efekti dodira, komunikacije, disanja, kijanja itd, imamo cistu Vazdusnu simboliku, dakle mora da se odnosi na respiratorne organe koji su Osnova za prenos Virusa u bioloskoj formi.

Ako razmotrimo Strelca, onda bi trebalo da gledamo koliko brzo se virus manifestuje u zemlji koja je najdalja od druge, a to se ne desava i samim tim tu je svaka teorija o Strelcu kao o mestu egzaltacije - nistavna. Stavise, Virus uopste nije efektivan ukoliko su osobe na daljinu, stavise to je efektivna metoda da se spreci sirenje virusa s obzirom da ljudi nisu u neposrednoj blizini jedni do drugih (Blizanac).

Dakle, Strelac tu ne moze da se koristi jer se ostale tvrdnje ne poklapaju s prvobitnom.

Mogu ovako do sutra. :D
Jednostavno pogresno razmisljas, ne ide to bas tako sa ovim random stvarima gde uocis neki obrazac. To mora mnogo sveobuhvatnije a ne samo na osnovu nekih detaljcica.

"Pogresno razmisljas". Hahahaha. A tebi je to argument ubi bestraga. z:mrgreen:
Ja smatram da ti to nisi dovoljno dobro razmotrila da bi mogla da mi kazes da ja pogresno razmisljam. z:mrgreen: Lepo je od tebe sto smatras da si u pravu, ali slika je nadaleko komplikovanija u Astrologiji u odnosu na ono sto se prikazuje olako.
Drugim recima, mogu da zakljucim da me nisi dovoljno dobro razumela i ostavicu na tome.
 
Poslednja izmena:
Mene ovo asocira na Ribe. Možda povezanost Riba i 11. kuće.

Mene ovo asocira na Ribe. Možda povezanost Riba i 11. kuće.

U principu da....slažem se....iako bi se dalo pomisliti da je u klasičnom smislu
venera(postupci iskazivanja ljubavi) i serija 11 (kampanja,nekonvencionalost,proces humanizacije) nešto prikladnija simbolika....i da bi se Neptun, vladar riba i viša oktava venere, u ovoj kombinaciji kao izravni manifest univerzalne ljubavi...ipak kanalisao u nekom uzvišenijem,suptilnijem, patetičnijem,kompleksnijem, iracionalnijem obliku od gorednavedog skromnog,everyday zagrljaja,majušnog znaka pažnje...budući da je za neptun uvijek potrebno ući u jedno specificno, i za našu bazičnu egzistenciju i ne baš najprirodnije stanje.Znamo da nas npr alkohol i razni drugi psihostimulansi mogu na neki način uvesti u njega, ili npr. specifična muzika,ples te drugi vidovi umjetnosti...ili recimo specificne zivotne situacije, okolnosti koje su uvijek na neki univerzalan način bolne,tužne,bolesne,devijantne i kao takve izrode ljubav...ili pak stanja koja su s druge strane opojna, nedostižna i neuhvatljiva u svojoj presavrsenosti...sto nas opet cini u isto vrijeme i tuznima i hipersenzibilnima..na podsvjesnoj bazi...jer volimo i žudimo takvu stvarnost,koja je nepostojeća.

Medjutim i ova kampanja, kad malo dublje razmislimo, je na koncu baš to..težnja da se svi ljudi medjusobno jednako vole, podrzavaju i razumiju...bez obzira ko su i sta su i kakvi su..što je u ovakvom svijetu zapravo nedostižno,nemoguće...Tako da da, ...negdje u svojoj pozadini...neptunov,ovdje nedokučiv ideal kolektivne sinteze je šuštinski motiv...u cijeloj priči. :)
 
Ђавоља на чат теми написа нешто, а занима ме да ли је тачно. Каже да многи богаташи имају Сатурн у другој. Да ли сте чули за то?

Meni pre nekoliko godina kada je prolazio kroz 2p imala sam konstantne prilive,npr.
a sada krajem godine sam dobila povisicu,pogledam tranzite a on egz.na natalnoj Veneri koja je u 4p.To mi je ujedno bio i kraj solara.
 

Back
Top