Iskustva sa ginekolozima

jao, ja sam prvo isla kod muskarca ginekologa i sve je bilo ok,mada mislim da sam ga zaprepastila sa milion pitanja, a onda sam promasila smenu i zapala kod neke ku.cke koja mi je sa vrata rekla da su muskarci gin.nezniji od zena, jer zene gin.(zato sto su i same zene) znaju da se zene samo bezrazlozno "PRENEMAZU"(koji idiot od zene) a zatim mi je rekla "lezi, slobodno, necu ti nista"......
jao, i dalje se oporavljam od nje
 
pikax:
Pa dobro Vuce, jesi li ti musko ili zensko ? :shock:
( sala, sala ) :lol:

Uzrocno posledicna veza:

Vama nezgodna iskustva sa ginekolozima - manje odlazite na kanal - manje odrzavanja - vishe nervoze - manje sexa - a nama vishe ceshkanja.

So, pokushavam da vas podrzim da idete shto vishe, i onako generalno, treba skotovima reci da su skotovi (na fin, upecatljiv nacin).
 
Moja doktorka ima privatnu ordinaciju i ja sam extra zadovoljna. Naravno do nje sam došla po preporuci, oni doktori pre nje nisu za pominjanje. :) Kad sam bila u drugom stanju zbog bolovanja sam morala redovno da idem i na "preglede" u Dom zdravlja. Ja sam bila izabrala onaj na Zvezdari jer mi je bio najbliži. Nisam ni razmišljala da neko može da mi pravi probleme oko bolovanja zato što trudnoću vodim u privatnoj ordinaciji. Baš sam bila glupa, ali sam tamo naletela na super doktorku koja mi je uvek izlazila u susret i nije bila uopšte sujetna. Ona jest poznavala ovu moju doktorku, ali uopšte nisu bile u takvim odnosima da preporučuju jedna drugu, sasvim se slučajno desilo da se znaju... U ovo sam ubeđena jer sam ja prvo otišla sama kod nje, pa je tek onda moja doktorka saznala kod koga idem... :D
 
Jako me intresuje da li neko zna da li lek za odlaganje menstruacije Endometril posto je hormonski utice na stitnu zlezdu? Pomozite ako znate odgovor
А ко ти је дао Ендометрил да га пијеш за одлагање менструације?

То није лек који се користи у те сврхе.
И теоријски и практично, он ће ти одложити менструацију, али постоје друге хормонске таблете које садрже много мању количину хормона (у овом случају гестагена) које ће ти решити то одлагање.

А што се тиче штитне жлезде, нема штетног дејства.
Ако постоји проблем са срцем, бубрезима, јетром, дијабетесом, повишеним крвним притиском или ако се доји, не сме се узимати.
 
ono što mene nervira bilo da je reč o državnim (mnogo više) ili privatnim klinikama (čak i tu h+gde ne bi smelo) je nezaštićenost u smislu da odlazak doktoru ne ostaje samo privatna stvar između pacijenta i doktora.
Ne mislim pri tome samo na ginekologe.
Čak sam imala priliku da slušam komentare o određenoj osobi kako je načisto propala jer joj je krvna slika ubi bože, šećer, holesterol i sl. a da to ta osoba nkije pričala već dotične rade u privatnoj lab. gde se te analize radile
 
e procitah samo ovaj milevin tekst..
pa da se nadovezem...(setih se ovoga dogadjaja koji cu da podelim s vama)
cekam ja tako red u nasoj lokalnoj ambulanti..
evo ovo....ziva istina...
a kod nas kada prozivaju, prozovu po 3,4
i sve nas ''nabiju'' u prostoriju 2x2, gde moramo da se skinemo..
i tako obezgacene da cekamo red..
i nije dovoljno sto nas toliko ponizavaju..
nego se iz prostorije gde su doktorka i pacijent...
sve...ali sve cuje..
i plus...slag na tortu..
cekajuci da predhodnica zavrsi...jedna od nestrpljivih
se nagne da proviri kroz kljucaonicu da vidi sta se tamo desava...:eek:
znaci...:eek::eek::eek:
naravno da ginekolozi nemaju nikakve veze sa tim u kojim uslovima rade
niti oni imaju uticaj na to sto pacijentkinje nemaju osnovnu kulturu..
a ni higijenu (na vratima lepo pise da se okupamo pred pregled)...
ovo ima veze samo sa ljudima i drustvu u kojem zivimo..
 
Drage Zene,

Zanimaju me vasa iskustva: da li primecujete razliku u odnosu prema vama izmedju ginekologa zaposlenih u privatnim i drzavnim ordinacijama?

Ja sam do sada imala iskustva samo sa drzavnima i mogu reci da bas nesto i nisam zadovoljna… Recimo, na osnovu ultrazvuka je zakljucila da imam policisticne jajnike. I rekla mi “Sigurno si pod stresom. Moras malo da spustis loptu”. Dakle, nikakvi lekovi, nista. Izgleda da sam nesto propustila.... Od kada je to NORMALNO imati policisticne jajnike?:?

Sa druge strane, cula sam da privatni ginekolozi vrse neke preglede i analize koje nisu potrebne, samo zato sto se to dodatno i skupo placa.

Zato pitam:

Kakva su vasa iskustva? Kako ste nasle meru u svemu?

Koliko ste losih iskustava sa ginekolozima imale, pre nego sto ste naisle na nekog kojim ste zadovoljne?;)

Sa državnim uglavnom stalno...i to jednom prilikom baš baš veliki problem koji me umalo nije koštao života,a sa privatnim to što si navela oni su fini ali će uvek naći nešto što nam ne valja da bi nam izvukli novac.I dalje nisam naišla na nekog sa kim sam zadovoljna.
 
Ja sam imala jako loise iskustvo sa klinikom Papic.
Docekaju te namontirane i nafrakane sestre sa kiselim osmehom.
Udjes kod doktora na pregled jedva stignes da progovoris rec i aj zdravo to je to. Nikad brze me u zivotu tako neko nije pregledao.
I naravno idite do saltera i platite a kada tamo dodjete odalame ti cifru.:evil:
 
meni nije jasno,gde se to grupno pregleda?pa to se ne radi ni kod zubara,gde je ipak manje intimno i meni se to nikad nije desilo u bolnici u mom malom mistu,cija bolnica vazi za jednu od najgorih u srbiji :neutral:

Pregleda se grupno i u jednoj velikoj poznatoj (najpoznatijoj) drzavnoj klinici u Beogradu. Na zalost, znam iz iskustva. Nadrndana sestra prozove 5 zena od jednom, sve se skinu i onda jedna po jedna "ulazi" iza paravana gde doktor radi kolposkopiju i biopsiju. Da ne pricam da moras da cekas 4-5 sati na red, bez obzira sto imas zakazan pregled. Na vratima pise da mozes da zakazes telefonom, a kad zoves stalno je zauzeto. Evo i zasto-licno sam videla (bila tamo pre 7h) da sestra podigne slusalicu cim dodje na posao i drzi je na stolu do kraja radnog vremena.
 
Provela sam mnogo meseci na odelenju ginekologije u najgorim uslovima rata ali nisam uspela da se naviknem ni na najobicniji pregled. Naravno da redovno odlazim ginekologu, biram najbolje lekare i najbolje uslove ali uvek imam neki bezrazlozan osecaj nelagode, jos kad bi mi se desilo da su neljubazni ili da je neko usao zajedno sa mnom mislim da bih se onesvestila.
Sto se tice lekara imam samo reci hvale za sve koje sam do sada posecivala.
 
Mene nervira što mi ne daju fiskalni, sl. put ću da im tražim.
Uzmu ti 7000 za pregled, a ni račun ne kucaju.
Na grupne preglede sam išla kad sam upisala fax. To je zaista strašno. Svašta saznaš o onome pre tebe.

cicak, sta pricas? 7000 pregled?:eek:
kad preracunam to je 175KM, odnosno oko 88 eura.
u Banja Luci pregled kosta 70, max 80KM( u onim najpoznatijim). Dr te prglada, uradi UV(sondom, nije onaj stari znaci), uradi papa test i analizu vag.sekreta.
 
evo danas sam saznala od jednekoja radi u privatnoj klinici da je moguće prenošenje kondiloma braziilskom depilacijom jer je ćera jedne poznanice (14 god, sexualno neaktivna) dobila iste da sad ne detaljišem, ali da je to izvor zaraze. E sad mali milion nas to zna iako to nije pričano po sistemu jr znate šta se XY desilo, nego je priča bila o depilacijama, pa je onda ta priča bila samo argument više u korist hladne depilacije
:dash::dash::dash::dash:
:besna::besna::besna:
 
cicak, sta pricas? 7000 pregled?:eek:
kad preracunam to je 175KM, odnosno oko 88 eura.
u Banja Luci pregled kosta 70, max 80KM( u onim najpoznatijim). Dr te prglada, uradi UV(sondom, nije onaj stari znaci), uradi papa test i analizu vag.sekreta.

Mozda ja lekarima delujem kao malo retardirana pa me gule :( ali nikad nisam prosla ispod 100 KM i to samo sa ovim pretragama koje si nabrojala. Kad situacija zahteva bilo sta dodatno cene budu ekstremne. Mozda da Socijalno ima neki ugovor sa gin. ambulantama za vas studente?
 

Back
Top