Pitanja ili nedoumice vezane za astrologiju

Skorpija i Jarac oba predstavljaju smrt na neki nacin. Iako bih rekla da smrt ima veze i sa Vagom(Sunce u padu, kvadrat Mesecu(Raku), egzaltacija Saturna, izgnon Marsa(osnovnog energetskog impulsa, nesvesnog i instiktivnog odrzanja u zivotu). Vaga je neki pocetak "kraja" po meni.
Mesec je u padu u Jarcu i Skorpiji, samo sto je u Jarcu u nepovoljnijem polozaju(izgnon nepovoljniji polozaj od pada). Ali je u oba znaka u triplicitetu(Skorpija trigon Rak, Jarac trigon Bik) znaci da su ostavljena mala vrata zivotu(bujanju prirode predstavljenu Mesecom) i da nikad nema konacnog kraja.
 
Pa generalni poredak mora da se ogleda u natalnoj karti, kako drugacije? Kapiram svakog astrologa na kog sam naisao kada kaze "Au, Saturn, Smrt". U stvari misli na kosti, groblja, simboliku. Ne na funkciju.

Zato kazem da uvek treba podeliti

simbolika
funkcija
vladavina

Mene Saturn uvek asocira na lobanju i skelet, ali ne i na smrt.
 
U zvaničnoj astrologiji jeste tako, a koju ti učiš ne znam.

Zvanicnu. :D
Opet, nije tacno.
Sediste je najpovoljnije dostojanstvo, suprotno od sedista je izgnon.
Sledece najpovoljnije dostojanstvo posle sedista je egzaltacija, sa tim u skladu kao opozit dolazi pad kao nepovoljno dostojanstvo.
Onda dalje ide triplicitet, pa termin, i na kraju kao najmanje dostojanstvo lice.
 
Zvanicnu. :D
Opet, nije tacno.
Sediste je najpovoljnije dostojanstvo, suprotno od sedista je izgnon.
Sledece najpovoljnije dostojanstvo posle sedista je egzaltacija, sa tim u skladu kao opozit dolazi pad kao nepovoljno dostojanstvo.
Onda dalje ide triplicitet, pa termin, i na kraju kao najmanje dostojanstvo lice.

Kako je vladarstvo jače od egzaltacije, tako je debilitacija u izgonu “blaža” nego u padu. Osnovne stvari :)

Sama ti rijec pad (SA) govori o težini (SA) pozicije...U izgonu je planeta jos na nogama ...u padu je izgubila potpunu "slobodu" samostalnog kretanja. Tu je simbolično "napodredjenija" njenom vladaru,poklekla je. :)
 
Poslednja izmena:
Jeste lepo si rekao, planeta u padu je poklekla znaci da su stvari izgledaju mnogo gore nego sto jesu. Pad donosi tu dozu potistenosti. Za razliku od pada planeta u izgnonu uopste nije na teritoriji koju predstavlja ta planeta i ne moze nikada da stigne na to mesto, to joj je strana teritorija.
Recimo glup primer, osobi sa Venerom u Ovnu neko donosi cvece, ona je zbunjena i uopste joj nije jasno cemu ta svrha ne razume prirodu toga i baca ili udara :lol: to cvece. Dok osobi sa Venerom u Devici npr, koja dobija to isto cvece skapirace svrhu cveca, ali joj se nece svideti kako je aranzirano ili nesto slicno, i krenuce da ulazi u mentalnu analizu zasto je partner ne poznaje i tome slicno. Dakle pad uvek nosi sa sobom tu dozu fatalizma i mracnijeg sagledavanja stvari nego sto jesu.
E sad sta je od ovoga bolje u prakticnom smislu prevedenom na zivot rekla bih da je to Venera u Ovnu. U teorijskom smislu planeta u izgnonu je na potpuno stranom mestu, i tu nema nikakve resurse(ono sto ne razumes ne moze ni da ti steti, jel). Dok ova u padu ima vise resursa ali ne moze da ih upotrebi na pravi nacin, pa se tu radjaju frustracije. Planeti u izgnonu je uslovno receno "bolje" zato sto ni ne razume prirodu te planete, pa nema zbog cega da "padne". Ali opet je na stranom terenu.
Planeta u izgnonu je kao djak koji je usao u pogresno odeljenje i ucionicu, on tu nema sta da trazi, jer to nije njegov rejon.
Planeta u padu je djak u pravom odeljenju ali koji pada na popravni.
Dakle pad moze da se savlada uz velik ili manje napore.
Isto kao sto i egzaltacija nosi tu dozu preoptimisticnosti i daje notu i osecaj da su stvari bolje nego sto izgledaju, tako i pad donosi suprotan osecaj od toga, da su stvari gore nego sto zapravo jesu.
Kod sedista/izgnona nema tog tipa preteranosti, oba stoje na svom mestu, i slika je nekako realnija.
 
Poslednja izmena:
@Olympea

Pošto je debilitiranost nešto što su opšte poznate stvari.. zanimljiva mi je bila tvoja konstatacija... da zaista poričeš zvanični i vrlo prost stav prvo tradicionalne a potom i moderne (koja je zadrzala isti stav po tom pitanju) da je vladarstvo "jače" od egzaltacije, pa je i debilitacija u izgonu “blaža” nego u padu.



Planeta u padu je na jos neprirodnijem teritoriju od onog koji je njen izgon...koga ona iz svog prirodnog sjedišta ima prilike da gleda oci u oci...pa tako vrlo dobro poznaje drugu stranu svoje krajnosti...koju na neki način i sama reprezentuje u izobličenom vidu...upravo jer se sa svojom suprotnoscu (Marsom) povoljno ili nepovoljno tezi da nagonski nadopunjuje. Mjesto pada je s druge strane ono mjesto koje je nastranije njenoj prirodi...mjesto njenog najvećeg iskušenja (Saturna)...najnesvjesniji zadatak
Zamisli kako je veneri (partnerstvo,par,čulni užitak ,ljubav u dvoje,privlačnost,opuštanje,ugadjanje,ljepota,dopunjavanje,zaljubljenost,hormoni) u djevici i njenom principu skrušenosti i žrtvovanju čulnog užitka,frigidnost,sterilnost. To je najveće iskusenje (SA) za arhetip ženstvenosti (venere). Razmisli malo o tome..
nije to naizgled..to jeste najteza,najsurovija (SA) pozicija za nju.
Suprotnu krajnost u kojoj se venera u ovnu našla..ona svakako može lakše da hendluje upravo jer joj je mars dobro poznat izazov...:) Ukoliko osvješteno manifestuje svoju suprotnu poziciju..mnogo vještije izbjegava malefičnost njenog vladara marsa (nego ona u djevici merkura-infantilnost,predhormonsko stanje).U svakom slucaju je venera u ovnu u stanju da vještije sačuva svoj lični integritet tu...baš zato sto je ona, kao njegova druga polovina, marsu za njegov smisleno djelovanje prijeko potrebna...U djevici ona mora nauciti očuvati djevojčicu (princip nevinosti)...uprkos estrogenu .:) Poenta je da se veneri u djevici oduzima jos vise potencijala od onih koje ima u izgonu (ovnu,skorpiji)...u djevici se ona mora na neki način odreći (SA) suštinskog djela tj. srži (SA) svoje prirode...za razliku od ovna ili skorpije (suprotnost) u kojima se to od nje nikada ne trazi...U izgonu venera mora ,takva kakva jeste (mars-identitet), da na neki način i sama naglašeno živi svoju suprotnost...ali u isto vrijeme ne odustajući od sebe i svoje prave svrhe (koje je u izgonu i dalje svjesna)...ovdje učeći da u tom "muškom svijetu" sama opstane i nauči biti " jaka"(mars)...ali ponavljam i da svakako očuva svoj pravi identitet (MA) kojeg joj vladar mars (identitet) nikad neće osporiti. :) Merkur (bespolnost,dvopolnost) svakako hoće.
 
Poslednja izmena:
Upravo taj mesec u 8 kuci na stepenu lava je i zasluzan za to sto si ti prva postavila pitanje, koje se tice tebe same : ) ....

Pa ako je već sve unapred određeno, čemu onda trud?
Znači, postavila je pitanje prva od svih zato što joj je takav horoskop?!
Nemam nameru da vređam, da ne dođe do nesporazuma, samo mi ovaj fatalizam nekako nerealan.
 
vesela osoba koja ima potrebu da naglasi kako nije glupa je naučila novu pa još i podužu reč.... fatalizam, ybt.
i šta više reći? :lol:

- - - - - - - - - -

Ovo nije kafana, da vas podsetim.


imam jedno pitanje na koje na znam odgovor.
gde se u natalu vidi da je osoba multi licemer i beskičmenjak?
 
Poslednja izmena:
sad ću malo da vam se poserem u teoriju domicila... ne znam niti me zanima da napamet učim dostojanstva planeta u znaku.
sasvim je dovoljno i svakom laiku daleko razumljivije kada uporeedite prirodu znaka vs prirodu planete koja se našla u istom... pa sve to kroz prirodu polja.
nema potrebe dodavati lubrikante nerazumljive nepoznavaocima astrologije... kada je sve logično i sa ponavanjem priroda.
znam da ''egzaltacija'' zvuči moćno, ali čak i planeta u sedištu ima svoje mane, kao i vrline.
aspekte ne zaboravite.

kontam da većina koja se busa astro znanjem ni I od intuicije nema... i da sam ja početnik sa 2 posta pre postavke astro pitanja bih prrvo odabrala ko ć mi tumačiti na osnovu količine intuicije proporcionalno znanju, tj bubanju... biram intuiciju.

neću nikoga da imenujem, kažu da su astrolozi jako sujetni... :roll:
 
Zvanicnu. :D
Opet, nije tacno.
Sediste je najpovoljnije dostojanstvo, suprotno od sedista je izgnon.
Sledece najpovoljnije dostojanstvo posle sedista je egzaltacija, sa tim u skladu kao opozit dolazi pad kao nepovoljno dostojanstvo.
Onda dalje ide triplicitet, pa termin, i na kraju kao najmanje dostojanstvo lice.

Egzaltacija je najjaca u smislu manifestacije koju mozemo uociti u prirodi i na nacinu na koji stvari teze da pronadju sedishte/lezishte. U tom smislu, egzaltacija planeta je najbolje svojstvo, koje ne moze biti bolje, koje se ne moze promeniti ili koje se jednostavnije receno postavlja na mase.

Virus i Egzaltacija Plutona u Blizancima. Pocetak 20og Veka, pojava Plutona u kolektivnom znanju, okarakterisan jednim od najvecih zlocina u istoriji covecanstva (WW2). Realizacija Plutonijuma i Plutonijumske Bombe (PL) kao i Nuklearne Energije (Razbijanje Atoma).

Vakcine se uvek daju u ruku (Pluton egzaltacija Blizanci). U pitanju je umrtvljen (Pl), golim okom Nevidljiv (Pl) virus (Pl) koji sebe kasnije kopira (Pl u Blizancima, kopirati, ponavljati, dualno ponavljanje).

Virusi se najcesce zahvataju u Gradskom Prevozu i Saobracaju (Blizanci, 3), Vrticu/Obdanistu (Blizanci, 3), Skoli (Blizanci, 3). Deca su daleko podloznija uticaju virusa (Pl u Blizancima).

Pluton je poceo da se Manifestuje tokom boravka u Blizancima i direktno je povezan sa Radijacijom.

Simbol jonizujuce radijacije je , a smisao lezi u deformaciji materije, tj. menjanju osnovnog sastava materije.

Kako nas to dovodi do egzaltacije Merkura u Vodoliji? Jednostavno prirodno raspadanje Uranijuma proizvodi Radon koji predstavlja prethodnu planetu u egzaltacionom Nizu. Uran je egzaltiran upravo u Skorpiji, sto dodatno potvrdjuje citavu sliku.

S obzirom da Merkur predstavlja znak Blizanaca, dobijamo Pluton u Blizancima kao sledeci glavni motiv egzaltacije u nizu.

To nas uvek dovodi do Radona koji je vrsta radioaktivnog gasa bez boje, mirisa i ukusa [drugim recima - nevidljiv(Pl)] sto dalje vodi do prenosa Vazdusnim putem. Najvise izaziva stete plucima jer se tu talozi Radon.

Od Urana u Skorpiji do Plutona u Blizancima
Radon-Overview.gif
 
Vakcine se uvek daju u ruku (Pluton egzaltacija Blizanci). U pitanju je umrtvljen (Pl), golim okom Nevidljiv (Pl) virus (Pl) koji sebe kasnije kopira (Pl u Blizancima, kopirati, ponavljati, dualno ponavljanje).
Izvinjavam se što upadam ali ovo nije tačno, ni jedno ni drugo.

Da ne idem dalje o egzaltaciji PL, zračenju i radonu, budući da o egzaltaciji PL ima teorija koliko i horoskopskih znakova i sve su jednako logične i tačne, a zračenje bilo koje vrste se u astrologiji vezuje za UR.
 
Ja ne funkcionisem po nahodjenju "vera-nevera" vec "dokaz". Nevezano je za licnost, stvari moraju da budu logicne i proverene.

Uran nije nuzno malefik, postoje stvari kojima komanduje i koje svakodnevno koristimo u tehnologiji. Stavise, sama Medicina je nadaleko pospesena zahvaljujuci znaku Vodolije (Merkur u Vodoliji) i razvoju Tehnike pocev od 18. veka n.e. kada mozemo da kazemo da je Vreme Urana. S druge strane, imamo uporedo i razvoj tehnologije u destruktivne svrhe, odakle mozemo da izvucemo jedino konstataciju da Uran sa sobom donosi razvoj koji pospesuje Covecanstvo, ali je ljudska odluka ta koja odlucuje da li ce se stvari poboljsati (Humanizam) ili unistiti (Destruktivnost). Uran svakako poseduje tu mogucnost, ali i jos mnogo toga. Za mene je Uran jedna od najboljih planeta u Astrologiji.

Kapiram ja da se vakcine daju u misic, ponekad oralno itd, ali ako pogledamo iz perspektive toga na koji nacin se najcesce vakcinacije uvrste kod ljudi dobijamo da je to leva ruka. Kod beba - butkica (9), ali kod dece je ruka, pretezno leva (Blizanac).

Ali ne moramo da gledamo simboliku i funkciju ako je to teza varijanta, mozemo da pogledamo horoskop coveka koji je otkrio Viruse i dobicemo Pluton u padu, a Veneru u znaku koji je nasuprot egzaltaciji Plutona, tj. u Strelcu.
Dalje mozemo da pogledamo kada smo konacno dobili slike Plutona, tj. njegove fizicke manifestacije, a to je upravo bilo tokom Plutona u Strelcu, gde je Pluton najslabiji.

Dakle Priroda planete u odnosu na ono sto predstavlja u odnosu na to gde se pokazuje, a gde se skriva. Plutonova priroda je da se sakrije, bude nevidljiv, necujan, nepostojec skoro. Iz tog razloga se vezuje za sve ono sto je golim okom - nevidljivo.

Otkrivanje planete u kolektivnom svakako utice na ljude, a to su pogotovo generacijske planete poput Urana, Neptuna i Plutona (od nedavno i Eris/Xena, ali to je neka nadprica)
 
@ĐavoljaNevesta

Fatalizam je verovanje u nepromenljivost onoga što je sudbina čoveku predodredila. U širem smislu, verovanje da su volja i inteligencija nemoćne u kreiranju života pojedinca jer su transcendentalne sile van njegovog domašaja i iznad njegovih mogućnosti. Po ovom shvatanju, fatalizam je nadređeni pojam determinizmu.

I ne razumem čemu prozivka?
 

Back
Top